Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

angi1707
11. jún 2009

To znamena ze si jeden mesiac mala menzes nie?to mna take stastie urcite nestretne ☹

darssy
11. jún 2009

ano, mala som len jeden mesiac menzes a hned som ostala tehotná. Zaujímavé je, že sme si s manželo dávali pozor, praskol nám prezervatív. Asi to bol osud 😉 lebo predtým som potratila 2x 😢
Neboj určite sa podarí, držkám palečky

angi1707
11. jún 2009

No neviem to co mam ja za sebou nemal asi nik.aspon,ze manzelstvo funguje

ivka8255
12. jún 2009

angi1707: ahoj, veru, manzelstvo je to NAJ v takychto chvilach, mne zistili v 10. tyzdni ze babo sa nevyvija, malo iba 2,5 cm a tiez mi robili kyretaz... a uz som aj po mrche ale este mi dal nejake antibiot. vnutornea ja som si tiez dalal vypocitac u Jonasa velky, ale az od augusta, lebo mame tri mesiace pockat a kyret mi robili len koncom aprila... neboj bude to ok, budem drzat palce aby vam to vyslo.skus si spravit ten testik, ktovie 🙂

lucialen
12. jún 2009

Skuste temu missed abortion VIII

angi1707
12. jún 2009

Ivka8225,ja som mala ten isty problem.mne robili kyret.3.maja.zakolko si ostala od vypoctu?

meza
13. jún 2009

ahojte som tu nova,tak skusim reagovat.ja som v septembri prisla o babatko,v oktobri som mala prvy a posledny menzes.teraz som v 34 tt a verim,ze vsetko dobre dopadne. 🙂

ikula2
10. júl 2009

zdravím všetky, ktoré máme spoločné starosti aj radosti. Dlho som si čítala vaše odkazy a veľa ste mi pomohli. Ja som potratila v 5t a robili mi kyret.Bolo to moje prvé tehotenstvo snažili sme sa rok 😔. Teraz som zislila, že som tehotná ale od potratu prešla len jedna menštruácia. Tiež to bola vlastne náhoda nesnažili sme sa. Ešte som nebola u lekára a stále neviem či mám ísť, alebo počkať ešte mesiac. Čitala som tu niekde že nie je vhodné vagin.sono a ručné vyšetrenie v rannom štádiu tehotenstva? Môj lekár ma na to neupozornil. Môže to by nebezpečné pre plod?

Zdravím meza ako sa má maličké je všetko v poriadku? Ja som v tej istej situácii. Prosím ťa kedy si šla za lekárom, že si tehotná, vieš veľmi sa bojím jeho reakcie.

olivka_zlatko
10. júl 2009

ikula2-ja som otehotnela 3 mes.po kyrete. V anglicku nie je divne otehotniet aj hned po kyretazi,aspon tak ma privitala doktorka,ked som bola na prvej kontrole.Spytala sa ma ci beriem kyselinu listovu,ked som jej ironicky povedala ze som pred tromi tyzdnami prekonala potrat,tak sa tvarila ze o nic nejde.Ale tam su podla mna doktori taki dost cudni. Tu na SK nadavame na zdravotnictvo,ale ja ti poviem ze som sa nevedela dockat kedy sa dostanem do opatery nasich doktorov. No ale to som chcela, ze ked som prisla domov,tak som si nahodne nasla gynekologa,lebo sme sa prestahovali do ineho mesta. Nevedela som ze som tehotna, a bola som, a on ma tak postlacal ze som mala fakt dost. Ked som k nemu isla po asi troch tyzdnoch s tym ze som tehotna, tak ma vysetroval uz o dost jemnejsie. Ale sestricka ma aj tak zprdla, ze som mohla aj pockat. Ja si myslim ze sa malickemu nic nestane pri vysetrovani. A sono mi robili kazdy tyzden, pomaly do dvoch mesiacov,aby vedel ci je vsetko v poriadku. Ked treba, tak treba. Neboj sa, je to len zvukove vysetrenie, vraj sa sice plod trochu prihrieva, ale ved ho nesonuje pol hodinu, max. 2 minuty🙂

ikula2
12. júl 2009

olivka_zlatko dakujem za povzbudenie. A gratulujem k buducemu chlapcekovi, drzim palce aby vsetko vyslo ako ma. Uz sa ti blizi termin vsak. Tu kyselinu listovu beriem citala som aj o magneziu, tak raz za cas si dam sumive magnesko. Nic ti lekar neodporucal davat ked si otehotnela druhy krat?
S tym vysetrenim este pockam do konca jula a potom pôjdem, asi je to aj tak skoro, ako vydrzi mimco do konca jula bude to dlhsie ako minule, ale verim, ze uz ma neopusti 😵

januska26
12. júl 2009

Ikula, to palpacne a vaginalne sono urcite neskodi, mne to robil doktor v 7tt a dokonca aj vyter, zevraj to vaginalne sono je lepsie, lebo vidi ten plod lepsie ako cez brusko. takze urcite to neskodi!!!!

ikula2
12. júl 2009

Dakujem januska26

emily3
13. júl 2009

ikula toto teho mozes mat uplne bez problemove...ja som mala potrat medzi prvym a tretim teho...tiez tak v 5tt a robili mi kyret...a hned som otehotnela, ze mi nenabeho cyklus. nevedela som o tom, cakala som kedy pride mrcha a stale nic, po 7t som si robila test a bol pozitivny, prvy moment mi doslo zle, bala som sa ze sa to vsetko zopakuje. isla som k dr. stym ze " neviem " ze som tehu, tvarila som sa ze nic, jednoducho mi neprisla mrcha...a on ma vysetril a zistil ze som teho, na ultrazvuku som uz bola v 7tt a babatko krasne rastlo. nevycital mi to, len sestricka mala najvecsi problem vypocitat termin porodu....
mala som bezproblemove tehu, dokonca som nemala ani ranne nevolnosti, a nevedela som ze som tehu az kym mi nezacalo rast brucho..teraz ma "maly 5 rokov septembri...

a po nom som mala dva potraty jeden v 5tt a jeden v 12tt preco neviem....a potom dalsie bvezproblemove teho a teraz cakame dalsie babo a tiez bez problemov..tak neviem preco tri tehotenstva skoncili skor ako zacali a dalsie styri su bez problemov....

len vas chcem povzbudit, nevzdavajte sa a urcite sa vam podari donosit svoje uzlicky radosti 😉

kukona1
13. júl 2009

Ahojte...tiež som teraz prežial další potrat-v 9 týždni...2 týždne som mala v sebe mrtvy plod..radi by sme hned druhé-ved toto nám trvalo vyše roka...pred 6 rokmi som potratila v 17 týždni...a nejako sa neviem dopátrat čím to je...či moje telo neni schopné normálne vynosit dieta? malá sa nám podarila po užívaní clostylu..aj to som bola celé t ehotenstvo v nemocnici,mali sme najprv dvojičky...to jedno sa ,,neujalo"...a ešte sa malá narodila v 37 týždni...

luucusik
13. júl 2009

ahojte,
aj ja patrím medzi tie,čo už potratili...
potratila som ešte pred dcérkou...potom sme sa dosť snažili,no a nie a nie,aby sa nám to podarilo...teraz máme dcérku a počas kojenia sa nám to opäť podarilo...v prvom momente som bola dosť v šoku,dosť som premýšľala ako to všetko zvládneme...ale teraz sa už šťastná...radšej mať viac ako vôbec... 🙂
bude to isto náročné,ale verím,že to všetko zvládneme... 🙂

ikula2
13. júl 2009

Ahoj Emily tak gratulujem k detickam. Velmi si ma potesila a aj ja to tak beriem, ze teraz to bude uz mimco. Len som trosku na nervy z lekara, este nechcem ist pockam do konca mesiaca.

A naozaj nevzdavajme sa urcite sa to raz podari ved tie miminka chcem a budeme ich lubit.

luucusik
13. júl 2009

ikula2 určite sa nevzdávaj,treba veriť,že to bude ok....
verím,že aj u teba to bude teraz ok a všetko prebehne bez najmenších problémov a o necelých 9 mesiacov sa budeš tešiť z bába... 🙂

ikula2
14. júl 2009

luucusik dakujem snazim sa najprv som bola v pohode ale kazdym dnom rastie vo mne neistota ci je vsetko OK lebo zena na zaciatku tehotenstva nevie jednoducho este miminko nekope tak som stale v neistote ci citim to tehotenstvo alebo nie. Uz nemam take bolesti ako predtym tak to ma zneistuje. Ja totiz nemam ziadne priznaky okrem tych bolesti, ktore su len raz za cas, ale vcera ani neboli. Len mi je tazko na zaludok. A na nete som citala ze tehotenstvo je lepsie ked zena zvracia a to ja vobec nepoznam.
Ale gratulujem k pocatiu aj ked tak skoro ze ste to necakali, ale zvladnete to, hlavne aby bolo zdrave, drzim palceky

olivka_zlatko
14. júl 2009

ikula uz si ani presne nepamatam kedy som zacala brat tu kyselinu 🤐 uz mi to tak nemysli aj je aj teplo. Ale nic nepokazis ak ju beries aj tri mesiace pred otehotnenim a potom prve tri mesiace tehotenstva. Potom viem ze som si obcas dala nejake tehotenske vitaminy, take co mi sestricka dala vzorku, boze ja som dutka, neviem asi to bolo calibrum babyplan?Ale davala som si len tak kazdy treti den,nech sa to moc neprehana. A ja som este mala kupene aj od Jamieson, tiez take tehotenske vitaminy, viem ze stali viac ako tieto Calibrum(Okolo 600 korun, ale su dobre, lebo su na prirodnej baze) tak tie som si tiez obcas dala, ked ma napadlo, ze som nejedla napr. nic take zdrave, tak som si supsla jednu tabletku, tiez tak mozno raz za tri dni...
Juj a to vydrzis do konca jula?To teda ja by som nevydrzala, my sme potom chodili ku doktorovi kazdy tyzden, az do toho 10 tt, robil mi sona, ako babatko rastie. Vaginalne, ja som sa vobec nebala, chcela som si byt ista ze je v poriadku. Aj ked sestricka ze ho ozarujem,ale to je blbost, to o ziareni vobec nieje. Nemusis sa bat, ked je treba, radsej nech si kludna ako sa mas stresovat ci je vsetko v poriadku. Ja som sa aj tak stresovala, ked uz sa blizil cas, ze mal zacat kopkat, tak som bola schopna cely vecer sa drzat za brucho a cakat ci nahodou nieco nezacitim. Dost som bola vedla a manzel uz tiez, tak som ani nevydrzala do poradne a isla som skor 😅 a urobil mi sono, vsetko bolo v poriadku a o nejake tri dni uz som citila prve pohyby. Aj teraz sa stresujem pred porodom, nech je v poriadku, nech je zdravucky, no tomu nezabranis. To baby co neprekonaju potrat asi tak necitia ako my, co sme uz o jedno babatko prisli. A ja som teda nosila v sebe mesiac mrtvy plod,lebo v debilnom anglicku ti robia sono len v 12 tyzdni, a zistili ze sa prestal vyvijat v 8tt. Tak co je lepsie?Podla mna byt si ista ze je vsetko v poriadku 😀

olivka_zlatko
14. júl 2009

ikula a ake mas bolesti vlastne? To bud rada ze ich nemas,alebo len obcas. Ved napis ake,lebo nejak so to prehliadla v historii...Nestrasim ta,to vobec, lebo kazde tehotenstvo je ine...

grelu
14. júl 2009

ikula...vobec ti nemusi byt zle...alebo sa to zacne az neskor 🙂....mne nebolo ani raz zle, len tazko od zaludka, ale uz aj to preslo 🙂

ja som prisla o babo v 20tt a po 4 mesiacoch som znovu otehotnela (aj ked lekari odporucali pockat dlhsie...dufam, ze to tentokrat bude ok)

ked si prisla o babo tak skoro, tak nie je problem otehotniet aj hned 🙂...len pekne jedz kyselinu listovu a neboj...vsetko bude v poriadku 🙂

marti82
14. júl 2009

ahoj holciny,

pred mesiacom som prisla o potomka (8tt) a doteraz som citala rozne zahranicne fora, lebo sama zijem mimo sr. ale bola som na dovolenke doma v pp, navstivila aj lekarov a napadlo ma ze kuknem, co pisu na tuto temu slovenky. vrhla som sa na vasu diskusiu, lebo je velmi povzbudive citat o tolkych, ktore presli tym co ja a su opat tehotne.

ja som sama taky "technicky" typ, vsetko si dopredu nastudujem a precitam, preto bol pre mna obrovsky sok ked som zistila na uzv, ze mam tzv. missed abortion, ze dieta sa nevyvija. citila som sa dobre a preto som to vobec nevedela pochopit. teraz je to skoro mesiac co som bola na kyretazi, cakam na menzes a chceme sa s priatelom zase vrhnut "do prace". mam ale jednu otazku: v mojom okruhu znamych/ v rodine je vela tehotnych. za normalnych okolnosti ich mam vsetky velmi rada, su to zlate babeny, ale odkedy som ja prisla o dietatko, tak mam v sebe vela zloby. uz sa na seba aj hnevam, ze som taka zla, ale neviem si pomoct. proste sa s nimi nedokazem normalne ani rozpravat, len mi je do placu a potom mam pocit ako by som im zavidela. ked rozmyslam racionalne, tak to vobec tak nie je, prajem im z celeho srdca nech to dobre dopadne, ale pocity su ine. zazili ste to niektora? ako dlho to trva, nez to prejde? bavila som sa s lekarom, on vravi, ze je to normalna reakcia na stratu, ze su to hormony. ale mna to stve, lebo sa citim ako zly clovek.

ikula2
14. júl 2009

olivka zacala som si davat aj magnesium ale len tak kazdy druhy den, ze aj to pomaha. Tie bolesti som mala aj pri prvom tehotenstve a lekar sa s tym nezaoberal. Je to take pichanie, skratka bolest ale trva vzdy kratko a zmizne. Ale od vcera tie bolesti nemam tak som trochu nervozna. A ani pre mna to nie je lahke vydrzat a neist k lekarovi, ale nechem uz podstupit v pripade neuspechu tu kyretaz. Myslim si ze v mojom pripade bola uplne zbytocna, lebo plod vysiel s krvacanim sam a lekar po kyrete skonstatoval len ze uz tam skoro nic nenasiel. Bola som 5 dni v nemocnici a nervicky som mala v cudu, skudla som a pod. Ale verim, ze teraz sa ma miminko bude drzat ako kliest. 😀
Len som teraz trochu zneistela, ked som citala o potrate a ze moze byt aj tak dlho odumrete v tele mamicky, ja som myslela ze jednoduch si to priroda zariadi a zena zacne krvacat ako ja predtym. Nie vsade robia predsa kyretaze. Co myslis.

marti82 je mi luto ze aj ty si to prezila, to s tymi emociami aj ja som to presne tak citila a najviac ked som videla nejaku tehotnu, treba na to cas, a velmi mi pomohla praca, praca, praca no a teraz nove tehotenstvo

drzim palce ale nechaj emociam volny priebeh treba o tom hovorit

marti82
14. júl 2009

ikula diky, je velmi fajn pocut, ze aj ini maju take podobne pocity. citala som tvoju "historiu" mam dojem, z toho co pises, ze sme asi tak sucasne presli tym istym. ja som mala kyretaz 19.juna po tom, ako konstatovali missed abortion. tu v norsku z toho nik vedu nerobi, vraj je to bezne a aj mi povedali, ze kludne nech zase zacneme skusat. ale ako som pisala, bola som medzi tym na sk, aj u lekara a ten mi doporucil cakat 4-6 mesiacov. to sa mi zda strasne vela. plus ked sme sa vratili spat, tak som tu bola na kontrole a pytala sa na to cakanie a ze preco je taky velky rozdiel medzi tym co povedali oni tu a na sk, no a dr mi povedala, ze tie 4 mesiace sa doporucuju, aby si boli isti. ale ze telo otehotnie, ked samo je pripravene a ze pokial bol MA/SA bez komplikacii, tak nie je problem. takze zhrnula by som to, ze sa nenechaj lekarom vystresovat. on nie je od toho aby ti este pridaval na nervoch. velmi ti drzim palce aby to dobre dopadlo. lebo to je najdolezitejsie! ja odkedy som sa dozvedela, ze netreba nejak vyrazne cakat, tak sme tiez prestali riesit a nechavame to tak. ak dostanem menzes niekedy v priebehu par dni, tak zacnem zase s meranim teploty. velmi mi to pomohlo sa "zorientovat" v cykle a to prve neuspesne tehotenstvo sa nam podarilo na prvy sup.

ikula2
14. júl 2009

marti tak to mas super ze si otehotnela na prvy sup ja az po roku snazenia, no a teraz totalna nahoda ja som neverila, ze sa to tak da. Myslela som ze mam neplodne dni ale ta kyretaz mi posunula cyklus takze ja som stastna a uz by som ho chcela vidiet na UZV neviem ako pocitat tie tyzdne t. Pozerala som aj na nete ale v prvom tehotenstve mi to nesedelo s tou internetovou kalkulackou. Aj tak nerozumiem preco sa pocita od mrchy.
Ale aj ja zdielam ten nazor ak je telo pripravene tak som otehotnela 😉

zuzu1980
14. júl 2009

babulky, nam sa podarilo 2 tyzdne po MA otehotniet. Ked sa mi 3 tyzdne po MA vratili tehu priznaky, myslela som ze mi sibe, ze si to len nahovaram, ale bolo to babo 😀 A snazili sme sa z 2 dovodov: za 1 ma nemuseli cistit, bola som v 6tt a vsetko vyslo same ☹ za 2, citala som na nete povzbudive story od tehuliek co hned otehotneli tak sme sa rozhodli ze preco nie. A vyslo to. Dufam ze ja zase niekomu pomozem v rozhodovani tak ako ostatni pomohli mne. Drzim vam palceky 😉

ikula2
14. júl 2009

zuzu ahoj chcem sa spytat, preco ta lekar necistil? Lebo u mna ani len taku moznost nedal. Pretoze som presvedcena ze som nemusela podstupit kyretaz.

marti82
14. júl 2009

ikula, zuzu...diky moc. je uzasne citat pozitivne pribehy, teraz ich doslova "nasavam" 🙂 velmi si zelam, aby sa to zase podarilo, lebo si vravim, ved som zdrava a zijem normalne, tak preco nie.

ikula, s tymi tyzdnami, ja som to pochopila tak, ze dr. aj zato chcu aby sme cakali min na prvu mrchu, lebo potom sa im lahsie urci termin. takto ako aj ty pises, tazko povedat, kedy vlastne doslo k oplodneniu.

s tou kyretazou, tiez som sa zamyslala... mne ju robili, lebo som povedala, ze ideme na dovolenku, tak nechceli ma nechat samu potratit, plus psychicky by som ani nezvladla mat to dieta v sebe a vediet ze nezije. nakoniec ked som sa zobudila z narkozy, tak mi povedali, ze sa to nie celkom podarilo dostat von a "docistila" som sa sama. ale co som sa bavila s kamoskou co je gyn v cechach, tak vraj nepocula este o takom pripade, ze by dakoho pustili domov, lebo sa nepodarilo. tak ona bola dost zhrozena, aj moj dr v poprade, z tych norskych praktik.

no ostava len dufat, ze mi tam daco nedorobili a ze bude vsetko ok.

zuzu1980
15. júl 2009

ikula, to je dlha historia, tak aspon v skratke. ja som bola 3x na pohotovosti kvoli krvacaniu. Podla sona a krvi to vyzeralo ok, ale ked som prisla treti krat (to uz sa zo mna lialo...), tak uz len z krvi potvrdili potrat a povedali ze mam okamzite kontaktovat moju lekarku. Ale ta koza ma odmietla ze ona berie iba tehotne, ze sa mam ozvat ked otehotniem a nemam sa 3 mesiace snazit. Tak som sa objednala do nemocnice ale tam mi dali termin len o 5 tyzdnov. A ked som dosla, uz som bola tehotna, doktora skoro slak trafil 😀 Hned ma objednal k sebe do sukromnej ambulancie a od vtedy som za vodou.

marti, u mna je to s terminom jednoduche. Pokusili sme sa na 12 a na 14 den od MA a potom sme sa rozhodli ze asi bude mudrejsie pockat na mrchu, ale o tyzden neskor uz som mala vsetky priznaky naspat, takze presne viem odkedy som tehotna. A termin sedel na sone presne od MA. Akurat lekari na sone mi nikdy nechcu verit a vzdy ma presviedcaju ze urcite budem aspon o 2 tyzdne menej tehotna, a ked potom videli valibuka, tak bol este vacsi ako podla terminu. Ale vsetci lekari sa so mnou vadia a povazuju ma za totalneho debila az kym neuvidia sono. Ved co uz, zahranicie, ani sa nevyjadrujem...

zuzu1980
15. júl 2009

ikula, tebe drzim palceky... a hlavne sa neboj, my sme prve babo ofukovali ako v bavlnke a neudrzalo sa. Pri druhom sme sa v 6 tt stahovali, takze som sa vobec nesetrila a balila som a upratovala, do toho stresy v robote, no a vsetko je ok (klopem si na drevo). Takze na tom vobec nezalezi...

marti, k tym pocitom, ja som prvy tyzden riaaadne chaosila, lebo mi byvalo este stale zle od zaludka z hormonov a pritom som vedela ze babo uz tam nie je, bolo to strasne. A samozrejme okolo mna same tehotne... A potom ked som otehotnela, tak do 12 tt som si ani nechcela pripustat nejake puto s babom, aby mi nebolo tak smutno keby sa nieco stalo. A zakazdym na WC panika ci nenajdem krv. Az po 12 tt som sa trosku ukludnila a ked drobec zacal kopat az vtedy mi doslo ze cakame babatko 🙂 Ono to chvilu trva, nie je to lahke, ale jedneho dna to bude len ako davny zly sen, neboj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre