Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

mirka80802
23. nov 2009

dakujem ti petika 😀 baby naozaj ste mi veľmi pomohli 😉

vejula
23. nov 2009

Mirka určite počkaj a nestrachuj sa vopred, aj ked verím že je ťažké nemyslieť na to najhoršie. Ale pokial tam je len nejaký časový posun v oplodnení tak to nieje nič nezvyčajne, stáva sa to äúplne normálne. Tak uvidíš
Terezka tzak držím pace v snažilkovaní... Ked nezistili príčinu, tak to asi bolo len tým že bábo nebolo v poriadku, tak preto odišlo... No ale viem že ten duphaston, uživaju aj kočky čo su po potrate, lebo už su automaticky rizikové.... Tak tým určite nič nepokazíš 😉 A skús už vopred pozreť na nete nejaké potraviny čo posilňuju maternicu. Viem že alchemilkový čaj je dobrý na maternicu, no ale ten pi len pred otehotnením, lebo počas tehu, vraj už môže spôsobiť aj potrat ( no je na to veľa rôznych názorov) No a pokukaj a uvidíš že ked pre to niečo robíš tak potom aj psychicky si viac v pohode. Mne doki roky hovoril že mám malú maternicu a že budem mať problém s vynosením bába. Tak som si tiež začala na nete všeličko pozerať, aby som niečo sparvila pre to nech je to lepšie.... Nechcem hovoriť popredu ale dúfam že bábenko vynosím až do konca a že to moja maternica zvládne.
A burinkam gratulujem ku tehu !!!
A tebe zdenkam, k rekročeniu tej hranice.
Držím vám všetkým palceky...

burina111
23. nov 2009

mirka, terezka, moje tak vitajte v klube...všetko bude ok....len ten smútok prekonať..ale my vám pomôžeme...že petika??? 😀
petika tak ty prestan, sa neteš ešte, ešte nič nie je isté..proste podľa príznakov to viem...pri každom tehu som to vedela, nejako poznám svoje telo, presne viem kedy je ovulka, kedy mám plodné dni, nemusím to ani rátať..tak ale nič ešte nie je isté, 6. decembra budeme robiť test----tak potom sa budeme možno tešiť..a naisto až ked dr. povie že je to ok...bojím sa....aj sa teším zároveň.....tak tie testy budeme robiť tak narovnako, nie?? a nič necítiš, žiadne príznaky???ja sa tiež čudujem, že už o tri dni som mala príznaky...možno že to ani nie su príznaky, že to tak veľmi chcem...no uvidíme..ja som vás tým chcela iba posmeliť, povzbudiť.....čooo? sama ešte neviem, na čom som...
tak krásny večer všetkým...

petika
23. nov 2009

Tak si nás povzbudila, bola by som rada, keby to bolo OK, keby si bola tehu a došla až do samého finále, keby si porodila zdravučké bábenko. =) Ja mám len také slabé pospávanie poobede, bolesti v podbrušku, ale nič necítim v prsiach, takže to nechávam tak, lebo keď som bola tehu, tak prsia boli boľavé neskutočne, ale to som cítila až v 6 týždni, takže som v pohode, uvidíme, čo bude neskôr. Ani sa nechcem namotať že som, aby som potom nestresovala 😀 takže tak. =) ak to bude pokračovať a nedostanem MS, tak si určite test urobím, aj keď mi bolo povedané, že mi môže po kyrete meškať aj dva mesiace.
Ale teraz ja povzbudím teba že čoooo.... keď si to pred tým cítila stále, tak teraz hádam nebudeš iná 😀 tak si ver. Je to ťažké, ale zvládneš to, aj horšie už bolo 😉 tak tfuuj tfuuuj..... jasné? 😀

zdenkam
23. nov 2009

Babenky, mna prsia vobec neboleli prve hadam aj 3 mesiace, len ta hrozna unava. Jak vyfucana lokomotiva, ale ked presli 3 mesiace, ako keby utalo, zas bolo dobre.
Ani teraz ma prsia nebolia.
TAk kukam ze budete testovan na Mikulasa. 🙂
Tak hadam vam da krasnu nadielku. 🙂

mirka80802
24. nov 2009

nuž tak jeden den ja za nami ešte tých nekonečne dlhých 6 dní ale už sa nám to kráti. a ozaj bola daktorá na fore starostlivosť o dieťa? Je tam aj poradna aj s gynekologom no nedala mi najpriaznivejšiu odpoved ale neviem máte skúsenosti?

petika
24. nov 2009

zdenkam: Ak nám dá takú nádielku, že budeme v tom, tak to by bolo ten najkrajší mikuláš v živote, o Vianociach nehovoriac. 😉 Ja som unavená, ako pacnutá mechom. Chrápem asi tak, že vstanem o 8.30, potom ma láme, tak o cca 11.30 - 12.00 si idem znova ľahnúť, lebo som mimo, vstanem asi o pol druhej a potom o deviatej som znova v posteli a už odfukujem. Nechcem sa ale tešiť skoro, takže si nenamýšľam, to môže byť aj počasím. 🙂
mirka80802: Nemám skúsenosti, čítala som také fóra a rady, ale vôbec neviem, ako to funguje. Ale cez monitor sa vyšetruje ťažko, tak sa neobávaj, nestresuj sa dopredu týždeň, človek nikdy nevie. 😉 držíme Ti palce, buď silná.

mirka80802
24. nov 2009

Ďakujem 🙂 Myslí si že je to zamlkli potrat

petika
24. nov 2009

☹ Nespoliehaj sa na to ešte, zázraky sa dejú. A ak bude mať pravdu, tak mi to je ľúto. V koľkom týždni by si mala byť?

mirka80802
24. nov 2009

no to práve je taká na vážkach poslednú mrchu som mala 30.9.2009 lenže hned mi povedal že som musela byť opladnená neskôr lebo ešte pred 3 týždnami mi tam nebolo nič vidieť po týždni taká malinká bodka a teraz 10mm vačok len prázdny. 😢

burina111
24. nov 2009

mirušik, tak ja som bola so synom v 9tt+5dní a nebolo vidieť vôbec nič na ultrazvuku..bola som v nemocke,strašne mi bolo zle prvé 4mesiace, no a najprv pozerali na mna ako na blázna, že nie som tehotná...a teraz mám synčeka už dvojročného...pri tom druhom, rovnako nebolo nič vidieť ale v 6tt 3dni, o to sme ale prišli..neviem mirušik, proste sa netráp, už nič s tým nenarobíš...všetko bude ako má byť, aj ked to bude možno kruté...musíš sa proste s tým vysporiadať čím skôr....pri týchto skorých potratoch alebo mis.ab...sa dá rýchlo otehotnieť zas..aj do dvoch mesiacoch..ja snáď budem pre vás živý dôkaz o týždeň....len hore hlavu, ak by bolo babo v poriadku, iba mu ubližuješ teraz, ako sa bojíš, stresuješ...s tým čítaním po forach aj tak nič nevyriešiš, to človek ešte zbytočne dupľom uvažuje, duma, čo by bolo keby, kde urobil chybu, prečo on, prečo sa to stalo jemu....kašli na to..nechaj veciam voľný priebeh....a ak by došllo na ten kyret....tak je to pomoc od dr. skôr sa ti maternica spamatá, skôr sa dostaneš do normálu..neboj, nebolí to, aj potom, nie je to žiadna bolesť..nič....a celé to prespíš...iba zaspíš a zobudíš sa na izbe a bude potom...nebud smutná moja...niekedy je náš život krutý, ale nič s tým už nenarobíme..... ☹

burina111
24. nov 2009

petika, dakujem za povzbudenie, ved ja vás budem na mikuláša informovať...že ako sme dopadli....snažím sa byť v kľude a dúfffam 😔
krásny dníček všetkým

mirka80802
24. nov 2009

dakujem ti burina111 ja len dúfam lebo ked ten vačok rastie tak to nie je len tak no myslím si to za 2 týždne sa zvačšil na 10 mm.

petika
24. nov 2009

mirka80802: tak sa nestresuj, keď sa Ti vačok zväčšuje, tak to predsa nemôže byť len tak. Keby to bolo mŕtve a neschopné, čo pri potrate je, tak by to nerástlo, tak ticho, teplo, kľud, hore nohy, hlavu tiež a potom, keď budeš vedieť, čo sa skutočne deje, potom rieš. treba veriť... 😉
burinka: láska moja, otvorím šampus, keď napíšeš, je máš // ... odpadnem =) strašne sa budem tešiť, lebo si mi živou nádejou, že všetko bude zase OK a môže to vyjsť a znova sa budem tešiť z toho, že NA ZÁCHODE NIE SI SÁM JE S TEBOU POŽIARNIK SAM .... nechcem robiť reklamu toaleťáku 😀 ale vieš 😀 tak sa držte baby a krásny deň, slnko našej nádeje svieti každý deň 😉

mirka80802
24. nov 2009

😅

burina111
24. nov 2009

mirušik, no vidíš, tak prestaň, babo je živé, to iba doktor plaší, neboj sa, keby si aj on bol istý, tak už dávno si po kyrete..ale ťa nechal, bo sám neviem čo a ako....rozprávaj sa s malým, nech to nevzdáva..možno bolo iba priskoro..preto nie je nič vidieť.....ale ked je tam bublinka....dobre bude....hej? tak sa ukľudni
petika, moja...no ja verím, že ťa nesklamem, ixixix 😉 bodaj by si ma o pár dní predbehla 😀

xpetka1x
24. nov 2009

Ahojte babule ja som mo potrate uz 3 mesiace teraz sme sa pokusali o dalsie babo..ake s tym mate skusenosi po potrate mate problem otehotniet?? ci to ide rychlejsie ked je to vse ciste

katka22r
24. nov 2009

ahoj petka nesustred sa na to uz som to tu pisala a vsetko bude neboj sa nasad si kyselinu listovu a pytaj od gynek.aj duphaston ten je len na predpis ja som po 2 potratoch ale tretikrat som uz nechcela otehotniet akosi som sa nad tym nezamyslala a o 7tt sa nam narodi babenko 🙂

malinka85
24. nov 2009

Ahojte, dlho som hladala forum, kde by som nasla podobne osudy, ako je ten moj...a nasla som
Este pred par dnami som pozerala co sa deje s babatkom v brusku v 23 tydzni a teraz sa musim zmierit s tym, ze moj anjelik je uz v nebicku.

Citam vase pribehy a zistujem, ze v tomto strasnom suzeni nie som sama.
V juni tohto roku som s manzelom odisla do irska a hned nato som otehotnela. V 15 tt som si zaletela domov na vysetrenia, vsetko bolo ok, maly bol aktivny. Rodit som chcela na slovensku, odlet bol naplanovany o tri tyzdne, ked zrazu nastali komplikacie, v noci prisli bolesti, po prichode do nemocnice praskla plodova voda, potom 4 dni nic, len som lezala v nemocnici a 5 den vcasne rano som musela porodit, zial dietatku bilo srdiecko, ale nakolko plucka neboli vyvinute, nemohol sa nadychnut.
Prezili sme si najhorsi tyzden v zivote, a teraz som tu sama v smutku a cakam, kym konecne pride den odletu a ja pojdem domov. Priciny su nezname, potrat do 24 tyzdna je stale normalna zalezitost a najma u prvorodicky...
Vsetci sa na nas tesili a teraz neviem, ako to zvladneme, oznamovat vsetkym co sa stalo...

xpetka1x
24. nov 2009

malinka85
tak to mi e hazrozne luto az ma striaslo ked som si to cital.. ja by som to asi nezvladla to musel byt ten najhorsi zazitok v tvojom zivote.. este raz je mi to hrozne ele hrozne luto.. a vela stastia

burina111
24. nov 2009

bože malinka85 je hrozné čo píšeš, mám husiu kožu....musela si prežit peklo....hrozne mi je to ľuto, ťažko nájsť slová utechy....neboj, neboj sa čo bude doma, určite budú všetci smutní...nooo, podľa mňa sa budú citíť horšie ako ty, lebo nevedia ako reagovať, aby ti neublížili, nepripomínali a tak...tak proste nič neoznamuj asi...no je to hrozné, človek sa musí už len s tým zmieriť...mne veľmi pomohlo po mesiaci na dušičky keď sme našu malú pokrstili a zapálili za ňu sviečky....uľavilo sa mi...tak neviem, skús,možno to trošku pomôže....neviem čo ti poradiť, musíš tým prejsť, prežiť ten smútok, vyplakať sa, sama som si nevedela rady,mala som nočné mory, nemohla spať, iba plakala,potlkala sa, mala som v hlave prázdno, ako keby som nemohla myslieť..neviem ti to vysvetliť...potom sa mi odrazu uľavilo, zmierila som sa s tým a teraz už iba so smútkom spomínam ale už sa netrápim, viem že je po všetkom ale mám hore anjelika....tak držím palce nech si silná, nech to rýchlo prebolí,dáš sa doporiadku a čoskoro sa budeš tešiť z babuška 😢

terezkami
24. nov 2009

ahoj malinka85, to je strasne...... ani si to neviem predstavit........je mi to luto. Chce to vsak cas aj ked asi nikdy nezabudnes. take nieco poznaci kazdu zenu. drz sa!!!

dadqa86
25. nov 2009

Ahojte 🙂 noo ako sa tu mate?burina111:Svadba dopadla super heh ani som len netusila ze to tak rychlo prebehne ked tam budeme stat,ale bolo super fotky mam,ale este nie v compe dnes alebo zajtra to spravym a co ty ako sa mas a co nove? 😉

petika
25. nov 2009

malinka85: Nikto z nás Ti túto situáciu určite nezávidí. Nebude pre Teba ľahké prísť a hovoriť každému o tom, čo sa stalo a prežívať to pri každom tom vysvetlovaní. Asi by stačilo povedať, prišli sme oň a každý pochopí, čo sa stalo a nebude im to tiež príjemné. Nie je to ľahké, ani to ľahké nebude. Neviem, čo by som Ti poradila. Tlačili sa mi slzy do očí, keď som to čítala. Musíš byť silná a potrebuješ veľkú oporu vo svojom manželovi. Iné Ti povedať neviem, strašne Ti prajem, aby to bolo čím skôr za vami, aby sa vám podarilo nájsť niečo, čo v týchto ťažkých dňoch zamestná vašu smutnú myseľ. Prajem Ti veľa trpezlivosti a veľa, veľa síl. A nech sa podarí druhé, zdrarvučké. Aby trochu zahojilo rany, ☹

katka22r
25. nov 2009

malinka skus este ist na www.anjeliky.sk je tam viac pribehov a vela dobrych ludi mne tam tiez pomohli ked som potratila pri oboch som sa tam fajn vypisala neboj bude dobre aj ked nikdy nezabudnes a tazko sa s tym vyrovnas dalsie deticky ti to aspon troska vynahradia nebojaj vela sil

burina111
25. nov 2009

katka, ty máš termín presne na moje narodeniny, xiixixiix
petika,krásne si to napísala...su to strešné stavy....a niet pomoci, iba čas to spraví...
dadqa, tak ty si nás odflakla, ved daj podrobnosti, poteš nás, na fotky sa veľmi veľmi tešíme s petikou, fakt som na teba v sobotu myslela.....tak teším teším
krásny dníček všetkým..vidíte, fakt, objednala som sa už k dr. na 8. ráno tak uvidíme....hádam to dobre dopadne

xpetka1x
25. nov 2009

no ja uz necem ziadnu kyselinu listovu ani nic.. ked som zistila ze som tehu hned som si nasadila vytaminy aj kyselinu bola v klude odychovala no a prisla som o to no a pri prvom som ani nevedela ze som tehu zistila som to az v 10 tt nooooo a pred tym som pila fajcila xodila na disky hrala futbal na treningy som xodila tri krat v tyzdni bola som na dovolenke opalovala od rana do vecera nebrala som nic ziadne kyseliny vitaminy a mala je krasna a zdrava.. tak kaslem aj teraz na to proste co ma byt to je a neovplivni to ziadna kyselina ani nic podobne

grelu
25. nov 2009

xpetka - no ono je to take relativne...pkial mas bohatu stravu, tak by to malo stacit, ale kyselina listova je dobra v 1. trimestri kvoli vyvoju babatka a jeho organov a tiez je to prevencia proti roznym raztepom...urcite by som to nepodcenovala
To, ze si prisla o male mohlo byt sposobene genetickou vadou a tomu sa bohuzial neda nikam predist, ale preco nepredist inam komplikaciam, ked je to mozne?

xpetka1x
25. nov 2009

vsak ano a ta kyselina listovama kolko mg ja ma doma calibrum baby plan a v lekarni mi povedali ze je v tom viac v tom calibrum ako v cistej kyseline

grelu
25. nov 2009

neviem...to zavisi asi od velkosti davkovania, ale urcite by malo stacit calibrum 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre