Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

katka22r
29. nov 2009

ahoj dadi neuskodi ti to ja som brala kyselinu listovu jeden krat denne pred otehotnenim aj pocas prveho trimestra a pila som pritom cajik alchemylku a k tomu my este gynek.predpisal duphaston ale to som uz bola tehulka takze cajik som musela vysadit...jasne v lekarni si mozes kupit oboje ...vela stastia k babenku 🙂

dadqa86
29. nov 2009

katka22r.tak dakujem za radu len dufam ze to pomoze pretoze som asi tehotna mavbam take iste priznaky ako som mala pri prvom kym som nepotratila ☹ dufam ze sa to uz konecne podari 5-teho by som mala dostat menstruaciu tak uvidime.To akoze ta kyselina listova podpobuje aj stim cajom ci ako to vlastne funguje 🙂 a co ty ak sa mozem spytat.A dakujem

burina111
29. nov 2009

dadi no tak kyselinu kúp, su to tabletky- vitamíny.....a ked máš pocit že by si mohla byť tehu ten alchemilkový čaj v žiadnom prípade nepi....škodí v tehotensve, neodporúčajú sa vôbec žiadne bylinkové čaje....
tak tfuuuj tfuuj, len nech toho 5 nájdeš na teste// informuj, tešíme sa s tebou....

katka22r
29. nov 2009

moja ja som 2x potratila a ak ti mam napisat pravdu uz sme si netrufali znova sa pokusat o babenko akosi som sa nad tym nezamyslala ale vitaminy som brala...ta kyselina listova je dobra na vyvoj plodu a alchemylka je skor podstatna alebo ma ucinky pri zenskych problemoch na podporu maternice,ja som to pila hlavne preto lebo mne pri druhom spadla maternica dole ale kludne pi cajik su aj kvapky ak nemusis caje...a ak si tehulka a gynek.ti nepredpise duphaston pytaj si sama ten udrzuje plod...prajem vela stasticka

dadqa86
29. nov 2009

burina111:Dakujem moja 🙂 takze kyselinu si kupim dnes ked pride manzel domou z roboty som mu kazala zbehnut do lekarne tak mi kupi a jasne budem vas informovat dakujem vam zatial za rady 🙂 ste super 😉

dadqa86
29. nov 2009

A babenky to si mam kupit 400-vku pretoze na ich stranke pisu ze to je urcene pre zeny od 13-tyzdna tehotenstva

burina111
29. nov 2009

ale čo...normálnu, obyčajnú...nemusí to byť tá ech pre tehulky....

dadqa86
29. nov 2009

sak jasne..ale aj tak ju nemali musel mi ju objednavat takze az zajtra budemm mat 😉

aliva
29. nov 2009

Ahojte, napíšem trocha od veci, ale minulý štvrtok som mala takmer rok po potrate na teste // !!!!!!!!!!!! STRAAAAAAAAAAAŠNE sa teším, ale mám aj hrozný strach. Aby to zase neskončilo zle.. Ako bojujete so strachom z opakovaného potratu? Minule som mala hematóm a potratila som v 9tt..

dadqa86
29. nov 2009

aliva:Ja som potratila v 11-tyzdni a dokonca tyzden som to nosila v sebe mrtve a doktori mi nevedeli nic povedat nevedela som co mam robit skoro som sa zrutila keby nebol pri mne moj manzel plakala som nejedla som.Neskor som pochopila ze sa nemozem trapit ze malickemu je dobre ze ho strazia anjelikovia povedala som si ze sa nevzdam a budem bojovat...Teraz som asi uz Pol-roka po potrate tak nejak a asi som tehotna znovu neviem to este presne,ale priznaky mam take iste ako pri prvom mam dostat 5-teho menzes ak nedostanem mozem sa tesit.Nieje dobre ked nato stale myslis co sa stalo sa stalo zivot ide dalej mysli pozitivne nie negativne ver mi mne to pomohlo tak ti prajem vela stastia 🙂

zdenkam
29. nov 2009

Aliva, vobec nie od veci pises.
Ako som tu uz pisala, ja som potratila v 6 tyzdni teraz som v7,5. Otehotnela som hned po menz po potrate. Taky maly zazrak si myslim.
Ale proste, ja som sa pri tom potratovom tehotenstve tesila ako diva. Teraz sa uz len tesim a som stastna, ale tak inak, tak ze ta radost je viac moja, ze uz ju nemusi vediet cely svet. Neviem, to spravne vysvetlit.

A neda sa so strachom bojovat, strach tam stale je. Su dni, ked na to uz nemyslim, ze som tehu. Ale potom pride nejaky divny pocit a hned sa obavam. Napr. som mala pred 3 dnami take zvlastn ztahy v podbrusku, nie bolestive, ale divny pocit. Tak som zas len cakala ze ako to dopadne.
Ale kazdym dnom, co som dalej, ten strach slabne. Viem, ze nevymizne nikdy, ale ...... kazdym dnom, dakujem Bohu a babu, ze ho tam nechal nech rastie dalsi den.
Moja rada znie, netreba pozerat mesiac ci tyzden vopred. Ja pozeram len 1 den vpred. Pekne den po dni.

Ak to dietatko donosim a narodi sa zdrave, potom budem ta nastastnejsia mama na svete a tu radost vykricim celemu svetu. Ale dovtedy nie.....dovtedy len opatrne konstatujem, ze cakame babo. Ale tiez je pravda, ze vela ludom som to nepovedala, len tym, od ktorych citim ludske teplo a co pri mne stali v tazkych chvilach potratu. Tym, co su radi za mna a so mnou.

A k tej kyseline listovej, zazraky nerobi ako tu uz xkrat bolo pisane. Ze potrat nepride, nezaruci. Ale ja beriem 4OO tak mi to vravel lekar, len v prvych 3 mesiacoch. A pri syncekovi som ani nebrala prve 6 tyzdne. Teraz som si kupila aj tehotenske vitaminy, ale neviem, ci sa donutim ich jest. Nemam rada tabletkove formy.
Skor frcim na bio strave a vela brokolice, strukovin, celozrna cestovina, celozrna ryza a tak.
Ale ked to na mna pride, dam si aj keksik, ci malinke vrecko lupienok. 😉
Samozrejme, uplne sa vyhybam alkoholu.

masabi
30. nov 2009

Ahojte...tiez som prežila podobne situácie,ale poporiadku.Mam dve zdrave deťúrence,po šiestich rokoch som otehotnela,v 10tt. mi diagnostikovali abortus missed.ŠOK!!!Dlho som sa z toho spamatávala.Po troch rokoch som otehotnela znova a znova v 8tt potratila,tentokrát s dg.anembriomollae.Prešiel rok, a aj keď po dieťatku stale túžim,mám strach.Tyždeň mi mešká menzes a priznám sa ani nemám odvahu si urobiť test.Ale nejako to už dopadne...

katka22r
30. nov 2009

BABENKY ZIADNE VITAMINY VAM NEZARUCIA ZE BABO DONOSITE..JE TO MOZNO TROSKA BLBE ALE BOHUZIAL JE TO PRAVDA...Tie vitaminy su len dopnky pre plod musite si verit a vsetko sa podari,najprv si dajte do poriadku seba telo aj mysel,nesustredte sa nato a hlavne necitajte clanky o potratoch..viem o com pisem...drzim palce urcite sa to kazdej z nas podari a bebenko budeme drzat v naruci...my mame este 6tt do porodu a napisem vam ze cele tehotenstvo prezivam so strachom ale kvoli babenku sa snazim byt silna

petika
30. nov 2009

masabi: rozumieme Ti, ale nemáš čo stratiť. Každé nové tehu je nová šanca. Nikdy v živote nevieš, čo ochutnáš. Nevieš, čo nová možnosť prinesie. Možno bolesť, možno veľkú radosť. Pokiaľ to neprežiješ a nepoddáš sa tomu, nevieš, ako to dopadne. Možno to skončí tak, že budeš opäť smutná, ale pre strach z tejto bolesti by som neobetovala tú možnosť, že sa budeš tešiť z maličkého bába do konca života =) Všetko dobré, prajem veľa sily a stačí veriť. Pevné nervy a snáď to budú dve čiarky, ktoré ťa dovedú k tretiemu potratu. 😉

lenadka
30. nov 2009

ahojte dievcata, cita tu aj smutne aj vesele-ze niektore su nadejne tehulky 😵
ja som po MA v juni v 6+4tt a teraz mi vysiel testik // 😀
ale presne ako pise aliva zaroven sa STRASNE STRASNE bojim ze sa to zopakuje, stale sa sledujem...a nejako neverim ze sa to podari-sama neviem preco 😔 😔 😔 ☹ dost ma to stve ze sa netesim ze som tehu, ale sa miesto toho bojim-hrozne 😠 neviem to prekonat, to babo by som TÁK chcela, beriem viaminy, setrim sa, akurat co nedokazem - je vymenit strach za radost 😒

katka22r
30. nov 2009

🙂 lenadka to nedokaze asi ani jedna ktora presla potratom len tie vedia co prezivaju zeny po takom bolestivom zazitku ci je to potrat v skorsom alebo neskorsom stadiu ale hlavy hore my to zvladneme

masabi
30. nov 2009

Petika:Ak by ma tie tri ciarky mali doviest k tretiemu potratu,tak radsej nech je tam len jedna.Ďakujem ☹

burina111
30. nov 2009

masabi neboj sa, no čo už narobíme...či sa budeme báť veľa alebo málo, aj tak všetko dopadne ako má byť...držím palce..

zdenkam
30. nov 2009

Masabi,ja si tiez vravim ze ak by toto tehu malo zas skoncit potratom, tak uz viac deti nechcem. Mam jedneho synceka. Hlavne ked citam,ze niektore z nas potrat zazili viac ako 1x ☹
A ako vravi Katka. ZIadna z nas po prekonani potratu sa uz nedokaze zbavit obav pri dalsom tehotenstve. ☹
To je ako ked sa raz popalis, uz sa bojis ohna. Uplne prirodzene.

Ale netreba sa stale len bat, treba byt aj rad. A kym to malinke vo mne rastie, vzdy tam nadej, ze to dopadne dobre, je. Nadej umiera posledna. Som len v 7 a pol tyzdni, ale vazne tomuto verim.

A treba byt pozitivna. Sila myslienky pomaha uzdravit sa aj pacientom s rakovinou. Viete, toto bude z ineho sudka. Ja som mala dedka. Desny srandak. Vyse 11 rokov zil bez oboh dolnych koncatin. Amputovali mu ich nad kolena kvoli kornateniu ciev. A ked zomrel,lekari konstatovali. zomrel, lebo uz to vzdal dalej bojovat. Myslim, ze to vedel, pamatam sa, ze ked sme boli za nim v nemocnici a pytali sa ci pride na Vianoce domov, povedal no jasne, ako vianocny darcek v skatuli aj s maslou. A zomrel par dni pred Vianocami. Nedalo mi to neusmiat sa cez slzy, ta skatula aj s maslou mu vysla. Len bola cierna.
Ale nezabudnem ako nam vraveli, ze by bol zil dalej, ale vzdal boj hladat dalej silu.

Takze pre vsetke miminka v brusku a vsetke, ktore sa este maju len pocat, treba najst radost, ze ich v tomto svete cakame a napriek vsetkemu sa na ne tesime.

xpetka1x
30. nov 2009

Ajojte babule ja som po potrate 3 mesiace a zvladla som to celkom v pohode ale hlavne koli tomu ze jedno dieta uz mam potr. som v 8tt.. teraz uz planujeme druhe na prvy krat nam to nevyslo tak uvidime ako dalej budem si davat pozr na seba a hlavne klud bo ja som posadnuta upratovanim ja neobsedim furt nieco musim robit nedokazem len tak sediet pri prvom tehu som spala az do 13 niekedy a furt som lezala no a teraz ked som potratila to bol opak kedze maam aj skoro 3 roc, dieta.. myslite si ze po potrate trva dlhsie kym sa tam nieco uhniezdi🙂 🙂

katka22r
30. nov 2009

petka pockaj kym to pride samo...pride vtedy ak bude spravny cas a nebudes cakat a neplanuj...idu vianoce sustred sa na ne a na pekne chvile v kruhu rodinky drzim palce

xpetka1x
30. nov 2009

katka si zlata dakujem budem sa snazit

zdenkam
30. nov 2009

petka, tak som na tom uplne ako ty. Tiez mam takmer trojrocne dieta.A nikdy som nelezala moc. Pri malom rovnako ako pri tom potratovom tehu. U nas sa uhniezdilo kratko po potrate. Teda nie hned po potratovej menstruacii, lebo neviem ako vy.Ale ja som len uplne klasicky dostala obycajny menzes 5 dnovy, ziadne krvacanie silne, ziadne bolestive. To bol moj potrat. Uhniezdilo sa teda po dalsom cykle. Ak ta to povzbudi, ale podla mna na to tabulka neexistuje.
A zatial je uhniezdene, uvidime co dalej.

Az pride spravny cas, uhniezdi sa aj vam.Len mne sa nezda problem v tom, pocat, ale udrzat to tam.

petika
30. nov 2009

zdenkam: Napísala si to fantasticky, je to absolútna pravda, ale ani pri tom poslednom konštatovaní, ako príde na Vianoce, nestratil radosť a smiech. Ak stratíš chuť, silu, vieru, nádej, zmysel, radosť, smiech, stratíš všetko, lebo už ďalej nevidíš dôvod prečo, ale dôvod PREČO je tu stále, len niekedy stojí za rohom a nám sa nechce obísť budovu dookola 😒

burina111
30. nov 2009

dadqa, no vidíššš.moja srdečne gratulujeme..teraz len doraziť do zdarného konca..hrozne ti to prajeme určite všetky a veľmi veľmi držíme palce...tak to ide pekne po rade, svadba,t eraz babo....všetko bude ok...si pre náš živý dôkaz......silno silno držíme palce a tešíme sa veľmííííí 😀

dadqa86
30. nov 2009

burtina111 kujeeeeeeeeeeeem aj ja tebe prajem vela stastia a mozno ze budeme rodit spolu len kazda jedna v inej nemocnici 😀 ....dufam ze nam to uz vide :D dam vediet ako sa to vyvija a ozaj idem dat foto akurat na moja svadba...takze za chvilku mozete kuk 🙂

petika
30. nov 2009

dadqa86: kde máš albumček? ☹ už pozerám na mojasvadba a nič..a iba teraz pozerám, že Ty si zo ZV. ja som z BB...sme blízko =)

mirka80802
30. nov 2009

Ahojte baby tak asi sa zaradím do tejto témy. Dnes som po 2 krát potratila záver zadržanie mrtveho plodu v maternici máte dáke skúsenosti kedy sa zase dať do PRÁCE? A zajtre idem na kyret. ☹

katka22r
1. dec 2009

moja je mi to luto do prace nastup co najskor ak sa budes po zdravotnej stranke citit dobre,lebo nieje dobre sa zdrziavat len doma ale musis aj medzi ludi a ak sa ti bude chciet plakat vonku tak sa vyplac nech sa ludia pozeraju...ja som po 2 potrate plakala aj v buse kde boli ine tehulky....drzim palce aby si to zvladla

dadqa86
1. dec 2009

Petika:Musela som poupravovat este fotky pretoze mi ich tam necelo dat ☹ ,ale dnes to napravim slubujem 😉 a mnoo ano som zo Zvolena 🙂,ale teraz som momentalne v Presove u manzela.A ako sa mas?Dufam ze doobre..to mas pravdu ze sme blizko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre