Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

usacek79
15. sep 2012

@eviq tak ja som spolahlivy zabijak - zo 420 na 107 za 5 dni, to bolo pred tyzdnom, teraz mam uz urcite nulu tym tempom, pojdem na kontrolu asi az v piatok.. 😉

eviq
15. sep 2012

@usacek79 ides ako píla, pomenujeme po tebe nejaky hurikan 😉
(Trosku cierneho humoru....)

usacek79
15. sep 2012

@eviq no moj oco povedal, ze som "viktor cistic" 😀

melindacicusik
17. sep 2012

@monika2712 tak uz to máš za sebou držim palce ale urcite to dobre dopadlo pa pa

svintekova
26. sep 2012

Ahojte tehulky. No kde ste ? Sa mi zda, ze tato tema nejak zanika ☹

evakva
26. sep 2012

@svintekova Ahoj, no moc sem nechodia. Myslim, ze si zriadili sukromnu temu. Napis usackovi, ona bude vediet viac. A ako sa mas?

svintekova
26. sep 2012

@evakva ahoj. No nam sa konecne zadarilo. Som 5tt+1. Velmi sa bojim o fazulku. A ty ako sa mas?

evakva
26. sep 2012

@svintekova Aj ja som tehu, uz 20tt+3. Od zaciatku som PN - najskor kvoli spineniu a teraz pre zle ulozenu placentu (placenta praevia totalis). Budeme si teda vzajomne drzat palce.

svintekova
26. sep 2012

@evakva samozrejme, že vám držím palce nech to bezproblémov dotiahnete až do konca 😉

evakva
26. sep 2012

@svintekova Sem, tam daj vediet, ako sa mate. Prajem vsetko dobre.

svintekova
26. sep 2012

@evakva dakujem, jasné dám vediet 😉

katarinagm
29. sep 2012

ahojte, prepáčte ze vam sem vstupujem 😉 , ale zaujimalo by ma, ci sa tu najdu aj take, ktore podstupili kyretaz.. a teda po akom case otehotneli? (po akom case sa zacali snazit?)
dakujem

monika2712
30. sep 2012

@katarinagm ahoj jasne ze su tu aj take, ja som mala kyret 1.7.2011, zacali sme znova v oktobri a otehotnela som na konci decembra a malicky uz je dva tyzdne na svete. Staci pockat na prvu menstruaciu a v podstate uz sa mozte zniva snazit, nie je velmi dovod cakat dlhsie aj ked odporucaju sa tri cykle cakat.

andy03
30. sep 2012

@katarinagm mne to trvalo 5 mesiacov..a nakoniec s dufastonom 😖 a zacali sme po prvej mm

katarinagm
1. okt 2012

@monika2712
@andy03
dakujem za odpoved... jaj ha.. ved toto, ze aj tak sa nam to isto nepodari na prvykrat... mam pocit, ze ta 1. menstruacia nechce prist.. ☹ a tak stale cakame cakame.. cakame

andy03
1. okt 2012

@katarinagm neboj sa vsetko pride.. 😉 ja som sa ani necitila uplne fit po kyrete. tie 3 mesiace ma boleli vajecniky a aj cela maternica. mavala som taku silnu menstruaciu ze az!!! az v auguste som bola v takej fyzickej aj psychickej pohode a pritom sme sa ani moc nesnazili .. mali sme vyrocie svadby dali si vinko a presne to vychadza na ten cas :D tak je to hlavne v tej hlavicke

nela22
2. okt 2012

@katka116 Ahoj aj mne hodnota hcg klesala pomaly,urcite viaz nez mesiac,teda aspon si myslim lebo mi ho doktorka brala opakovane koli tomu ze som mala nejake zvysky v maternici po kyrete a chcela vediet ci hcg klesa alebo je to tam este uchytene,ale nastastie to nebolo uchytene a netrebalo dalsie cistenie,vyplavilo sa to same.tak aj ty si po druhom potrate?teda ak som to spravne pochopila.a uz sa vam zadarilo?mne lekarka na genetike povedala ze mame teraz pockat aspon rok a potom sa snazit,ale to sa mi zda moc dlho,neviem ci to vydrzime.pekny den

katka116
2. okt 2012

@nela22 ahoj tento vikend mam ovu a dufam ze pod stromcek dostaneme darcek. Dufam, ze sa nam tento mesiac zadari. Ano som po 2 potrate ☹ rok je strasne dlho, ja vydrzim tak 2-3 mesiace

nela22
2. okt 2012

@noname26 ahojte ako sa vam dari,pozeram ze uz ste v 16 tt,to je super,drzim prsty,my mame za sebou genetiku,ale vysledky budu az o dva mesiace a buduci tyzden ideme este do martina,takze pockame na vysledky a ak bude vsetko ok ideme na to,pekny dnik

nela22
2. okt 2012

@katka116 drzim prsty nech sa zadari.-))a boli ste po druhom potrate aj na nejake vysetrenia?a mate uz nejake deticky?aj ja si myslim ze rok je dlho,tiez to tak dlho asi nevydrzime.-))

noname26
2. okt 2012

@nela22 jeej dakujeme, ze nas pozeras no veru aj my ideme na genetiku v piatok, ale uz tu nasu🙂) tak vam budeme drzat palceky, az su vysledky dobre a az to konecne vyjde. ozvite sa. pa

evakva
15. okt 2012

@svintekova Ahoj, ako sa mas? Dufam, ze vsetko je v poriadku. My uz vieme, ze cakame dievcatko.

nela22
23. okt 2012

@noname26 Ahoj,mam trosku dilemu,tak by som ta chcela poprosit o tvoju radu,boli sme nedavno v martine a tam mi brali krv a vraj ma testuju aj na to co zistili tebe cize tromfoblastu,ale pokial si spominam tak si mi pisala ze to robia len v cechach,tak teraz neviem co si mam o tom mysiet.a vy sa ako drzkate?ako dopadla genetika?a uz viete co to bude?papa

noname26
23. okt 2012

@nela22 ahoj genetika dopadla asi dobre, lebo mi nevolali. no co ja mam informaciu, tak len v cechach. skus napisat tomu lekarovi v prahe a presne popis, co ti vraj testuju. nech sa on vyjadri. ja sa neodvazujem nic tvrdit, ale ja osobne centram uz neverim. co vsak nie je smerodatne. drzte sa.

bublinka11
24. okt 2012

@nela22 ahoj, skus sa spytat v laboratoriach Medirex http://www.medirex.sk/o-spolocnosti/o-nas/.
Ja som si pisala s MUDr. Malickovou z Prahy a odporucila mi MUDr. Girovsku prave v Medirexe. Mozno bude ochotna s tebou odkonzultovat.

nela22
24. okt 2012

@bublinka11 ahoj,dakujem pekne za radu.Spravim to asi tak ze pockam na vysledky z martina a uvidim co mi tam povie lekar.A ak to nie je tajne mozem sa opytat ci tebe nieco zistili,mas za sebou tiez potraty?mala si nejaku liecbu?dakujem za odpoved,pekny dnik

bublinka11
24. okt 2012

@nela22 Ahoj nie je to tajne.
Mam za sebou 2 potraty, oba boli zamlknute. Hematku aj genetiku som mala v poriadku, obaja s manzelom sme tiez v poriadku. Ja mam pravidelnu ovulaciu, hormony tiez O.K., manzel dobry spermiogram.
Cize neprisli nam na nic, ja som sa preto rozhodla skusit reprodukcnu imunologiu, pisala som do Prahy - Podoli, odtial mi odpoved neprisla, ale nakontaktovala som sa na MUDr. Malickovu. Velmi mila pani doktorka a prave ona ma odporucila do Medirexu. Uvidime, ci bude problem v imunite, ale chcem vyskusat vsetko pred navstevou CAR.
Ty si na tom ako?

nela22
25. okt 2012

@bublinka11 Ahoj,no ja mam za sebou tiez dva potraty,jeden spontanny a druhy zamlkly.tiez mam za sebou genetiku,hematku v Martine v Hemomedike,a tiez sme boli pred tyzdnom v heliose v martine,v pondelok mi maju brat este hormony ale tie mi vezme moja doktorka a s vysledkami hormonov mame ist zase do Heliosu,tam robili aj manzelovi spermiogram.V novembri ked tam mame prist by mali byt uz aj nejake vysledky.Mne pan doktor vravel ze ma testuje aj na alergiu na spermie a na plod,a doporucil nam uz vyrabat babo,vraj nie je naco cakat🙂My este vlastne nemame ziadne vysledky az zaciatkom decembra by mali byt,preto sa trochu bojim vyrabat drobca,zase na druhej strane doktor tvrdi ze sa vo vela pripadoch vobec nic nezisti a preventivne mi napisal v pripadnom tehotenstve dufaston a inekcie na riedenie krvi.Vsetky vysetrenia som sa snazila robit v jednom case,aby som aj vysledky mala naraz,a potom uvidim co dalej.a ako to funguje v tom medirexe?objednas sa tam ,potom je konzultacia a pripadna liecba?ja som tu stranku vcera otvorila a nakukla tam.ked budem mat kompletne vysledky a nic sa nezisti mozno sa objednam este tam,ale chcem mat vsetky vysledky aby vedeli na co vsetko ma uz testovali.A ako dlho si uz od druheho potratu?Ja este stale verim v kutiku duse ze to bola len nahoda a verim ze do tretice vsetko dobre,a to iste prajem aj tebe,dufam ze sa nam podari donosit drobceka,pevne v to verim🙂)

bublinka11
25. okt 2012

@nela22 Ahoj, no u nas je este jeden problem, a sice nam sa nedarilo otehotniet 2 roky. Potom 2 potraty po sebe, rok pauza a teraz sa nam uz rok opat nedari otehotniet.
Preto skusam aj tuto imunologiu, ci nemoze byt problem fakt niekde v imunite.
Ja som sa v Medirexe nakontaktovala na MUDr. Girovsku, velmi mila a zlata pani doktorka. Doniesla som jej svoju zdravotnu dokumentaciu s vysetreniami na hematologii a genetike, ktore som absolvovala a ona mi odporucila dalsie. Krvne u nich plus nejake vysetrenia u svojich lekarov. Podla vysledkov sa uvidi.
Tiez verim, ze sa to podari a vsetko bude v poriadku, len to chce ten spravny cas. 😉

nela22
25. okt 2012

@bublinka11 Ahoj,tak uz rozumiem teda ale myslim ze ked ste otehotneli dva krat po sebe tak s tym nebude nejaky problem,asi to chce vychytit len ten spravny cas,Ale jasne vysetrenia nie su na skodu,aj ked tvrdia ze sa robia az po troch potratoch,ale naco cakat☹mne pani doktorka na genetike povedala ze si mame dat pauzu rok a pan doktor v CAR ze mame zacat,,ze nie je naco cakat ,este aj hlavou pokrutil od zacudovania sa🙂 kolko ludi tolko nazorov,preto treba obehat viac lekarov.Mna moje gynekologicka poslala len na genetiku a na hematologiu do naseho mesta kde mi vzali krv len na jedno vystrenie.sa mi to zdalo malo tak patram dalej🙂)Ja ti teda drzim palce nech sa zadari a nech je vsetko ok 🙂)a napis ako dopadli vysetrenia,kedy vlastne mas mat vysledky z toho medirexu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre