Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

monika2712
23. mar 2012

@bambi2 no asi stale maka babizna jedna 😀 @usacek79 laska moja deeee si??? kedy nas prides kuknut?? 😀 😀 😀

bambi2
23. mar 2012

@monika2712 ja momentalne nevladzem nic robit okrem varenia, nakupov, pradla, sa mi nic nechce. to pocka... alebo manzo musi pomoct... a okna, to si asi niekoho zavolam... to nezvladnem, hlavne tie kuchynske, to je poradna robota!!! 😒

monika2712
23. mar 2012

@bambi2 no my mame tolko okien ze urcite nezvladnem vsetky poumyvat.. asi spravim len take lahke, kde sa nemusim nejak velmi natahovat a hlavne vyskakovat hore, takze asi len francuzske a balkonove dvere a ostatne bude musiet muz spravit.. ja inak tiez nic nevladzem, uz mam mesiac v plane zacat cvicit na fitlopte doma, troska posilovat hlavne chrbat lebo som taka dolamana, stale ma nieco pobolieva, ale neviem sa dokopat do toho, po robote som schopna sa len najest a zalahnut k telke, a vacsinou uz o 8mej spim ☹ potom cez vikend dobieham vsetko a v nedelu vecer som este unavenejsia.

bambi2
23. mar 2012

@monika2712 ja ja som dnes tiez taka dolamana nejaka... ja este ani nevstanem poriadne a uz by som spala zase 😀 😀 😀

monika2712
23. mar 2012

@bambi2 no tak to aj ja minimalne dnes.. ked musim do roboty tak doobeda zvladam OK, a po obede jak sa najem tak do hodiny pride taky utrum, ze by som bola schopna zaspat aj po stojacky 😀 😀 furt cakam ze kedy ta unava prejde. ale nejak sa jej nechce prec.

bambi2
23. mar 2012

@monika2712 no ja dopijem caj a ideme tusim... 😀

monika2712
23. mar 2012

@bambi2 ja zasadne zaspavam az vtedy ked zacnem pozerat nieco v telke.. cakam na 8mu kym zacne film a 5 minut po zaciatku uz chrapem 😀

cajova_lienka
23. mar 2012

zienky chcel aby som od Vas vas nazor - bola som dnes u lekara aj ked som len 4tt+5 - potrebovala som rychlo PNku lebo mi hrozilo zrusenie miest ( nakoniec mi ho aj tak zrusia len to som sa nakoniec dozvedela az na obed - po dovybavovani vsetkych veci mi bolo povedane personalistom ze teraz nesmiem prist z RD lebo ma rovno vyhodia) to je jedno uz ale na USG bolo vidiet maternicu ktora mala viac dutiniek - lekar sa vyjadril ze je to nejake negomogenne - potom co sa tam sondou viac pohrabkal tak sa mu vyprofilovali dutiny dve - obe zatial prazdne a dost daleko od seba. ze na dva gestacne vacky to nevyzera ze su daleko od seba - zvyknu byt blizsie... a ze zatial su tie dutinky podle neho dost male na ten 4tt 5den. kontrolu mam o 2 tyzdne (je pravda ze pekne dve ciarocky som mala konecne na teste len vcera - do vtedy to boli rozne stupne duchov) Myslite ze sme len otehotneli neskor? alebo zase mame problem? a myslite ze tie nehomogenity su 2 gestacne vacky? mali ste niektora podobnu skusenost?

bambi2
23. mar 2012

@cajova_lienka nepanikar v prvom rade. 4tt 5dni je este moc skoro aby dr. nieco posudzoval... podla mna to mozu byt dve dutinky kludne aj dalej od seba... otehotniet si mohla kludne neskor... ja som otehu 6 dni pred mrchou... takze podla uhniezdenia som este len 7 tt+1 ale podla ms 8 tt+1... 🙂 hlavne nemysli na to najhorsie!!!! vsetko bude tak ako ma byt!!!!! 🙂

cajova_lienka
23. mar 2012

@bambi2 diik nejak sa snazim to tak brat ze ked sa ta 2 ciarocka vykreslovala tak pomaly tak som mala asi nejak inak rozhodeny cyklus abo co 🙂 aj ked sexovat sme stihli aj tak len raz 4 dni po mrche 🙂

bambi2
23. mar 2012

@cajova_lienka neboj o 2 tyzdne bude aj dr prekvapeny!!! a nebude verit vlastnym ociam 😀

cajova_lienka
23. mar 2012

@bambi2 on sam vravel ze je priskoro vynasat sudy a ze priroda je mocna carodejka - tak verim ze bude vsetko ok -je mi tak zle ako mi nebolo este ani pri jednom tehu a to vravel ze je velmi dobry znak 🙂 ze kym je mi zle a nekrvacam tak sa tam pracuje 😉

monika2712
23. mar 2012

@cajova_lienka ahojky, no tak tiez si myslim ze je este skoro, ale na druhej strane pises ze ste mali iba raz pokus 4 dni po mrche, co teda nevyzera na otehotnenie neskor.. si si ista ze neskor uz nic nebolo? ja som inak mala tiez dva vacky pri minulom tehu ale boli aj blizko seba, a boli prazdne, a neskor sa akoby zlucili do jedneho.. no nakoniec bola aj tak anembryomola. Tazko povedat ako to u teba bude pokracovat, ale treba verit ze fazulka sa tam zjavi 😉 drzim palceky.

bambi2
23. mar 2012

@cajova_lienka hej ale nechapem preco strasi... preco ri radsej nepovedal, ze to vyzera na 2 gestacne vaky ale o 2 tyzdne budete vedet viac... oni proste musa silou mocou naplasit tych ludi... 😖

cajova_lienka
23. mar 2012

idem ja hajat - som v noci zo stresu kvoli tej robote spala len 2,5hod. a som grogy po tom co som cely den bola na nohach 🙂 bru nocku vsetkym 😉

bambi2
23. mar 2012

@cajova_lienka aj tebe a neboj, bude vsetko tak ako ma byt!!!!!!! 🙂

usacek79
23. mar 2012

@monika2712
@bambi2 helou zlaticka, tu som, len nemam velmi cim prispievat do tejto vasej tehotenskej debaty, tak len v tichosti pozorujem 😉
cvicim ako drak, za 4 tyzdne mam 5kg dole, co je celkom slusne 🙂 este tri krat tolko a budem uplne spokojna, musim to do juna zmaknut, nech som potom stihlula-tehula 😵

a vy teda bruskatiete vsetky vospolok? vsetko ide dobre? 🙂

monika2712
23. mar 2012

@usacek79 jeeej no prisla si nas aspon pozdravit 😀 pekne od teba.. no bruskatieme, cakame na poradne jak na spasenie.. uz nech to je, sa mi to vlecie jak oneeee.. este tyzden a daco a mam dalsiu huraaa 😉

bambi2
23. mar 2012

@usacek79 zachvilu tu budes s nami debatit, neboj!!! na teba tu tiez cakame, ze sa pridas do noveho klubu!!! 😵 tak pekne ti to ide, ze 5kg dole!!!!! super!!!! hej bruskatieme pomaly jedna po druhej... u mna vsetko ok, brucho rastie, cas leti... a teraz si na rade ty 😉

monika2712
23. mar 2012

@usacek79 a schudla si teda fajne.. aj moj muz dal teraz vdaka detoxu 5kg dole. 😉 budes ty kocka na obrazovke 😉

bambi2
23. mar 2012

@usacek79 veru ta na obrazovke nebudeme ani poznat 🙂

usacek79
23. mar 2012

@monika2712 no ty uz si krasne pokrocila, myslim, ze ste za vodou 😵 amen! 😉
no ja chcem dat dole 15-18kg do konca juna, takze mam na to tri mesiace, par je uz dole, takze teraz ak pojdu 4kg za mesiac, budem veeelice spokojna, no zase vzdy nastava utlm po uvodnom rozbehu, tak uvidime 🙂
ja sa stravujem systemom sacharidovych vln, je to v pohode a zjavne to ucinkuje 🙂 ziadna priblbla jednostranna dieta 😉

@bambi2 a ty si teda v akom stadiu? nepise ti nic v pase, takze nie som uplne v obraze, len to tak tipujem na nejaky hadam 9-10tt, ci zle si pamatam? 😅
no ja sa pridam v lete, to je iste 😵

bambi2
23. mar 2012

@usacek79 hej tipujes spravne.. 😉 😉 😉 😉 😉 dnes je 8tt+1 teda uz 9tt... ale podla uhniezdenia to je menej o tyzden... u dr. som nebola este a ani sa nechystam tak skoro.. 😀 az o taky mesiac... mozno neskor uvidime podla toho ako sa budem citit...

bambi2
23. mar 2012

@usacek79 ale najradsej by som bola aj tak keby bol uz november!!! 😀

monika2712
23. mar 2012

@usacek79 no hej, hadam bude vsetko OK, hlavne nech sme zdravucky, no moja ale 15kg? sak ty sa stratis!!

poisonblu
23. mar 2012

@cajova_lienka ja ked som bola u dr. na prvom sone, tak som bola tehotna iba 16 dni, ale podla ms 5tt aj nejake dni a tiez tam nic nevidel, iba nejake bodky....a dnes som bola zase (lebo som vcera dost spinila, tak som sa zlakla, celu noc som nespala), takze sme podla sona 6+6tt, CRL je 7 mm (co je OK), len sme bez srdiecka zatial, takze dufame, ze o 3 tyzdne ked pojdem na sono bude bit ako zvon...zle mi stale byva, dnes ma aj 2krat naplo, nevraciam sice, ale citim sa otrasne..takze to je dobre znamenie, ze maly je stale medzi nami...a to srdiecko sa urcite coskoro objavi 🙂

usacek79
23. mar 2012

@bambi2 dobre robis dievka, ze sa nehrnies k doktorovi, ved vieme 😉 a teda priznaky atd su velavravne? 🙂
ja by som bola najradsej keby bol - po 1.: JUL a po 2.: APRIL 🙂
@monika2712 jasne, ze je a bude vsetko OK 😉 echm nestratim sa, furt ma ostane 60kil 😀

bambi2
23. mar 2012

@usacek79 neponahlam sa, viem co sa moze stat, nebojim sa.. a v najhorsom pripade to vyjde same keby daco.. takze nie som pripravena na to ale viem co treba robit... takze bude vsetko v poriadku!!!! a v novembri bude zdrave krasne baby!!!!! 🙂 priznaky mam, psia bolia, wcko to isti kazdych 30- 40 min, zjedla by som aj neviem co, ta unava o tej radsej pomlcim a brucho citim, ako keby sa natahovalo, rastlo, roztahovala maternica... a som aj trocha podrazdena.. takze priznakov je habadej... 😀 😀 😀
my ta v nasom klube velmi rada privitame aj skor 😉 😀

monika2712
23. mar 2012

@usacek79 jooj moja no dobre teda jak myslis, ty chces byt sexi mama co??? ja zatial vobec nepriberam co je troska divne, ale asi je to ok lebo sak kilecka navyse boli uz predtym tak si ma z coho krpec brat este 🙂

bambi2
23. mar 2012

@usacek79 inak aj som chcela ist buduci tyzden ale je na dovolenke dr... a potom som ja 2 tyzdne prec. takze do pol aprila ci chcem ci nie, nemozem 😀 az potom... ale pojdem asi az zaciatkom maja. lebo asistentka vravela, ze sono cez spodok robi do 4 mesiacov. a ja to sono cez spodok nechcem ani zadarmo keby bolo!!!! a cez brucho neviem ci by urobil.. tak pridem radsej neskor. inak ma plasila koza uz po telefone, ze co ked to je mimomaternicove... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre