Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

grelu
24. sep 2009

marshula...ja mam rovnake pocity ako ty...tiez am bolel jeden vajecnik (tak dufam, ze to bola ovulka a nei nejaky zapal alebo cysta :D )...ale uz ma to preslo, tak verim, ze do 2 tyzdnov pride pekne mrska 🙂

letzike...je super, ze mael bolo geneticky v poriadku...genetike clovek nerozkaze...v ostatnych pricinach sa podla mna da vzdy nieco spravit a nejakym sposobom ustriehnut, aby sa podobna situacia neopakovala

...baby, drzte sa a nevzdavajte to...teraz je to naozaj na nas, aby sme spravili vsetko pre to, aby sa to uz nezopakovalo...treba otravovat lekarov, hladat nejake cesticky, aby sme sa dozvedeli co najviac informacii, pretoze bohuzial lekari niekedy podcenia situaciu, preto treba, aby sme si to my same nejak ustriehli...ved sa jedna o nasie deti 🙂

grelu
24. sep 2009

jo a ked som sa uz tak rozpisala 🙂...hematologicka mi dnes povedala, ze ked otehotniem, tak mi okamzite preventivne nasadi fraxiparin (to su injekcie na znizenie zrazanlivosti), bez ohladu na vysledky krvi (pravdaze, ak nahodou nebudem mat znizenu zrazanlivost) 🙂

lesztike
24. sep 2009

Aj ja si myslím, že dobre sme urobili, že si ich pamätáme z uzv a nie ako anjelíkov ☹ Všade sa ale píše, že je lepšie pre psychyku, ak sa s nimi rodič rozlúči tak, že im dá pusu a tak. Mne by to bolo o mnoho horšie a ťažšie. Grelu, ja mám taký pocit, že ten prvý potrat som prežívala viac ako ten druhý, neviem prečo. Buď ten druhý som celkom ešte "neuvedomila" či čo, ale teraz som iba neskutočne smutná.. Na tehotné sa neviem ani pozerať...
Aj my pôjdeme na genetiku s manželom, Zab, spýtaj sa gynekológa, či by vás tiež nemohol poslať.

grelu
24. sep 2009

ja som tiez ten prvy prezivala ovela viac ako ten druhy...ja sa tym nejak nezaoberam a mam taky pocit, akoby sa mi to ani nestalo (len si pamatam na hrozne bolesti pri kontrakciach)..inak mam pocit akoby som vobec nebola tehotna...neviem, ci som to citila od zaciatku, ze to nedopadne dobre,ale z tehu som sa vobec nedokazala tesit (niekde v podvedomi som sa vzdy bala)...alebo sa mozno takymto sposobom s tym vyrovnala moja psychika

lesztike
24. sep 2009

Grelu, úplne súhlasím, jak keby si čítala moje myšlienky .. To je asi tá psychyka.. Ja som sa tešila na druhé tehu, ale oveľa menej, ako pri prvom. Asi je to normálne, nevedome sa bojíme a nepržíame to tak intenzívne. Pri tretom to vraj bude také neutrálne, strach a radosť bude 50 na 50.
Ty si kedy mala druhý potrat? Ja pred troma týždňami, včera som bola veľmi melancholická, celý večer som iba plakala , dnes som iba veľmi smutná. Pred tým som to až tak neprežívala. Je čudné, ale ja som teraz nemala žiadne kontrakcie, vôbec to nebolelo. Oxytocín a vyvolávačka vôbec nefungovali, 6 hodín som ležala na pôrodnej sále..

grelu
24. sep 2009

mne sa to stalo 5.9. - takze tiez takmer 3 tyzdne
...ja som sa celu noc zvyjala v krcoch...snazili sa to zastavit, ale bohuzial nepodarilo sa...oxytocin mi davali az ked sa mala narodila (kvoli placente)...ja som chcela umriet, tak strasne to bolelo

zab37
24. sep 2009

9.9.09 , 19tt, včera to boli 2 týždne... ☹
presne ako hovoríte, nechať si v pamäti obraz zo sona...ten najkrajší obrázok...
tiež som mala hrozitánske bolesti, ale nejako som už na ne zabudla, kedže prišla iná...
neviem, asi by som sa načisto zbláznila, keby som takéto niečo prežila 2krát ☹ viem čo asi cítite vy a naopak. tiež sa vám nechce stretávať sa s ľuďmi? alebo nedokážete o tom normálne, bez plaču hovoriť? asi som divná, ale ja ano. len tuto na koníku mi to ide ľahko.
baby neviem koľko máte rokov, ale ja 37 a moc času mi na ďalší pokus nezostáva. predsa len vekom sa každé riziko zvyšuje každopádne to určite skúsime znova. aspoň raz. 😉 tak hrozne po tom túžim... 🙂
na tú genetiku sa spýtam, hneď pri prvej príležitosti. dakujem za info. inak koľko máte PNku? mne už končí. neviem ako sa zaradím, bude to hrozné...

grelu
24. sep 2009

zab...kazda sme ina...ty si sa na babo velmi tesila, preto teraz citis take prazdno

...ja som sa bala tesit, preto je to pre mna teraz jednoduchsie...ja mam teraz 32 a tiez mi vravia lekari, ze aby sme sa zacali snazit co najskor (ale mame pockat aspon 3 cykly)

men tiez uz konci PNka...ale ja soms a dohodla s lakarkou, ze chcem uz ist do roboty...keby som chcela, tak by ma nechala doma este dlhsie...ked budes v robote aspon prides na ine myslienky a rychlejsie ti to cele ubehne, kym sa budete moct zacat snazit

lesztike
24. sep 2009

Ja mám 28, ale s manželom sme spolu 9,5 roka, takže už sme dospeli k tomu že nám chýba iba bábätko, veľmi sme sa naňho/ na nich tešili ☹
Grelu, lekárom v nemocnici sa nepáčilo že sme nepočkali aspoň pol roka, ale iba 3 cykly. Ale nemohli sme tušiť, že sa to skončí zle.. Tebe neodporúčali polročnú pauzu? Ja si myslím, že to úplne stačí, veď poznám kopu ľudí, ktorí majú deti s ročným rozdielom. Dokonca poznám gynekológa, ktorému sa deti narodili v tom istom roku!!! On určite vedel čo robí 😒
Dúfam, že nám teraz nedajú ročnú nútenú prestávku, lebo pol roka sa ešte dá, ale rok..
Zab, nebud smutná, vezmi si celebrity rodia prvýkrát po 40ke a majú zdravé deti! 🙂

grelu
24. sep 2009

les...dostala som yvjadrenie od 2 lekarov v nemocnici, ze 3 cykly by mali stacit...sa ma tam aj pytali, kolko sme cakali a ked som povedala, ze 4 cykly, tak vraveli, ze by to malo byt ok

lesztike
25. sep 2009

Kiežby mi povedali tiež 3 cykly, bola by som najštastnejšía bytosť na svete 🙂 Nie, najštastnejšia by som bola, ak by mi nenašli žiadne problémy a naj-najšťastnejšia, ak by som mala zdravé bábo 😖

grelu
25. sep 2009

les...zavisi to od gynekologa...pocula som nazory viacerych gynekologov a je to v rozpati 3 - 12 mesiacov...ale pokial budes fyzicky a zdravotne ok, tak podla mna tie 3 mesiace stacit budu 🙂

grelu
25. sep 2009

nebooooj...tentokrat to urcite vyjde...treba tomu verit...pokial je nejaka nadej, tak sa netreba vzdavat 😉

zab37
25. sep 2009

ahojte 😉
celebrita... 😖 presne to som povedala doktorovi vtedy na pohotovosti... že keby som ňou bola tak nemám žiadne problémy...
viete, že mi koník pomohol, aspoň trochu som sa mohla podeliť o nepríjemnú a bolestivú skúsenosť s vami čo prežili to isté, lebo nie každý to vie pochopiť, to ako sa cítime ☹

Ďakujem vám za podporu, povzbudenie a info, ktoré určite využijem. 🙂
už od teraz budem myslieť na budúcno 😉 a verím že sa tu stretneme v nejakej peknej téme ako napr. tehulky 2010...čakáme v 10/09... alebo niečo podobné. 🙂 🙂 🙂

moc vám držím palce, a ako napísala Grelu ,,tentokrát to určite vyjde" 😵
ja tomu verím! takže 3 max 6 cyklov a dúfam že prídem s novinkou 😉 a stretnem tu ja vás 🙂

prajem veľa šťastia a lásky.... žanka

lesztike
25. sep 2009

Žanka, aj ja som vďačná, že som na vás natrafila, a tiež dúfam že sa s stretneme na veselších fórach 🙂
Grelu, aj Tebe vďaka za povzbudenie 🙂))
Ináč som čítala o p. Kopáčovej, bylinkárke, ktorá vie pomocou zmesí byliniek vyliečik všeličo. Podrobné info nájdete tu na koníkovi. Ona vie posilniť aj maternicu, možno ju navštívim. Býva pri Piešťanoch, takže ani Žanka to nemá ďaleko 🙂

denne73
25. sep 2009

Ahoj Grelu.Ako sa máš??Vidím, že sa tu rozbehla plodná diskusia a to je veľmi fajn.-

lesztike
25. sep 2009

Ahojte baby, dnes sme dostali odpoveď z genetiky, sme objednaní na 20.10. Takže asi mesiac im trvá, kým objednajú pacientov, som zvedavá ako rýchlo budú vyhodnotené naše výsledky.

denne73
26. sep 2009

Ahoj Lesztike.Tak nám majú prísť výsledky z genetiky poštou o mesiac. Čiže odo dna odberu do mesiaca.Inak k tomu snažilkovniu. ja som prišla o bábenko v 21.t bolo to presne pred mesiacom ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Nám kázal doktor počkať tri mesiace a potom v pohode šup, šup 🙂 🙂 . Už teraz som na jeho odporučanie začala užívať kyselinu listovu v tabletách.Mám je brať 3. mesiace a potom ešte tri mesiace odo dna tehotensva. Tak verím , že sa nám čím skôr náš anjelik vráti späť

lesztike
26. sep 2009

Ahoj Denne, a zistili vám príčinu potratu? A tebe prišli už výsledky z genetiky?

anetta1
30. sep 2009

ahoj holky, prednedavnom som sa tesila ze sa nam podarilo opat otehotniet po jednom neuspesnom pokuse. bohuzial vyzera to tak ze tentokrat to zase dopadne zle ☹ hcg doposial stupala pekne ako mala z 380 (5tt) na 3030 (6tt) ale tento tyzden skoro nic z 3030 (6 tt) na 3300(7tt). zatial som ale nekrvacala ani nemala ziadne bolesti. myslite ze ide o missed abortion? musim ist v takom pripade na zakrok?? alebo zacnem krvacat sama? prvy krat to zacalo spinenim a neskor krvacanim este kym hcg stale stupala tak neviem... som uplne na dne. ked sa to stalo prvy krat vravela som si ze sa to proste moze stat, ze je to celkom bezne, ale dva krat po sebe to uz asi vsetko v poriadku nebude...

adrikanatasa
30. sep 2009

anetta ahoj, a prečo ti neurobili sono?? To je ťažko povedať čo sa v tebe deje, nemusíš začať krvácať, môžeš to mať kľudne aj Miss. ab. a vtedy treba vyčistiť maternicu hneď po zistení niečoho takéhoto a nie čakať. nechápem prečo ti v takomto prípade neurobili sono. Aj ja som mala už dva potraty takže viem ako ti je i keď v tvojom prípade to nie je isté a možno je naozaj všetko o.k. len treba urobiť SONO! držím palce 😉

anetta1
30. sep 2009

adrika zijeme momentlane v zahranici v dost izolovanej oblasti... je tu jeden lekar ten ma momentalne dovolenku zastupujuci lekar mi povedal ze nevie robit s ultrazvukom preto som zatial ziadne sono nemala. dnes odisiel a prisla nova zastupujuca lekarka. v piatok idem ku nej snad ta bude vediet robit so sonom... zakrok by mi tiez nemohli robit tu musela by som absolvovat cca 2 hod let do najblizsej velkej nemocnice preto som sa aj pytala ako to vlastne je pri missed abortion... ci je zakrok nutny alebo ci je mozne ze zacnem neskor spontanne krvacat. to hcg nasvedcuje tomu ze to v poriadku nie je malo by byt aspon okolo 12000... inak odvcera ma aj pobolieva hrdlo, poslednu hodinu ma strasne boli hlava a je mi zle od zaludka tak teraz neviem ci to suvisi s tym hrdlom alebo s moznym m/a

grelu
30. sep 2009

anettka...nezavidim ti situaciu :-/...krvacat vobec nemusis zacat...zase na druhej strane to, ze ti je zle moze byt len dosledkom tehotenstva...uvidis, co ti povie lekarka v piatok

anetta1
30. sep 2009

ach grelu ja ta obdivujem, keby som mala aspon polovicu tej sily co mas ty! ja uz ani nemam velku chut skusat a to sa mi to stalo 'iba' druhy krat a 'iba' v 7 tt... tak strasne som verila ze teraz bude vsetko ok...
drzim palce aby tvoje vysledky dopadli dobre a nabuduce bolo vsetko v poriadku!

grelu
30. sep 2009

anet...ak sa vam naozaj nezadarilo ani tentokrat, urcite skus skocit k hematologovi (ak sa da) a daj sa vysetrit na trombofiliu pripadne antifosfolipidovy syndrom...prejavuje s ato zvysenym fibrinogenom a velmi casto je prave toto pricinou potratov

neboj, budeme mat este zdrave babatka...ja sa tiez bojim a velmi, ale treba skusat kym sa da, nech potom nelutujeme, ze sme sa tak skoro vzdali 🙂

neboj, vsetko bude ok...treba mysliet pozitivne a nevzdavat sa nadeje, kym este nejaka je

lucka_o
30. sep 2009

☹ anetta1 ak je to ten missed tak by si mala ist na zakrok lebo vraj to moze sposobit otravu krvi☹, nechcem strasit ale stava sa aj to ze HCG stupne a plod je mrtvy

zuzu1980
30. sep 2009

anetka, tak som ti drzala palce a tesila sa s tebou ...
vsak este nic nie je iste, ale predsa... ja som na zakroku nebola vobec, doktori ma vtedy uplne odflakli. Ale mali by aspon sonom skontrolovat co a ako.

A mozno tam boli 2 plody a 1 odumrel a druhy sa drzi ??? Aj to sa stava. Dufam ze ti Dr co najskor spravi to sono aby si uz vedela co sa deje, ta neistota je najhorsia.

anetta1
1. okt 2009

zuzka dakujem si zlata 🙂 nerobim si plane nadeje, chyba v labaku, v papieroch a podobne a dvojicky to tiez asi urcite neboli, cisla boli na to nizke...

ani mne prvy krat zakrok nerobili odislo vsetko samo prirodzene ale teraz nekrvacam nespinim nic takze ma asi cistit budu musiet ☹ este som citala niekde o nejakej tabletke na vkladanie tak to by som asi radsej ako kyret... uvidim co mi zajtra povie zastupujuca doktorka... a ci vobec bude vediet robit s tym sonom...
mimomaternicove to asi nebude kedze bolesti nemam, skor to vyzera ze plod odumrel niekedy minuly tyzden kratko po odbere krvy... prave ked som sa v kutiku duse potesila ze je to fajn hcg rastie... presne ako minule...

teraz ale uz nejak nemam chut skusat znova, vtedy som verila ze to je proste 'bad luck' ale 2x po sebe... keby som aspon nebola v takejto diere sveta a mohla skocit na odborne vysetrenia a zistit kde je problem...

sportpark
1. okt 2009

ahojte maminy...mám dva mesiace po zákroku a pre dvomi dňami mi vyšli // čiarky chystam sa k lekárovi v pondeok..chcem vam všetkým co ste prezili zamknuty potrat dodat odvahu ako mi na zaciatku dodali iné.

ludka140281
1. okt 2009

ahojte kocky.je to nestastna tema.teraz nieco o mne.mam trojrocnu dcerku......................a tri potraty,v mojich 28rokoch.a teraz ta dobra sprava:SOM TEHOTNA.piaty krat,14tyz.a SME OK.nevzdala som to.otehotnela som tri mes.po potratoch.uzivam len vitaminy.genet.testy zistili,ze u mna potraty sposobila husta krv..NEVZDAVAJ SA,BOJUJ!!! 🙂 medzi potratmi som vzdy mala tri mesice pauzu,na nastartovanie psichiky.DRZIM PRSTY

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre