Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

dulkagabulka
16. feb 2012

@jankaaa ked si prečitaš članoček,čo som sem pridala, zistiš, že aj u nas si žena može vybrat...ten pribeh je čerstvy a od slovenskej mamičky..
keby si ho necitala, tu je
http://www.zenskekruhy.sk/index.php/tehulky/ked...
chyba je len jedna, že o tejto možnosti naše mamičky nevedia a že im nie je ponuknuta ako alternativa

zuszana
16. feb 2012

@dulkagabulka je to tak tiež by som už nešla na kyret, ja som aj začala pekne krvácať sama, keby som to bola vedela skôr, ušetrila by som samu seba o tie nepríjemné zážitky spojené s kyretom ☹ ale človek sa učí sám na vlastnej koži a na vlastných chybách, no bohužiaľ za niektoré sám ani nemôže...

usacek79
16. feb 2012

@jankaaa kde taka moznost nie je?
VSADE je taka moznost, lebo predsa sme svojpravne bytosti 🙂
mne tiez nedavali na vyber, tiez ma hnali na kyret (precitaj si na strane 233 v tejto teme pribeh) a ja som sa rozhodla, ze proste NIE 😵 a chvalim sa za to kazdy den 😉

usacek79
16. feb 2012

@dulkagabulka tento clanok je silny, uz som ho citala davnejsie - sice az po mojom druhom potrate, ale len ma utvrdil, ze som sa rozhodla spravne 🙂

cillamilla11
16. feb 2012

😕 nakedy mam cakat druhu ms po kyrete ked zakrok som mala 20.12.2011 a v januari 22.1 (33 dni po kyrete) som dostala ms.vzdy som mavala 28 dnovy cyklus, mam ratat aj teraz podla toho alebo teraz si mam ratat 33 dni 😒 nejak mi v tom nieje jasno....

usacek79
16. feb 2012

@cillamilla11 prva, druha a dokonca aj tretia ms mozu byt este rozhadzane, cyklus sa stabilizuje, hormony upokojuju - to moze chvilku trvat 😉 uspech je uz to, ze si prvu ms dostala uz 33 dni po kyrete, niektore baby cakaju aj dva mesiace..
proste nerataj nic momentalne, urcite sa neda vypocitat, kedy dostanes druhu ms... az tu tretiu uz budes moct ocakavat v beznom termine 🙂
ja som dostala prvu po kyrete 25 dni po, potom druhu o 29 dni... (tretiu som uz nedostala, bola som opat tehu 😅 )
a teraz po spotannom potrate som dostala prvu tiez 25 dni po a na druhu len cakam 🙂 az v utorok to bude 28 dni, takze predpokladam, ze mozno kdesi v priebehu buduceho tyzdna (normalny cyklus mam 28dni)
a to tak bude zrejme aj s tebou, ved proste pockaj a uvidis 😉 😉

alaniska
16. feb 2012

@cillamilla11 no ako u koho ja som po kyrete mala prvu, druhu,tretiu aj stvrtu presne na 33 den co som rala ako zazrak ake presne, to som nemala nikdy ani pred tehu.Potom zrazu anovulacny cyklus a ms na 18den a potom tehu. Teraz po spontannom potrate som zvedava ako to bude...

alaniska
16. feb 2012

Baby ja som mala v nedelu spont.potrat, teda jedna zrazeninka a krvacanie ani nie len spinenie, krvacanie minimalne len trosku. Dnes som bola na sone a maternica cista , sliznica je velmi nizka, vysadili mi duphaston ale dr. vravi, ze by som mala krvacat ale len minimalne. Kde sa ta sliznica teda podela?

silvijaa
16. feb 2012

ahojte......ja som tiez prisla o svoje dietatko..... ☹ 25.1. som isla do poradne. bola som v 16. tyzdni tehotenstva.....lekar mi robil kontrolny ultrazvuk, kde zistil, ze babatko nema akciu srdiecka..... ☹ bol to pre mna velky sok.......hned mi vypisal lekar papiere na prijatie do nemocnice.....este som isla pre syna do skoly , odviezla ho domov k babke a tak isla do nemocnice na prijem, kde sa potvrdilo, ze plod odumrel.....hned na druhy den mi dali tabletky na vyvolanie porodu......to bol stvrtok.....ale moje telo nereagovalo na liecbu, nechcelo plodik vypudit z tela von.....krcok absolutne nereagoval a neotvaral sa.....v piatok dalsie lieky zospodu aj zvrchu, v sobotu znova, v nedelu opat.....v pondelok sa primar rozhodol, ze budu dilatovat......bez narkozy.......nasilu otvorili krcok maternice a priamo do vnutra mi primar zalozil tabletku.....bola to neskutocna bolest, ako keby mi kusy masa vytrhavali z tela....neprajem to nikomu.... ☹ 😢 cakali sme, ze sa porod konecne spusti.....ale nic sa nedialo.... ☹ v utorok rano ma vysetrila lekarka a vravela, ze krcok sa znova stiahol a zatvoril.....ze budu musiet urobit kyretaz......s urcitym rizikom, kedze babatko uz bolo velke, od 10-16 cm......ale museli mi to urobit, kedze krcok nereagoval....tak okolo obeda mi dali narkozu do zily a zacali kyret.....este som mala v sebe nastroje a uz ma budili.....citila som, ako ma cistia, a kontroluju ultrazvukom, ci je to ciste....placentu som mala prilepenu na maternicu, tak to islo tazsie.....este som bola omamena z narkozy, tak ta bolest bola znesitelna....plodik bol uz v rozklade.... ☹ fyzicka bolest sa da vydrzat, ale bolest na dusi omnoho horsia.....strasne mi chyba moj anjelik.......snad sa nam este zadari a nas anjelik nas bude ochranovat, aby to dobre dopadlo......

jankaaa
16. feb 2012

@usacek79 no keby som vedela o tejto moznosti tak urcite sa tiez rozhodne ze nejdem nikam ale nevedela som ze existuje aj nieco take

svintekova
16. feb 2012

@silvijaa je mi to lúto. Ja som sa dozvedela 14.2. bola som v 10tt ,že náš drobček teda jeho srdiečko dobojovalo v 8tt. Dostala som možnost (som v Irsku) nechat to na prírodu. Tkže zo včera večer na dnes ráno som doma potratila. Nevedela som čo ma čaká (že to je vlastne porod) s kontrakciami a neskutočnými bolestami. Manžel stál pri mne a spolu sme to zvládli. Bola to najhoršia noc v mojom živote. Ale musím ti povedat, že som pripravená bojovat a mat dalšie mimi. Hlavu hore-viem je to tažké,ale my to zvládneme. Drž sa.

usacek79
16. feb 2012

@jankaaa no ved to je to smutne, ze nasi lekari ani mimochodom nic nepovedia o prirodzenej moznosti.. 😒 tak by totiz nemali ciarku pre poistovnu o vykazanej cinnosti 😠 a kyret je jednoduchy, 15 minut trvajuci zakrok, takze to su prachy za "nic", kto by to nebral 🙄
VZDY existuje ina moznost, pri vsetkom.. ved predsa hadam aj tristvrtiny zien sveta nemaju pristup k zdravotnej starostlivosti a potracaju spontanne, a kym sa neprislo a na kyret, tak aj nase babky potracali LEN spontanne a prezili to urcite vo vacsine pripadov v pohode.. 😕 detto sa da povedat o porode...

@alaniska tak uz to mas za sebou? no zaujimave, ze to bolo take slabe, no mozno to bolo take malinke, ze to fakt bol len ten kusok... a skontrolovali poriadne, ci to nie je mimomaternicove...? lebo vtedy sa zvykne vyvijat plodove vajce, ale bez obsahu... ten je vo vajcovode 😒

@silvijaa je mi luto 😒 ty si bola v julovkach, vsak..? si ta pamatam... 😔 to je velmi smutna skupina, tolko potratov, ze to je az vynimocne, tam bolo.. ☹
ale teda dost ta vytrapili, nechapem, preco take bolestive cesty zvolili 😒
ta bolest na dusi je zla, ale nenechaj sa nou zlomit - rozluc sa s anjelikom, neziv v sebe lutost a smutok a naopak - snaz sa sustredit na buducnost, na zdrave krasne babo, ktore ta urcite caka 🙂

svintekova
16. feb 2012

Inak musím spomenút, že baby z témy Čo si vziat a ako sa pripravit na kyretáž menovite bambi2, usacek79 a monika2712 mi boli velkou oporou a pripravovali ma na to čo ma asi čaká- velká vdaka baby. DAKUJEM

zuska007
16. feb 2012

ahoj baby, pridávam sa k tejto bohužiaľ zatiaľ smutnej skupine....v pondelok som podstupila zákrok, keďže nášmu žabiatku prestalo v 6tt biť srdiečko...sme z toho veľmi smutní....ale už teraz sa zároveň tešíme na to, že to ďalšie nám určite vyjde a bude všetko v poriadku a už sa ho nevieme teraz dočkať. Pevne verím, že nám to všetkym vyjde

svintekova
16. feb 2012

@zuska007 je mi to lúto ale zároven držím palce 😉 aj ja som velmi pozitívne naladená a to ešte nemám ani 24 hod. po potrate. pýtam sa samej seba či je to normálne. či by som skor nemala smútit. Je mi smutno, ale momentálne mám tolko vnútornej sily (hned by som sa dala do snažilkovania,keby to bolo možné)-asi mi pomáha moj anjelik.

zuska007
16. feb 2012

@svintekova aj ja sa presne tak citim, velmi pozitivne naladena, az sa toho bojim....ale mne velmi pomohla pani doktorka, kt. ma prepustala, pretoze mi povedala, ze nie je na co cakat a dokonca mi povedala, ze najlepsi liek je pre mna teraz dalsie tehotenstvo....🙂

usacek79
16. feb 2012

@svintekova krasne slova! 😵 presne tak som to mala ja, moj muz nechapal, den po potrate som si pospevovala pri vareni, akoby sa nic nestalo - moj mozog proste zapol nejaky ochranny mod 🙂 ale je to urcite lepsie, ako sa utapat v sebalutosti, tyrat sa psychicky a uplne zbytocne - nic sa tym nezmeni... Naopak - telo sa moze bloknut a dalsie tehu moze byt oovela nemoznejsie..
tak sa drz moja, najhorsie mas za sebou, uz nas cakaju len ruzove zajtrajsky 😵

svintekova
16. feb 2012

@usacek79 aj ty a čin čin na ružové zajtrajšky a našich drobcov 😉

jankaaa
17. feb 2012

@zuska007 ,@silvijaa babenky je mi to velmi velmi luto ☹

vavrenka
17. feb 2012

@silvijaa je mi to velmi luto, ani nemam slov...posielam aspon objatie

bambi2
17. feb 2012

@silvijaa silvi to mi je luto ☹ @svintekova to som rada, ze sme ti pomohli aspon takto 🙂 a vidim ze ked pridem zacnem na tom blogu pracovat! vidim ze to chyba!!!!

delideli
17. feb 2012

ahojte,prave som si precitala ten clanok http://www.zenskekruhy.sk/index.php/tehulky/ked...
a ostala som dost prekvapena..tiez som o tej moznosti nevedela,ked som sa pred 2 tyzdnami dozvedela,ze nasmu babatku prestalo v 7-8tt byt srdiecko (tyzden predtym som lezala,brala duphaston a krvacala), tak som si podla toho,co mi vravela gynekologicka,myslela,ze cim skor pojdem na kyretaz tym lepsie..v tom soku som si ziadne info nikde nezhanala..je to skoda,ze u nas lekari nepreberu s pacientkami aj tieto moznosti..

delideli
17. feb 2012

na druhej strane ale musim povedat,ze po tom neprijemnom zazitku, ked som tyzden lezala s krvacanim, bolestami a velkym strachom a po tom ,co som sa dozvedela,ze je koniec a musela som si zhanat ,kde ma na zakrok vezmu,kym ma prijali- na sal som sa nakoniec dostala az vecer,ked som cely ten den preplakala,ze som vecer nemohla zavriet oci ako ma stipali,tak mi velmi pomohol prepustajuci lekar (dr. valent z kramarov),ktory ma na moje velke potesenie pustil na druhy den rano (v inom zdrav. zariadeni si ma chceli nechavat po zakroku 2 dni- zrejme preto,ze by som si tam musela doplacat za kazdy den 40 Eur)..bol velmi mily,nasiel si cas porozpravat sa so mnou a najma ma povzbudit,takze po tych 10 ci 15 minutach som sa citila ovela,ovela lepsie a aj ked sa stale trocha bojim (kedze mam zistenych par rizikovych faktorov) snazim sa teraz najst co najviac sily a pozerat sa dopredu s nadejou..a tiez sa uz neviem dockat dalsieho snazenia 🙂

silvijaa
17. feb 2012

@usacek79 ano, bola som v julovkach.....veru, vela zien v tejto skupine prislo o babatko.....
@svintekova
@vavrenka dakujem dievcata......uz je to lepsie.....len dnes mi na kontrole lekar povedal, ze ten myom, ktory mi zistili na zaciatku tehotenstva musi ist von, lebo ze aj on mohol zapricinit stratu dietatka.....a ze aby sme sa vyhli dalsiem riziku v dalsom tehotenstve, tak bolo by dobre ho vyoperovat.....este nemam termin, ale som rozhodnuta dat ho vonku.....neviem este co to bude obnasat, na buduci tyzden mam ist za primarom sa dohodnut o operaciu, ci laparoskpicky, alebo rezat.....a kedy.....asi budem cakat.....koli poistovni....ja by som to uz chcela mat za sebou..... ☹

delideli
17. feb 2012

@silvijaa : drzim palce nech ti daju skory termin,aby si bola fit a mohli ste sa znovu snazit..🙂

tinara23
17. feb 2012

@monika2712
@alaniska ahojte kocky, rano som zacala trosku spinit, ale u dokyho bola akcia srdiecka a meriame 7mm, takze zodpovedame 7tt, predpisal mi duphaston, ascorutin a kludovy rezim. Viem, ze nemame vyhrane, ale dufam, ze drobec bude bojovat. Stve ma to spinenie.

svintekova
17. feb 2012

@tinara23 držím tebe aj drobcovi silnoooo palce. drž sa 😉

svintekova
17. feb 2012

@tinara23 a hlavne skús mysliet pozitívne 😉

cillamilla11
17. feb 2012

aka ma byt bazalna teplota v tehotenstve? ja som si dnes merala rano mala som 37,3 stupnov.ale to som merala prvy krat v zivote.som 26 DC 😕 a dnes mam zase spinenie 😢 a celkovo mi je tak naprd.

jankaaa
17. feb 2012

@cillamilla11 ja ked som si merala bazalnu teplotu 37 som mala ked som bola tehotna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre