Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

evulik6
24. feb 2009

ahoj kicsigirl, je mi velmi luto ze si prisla tiez o miminko a musela si si prezit to co mi vsetky... Dufam,ze od tej doktorky si odisla alebo sa aspon chystas...ja by som tam uz ani nevkrocila...JA viem ako sa citis, my sa teraz snazime tiez o babatko no tiez mam strach ze co ak...ale treba mysliet pozitivne.. Tentokrat nam to dopadne dobre, uvidis... hlavne musis byt v pohode a mysliet len na pekne veci... ok? drzim palce... 😉

Ak sa smiem spytat v ktorom tyzdni si potratila?

kicsigirl
24. feb 2009

Ahoj evulik6, diki. Bola som v 15týždni plus 1deň, ano od tej doktorky odchádzam, dufam že sa vám podarí a vše bude ok, ja sa bojím lebo lekári mi povedali že som ešte mladá a aby som počkala 1rok. 😒 ale mne sa tolko už nechce čakať, lebo s manželom sme sa už vžili do toho že budeme mať dieťa, a teraz už obaja túžime po ňom.

evulik6
24. feb 2009

kicsigirl, nemas za co dakovat, ved na to sme tu, aby sme si pomahali, podporovali sa... 😉 Ja som potratila v 8tt 😒 Nechapem to, prve teho som mala uplne v pohode az na nevolnosti ale inak ok... no ale co uz, uz s tym nic nespravim... musime ist dalej...

a kolko mas rokov ak smiem vediet? ja 27

inak nechapem, preco ti povedali ze mas cakat rok??? aj ti zistili preco si potratila, ci nie? mne nie, vsetko som mala ok, tak asi mimco bolo slabucke... 😒

habibi78
24. feb 2009

kic, ak sa budeš zdravotne aj psychicky cítiť dobre, nie je dôvod čakať rok.....
mne sa podarilo otehotnieť po 5 mesiacoch od potratu.....
drž sa, daj sa dokopy, ako povedala moja zdravotná sestra...zlé veci sa neopakujú dvakrát po sebe.....
takže teraz už bude len dobre, hlavne utekaj od lekárky čo najdalej.....

bobatko
24. feb 2009

ahoj habibi78 mrchu mam od soboty ale zda sa mi zže za chvilu skonci, lebo uz nemam take velke bolesti a aj mrcha sa troska zmiernila. uz aby skoncila a ideme nato v plnom prude. uz sa tesim. 😅

kicsigirl
24. feb 2009

Strašne ste zlaté, 🙂 no veď aj mne povedali že mam vše poriadku, a predsa som potratila v 16tom týždni, evulik6 ale aspoň ty už máš krásneho synčeka, na ktorého ak sa pozrieš vydíš mu v očkách žiarenie, radosť....
mám 20, viem som mladá, ale aj keby som čas mohla vrátiť nerobyla by som to inak, chcem byť mladou mamičkou, a aj práve preto by som mala počkať rok že som mladá, mala som zostarnutú placentu, vlastne zrelú na pôrod, ale lekári mi nepovedali že to je od čoho. ☹ a mnoho krát by som vedela plakať celý deň ešte aj teraz, ale viem že mimčo vedelo prečo chcelo odýsť.habibi aj ty si strašne zlatá

grelu
25. feb 2009

habibi...a kedy po potrate ste sa zacali snazit?

evulik6
25. feb 2009

kics, ja viem, mam doma jedneho sibala...ale vies, ked prides o babo tak je to rovnako tazke ...chapem ako to myslis... 😉 my sme malemu uz hovorili ze mam v brusku babiku a on si to zapamatal,...ked som prisla z nemocky a prezliekala som sa, tak mi hladkal brucho a vravel ze: "baba"...ja som sa nezmohla na nic ine len na slzy...bolo to hrozne tazke... aj ja by som si este poplakala, ale nema zmysel trapit sa... musime ist dalej... 😉
A ty, urcite budes mat este kopu deti, chce to len cas a najma psychicku pohodicku... 😉 Drzim palceky (aj vsetkym ostatnym) aby tvoje buduce teho bolo ok a narodilo sa ti krasne, zdrave babatenko 😉 Je to to najkrajsie na svete co zena moze zazit...

fyalynka
25. feb 2009

ahojte babulky 🙂
aj my sme zial prisli o mimi 😔 zrovna zajtra je datum, kedy sme uz mali stanoveny termin porodu 😢
po potrate sme si dali 3 mes. pauzu, prikaz od Dr. Teraz sa snazime uz treti mesiac, no zatial nic ☹
prajem nam vsetkym coskoro // a silne zdrave miminka 😵 😵

kicsigirl
25. feb 2009

evulik6 ja mám doma 4 ročného bračeka, a ako som sem písala a kecala s maminou, že o čom je táto stránka brat sa opýtal či už mám mimino, tiež si to zapamatal, trošku ma to udrelo ale vedela som že nechce nič zlého, je to sup že je aj takáto stránka, pretože ten kto to neprežil ten to nepochopí, a aj ked manžel prišiel za mnou nechcel aby som mu o tom rozprávala ale mne zas bolo zlé to držať v sebe. neviem, že ako to bolo u teba alebo u ostatných, ale v 16týždni mimi merá už okolo 12-13cm, a ja som proste porodila, cítila som všetko a okrem placenty mi všetko vyšlo. bolo to hrozné. ☹ ☹ aj dúfam že sa nám podarí čo najskor podarí mimi, a držím palce aj vám a každému. 😵 😀

a ak sa možem spítať ty si kedy potratila???
a ak sa už pokúšate o ďalšie od kedy po potrate???
pretože my sa bojíme skočiť do ďalšieho. 😲

evulik6
25. feb 2009

kicsigirl, ja som potratila hned na zaciatku... v 8 tt...tak tym sa utesujem, ze som to vlastne este moc necitila ze som teho,ale tak vies, ta radost ze si teho je v kazdom stadiu... Ma mrzi ze si bola uz v 16tt... Potratila som v decembri, dva dni pred silvestrom, pockali sme dve mrchy a teraz sme zacali... nechcem dlhsie cakat, lebo vysledky mam fajn, aj maternica a vsetko ostatne je tak ako maju byt, takze nie je na co cakat...
A to preco si mala zostarnutu placentu? Nepovedali ti? To prvy krat pocujem tak ma to zaujima ze ako je to vlastne mozne... ale ak o tom nechces hovorit tak nemusime, ok?

fyalynka... je mi luto ze aj ty si prisla o mimko... ale neboj sa nic, mimko vie kedy ma prist, asi vas chce prekvapit 😉

habibi78
26. feb 2009

grelu, my sme nesnažili..... po MA som mala anovulačné cykly..... tak sme si nedávali pozor, no a zrazu som prišla k mojmu lekárovi s tehu testom, skoro odpadol..... 😀
tak to bolo najlepšie, lebo dovtedy sme sa fakt snažili, každý mesiac som revala ked mi nevyšiel tehu test.... tak sme to nechali tak a vyšlo to....5 mesiacov po MA....

habibi78
26. feb 2009

no a babule, chcem vás všetky povzbudiť.... ja viem, že je to velmi velká osobná tragédia, ak vám odíde bábo na ktoré ste sa tešili a nezáleží na tom v ktorom tt..... ale musíte veriť tomu, že raz to príde, hlavu hore, už bude len dobre.... pozrite si tému mamičky po missed abort....takmer všetky sme už boli zase tehotné a máme už aj detičky, zdravučké.... 😉

evulik6
26. feb 2009

habibi, dakujem za povzbudenie.... super ze sa vam tak podarilo, muselo byt riadne prekvapko,co? 😕 😀 Parada....no ved aj my sa dockame, skor ci neskor... 😉

grelu
26. feb 2009

ako sa da zistit anovulacny cyklus?

habibi78
26. feb 2009

grelu, mne ho lekár sledoval každučký jeden den na UZV...sledoval ho tri cykly po sebe, brali mi krv, robili testy.....

evulik6
26. feb 2009

fuuu habibi, to si tam chodila kazdy den? jeeezis, to si tam bola ako doma uz, co?

habibi78
26. feb 2009

nooooooooooo, chodia som tam každučký den v rovnakú hodinu...... náročné, ale ak sme chceli zistiť či ide skutočne o anovulačný cyklus, inak to nešlo..... 😀
ja som v nemocke bola počas tehu všeobecne ako doma...... 😀 😀

evulik6
26. feb 2009

no ved jasne, hlavne ze ti prisli na to co sa deje... clovek toho vela vydrzi... 😉

evulik6
26. feb 2009

inak mas krasnu dcerku...

kicsigirl
28. feb 2009

evulik6, ani oni sami nevedeli prečo, bo mi to nepovedali, vlastne len tolko že to som mohla nachladnut, alebo som nebola nervovo pripravená, bárs čo.To ked napr porodíš skor než máš term tak to možeš mat aj od toho že máš ,,zrelú,, placentu na porod a mne placenta ,,dozrela,, za 16 týždnov a preto som potratila, mne to takto vysvetlili lekári a viac toho neviem. 😒
teraz chceme skusit Jonášovu metodu, ak to poznáte. a potom uvidíme.

habibi tak to ti nezávidím, ale oplatilo sa to

kicsigirl
28. feb 2009

jaj a mala som aj mykozu ale ako som písala doktorka nič nevidela, a čo som mohla kúpit v lekárni bez receptu tak to mi moc nepomohlo.

figurka.m
28. feb 2009

ahojte, zienky, som u vas prvy krat, tak dufam, ze mozem 😎 ja som prisla o babiku v juli 08, bola som uz v 22 tt,znova sme sa zacali snazit po 3 mesiacoch, aj ked doki kazal cakat 6 mesiacov, lenze znova sa nedari a ja uz pomaly stracam nadej, ze to vyjde 😒

evulik6
28. feb 2009

ahoj figurka, je mi luto ze si prisla o babiku, aj to ze sa ti nedari otehotniet... ale nezufaj moja, isto sa podari... mne sa tiez pri prvom rok nedarilo a potom ,ked uz som prestala aj verit ze by som mohla otehotniet tak to prislo..asi ta chce mimko prekvapit...nesmies na to tak upenlivo mysliet a vyjde ti to...ja viem ze je to tazke, ked tak velmi tuzis po babatku, tiez som si tym presla... ale skus to... mozno to je prave tym psychickym vytazenim...uvidis... 😉 🙂

figurka.m
1. mar 2009

evulik, dik za povzbudenie, len u mna je problem otehotniet, na prve som cakala 8 rokov, mam endometriozu, takze sa chvalabohu zadarilo po liecbe, o druhe sme sa snazili 3 roky aj s liecbou endosky, ktora sa vratila a podarilo sa az na 3 pokus IUI, budem mat uz 37 rokov a myslim ,ze mi ostane uz len IVF, ale ja som uz z tych hormonov taka rozhadzana, mam z toho strach, ostava mi uz len 2 roky, kedy poistovna preplaca lieky na IVF, takze, je tazke nestresovat sa a nemysliet na to 😒

evulik6
1. mar 2009

figurka tak to ma mrzi...nevedela som ze mas takyto problem... tak s tym ti asi ja neporadim, budem ti drzat palceky aby sa vam podarilo mat este babatko.... 😉

angi1707
11. jún 2009

Ahojte,baby.prosim vas vie mi niekto poradit?tiez som mala MA v 13tt robili mi kyretaz.2tyzdne mi meska,ak by som mala byt tehu co mozne je,myslite,ze priznaky mozu byt ine?nic mi nie je,sem tam trocha brusko.test sa este neoplati.ake ste mali priznaky ak ste ostali tehu hned po kyretazi?alebo preco meska?nemala som ziadne problemy po kyretazi,uz som bola po mesiaci aj na KO.dik

angi1707
11. jún 2009

A to chcem podotknut,ze sa nam to podarilo po troch mesiacoch z jonasovho vypoctu,len problem bol,ze som mala maly vypocet.teraz hned od maja mi spravil specialny to znamena,ci je dobra zivotnost.terAz som ju mala.to samozrejme neznamena,ze musim hned ostat.potom mam august,oktober,december tento rok.to su tiez stresy,lebo stale nato myslim,ci to vyjde vobec

angi1707
11. jún 2009

Baby,nikto sa tu nenajde?tak by som chcela...ta ktora nechce nema problem,ktora sa snazi a vsetko preziva sa nedari....je to nespravodlivost

darssy
11. jún 2009

angi, ja som ostala tehotná 6 týždnou po potrate. Príznaky som nemala žiadne, ani som nevedela, že som tehotná, len manžel to na mne nejako poznal a stále mi vravel, že som tehotná. Robila som si z neho srandu, no ked mi to tiež meškalo asi 2 týždne urobila som si test a boli tam //. Teraz mám krásneho zdravého synčeka. 😀 Len doktori nadávajú, ak žena ostane tak skoro po potrate tehotná 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre