Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

dordina
30. júl 2009

tak povedali že sa neodporuča no nezakazali.proste je to na každeho vlastnom zhodnoteni a vlastna vec.ja viem že je to skoro na priznaky to bolo len akože otazka.ach ta moja trpezlivosť a zvedavosť

ikula2
31. júl 2009

ahoj dordina ja tvoj pribeh sledujem od zaciatku. Ja by som to zhodnotila asi tak su aj zeny, ktore otehotneju hned po porode a nemaju ani jednu mrchu a je to mozne. Neboj vsetko bude ako ma byt 🙂

kukona1
7. aug 2009

baby,neviete či možem byt tehotná,ked som bola pred 3 týždnami na kyrete,potratila som v 9 tt...kyret mi robili na 2 krát teraz by som mala íst 3 krát...minulý pondelok mi robili HCG a mala som 1000 a dnes 11 000...,,vybrali ,, zo mna 3 cm pri čistení a teraz tam mám nález 3,5 cm.. lekár tvrdí že tehotná nemožem byt,lebo som ešte nemohla mat ovuláciu...
neviem čo s tým,v pondelok mám íst na zákrok...neviem či som paranoidná...velmi chcem bábetko...a bojím sa že som tehotná a ked ano tak len velmi krátko,že ešte to neni vidiet na ultrazvuku a aby som neprišla ,,náhodou,, o živé baby.. ☹

dordina
7. aug 2009

tak asi som prave dostala čo už.tak snad o mesiac.ikula viem o tom tiež som nad tým vela rozmýšlala a vela tak poznam nuž teraz zas sa len snažiť

dordina
7. aug 2009

babuly ja už tomu nerozumiem ked som bola na wc na potrebe tak zo mna vyšlo dosť myslela som si že prišli ale od vtedy som čista už to nepokračuje včera som mala trošinka večer ked som sa dosť ponaťahovala pri natierani altanku krvacanie ale fakt len troška potom už nič a dneska na tom wc.bože babulky tak moc si toho vyčitam a tak moc tužim.priatelovej sestre sa nedavno narodilo taka je krasna.tak menka jaj bože

ikula2
7. aug 2009

dordina ja som po kyrete mala jednu mrchu a ked mala prist druha jeden den som spinila a mala som dve bodky krvi takze ak nemas take kramy ako mas mat mozes byt tehu. U mna to ale bolo asi cistou na vajecniku, ktoru som dostala po kyrete a teraz tam nie je takze myslim, ze preto to spinenie. Ale ak mas pocity ved vies taky tusak tak to kludne mozes byt. Ak ti mam pravdu napisat ja som bola presvedcena o tom ze budes tehu, lebo kazdy o tom pisal ze po kyrete je to ako na pohnojenom policku 😀 / prepac za vyraz. Takze mozno to tak nie je a je tak ze ak je maternica pripravena tak prijme mimco.
A pocity mas nejake ine?
Ja by som ti urcite doporucila este mesiac a potom na to vhupnite ale je to na vas 😉

vefi89
7. aug 2009

Caute baby, ja mam tiez jeden potrat za sebou, je to skoro 5 rokov, ibaze bol spontanny. Moj byvali mi vrazil, ked som chcela od neho odist a tak nas babo opustilo. Najhorsie bolo, ze dr. vravel, ze v zivote dieta nebudem mat a teraz som hrooozne rada, ze jedno cakame...

ikula2
7. aug 2009

vefi velmi drzim palceky. Prezila si tazku chvilu, ale teraz vidis stastie sadlo. Velmi sa drzkaj a prajem bezproblemove tehu.

dordina
7. aug 2009

čo ja viem pocity?citim tlak trošku v podbrušku ale može to byť že bud pride mrška alebo uvidime.kým som si robila test pred týždnom zo zvedavosti som mala jednu čiarku a tak som povedala že už si robiť nebudem kým si nebudem nejak ista alebo mať tušaka v stredu bude mesiac tak sa uvidi.nechcem si nič nahovarať alebo si namýšlať.sem tam sa mi toči hlava .ale prečo by som dnes mala to krvacanie?z toho že som sa včera tak ponatahovala?

vefi89
7. aug 2009

ikula2 dakujem ti velmi pekne

dordina
7. aug 2009

vefi si odvažna ja si myslím že ak sa žena na to citi nech má babo v hoci ktorom veku len nech ste zdraví.a detičky budu mať doma živu babiku.

ancu
8. aug 2009

ahojte, tiez sa pridam... v 6tt som bola velmi stastny clovek, o dalsich sest tyzdnov, (isla som si pre tehotensku knizku) bolo vsetko ine... neviem kedy sa to stalo, nemala som bolesti, nekrvacala som... len som od 7 tt mala veeeelmi zly pocit, mala som silneho tusaka, ze sa cosi stalo, akosi sa nebolo s kym rozpravat... pri kyretazi mi neico natrhli, ale co to bolo mi nik nechcel povedat a keby som nebola drza a nepozrela sa do chorobopisu tak neviem ani o tej perforacii. uzivala som 14 dni antibiotika a dostali sme "stop" do dalsieho cyklu. zmenila som gynekologa, odporucil mi min. 1 mesiac pred planovanym otehotnenim jest kyselinu listovu a pockat do septembra... teraz mam prave "mrsku" (strasne sa mi to slovo paci 😀 ) a uz to nechame na panbozka.... dufam ze nam dopraje...

cicula636
9. aug 2009

nevie mi niekto poradit pred polrokom som potratila v 11t.podarilo sa mi otehotniet v 9tt a mam obcas divne krce v podbrusku.mam aj dost silne vytoky ktore namaju zapach a su skor ako len voda niekedy bezfarebna a niekedy slabo zelenkava.velmi sa bojim o babetko nema niekto podobne problemy ktore by mi vedeli pomoct ?dakujem

dordina
9. aug 2009

babulky mam dve čiarky jedna ešte je sice slabunka ale to možno preto že je to ešte kratko ale je to test z vysokou citlivosťou čo ukazuje už piaty den po styku.terz len čakať či sa udrži a uchytí.bože babiky ja budem mať asi babo mám chuť kričať

ikula2
9. aug 2009

dordina no totoooooooooooo 😉 ja som ti hned pisala ze to urcite bude. Teraz sa uz len drz a tes sa. Vela zdravicka a stasticka, aby ste rychlo rastli.

cicula tie krce ak niesu nejake dlhodobe a prilis bolestive by mali byt v ok. Je to maternica, ale ak mas zly pocit povedz to aj lekarovi. Co sa tyka toho vytoku aj na nete som nasla je to v tehu bezne. Ja mam tiez ale len rano a cez den to prechadza. Najdes to spomenute aj na stranke kde je tehu kalkulacka nejaky 8tt alebo tak. Neboj sa, aj ked ten strach asi bude vzdy musime verit, ze nase fazuky uz budu rast a uz nezazijeme ziadne sklamanie a stratu 😔

dordina
9. aug 2009

teraz len neviem kedy isť k doktorovi a ako mi budu počitať termin porodu od toho kyretu?

ikula2
9. aug 2009

ano od kyretu, to je vlastne ako menstruacia. Ale myslim, ze pockaj tak 2 tyzdne a potom chod a uz bude mozno aj nieco vidiet na uzv. drz sa

janula.k
9. aug 2009

ahojte, aj ja som otehotnela hned po kyrete..presnejsie asi 16. den od kyretu. Tyzdne mi teraz rataju od kyretu... 😉 Drzim vam vsetkym palceky 🙂

ancu
9. aug 2009

dordina, ak mas chut kric..., ja by som na tvojo mmieste asi tiez kricala, len opatrno aby sa ta druha ciarka nezlakla...

zuzu1980
9. aug 2009

dordi, to je supeeeer, tak velmi opatrne sa s tebou tesim a cakam na dalsie spravicky. drzim palce !!!

janula, tak ty si tiez taky "pripad" ako ja, aj mne sa tyzdne rataju od MA. akurat lekari su z toho vzdy nejaki zmateni, ale to uz je ich problem 😀 inac mas krasny datum porodu 😉

lucylulu
10. aug 2009

ahojte tiez sa chcem podelite a poradit 22.juna som potratila 7.5 tyzdny ☹ spontanny potrat bez cistenia zijem v zahranici a tiez mozem povedat ze je to ine vsetko nechaju na prirodu bez pomoci cloveka(bud prezije alebo nie) .Chcem sa opytat ZUZU1980 pisala si ze si predpisala alebo si si chcela predpisat ten duphaston chcem to vyskusat aj ja ak sa nam zas podari a bude sa to opakovat.Zacala si to brat alebo nie? a ake vitaminky beriete po potrate ?Prvu ms som uz mala 21.jula 🙂 a citim sa nejak zvlastne pobolieva na lavej strane v podbrusku a co raz castejsie ma bolia krize tak neviem ......zatial sme sa rozhodli pockat zo snazilkovanim a davame si pozor tak teraz neviem 😒 dufam,ze je vsetko ok 😒 vsetkym drzim palce

murinka
10. aug 2009

ahojte-chcem reagovat aj ja.moja kamoska tiez ostala tehotna a (zevraj 😀 )prisla na to v 5mesiaci ked sa z nej uz vsetci chichunali a pred sebou mala brusko.vzdy si nahovarala ze to suvisi s oblickami-mala s nimi problemy.na naliehanie priatela sla k lekarovi,ktory jej potvrdil tehotenstvo.bohuzial o par dni v noci zacala krvacat a musela do nemocnice.tam jej zistili ze jej zomrelo babo a tak musela ist na potrat.viete si mozno predstavit ako na nu lekar doslaova ziapal pretoze sla k dr. az v 5mesiaci.po potrate jej lekar,ktory jej ho robil povedal,aby 3 mesiace neostala tehotna.no po 2mesiacoch uz bola v tom.a ako zakon schvalnosti na porod sa dostala taktiez k tomu istemu dr.,ktory jej robil potrat-tiez si asi viete predstavit aky mohol byt rozculeny 😠 ale necudujem sa mu-predsa jej tehotenstvo zakazal a ona si urobila aj tak po svojom-ved pri porode sa aj lekar urcite bal kevy sa nahodou nieco skomplikovalo.................kamoska mala vtedy 16 rokov............ale chvalabohu sa jej narodilo zdrave babatko 🙂 drzim vam vsetkym palce 😉

zuzu1980
10. aug 2009

lucylulu, nebrala som duphaston, len som sa na to pytala lekara a odpisali ma ze nic take nedavaju, ze ziadne lieky nepomozu udrzat plod ani zastavit krvacanie. To vies, tu u nas su doktori riadni magori. Vsade inde v zahranici davaju lieky na podporu tehu... Len u nas ta proste nechaju potratit, a dost. Ved sa opytaj tvojho lekara. A kde so v zahranici?

murynka, kaslat na doktorov, hlavne ze je kamoska aj babo ok 🙂

lucylulu
11. aug 2009

Zuzu1980 ale prave ze v zahranici nechcu nic dat vraj tie lieky nepomahaju ja som v californii .Pozerala som na ten duphaston a da sa objednat bez predpisu $95 za 40 tabletiek ale ako si ho mam davkovat a kedy hmmm 😒 a ci vobec zacat alebo to naozaj nechat na moje telo .Ti si mala tiez spontanny potrat bez cistnie ked si dobre pamatam alebo nie?mala si potom ms a ovulku v poriadku alebo sa ti zmenila ? 🙂

ikula2
11. aug 2009

lucylulu ten duphaston ti staci davat 2x denne. Mne tiez pri druhom tehu tak predpisal aj ked som nemala problem. Ak by si zacala spinit tak sa zvysuje davka.

jaruska74
11. aug 2009

ahojte, chcem sa vas opytat mala som v january tichy potrat, teraz som zase tehu a uz sa velmi bojim. ale teraz pri tomto tehotenstve je mi cely treti mesiac velmi zle, a aj vraciam. myslite ze babatko tym padom zije? je ravda ze kym je zene zle, tak to je znamenie ze vsetko je OK, ze to babatko robi, ze mi je zle?

ikula2
11. aug 2009

jaruska ano malo by to tak byt ja som to tiez citala. Aj mne je stale zle a myslim, ze preto sa miminko ma dobre. To je tym ze telo sa prisposobuje tehotenstvu. Nic sa neboj teraz to vyjde. 😉

zuzu1980
11. aug 2009

Jaruska, malo by to byt tak. To preto lebo mas vela hormonov, takze z toho ti je zle, a znamena to ze babatko rychlo rastie a vyvija sa. Uz sa neboj, uz si v 11 tt, to uz si vlastne za vodou 😉

lucylulu, co pocuvam tak duphaston na slovensku beru takmer vsetci, takze asi je to neskodne. Ale chapem ze nechces brat nieco bez predpisu lekara... Mne tak dala kamoska tabletky na tehu nevolnosti (diclectin) tiez som sa bala, ale byvalo mi riadne zle tak som isi dala. Nakoniec mi doktor predpisal to iste a teraz ja som dala moje dalsej tehulke ked jej bolo zle. Takze retazova reakcia 😀

Inac je tu tema v Regionoch ze USA, tam ti mozno poradia. Su tam kocky aj z Californie. Skus napisat...

zuzu1980
11. aug 2009

aha, vlastne som ti neodpovedala... mala som spontanny potrat bez cistenia. k dr na kontrolu som sa dostala az o 5 tyzdnov neskor a to uz som bola zase tehotna. Ovulku som mala 2 tyzdne po potrate, podla vsetkeho, lebo len vtedy sme si nedali pozor...

jaruska74
12. aug 2009

no ja duphaston beriem tiez a dnes som si kupila aj ginger, to mi odporucil lekar na nevolnosti, dufam ze mi to pomoze......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre