Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

sandy152
19. jún 2017

@vrds ahoj tuto mutaciu ti zistili na henatologii?

vrds
20. jún 2017

@katkakacena ja som bola tehotna 3 tyzdne, a potom koniec. ale to sme nevedeli a nic som si nepichala.

vrds
20. jún 2017

@sandy152 nie, dala som si to vysetrit geneticky, zo slin. stalo to 160e na trombofilne mutacie. otestovala som na zatial 4

sandy152
20. jún 2017

@vrds jaj lebo ja mam ist na genetiku a hematologiu a tiez reprodukcnu imunologiu tak aj tam vysetreuju tie trombofilne mutacie. Som zvedava ako pochodim, viem, ze ta hemato a repro sa caka tak 3-4 tyzdne na vysledky ale na genetiku aj 2 mesiace a to sa mi nebude chciet tolko cakat tak uvidim ci budu stacit vysledky len z hemato a repro alebo budem musiet pocakt predsa len aj na tu genetiku

aniatko
9. nov 2017

Alchemilka v tehotenstve sa neodporúča!!!!

veronikaa2017
9. nov 2017

Ahoj v tehotenstve nie ale pred ano a aj po 🙂 Alchemilka podporuje funkciu maternice a tým zvyšuje pravdepodobnosť otehotnenia a hlavne donosenia plodu. Posilňuje maternicu, zvyšuje tým šancu na otehotnenie. Spevňuje podbrušné svalstvo, pomáha rýchlejšiemu stiahnutiu maternice po pôrode. O alchemilke sa vela da precitat kedy je vhodna a ako ju spravne uzivat 🙂

dolynkag
20. aug 2018

@lucifer06 som podobný prípad tiež po 4 rokoch tiež 19 ty kvôli trizomii 18, som dva týždne po a rozmýšľam ako ďalej. Vám sa už predpokladám podarilo

aniatko
23. aug 2018

Nie zatiaľ nič bola som na opakovanom čistení maternice vo februári lebo som dostala zápal a bola mi zistená trombofilia, čo dali ako príčinu potratu

lucus1986
5. nov 2020

Dobrý deň prajem
26.septembra som mala spontánny potrat doma 28.septembra ma čistili ešte chvíľu par dni som trochu spinila
27.oktobra som dostala menstruaciu ktorá trvala 5 dni no neviem ci to môžem nazvať menstruaciu keďže som len do hneda spinila
Mate niektorá s týmto skusenosti?
Pred menstruaciou sme mali 3krat sex z toho iba prvý chránený potom už nie

niakaka
24. mar 2021

Ahojte

Práve ležím v nemocnici po kyretazi.Vcera som si mala ísť v 12 týždni po tehotensku knižku namiesto toho mi bolo oznámené že dieťatko už ,2 týždne nežije.bol.to šok keďže som nemala žiadne krvácanie a bolesti.msm už 33 rokov a veľmi sa bojím že už nebudem mať nikdy dieťatko.mate niekto podobnú skúsenosť ?

snehulienka82
24. mar 2021

@niakaka neboj sa, zial vela zien prezilo to co ty teraz. Je mi luto tvojej straty.... ☹ isto budes mat dalsie babo. Treba chvilku pockat kym sa tvoje telo zahoji a mozte skusat znovu. 3-6 mesiacov treba pockat, tak radia lekary

dolynkag
24. mar 2021

@niakaka teraz budeš mať väčšiu šancu znovu otehotnieť, nám sa podarilo hned po 2 mesiacoch a malinká už bude mať dva roky a je úžasná, a tiež som tomu neverila.... aj vek máš ešte uplne super, ja som mala o 10 viac, držím palce, teraz to len musiš vydržať

niakaka
24. mar 2021

@dolynkag
naozaj.to sa tak dobre číta.dakujem
A ako skoro ste sa začali snažiť znova o bábätko

dolynkag
24. mar 2021

@niakaka po 2 cykloch hneď kvôli veku

niakaka
25. mar 2021

@dolynkag
A povedal vám niekto aj dôvod prečo sa to stalo robili vám dáke testy či len klasická odpoveď že to sa stáva .už ste mali pred tým dáke dieťatko?

niakaka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dolynkag
25. mar 2021

@niakaka mala som to iné a už mám dve detičky veľké

snehulienka82
24. máj 2021

@niakaka zial sa to stava casto, len sa o tom velmi nehovori. Este si mlada, urcite budes mat este babo. Bud silna, kazda strata boli. Ja som tym presla viackrat. Pockajte par mesiacov a skusite znovu. Lepsie takto, ako neskor prist o babo... drzim palce!

ross13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimka_lentilka
7. nov 2021

Baby neviem či tu ešte niektorá ste. Ja som tiež po MA. V 16.týždni 😪ale žiaľ už dlhšie zrejme nežilo. Podľa.lekarky je pravdepodobne príčina uloženie.placenty v predeli maternic.mam totiž dve, ktoré podľa.najnovšieho zistenia fungujú každá osve. Mám aj dva krcky. Dcérku som mala v pravej strane, teraz bábo v ľavej. Som len tyzden po kyrete, ale stálo sa mi včera, že som mala.nenormalnu chuť na milovanie s manželom so všetkým čo k tomu patrí. Cítila som aj ovu z pravej strany. Ja totiz nikdy sama nedávam chuť, toto sa mi stalo prvý krát v živote. Podľa aplikácie mi aj presne ovulacia vychádzala, neviem či je to vôbec možné, ale pri mojej maternici a krckoch už vôbec neviem na čom som. Už nekrvacam, mám takmer čistú vložku. Ale teda strach mám, aj keď nič viac ako mať ďalšie bábo si neželam

13riska13
27. dec 2021

@niakaka ahoj mne sa dnes stalo presne to iste co tebe pred par mesiacmi tehotenstvo v pohode sli sme na prvu poradnu v 12+4tt a doktorka ze prepacte ale babo uz nema akciu srdiecka ze ostalo.vyvojovo v 9 tt rano ma caka kyret a neviem co dalej

mimka_lentilka
29. dec 2021

@13riska13 to má veľmi mrzí. Posielam ti veľa síl. Je to ťažké a nech by ti ktokoľvek teraz povedal hocičo, bolesť to nezmierni. Ja už sa po prvom menzese cítim lepšie. Nedaj na žiadne rady, ty sama najlepšie budeš vedieť čo ti pomáha. Keď chceš pplakať, plač koľko potrebuješ. Posielam ti objatie na diaľku. Nie je to nasa chyba. Verím, že nás čaká veľa dobrého za to trápenie .

mimka_lentilka
29. dec 2021

@13riska13 hlavne sa ale neobvinuj. Dlho som sa tryznila myšlienkami, čo som mala urobiť inak. Je to blbosť. NEMOŽEME ZA TO. Viem,z e to nie je útecha, ale stáva sa to mnohým ženám a ani o tom nevieme. Mne pomohla kamarátka . Je to taký racionalista. Povedala mi, že veď kedysi to bolo bežne . Ľudia mali 10 deti, ďalších 10 potratili pri práci na poli. Brali to ako bežnú vec. Maternica sa tým len posilňuje. Pripravuje da úspešne tehotenstvo. Pomohla mi aj jedna pani, tá zase tvrdila, že to ešte nemalo dušičku. Bol to len zhluk buniek. Sama si musíš nájsť cestu, ktorá tebe bude vyhovovať. Veriť v to, čo ty bude robiť dobre. Kyretaze sa neboj.

mimka_lentilka
29. dec 2021

@mimka_lentilka oprava *ti

13riska13
29. dec 2021

@mimka_lentilka dakujem za povzbudenie kyretaz mam v uvodzovkach uspesne za sebou a uvidime co bude stale si hovoeim zacne novy rok a pride novy lepsi zivot a s nim aj nove a zdrave babetko ktore s nami ostane plakat uz neviem nakolko 2 txzdne predtym nam.na kovid odisla moja babicka pri ktorej som vyrastala takze toto bol naozaj zly rok

mimka_lentilka
30. dec 2021

@13riska13 pre nás tak isto. Dcérka mala covid v marci, boli sme týždeň v nemocnici. Hneď na to babka zomrela, mužov obľúbený krstný otec, mne diagnostikovali tetániu a nakoniec nám v 17 tt zomrelo babatko. Všetci okolo mňa mali rovnaký termín. Je to ťažké stále, ale časom je to lepšie. Stále v duchu prosím boha o ďalšie babatko. To vaše je už s prababičkou. Je im hore veselo ❤ budem ja vás myslieť pri modlitbách. Každá žena si zaslúži byť matkou , keď po tom túži

13riska13
30. dec 2021

@mimka_lentilka dakujem krasne za mile slova snazim sa s tym vyrovnat a velmi dufam ze ked sa budeme opat snazit a zadari sa uz sa nam.to nestane chcem.sa neskutocne tesit na zdrave babo

mimka_lentilka
2. jan 2022

@13riska13 to je výborny prístup. Budem vám veľmi držať palce. Pre nás sa ten priserny rok 2021 skončil a čaká nás obe krásny rok 2022. Keď budete mať potrebu, klidne mi hocikedy napíšte aj na messenger Miroslava Máleková ( vianocna foto v pozadi) budem rada. Je to iné písať s niekým, kto to prežíva. Rodina sa snaží, ale to niekedy nestačí ❤

13riska13
2. jan 2022

@mimka_lentilka dakujem krasne isto napisem cez messenger lebo momentalne sa sice rodina snazi ale je to.stale len par dni

13riska13
12. jan 2022

@mimka_lentilka ahoj chcela by som ti napisat cez messenger ale nie som si ista ktora si ty

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre