Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

cukruska1920
24. okt 2008

kukuts.....jasne ale aj napriek tomu co vsetko sa moze stat chcem ist dotoho....v januari sa pokusime a uvidime....najhorsie to bude zacat prvykrat so sexom...ten mame povoleny uz po prvej mrche

kukutska
24. okt 2008

Cukruska, to je este dost casu, aby ste sa aj vy ako par dali dokopy. Fakt je najlepsie na to nemysliet, uzivat si este volnosti, chodit von a zabavat sa. Potom sa uz dat nebude. My sme isli do toho s tym, ze to mozno vyjde, mozno nie. Vobec som neverila, ze by som mohla tak skoro oteho. Ani som nesledovala plodne dni, ani som nemala vylozene nohy, jednoducho nic. Aj ine zienky, ktore oteho po potrate ani nevedia, kedy sa im to podarilo. Tiez sa na to nesustredili. Budem ti pravdaze drzat palceky, aby si uz v novembri drzala svojho chrustika v naruci 🙂

cukruska1920
24. okt 2008

kukuts....asi mas pravdu...lebo aj teraz som otehotnela ked som nato absolutne nemyslela a ani som si nepripustala zeby som mohla----aj ja ti zelam aby ste to dotiahli dokonca

kukutska
24. okt 2008

Ja tomu verim, urcite vam to tento krat vyjde, uvidis. Podla toho, ze si mala spontanny potrat, tak si este asi nebola vo vysokom stadiu, vsak? Dokonca som citala, ze by sa malo abstinovat tolko tyzdnov, kolko trvalo tehotenstvo. Uvidis, teraz vam to vyjde, dva aborty byvaju vynimocne a ty do toho zapadat nebudes, uvidis 🙂

cukruska1920
24. okt 2008

bola som v 8tt-----no ale zas som citala ze mozem mat aj zamlknuty potrat este po spontannom 😔 ale nato radsej nemyslim....

kukutska
24. okt 2008

Cukruska, citaj si len pozitivne pribehy a tie zle obchadzaj oblukom, OK? 😉

majandra
30. okt 2008

cukruska1920, ja som tiez potratila minuly rok v auguste, mala som spontanny potrat a teraz sa mi blizi porod, druhykrat som otehotnela v pohode.....a myslim, ze by sa nemalo abstinovat tolko tyzdnov,kolko si bola tehotna pred spontannym potratom....pretoze ja som bola v 14.tt....neboj o druhe mimi uz neprides.......drzim palce

barbarka
31. okt 2008

ahojte! ja som mala missed abort 6. oktobra v 9.tt tehotenstva ale babo bolo mensie tak 6 tt. zatial som mrchu nedostala, kedze som dnes potrebovala ist na chirurgiu, urobili sme testik. bola tam velmi slabucka druha palicka. tak neviem, ci nie som zasa tehu. Lekar mi povedal ze 3-4 mesiace nesmiem otehotniet. Bojim sa aby sa to nezopakovalo, ale ked to tu citam znie to povzbudzujuco. Drzim vam palceky.

evitkamalicka
31. okt 2008

ahojte...ja som mala missed minuly rok v oktobri a tento rok 1.10. sa nam narodil krasny zdravy chlapcek, zajtra uz budeme mat mesiac...po missede sa nam podarilo otehotniet hned na prvy sup a tehu bolo bez problemov

barbarka mne lekar odporucal tiez 3-6 mesiacov, ale po 2 mesiacoch sme sa na to vrhli a zadarilo sa a vsetko prebiehalo bez problemov, tak ziaden strach...ak si psychicky pripravena tak je ok, nesmies si pripustat ze by sa mohlo nieco stat 😉

barbarka
31. okt 2008

evitkamalicka dakujem, psychicky sa citim uz celkom ok, tak dufam ze ak naozaj sme tehotni tak to tentoraz vyjde. ale zatial to neviem urcite, mozno to moze byt este z predchadzajuceho tehotenstva. tak uvidime ci dostanem mrchu.

evitkamalicka
31. okt 2008

brabarka drzim palceky aby to bolo tehu

cukruska1920
31. okt 2008

jaaaj radost citat taketo povzbudzujuce spravi...keby mozem tak pretocim kalendar na februar aby sme sa mohli pustit dotoho aj my a dufam ze to bude so stastnym koncom

skybaby
1. nov 2008

babulky ja som potratila v 23tt a lekarka mi povedala, ze ked bude po menstruacii vsetko v poriadku fyzicky, tak sa mozme zacat snazit. a ta lekarka je fakt skvela, takze tomu verim 😉 naozaj je to podla mna skor o tej psychickej pohode a od toho zavisi kedy zacat. drzim nam vsetkym palce 🙂

grelu
17. jan 2009

skybaby...co bolo pricinou potratu??? ☹
ja som potratila v 20tt kvoli nejakemu zapalu ☹...k akej lekarke chodis?...rozmyslam totiz, ze zmenim svoju lekarku, tak hladam nejaku, na ktoru sa mozem spolahnut 🙂

skybaby
17. jan 2009

ahoj grelu, u nas sa pricina vraj nezistila a tvrdia, ze to bolo preto ze som cakala jednovajecne dvojicky a tie su najrizikovejsie
chodim v BA k dr. marsikovi, pocas tehu som chodila k inrmu ale toho som vymenila
zelam vsetko dobre a vela sil 🙂

nika12
18. jan 2009

Ahojte, odporucil vam niektorej po potrate lekar antikoncepciu?? Ja som v decembri potratila v 12. tyzdni, v nemocnici mi odporucali pockat 3 mesiace a potom sa snazit, moj lekar mi navrhuje antikoncepciu na pol roka, vysadit a potom sa snazit....tak neviem...antikoncepciu som nikdy nebrala ...co vy na to??

tinka12
18. jan 2009

Ahojte baby, prosim vam, som po uspesnom IVF , avsak mali sme missed ab. podarilo sa niektorej z vas otehotniet prirodzene po MA? mate niektorá takúto skusenost? ide mi o to, ci je mozne, ze sa mi cyklus nejako sam po stimulke nastartoval...

akejka
18. jan 2009

nika12:
ja som potratila v 8.TT, robili mi aj kyretáž a lekárka mi odporučila brať 3 mesiace hormon. antikoncepciu na úpravu cyklu. Ttakže som ju brala. Ja si myslím, že to bolo dobré, lebo po potrate je telo šokované a môže nastať zmätok v cykle...HA ten cyklus pekne upraví...
presne ako aj tebe povedali, po 3 mesiacoch sme sa už mohli snažiť. Ale začali sme sa snažiť až po 3 rokoch...

ninuska8
19. jan 2009

ahoj nika 12 ja by som na tvojom mieste HA nebrala...najma nie ked si ju nebrala predtym...spoliehaj sa na prirodzene procesy v tvojom tele, neviem ci velky naval hormoov dokaze pomoct, skor som pocula ze to moze mat nepriaznive nasledky...

evulik6
19. jan 2009

nika 12, ja som zase pocula ze antikoncepcia by sa nemala po potrate, prave kvoli hormonom.. vraj by to mohlo urobit este vacsi "bordel"... tak neviem... a otehotniet po vysadeni sa tiez hned neodporuca... 😉

mia78
20. jan 2009

ja som potratila a robili miy kyret. v júly 2008, lekar my predpisal atikoncepciu a zacala som ju brat po prvej mrche,brala som ju len mesiac lebo sa nam nechcelo cakat 3 az 6 mesiacou ako odporucaju,povedali sme si ked to ma tak to pride a prislo po styroch mesiacoch so otehotnela ,este sme len na zaciatku tak dufame ze to vydrzi a bude vporiadku. Dzim vam palceky nech sa vam to podary

evulik6
21. jan 2009

mia78, tak gratulujeeem.... aj ja uz chcem ☹

evulik6
21. jan 2009

ozaj baby, neviete ako to je s rizikovym teho? bo ja som tiez po potrate a chceli by sme druhe, len neviem ako rychlo a ci sa podari....zaciatkom decembra mi konci MD... budem moct byt potom ked otehotniem doma na rizikovom alebo ako to funguje? neviete nahodou?

nika12
21. jan 2009

dakujem za reakcie 🙂 ja som sa rozhodla, ze ho posluchnem rady lekara, nerada by som si niekedy vycitala, keby sa mi nedajboze situacia zopakovala, ze som si to zavinila sama.
mia78 gratulujem, nech tentoraz tvoje tehotenstvo ma stastny koniec.

evulik6
21. jan 2009

nika, tak drzim palce nech ti to vyjde....ja idem buduci tyzden na kontrolu ku gynek. tak som zvedava co mi povie...

mia78
22. jan 2009

tak diky baby uz to mam potvrdene je tam a byje mu srdiecko tak sa tesime vsetci.
drzim palce vsetkym nech sa vam to coskoro podary 😉

mia78
22. jan 2009

evulik6 ak si zamestnana tak ak otehotnies mal by ta lekar vypisat na rizikove.

evulik6
22. jan 2009

mia, dakujem velmi pekne za odpoved... este raz gratulujem, drzim palce nech to ma stastny koniec... 🙂

petra.a
22. jan 2009

Ahojte,
pridam sa k vasej debate. Ja som tiez presla spontannym potratom asi v 8tt, mimi nebilo srdiecko. Musela som na kyretaz a po tyzdni som zacala krvacat a tak mi zistili, ze maternica nie je uplne vycistena a ze tam nieco zostalo. Tak som musela na zakrok este raz. Moj dr. mi odporucal dodrzat 6nedelie a pockat 3 mesiace a potom ze sa mozeme snazit. No a dnes som bola na gynde a mam potvrdene tehu asi v 6tt a vraj uz je malinko pocut srdiecko. Tak sme o krok vpred. Ale ked som sla na tu gyndu tak mi bilo srdce, ze az. No a moje pocity su zmiesane...nechcem sa prilis tesit, aby som znovu nebola velmi sklamana.

bobatko
22. jan 2009

mia gratulujem nech sa to podari.
ja som potratila 16.12 a este stale som nedostala menzes.bojim sa aby som nebola tehu.je to normalne?? v stredu idem na kontrolu ale srdce mi bije uz teraz co ked som tehu.lebo na silvestra sme si nedali pozor. potratila som v 5tt ale doktor to zistil az v 11tt ked som zacala silno krvacat.bojim sa ze az som tehu aby aj toto nedopadlo tak isto na prve mimi sme cakali 3 roky a predsa sme sa este nedockali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre