Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

svintekova
24. mar 2012

@usacek79
@bambi2
@monika2712 baby dnes 1DC -hurááááá 😀

bambi2
24. mar 2012

@svintekova supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer!!!!! dockala si sa!!!! 😵 😵 😵

monika2712
24. mar 2012

@svintekova huraaaa, gratulka, no vidis tak predsa prisla! 😉
@bambi2 NT screening pozri tu:
http://tehotenstvo.rodinka.sk/kym-rastie-brusko...

usacek79
24. mar 2012

@bambi2 opravujem sa - robi sa do 13+6tt (teda do 14tt) zistuje sa v nom riziko najma downa atd...
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=71

svintekova
24. mar 2012

@monika2712 dakujem 😀

usacek79
24. mar 2012

@svintekova jupiiii, ved uz bolo nacase! parada, zacina sa nova etapa 😉 drzim palce 😵

svintekova
24. mar 2012

@usacek79 dakujem, tak sa teším 🙂

bambi2
24. mar 2012

@usacek79 no tak to by sme este mohli stihnut... ale nejako ma k nemu aj tak netaha... no uvidime...

jankaaa
24. mar 2012

@bambi2 mne mrcha meska viac ako tyzden.....takze potom ked sme mali sex 25 a 27 februara tak asi vtedy som otehu....no ved to je jedno....len nech je vsetko ok....test som robila vysli //

jankaaa
24. mar 2012

ovocne caje sa mozu pit?

bambi2
24. mar 2012

@jankaaa ovocne asi ano.. ale najlepsia je voda.. a zihlavovy caj by si tiez mohla...

usacek79
24. mar 2012

@jankaaa vsetko sa moze... ale vsetko s mierou! 😉 aj kava sa moze, caj barsjaky, jedna salka denne urcite neublizi..
tak ako pri beznom zdravom style - nebudeme sa predsa ladovat kolou a inymi sladenymi hnusnostami, nebudeme pit 5 kav denne, ani 5 cajov denne 🙂
urcite NAJ je fakt voda, ja nepijem nic ine, len vodu z vodovodu s citronom 🙂

evakva
24. mar 2012

@timona Je mi to luto. Takze krvacas a este si nemala kyretaz? V ktorom tt si bola?Ja som tiez potratila skoro 6-7tt, zacala som sama krvacat, isli zo mna kusy. No nevyslo vsetko, tak som isla na kyretaz. Teraz by som uz nesla a vyckala by som na uplne vycistenie. Viacero bab tu pisalo o kyretazi a problemoch, ktore zo sebou nesie. Budem drzat palce, nech ti to dobre dopadne.

timona
25. mar 2012

@evakva mne uz MS akoby koncila, ale Dr. povedal, ze maternica nie je cista, ze treba kyret a dohodli sme sa na pondelok. Ale od včera akoby MS znova zacala-bolesti v podbrušku, jasnočervena krv-aj ked nie nejako strasne vela. Ja tiez nie som velmi za ten kyret, len Dr. povedal, ze nie je dobre, ked MS trva pridlho, lebo moze vzniknut infekcia...tak sa bojim, lebo u mna to trva uz 11.deň.

dudu1506
25. mar 2012

@dadula1985 ahoj dadula,velmi si ma ukludnila,dakujem.clovek sa docita vselico,preto som sa zlakla.no chvalabohu ani dnes nic necitim,nic ma neboli,len som si povedala,ze predsa len este nebudeme sexovat 🙂viem,ze aj ked sa suchlo,moze sa dieta ujať,aj ked nie som celkom zahojena este,ale komplikacie nemam.pockam ci vobec pride mrska a potom uvidime.len tie obavy u mna asi stale budu po prvej smutnej sprave pred kyretom ☹ daj vediet,ako si dopadla ty 😉 a dakujem este raz...

cenculinka
25. mar 2012

ahojte dievcata, som po rocnom cakani po kyrete opat tehu 🙂 zatial len uuuuuuuplne na zaciatku, hcg 700, mrcha meska 5 dni. ale boli ma brucho ako keby som mala mrchu dostat kazdym dnom, tak sa bojim, ze co to. takto som to mala aj ked som bola prvykrat tehu a skoncilo to potratom, tak sa stasrne bojim. ☹ mali ste niektora s tymto skusenost?

lussi2
25. mar 2012

@cenculinka ahoj aj mna v zaciatkoch bolelo brucho ako pred menzesom, moj dr. povedal ze je to normalne a moze byt aj slabe spinenie. drzim palce 🙂

delideli
25. mar 2012

@cenculinka : gratulujem k zaciatku a drzim palce,aby to bolo tentokrat ok.ja skusenost s normalnym tehu zatial nemam :( ,aj ja som mala na zaciatku toho predosleho bolesti ako na mrchu,potom zmizli,o fazulku som potom prisla az skoro o mesiac..ked som sa na to pytala,vraveli mi,ze bolesti na zaciatku tehu byvaju caste a nemusia znamenat nic zle..urcite sa este porad aj s gynekologom,ale myslim,ze ta ukludni,ze to je ok..este raz-drzim palceky,hlavne sa opatrujte.. 🙂

evakva
25. mar 2012

@cenculinka Drzim palce. Dolezite je klud a verit, ze teraz to uz bude OK. Drz sa.

evakva
25. mar 2012

@timona Tak sa drz. Nech ti ale najprv urobi sono, ci uz vsetko nevislo.

cenculinka
25. mar 2012

@timona ja som bola tiez na kyretazi. bolo to v "pohode". dali mi oblbovak, potom ma uspali a prebrala som sa az na izbe. nekrvacala som potom, o mesiac som dostala normalnu mrchu a cyklus som mala odvtedy pravidelny ako vzdy. skratka ziadna komplikacia ani nic podobne. tak drzim palce, aby si to mala cim skor za sebou, ci uz "prirodzene" alebo s pomocou lekarov 😒

vavrenka
25. mar 2012

@cenculinka ja som to mala a sialene som sa bala, normalne bolest ako na ms- v case ked som ju mala dostat a v dnoch, kedy by mi prebiehala. a potom tiez. sice nie az tak intenzivne, ale predsa. normalne som si automaticky na wc kontrolovala toaletak, cakajuc tam krvavy fliacik 😝 a uz mam zlatu babulku 😵, proste, kto zazil potrat, tak ma strach, aby sa to nezopakovalo.. drzkaj sa. ja osm zacinala toto uspene tehu s hcg 186

vavrenka
25. mar 2012

@cenculinka ja som to mala a sialene som sa bala, normalne bolest ako na ms- v case ked som ju mala dostat a v dnoch, kedy by mi prebiehala. a potom tiez. sice nie az tak intenzivne, ale predsa. normalne som si automaticky na wc kontrolovala toaletak, cakajuc tam krvavy fliacik 😝 a uz mam zlatu babulku 😵, proste, kto zazil potrat, tak ma strach, aby sa to nezopakovalo.. drzkaj sa. ja som zacinala toto uspene tehu s hcg 186

cenculinka
25. mar 2012

@vavrenka chi chi dakujem za info 🙂 som asi posadnuta 😀 a kedy asi uvidim na usg nieco? v piatok, 3 dni po vynechani mrchy tam este nic nebolo. kazala mi prist zase v piatok, vraj tam uz urcite musi nieco byt vidiet, tak do piatku sa urcite zblaznim 😀 😝

vavrenka
25. mar 2012

@cenculinka ja osm si robila testy ako posadnuta, mm bol uz zo mna zufaly 😀 😀 a tri denne, ci tam ciarocka este je 😉 , v ten piatok uz by mala vidiet fazulku 😉 , ono to zalezi, kedy si mala ovu, cize, kedy doso k oplodneniu a od kvality/citlivosti ultrazvuku. a hcg mas pekneeeee

bambi2
25. mar 2012

@timona na samovolny potrat sa ma cakat 4- 6 tyzdbnov. Dovtedy ziadna uinfekcia nenastane... Doktori sorry za vyraz hovno o prirodzenych potrtatoch vedia!!!! Vedia iba to co ich naucili na fakulte a to je KYRET. To jedine je podla nich najlepsie a najspravnejsie lebo je to pre ne UZASNY obchod. Minule pisala nejaka zena ze bola tusim 17 alebo 19 uz si presne nespominam v poradi na kyret. Vies aky zisk maju z toho????? Keby nechali zeny potracat prirodzene vies o ake prachy by prisli??????? To si nevies ani predstavit kolko im kyrety vynasaju. Anje to smutne ze ide iba o prachy a nie zdravie ludi :-/ ked sa to robi bezne v zahranici preco sa to nemoze robit aj na sk???!!!!! :-/

poisonblu
25. mar 2012

@bambi2 btw. jedna taka hospitalizacia a nasledny kyret v nemocnici vyjde zdravotnu poistovnu na cca 500 eur..nechala som si urobit vypis zo zdravotnej poistovne

bambi2
25. mar 2012

@poisonblu tak si predstav kolko zarobia denne?!!!!! A kolko to vychadza na mesiac???? Ha nechce sa mi pocitat ale bude to hodne hodne moc euracov... Tak preco s kyretmi nekseftovat????

jankaaa
26. mar 2012

babenky citala som ze tuniak sa nesmie papat?a ja som jedla....dnes som si dala na ranajky aj minuly tyzden som jeden zjedla....

jankaaa
26. mar 2012

ja uz radsej nestudujem net lebo to je hrozne to by som asi nic nemohla jest, jedla som aj bryndzove halusky ani to by sa nemalo tak uz radsej idem prec z netu lebo sa z toho zblaznim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre