Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

mia78
22. jan 2009

ja som dostala mrchu asi po styroch tyzdnoch po potrate, ale moze sa stat ze si aj tehotna niekde som tu citala ze sa to niektorim stalo ,uvidis co ti lekar povie, skus si urobit test.

mia78
22. jan 2009

petra gratulujem ,neboj dopadne to dobre aj my si tak vravime

evulik6
22. jan 2009

petra gratulujeeem....a to si ako rychlo otehotnela??? super, drzim ti palce...

bobatko gratulujem, drzim palceky nech ti to dobre dopadne...

teda baby viem si predstavit aky musite mat teraz strach... ja sa uz bojim teraz a to este nie som ani teho... 😉 Ale nebojte, urcite vam to vyjde, budem vam drzat palce aby ste to dotiahli tentokrat do stastneho konca a aby sa vam narodili krasne zdrave deturence.... 🙂

petra.a
24. jan 2009

v auguste sme mimi stratili, no a niekedy okolo vianoc sme dalsie pocali. Asi po mesiaci snazenia sa nam to znovu podarilo. 🙂

evulik6
26. jan 2009

petra, tak to je super...dufam ze aj nam sa tak rychlo zadari... 😉 tak sa drzkaj...

ditka1
26. jan 2009

ahojte neviem ci sa aj mimo rata ako potrat ale vraj s ma cakat par mesiacov,my sme 1mesiac po zakroku otehotneli,takze neviem,a zatial je vsetko ok,strasili ma ze dieta nedonosim,lebo som mala pocka,ale poviem vam,ze keby som bola cakala a planovala,ze kedy tak mozno by som teraz nebola tu. 🙂

cukruska1920
26. jan 2009

Ahojte dievcence.... chcem sa vas spytat..... boli ste po potrate aj na kontrole ked ste sa chceli znova zacat snazit? lebo moja mi nekazala prist a uz sa snazime... potratila som 15. oktobra... a teraz som jej volala ze ci mozem prist na kontrolu lebo ze chceme zacat tak mi povedala nech este jeden cyklus pockame a mam prist...ale ja uz cakat nechcem.. uz sme zacali a teraz to nechcem zabrzdit... co mi poradite?

evulik6
26. jan 2009

ditka, ja si myslim ze ked to ma prist tak to pride...mozes si planovat kolko chces, priroda si vyberie sama...mne moja povedala ze mam cakat aspon do juna, jula ale mne je to straaasne dlho... o babo som prisla 29.12. tak este pockam dve mrchy a pojdeme na to...ked to pride trebars az v auguste neva, hlavne ze pride, nebudem z toho robit dramu... a ked sa zadari hned, tak budem len rada... ved vies , co sa ma stat stane sa... 😉

cukrus, pisala som ti do MA VIII.... inak ja byt tebou tak by som v tom pokracovala, teda pokial sa citis ok a menzes si mala v pohode tak nevidim problem... 😉

cukruska1920
26. jan 2009

evul... menzesy som mala uz 3 od kyretu... a mi sme to uz rozbehli tak to teraz nechcem brzit len ma ta doktorka zaskocila....

evulik6
26. jan 2009

cukrus, ja viem ze uz mam tri za sebou...podla mna to povedala len preto aby ta pozrela a iba ti potvrdila ci je vsetko ok..nestresuj.... ja to tiez planujem rozbehnut skor ako v lete, ved bohvie kolko budeme cakat... 😉

cukruska1920
26. jan 2009

evul... tak ok..si ma prehovorila 😀

evulik6
26. jan 2009

to som rada cukruska... 🙂

ninuska8
26. jan 2009

evulik ty uz si mala mrchu po kyrete?

evulik6
26. jan 2009

ninuska, ano mala som...18 dni po cisteni.... inak ked som si tak ratala ze kedy som zacala krvacat pred kyretom tak to je presne 28 dni.... sranda nooo, dufam ze sa mi cyklus nepokasle teraz.chodil mi pravidelne kazdych 28 dni, asi raz do roka sa mi posunul o par dni 😉

ninuska8
26. jan 2009

evulik, dik za odpoved...ja som len chcela vediet lebo tiez som bola na kyrete v tom case ako ty, sice 30. 12. a dnes mi asi dorazila mrcha, len neviem ci je to ona, lebo je to dajake slabe, len take spinenie, citim aj bolesti v podbrusku ale nie take silne ako som mavala, tebe sa to rozbehlo hned?

evulik6
26. jan 2009

ninuska, ono to malo asi takyto priebeh: prvy den som mala len hnede spinenie, druhy to uz vyzeralo tak ze sa to pusta ako normalny menzes, treti a stvrty den som mala zase len hnede spinenie, piaty skoro cely den nic, iba vecer trosku spinenie slabohnede a potom uz nic... bolesti som ani nemala. ANi som nevedela ze nejaku mrchu mam...pytala som sa bab tu na nete v teme Missed abort VIII ( mozes sa presunut tam)a povedali mi (nie vsetky ale niektore) mali tiez taketo, ze prvy mesiac maly takuto slabucku mrchu ale ze druha bola horsia...tak uvidime...
Inak som bola prekvapena ze mi tak rychlo prisla, bo dokina mi hovorila ze tak okolo 26teho by som mala mat, no to mi ratala akoze 4 tyzdne po cisteni...ale som rada ze uz prisla a ze nemusim na nu cakat...

ninuska8
26. jan 2009

evulik u mna to je zatial presne take iste...len take spinenie, ale som rada ze som ju uz dostala, je to fakt po tych styroch tyzdnoch.....takze koncom marca sa mozeme zacat snazit spolu 😀 ne? teeeeeeeessssiiiiiiiiim saaaa, ci ty ides na to uz skorej? dala by som sa nahovorit🙂

evulik6
27. jan 2009

ninus, presne tak...mne vychadza tretia mrcha okolo 13teho marca (ak teda pride na cas)...takze koncom marca to rozbehneme... v MA VIII je este jedna baba ktorej to tiez tak vychadza...tak ideme do toho spolu vsetky tri...(ak budem ok po kontrole...zajtra sa chystam k zenskej) 🙂

nika12
27. jan 2009

Ahojte, chcem sa vas spytat, citam, ze niektore ste boli tehotne uz mesiac po potrate ...to ste sexovali hned alebo ako?? Ja som potratila na Novy rok, mne lekar odporucil nesexovat 6 tyzdnov, takisto nekupat sa a tak...zatial to dodrziavam, teda kupanie si sem tam neodpustim ....a co sa tyka toho sexu, tak citim sa ok, myslim, ze by sa nic nestalo, ale uz mi chybaju len 2 tyzdne, tak to nejak vydrzim 😀 Len ma zaujima ako to bolo u vas ...

evulik6
27. jan 2009

nika, ja som este teho neni sice ale poviem ti aspon co povedali mne... v nemocnici pri prepustani: pauza s babatkom 3-6 mesiacov, o dva tyzdne na kontrolu k svojej dr. TA mi povedala ze mam prist po prvom menzese a ze s babom pockat aspon do juna, jula (co je 6-7mesiaco)... sexovat mozes, len by si mala pockat s miminkom.... JA som zvedava co mi zajtra povie ked ma pozrie... 😒

anaja36
27. jan 2009

ahojte,moja kamoska sa snazi otehotniet a min.rok jej test ukazal pozitivne asi v aprili ale potom zacala krvacat a neudrzalo sa to a teraz si robila test v sobotu ked k nam prisla na navstevu test bol pozitivny ale mala menzes asi tak 9 dni tak sme isli k lekarovi na pohotovost a aj si ju tam nechali nasadili jej nejake lieky na podporu,ale v pondelok bola vizita a dokina jej tie lieky stopla dnes na vizite jej ich zas naordinovala no hotovy blazinec,ked jej brali krv tak ten tehot.hormon jej stupa ale na ultrazvuku este nic neni vidiet a ja sa len bojim aby sa jej to udrzalo a aby to nebolo mimomaternicove,tak sa len vsetci modlime a chcem sa spytat moze si aj ona pomoct nejako?ci uz cajmi alebo ja neviem len nech sa to udrzi.... ☹

ninuska8
27. jan 2009

anaja, ja som mala ten isty problem, mne vsa hormon klesol, a neudrzalo sa to, uspech je u nej ze aj po tom krvacani u nej hladina stupla, tak si myslim ze bude vsetko v poriadku, hlavne nech nestresuje a nech je v klude, ale to jej asi povie kazdy...verim ze to bude dobre

ninuska8
27. jan 2009

nika, ja som sexovala raz asi dva tt po cisteni a zijem, zalezi od toho ako sa citis, ale je to najlepsia preventiva hned neotehotniet, mne kazali cakat aspon tri mesiace, prvu mrsku uz mam, dnes je silna jak byk, tak mozno po tej druhej sa uz aj pomaly zacnem nechranit🙂
evulik ako bolo u doktorky? robila ti nejake vysetrenia? ja mam ist tiez po mrche, ma mi robit nejake stery ci co...dlho si sa snazila otehotniet?

anaja36
27. jan 2009

ninuska8 konecne som sa dockala odpovede ale este mi vysvetli preco jej to neni vidiet na sone alebo ulterazvuku?moze to byt mimo maternicove?alebo sa to este ukaze ?
😢

ninuska8
27. jan 2009

no ked je este len v nejakom 4-5 tt nemusi nic byt vidiet ani mne nebolo, aj som mala tehu.zistene len z testu a z krvi, je mozne ze sa mi to prestalo vyvijat uz skor a zacala som krvacat az v tom 5.tttak neviem co sa mohlo stat, moze to byt aj mimomater. ale tam zvacsa byvaju velke bolesti pri krvacani,a v ktorom je tyzdni?

amatula
27. jan 2009

ahojte mne po cisteny kazal doki pockat na menzes a ze mozne skusat dalej a hned po 7 tyzdnoch od cistenia som otehotnela a macko devet mesiackov 😵

anaja36
27. jan 2009

no podla doktorov asi tak 2-3 ?????????? ani oni sami nevedia 🙂

ninuska8
27. jan 2009

amatula naozaj? a nebala si sa ako to bude? brala si nieco na podporu tehu?

ninuska8
27. jan 2009

anaja no tak to nech je pokojna lebo to este nemoze byt vidiet, ak jej hormon klesne znamena ze sa neudrzalo, mozno ju ani nebudu cistit, lebo prirodzene to z nej vyslo, ak stupa tak je vsetko ok. modlim sa za vas🙂

amatula
27. jan 2009

ninus nic som nebrala akurat som zacala asi v druhom mesiaci spinit tak utrogestan a kys listovu ale to preslo a mali je zdravy ako buk 😉
ale to spinenie nemalo nic s tym potratom prettym..........

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre