Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

moe8
11. jún 2013

dufam, že to budem mat cim skor za sebou.. dakujem ti za podporu 🙂

moe8
11. jún 2013

@evakva dufam, že to budem mat cim skor za sebou.. dakujem ti za podporu 🙂

dulkagabulka
17. jún 2013

Precitajte si skusenost mamicky so zamlcanym potratom. Aj z reakcii na tento pribeh vyplyva, ze len maloktorej slovenskej matke je ponuknuty vyckavaci pristup ako alternativa ku kyretazi. Z reakcii vyverame: "Skoda ze som tvoj clanok nenasla skor, mozno by som si tiez radsej zvolila moznost pockat na spontanny potrat..uz ked som lezala v nemocnici par hodin pred kyretazou spustilo sa mi krvacanie...nemala som sil docitat tvoj clanocek dalej, aby mi neprislo luto ze som nepockala....Dakujem ze si zdielala svoju skusenost, moze pomoct zenam ktore sa ocitli v rovnakej situacii. Vela stastia a pohody prajem." http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/ked-nas-osud-...

miselkawm
25. jún 2013

Ahojte. Chcela by som tu pridat tiez moje pocity a obavy. Mam za sebou spontanny potrat z aprila a vcera som zistila, ze som znovu tehotna. Od potratu som mala iba jednu ms, ale mna necistili. Bojim sa tesit, co ak to dopadne rovnako? Hlavne koli priznakom.... Pri tom aprilovom tehu ma uz napinalo par dni pred vynechanim ms, ale skutocne ranne zvracanie, ktore som poznala z predoslich tehotenstiev sa nekonalo. Uz vtedy mi to bolo divne a teraz uz viem preco-hcg klesalo... No a teraz, citim nevolnosti uz tyzden, natahuje ma niekolko krat cez den, ale stale rano nevraciam. A tu je ten zradnik... ide sa to opakovat? Dnes som zacala 5tt. Vcera som si robila 20tkovy test poobede a vysla viditelna ruzovucka ciarka. Chcem si zopakovat test vo stvrtok z ranneho mocu, ci ciarocka silnie, ale pravdu povediac uz teraz mam boba. Kde su moje typicke nevolnosti? Dotoho som este aj chora a mam len hruzu pred ocami. Tu v Britanii nemozem len tak nabehnut k lekarovi, aby mi zobral krv na hcg, ak nemam nejake problemy ako napr. spinenie... musim len cakat co a ako bude ☹
Obdivujem vas vsetky zienky, ktore ste zabojovali ci po jednom alebo viacerych potratoch resp. sa stale nevzdavate a napredujete k stastnemu koncu... Drzim vsetkym palce a verim, ze sa tymi stastnymi koncami navzajom este viacej povzbudime

miselkawm
25. jún 2013

Tak takyto testik, co meria hodnoty hcg doma by sa mi teraz na moju dilemu sikol hmmm 🙄

monika2712
26. jún 2013

@miselkawm zopakovat sa moze a nemusi.. to ti nikto nepovie.. treba mysliet pozitivne a dufat, ze to dopadne dobre. co sa tyka nevolnosti, kazde tehotenstvo je ine, ja som napriklad nezvracala ani raz za cele tehu.

mart1na26
20. júl 2013

ahojte... Mam na vas otazocku, snad niekto odpovie. Vo februari som potratila a v aprili znova otehotnela. Myslim si ze som vtedy potratila koli tomu ze sme mali sex a hned po nom som zacala krvacat .... :( teraz mam zo sexu strach a chut nenormalnu. Gynekolog mi ale nic nezakazal.... Myslite ze teraz uz mozme? Dakujem za kazdu reakciu. 🙂

monika2712
20. júl 2013

@mart1na26 pokial ti gynekolog nezakazal, tak mozte.. samozrejme troska opatrnejsie, ale v pohode.. uz si v 15tt, uz by sa nemalo nic take stat.. babo uz je riadne zabyvane neboj sa.

donkacik
20. júl 2013

@mart1na26 ja by som do toho šla, ale v nejakom light tempe, ja som sa strašne bála, kým som bola tehu, ale tiež som na druhej strane mala chuť, tak sme to tak skĺbili tak, že sme aj sexovali, aj že ja pokojná.

katarinamia
1. okt 2013

ahojte ja som bola na zakroku 23.7. už som mala prvu menstruaciu a mam takz silný pocit že som asi tehotna bojim sa aby sa mi to nezopakovalo

lulu174
2. okt 2013

@katarinamia neboj sa, ak si tehu tak to malo tak byt...setri sa a uživaj si to... a hlavne pozitivne myslenie 🙂

katarinamia
3. okt 2013

Dakujem asi mas pravdu 😀

lussi2
10. okt 2013

@katarinamia presne to iste sa stalo mne, hned po prvej mrche som otehotnela, a drobec ma uz 14 mes. Hlavu hore, vsetko dobre dopadne🙂

julka82
12. okt 2013

Ahojte, toto je síce téma tehotná po potrate, ale čítala som tu príhody o spontánnom potrate tak pridám aj svoju, zatiaľ nie celkom ukončenú. 10 mesiacov sme sa snažili o dieťatko. Je pravda, že celú dobu som brala samé nezmysly od dr, no a keď som sa rozhodla všetko vysadiť ostala som tehu. Na prvej kontrole som bola v 6 tt a srdiečko ešte nebolo vidieť. Na konci 10 tt som začala špiniť a išla na pohotovosť. Tam sme videli na sone, že v brušku žiadne dieťatko nie je, len zhluk buniek vo vačku, kt. sme videli aj v 6tt. Dr hneď navrhol kyret, ale že na druhý deň mám isť za gynekologičkou a všetko dohodnúť. Už mám pár operácii za sebou a kyretu som sa chcela nenormálne vyhnúť. Jediná dobrá správa v tom všetkom bola, keď mi moja dr povedala, že žiaden kyret nepotrebujem, len ak ho chcem a nezvládla by som psychicky spontánny potrat. Tak som povedala, že skôr nezvládnem psychicky kyret. Kázala čakať 2-3 týždne, dovtedy som sa mala vyčistiť a potom prísť. No dnes to je tretí deň od nášho rozhovoru som bola na nákupoch v meste. No a samozrejme som začala krvácať ako besná. Pridali sa aj silné bolesti, ale nie také ktoré by sa nedali vydržať. Skôr ako pri veľmi silnom menzese. Dala som si jeden ibalgin 400, kt. som mala so sebou. A na wc chodila každých 20 minút - podľa možností. No neskutočná sprcha zo mňa. Tiež vychádzali kadejaké kusy. No kým som prišla domov cítila som, že zo mňa vyšlo fakt niečo veľké a celistvé. Po príchode domov som zistila, že je to min 5 cm vačok. Bolo to nenormálne pevné, plné tkaniva a krvi. Dala som sprchu a poupratovala celý byt. Potom mi trklo, že to nie je asi sranda a tak som si radšej ľahla a oddychujem. Odvtedy ma už boli brucho len jemnučko a nejdú zo mňa žiadne kusy. Som zvedavá čo sa bude diať ďalej. Verím, že aj ja som prípad kedy kyretáž bude pre mňa neznámy pojem. A počkáme asi min. 2 mesiace s ďalším snažilkovaním.

julka82
12. okt 2013

@miselkawm jeej ty si moja nádej, že sa to tak rýchlo dá po potrate. Ako sa cítiš? Je všetko v poriadku?

miselkawm
13. okt 2013

@julka82 Ahoj Julka, predovsetkym ti chcem povedat, ze ma to velmi mrzi, ze si prisla o babatko. Nie je to jednoduche, ale verim, ze cas aspon trosku zahoji tu prazdnotu v tvojom srdci.
No u mna to nedopadlo zase dobre. Tak ako som v tom prispevku pisala, ze citim, ze nieco nie je ok, tak to aj bolo. Znova som potratila v 6tt. Dnes rano som mala pozitivny tehu test (po dvoch cykloch), a verim, ze tentokrat to dobre dopadne.
Verim, ze u teba nabuduce vsetko dobre dopadne a budes sa moct tesit s krastneho babetka 😉

julka82
13. okt 2013

@miselkawm aach jaj. Predpokladám, že doktori nevedia prečo to takto je že? Ja som zvedavá kedy dostanem ms a potom by sme sa chceli opäť snažiť. Len verím, že to pôjde rýchlejšie a nie opäť toľké mesiace a že to bude v poriadku. Keby tam existovala nejaká záruka, lebo neviem či je to bezpečné hneď sa pokúšať. Avšak čo čítam, veľa krát to vyšlo. Tak asi len treba veriť. Brala si po potrate opäť kyselinu listovú? Alebo nejaké iné vitamíny? Robili ti aj nejaké vyšetrenia prečo to tak dopadlo, alebo dr takéto veci neriešia? Ja stále rozmýšľam prečo sme na to prišli až na konci 10 tt,že sa malé prestalo vyvíjať už cca v 6 tt. Som odhodlaná nabudúce ísť na sono v nejakom 8-9 tt. Už nebudem toľko čakať.

miselkawm
13. okt 2013

@julka82 tak mne nerobili ziadne vysetrenia. V UK zacnu vysetrovania, az ked sa to stane 3x, leboze1-2x je len nahoda. Dala som si ale skotrolovat stitnu zlazu a cukor. To je ok, tak neviem, co sa stalo. Mozno naozaj len nahoda. Ved mame 2 deti bez problemov. Kyselinu listovu beriem tiez. Nemusis ju vobec vysadit. Inak to mi povedali, ze snazit sa mozme hned po spontannom ak sa na to zena citi. Odporuca sa cakat len 1 ms, koli lepsiemu vypoctu terminu porodu a dokonca odporucaju nove tehu do 6 mesiacov od potratu. Mne nabehol menzes vzdy o 4 tyzdne po potrate.
Jasne, chod skor na sono, ak ta to upokoji. Uplne ta chapem. Ten strach je vzdy tam po takom zazitku, ze co a ako bude. Bohuzial nie je to v nasich rukach 😒
Ako dlho ste sa snazili?

julka82
13. okt 2013

@miselkawm človek by povedal, že keď má niekto 2 detičky všetko bude ok. ☹ My sme sa snažili 10 mesiacov. V podstate sa to podarilo, keď som vysadila všetky tabletky od ženskej a zobrala si dovolenku 2 týždne. Trošku sa na seba hnevám, lebo v 6 tt dr nevidela srdiečko a povedala, že na ďalšie sono až v 12 tt. Ja som nemala vôbec žiadne tehu príznaky a nenapadlo ma ísť na kontrolné sono. Prišli sme na to až koncom 10 tt a to len preto, že som trošku špinila. A to sono bolo rovnaké ako v 6 tt. Ale tak každý sa učí no. Našťastie mám to čistenie za sebou aj keď je to strašne nechutné. Ty si bola zakaždým na kyrete?

miselkawm
13. okt 2013

@julka82 nie. Nechali ma vycistit samu. A prebehlo to ako silnesia ms.
Nehnevaj sa na seba. Nemohla si to vediet, ani ovplyvnit. Nie kazda ma priznaky...Bohuzial, sa to tak necakane zvrtlo... ☹

julka82
13. okt 2013

@miselkawm no ja viem, že by som to neovplyvnila, ale aspoň by sme sa netešili tri mesiace. Tak to je super, že ťa neposlali na kyret. Teda aspoň podľa mňa. Keď si to príroda porieši sama, nemá sa aspoň čo pokaziť. Tak budem veriť, že aj nám sa to tento krát podarí tak rýchlo ako vám 🙂 a vám prajem aby to dopadlo výborne 🙂

miselkawm
14. okt 2013

@julka82 Velmi ti to prajem, aby si mala coskoro pozit testik 😉
Moja kamaratka tu v UK bola na tom rovnako ako ty. Isla na prve sono v 12tt a az tam zistili, ze vacok je prazdny. Jasne, ze bola nestastna, ale po prvej ms otehotnela znova a donosila krastne zdrave dievcatko. Drzim palce 🙂

julka82
14. okt 2013

@miselkawm ďakujem, teším sa aj tebe prajem len to najlepšie 😵

lubinkak
17. okt 2013

froschka ja som potratila 9tt a vycistili ma 12tt, stale to boli nadeje...dnes som v 7tt, bola som u lekara, urobil sono a zatial je vsetko OK, musim vsak uzivat duphaston kazdych 8 hodin. 22.10 idem na kontrolu ci je uz vidiet srdiecko. strasne sa bojim ale verim, ze teraz je to vsetko dobre. ale budem kludnejsia ked uvidim, ze je tam krasny zivot.

matuska111
20. jan 2014

Ahojte, tiez sa pripajam do diskusie.....nakolko potrebujem nabrat odvahu na dalsie tehu. Moje prve tehotenstvo bolo rizikove, nakolko som bola na IVF.....a aj po predcasnom porode v 32 tt mam krasnu uz skoro 4-rocnu slecnu. No nechceli sme zostat iba pri jednom a co nik necakal 6 mes. po porode(kde musela byt sekcia) som prirodzene otehotnela. velka radost az do 20 tt kde som o babo prisla. velky smutok, no stale som sa nevzdavala a chcela som to este skusit.....za dalsich 6 mes. dalsie prirodzene tehu...zase velka radost, ale len do 17 tt....a zase som o babo prisla - zase ten isty dovod - uplne mi odisla placenta. Tu musel by zakrok - sekcia, lebo nastali komplikácie. rana po dvoch sekciach sa mi zle zhojila a po hysteroskopii mi bolo prisne zakazane otehotniet. medzi tym mi diagnostikovali celiakiu-kde mi bolo povedane ze tie potraty s tym mohli suvisiet. teraz mam ist na kontrolu ako sa ta rana zhojila a ak bude problem tak ma caka nejaka plastika ci co . a urcite mi verite moj strach znovu otehotniet - aj ked velmi tuzim mat este babo. ..ak tu najdem spriaznenu dusu...budem rada

margarita
26. jan 2014

@matuska111
ja som to mala tak, ze dva potraty, porod, dalsi potrat, dalsi porod, a momentalne som 6.x tehu s nadejou na 3.porod 😉
je to tazke, po opakovanych potratoch uz ziadne dalsie tehu nikdy nebude bez obav a nervov, aspon u mna tak, ale zase ak sa nepokusis, nedas tomu sancu, nemoze to nijako dopadnut, ani zle ani dobre.

a nenavrhli ti nahodou aj nejake hematologicke alebo geneticke vysetrenia?
celiakia moze sposobovat potraty, o tom som pocula, ale ze by az do polky tehu bolo vsetko ok, a potom az...to je mi divne...rozhodne by podla mna neuskodilo co to este vysetrit...

emilia25
26. jan 2014

Ja tiez riesim presne toto vnutorne citim a túžim moc po 4 babetku ale od piatka som sa začala pohravat s myslienkou co ak boh chce aby sme malí 3 deticky kedze som bola v piatok na cisteni lebo mi doktor na sone zistil ze babetku v 9 tyzdni prestalo byť srdiecko podľa ms som mala byt 11 tyzden a mali to byt dvojicky po druhom ani naznak a od piatku takto premyslam aj ked sme si s muzom povedali ze to vyskusame este posledny krat lenze uz mam taky obrovsky strach ze sa bojim ze sa to bude opakovat.jaj mam veľkú dilemu v hlave.

matuska111
27. jan 2014

@margarita no praveze vsetky mozne aj nemozne vysetrenia mi doktor spravil este po tom prvom potrate a vsetko je oK.
tak vazne neviem....to ze sa netreba vzdavat je pravda ale ci si clovek tym podvedomym strachom neurobi este viac zle,.....
ci ako sa hovori do tretice.... 😉

margarita
27. jan 2014

@matuska111
no pokial ide o podvedomy strach v tehu z potratu, na toto som ja uz expert 😎 ale divila by si sa, aj nase okolie to nechape normalne, ze ja vsetky tehu rizikove, pri kazdom do 12tt nebolo iste ze nepotratim, aj napriek tristo liekom, co mi davali...stres, strach, obavy, a nase - zatial dve - deti su take pohodove, kludne, ani ako babetka moc neplakavali, su velmi zdrave, zivotaschopne, nebojacne a vesele.
takze v mojom pripade asi ta laska a tuzba ho donosit prevazila aj podvedomy strach. a ten mam riadny este aj teraz, ked mam dojem, ze uz som davno necitila pohyby...

@emilia25
toto som presne riesila ja teraz pred tehu tymto mojim uz defin.poslednym.
aj lekar mi nadaval a hrozil, ze nie som normalna, ak riskujem 6.x tehu s mojou diagnozou, ale my sme s mm nejako citili,ze obaja tuzime mat 3 deticky, ak sa podaria, ak nie, do smrti sa uspokojim s dvoma. aj tak som nemusela mat ani jedno, vobec zazrak ze tieto prezili...a asi toto bola Bozia vola, aj napriek nevoli lekarov. no slubila som,ze o 7.tehu sa uz rozhodne nepokusim 😀 😀 😀

emilia25
28. jan 2014

@margarita no ja budem musieť rozmyslat pozitivne lebo tie dva tyzdne som moc negativne rozmyslala a mozno to babetka citili a preto odišli odomna.a mala som aj silny zapal hned na zaciatku no teraz uz si mozem len takto domyslat ze preco sa to stalo.ale pri ďalšom uz musim myšliet len a len pozitivne ved sme zdraví a mlady ludia 3 zdrave deti odrodene 4 nebude problem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre