Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

iwanna
8. dec 2009

dakujem buri... Stale sa snazim presviedcat sa, ze to musi byt ok! Tak ine mi nezostava, len ist do toho.. 🙂
Vo stvrtok idem este na kontrolu....
Tebe gratulujem ku dvom ciarkam... Robila som si aspon 10 testov a ciarocka silnela velmi pomalicky. Taka naozaj silna bola skoro tyzden po vynechani mrchy. A velmi zalezi, ci si robis rano z koncentrovaneho mocu, alebo v priebehu dna. Nie som si ista kto produkuje HCG 😝

V usa budem mat pripojenie na net, tak budem inormovat....

katka22r
8. dec 2009

iwanka drzim palce a informuj gynek ze odchadzas nech ti pre kazdy pripad predpise niejake tabletky na krvacanie alebo na krce

zdenkam
8. dec 2009

Ja nemam ani citlive bradavky ani nic, len mi je tazko po jedle, ale to kontrolovanie Iwanna to poznam, prve 2 tyzdne po zisteni tehu som stale nosila slipovu vlozku, ze ak by sa spustilo krvacanie. Az po 2 tyzdnoch som to vzdala. Takisto ziaden sex s manzelom, tak som sa bala.
Ale teraz uz v pohode, zatial raz do tyzdna a minuly tyzden uz 2x, tak sa to hadam vracia do starych kolaji.

Venula, fotecka tu bola vcera, ja som teraz trosku poverciva,uverejnim ju po 15 decembri, ked by som uz mala vidiet cervika babatko, idem na scan.

Burinka, tak vidis, supeeeer, gratulovat budem az budes mat za sebou prvy trimester, tiez takto vravim, ze gratulacie zatial nechcem. Ale tesim sa s tebou.

Ja som mala digitalny test, tie su najlepsie a tam ti to hned vypise aj kolko tyzdnov si od otehotnenia. takze nejaku dilemu s citlivostou testu som nemusela riesit. Ale ty sa tym tiez netrap. Len bud rada, hoc plna obav, ale bud rada.
Ja nemam este istotu na 1OO percent ale po prekonani obav mi moj vnutorny hlas vravi, ze to tentoraz vyjde a budeme mat dievcatko Klarku. Uplne psycho vsak? Ale viem to pohlavie odkedy som otehotnela. 😲

iwanna
8. dec 2009

Dakujem kati. Hovorila som doktorke, lebo moj doki bol chory, ale teraz mu to vo stvrtok poviem. Doktorka mi dala Duphaston. Zaplatila som si zdravotne poistenie, takze keby nieco zle, pojdem tam hned k doktorovi.... Dufam, ze nebudem potrebovat 😒

dadqa86
8. dec 2009

Burina111.Mnoo tak ti gratulujem ja som vedela ze napises ze si tehu.Ja somt ito hovorila ja som to citila v kostiach 🙂 takze predsa len budeme rodit spolu 😀 len sa nestresuj ja este zatial nemozem ist k doktorovi lebo niesom vo Zvolene,ale v Presove u manzela a tu zatial nemam doktora...Tak uvidim ako to vsetko dopadne mam trosku strach,ale nejako sa stim nezatazujem necem nato mysliet pretoze mi bude zle a to necem 🙂 pekny den prajem a neboj sa 😉

zdenkam
8. dec 2009

Iwanna a ja som chcela letiet domov CR, ale kedze to nemusi byt, lebo to sme chceli len na sviatky (ja zijem v Irl, tak som to zrusila/ ale neboj, uz si dost daleko na to, aby to bolo ok. Pri prvom tehu som letela v 8 tt a v 22 tt a stale to bolo ok. Ozaj ziadne obavy a s tou poistou mudro.

burina111
8. dec 2009

baby diki..no tak hádam to dobre dopadne....
iwi, neboj, zvládnete to....
zdenka..a nechceš tu čínsku tabuľku?? aby is si Klarku potvrdila? tá tabuľka funguje, aj syna nám dobre predpovedala..teraz by sme mali čakať dievčatko...tak uvidíme v lete všetky... 😀

zdenkam
8. dec 2009

burinka, tak sem s nou
inak mne sa paci stranka co sa detailov o tehu tyka www.tehotenstvo.academy.sk

Maly zaspal, zas som pol hodky zdriemla a idem zehlit.
Ja mam termin 21. jula. Na narodky mojej mamy a co ma najviac tesi, ze ani by som to lepsie nenaplanovala, lebo moja mamka ma cely jul volno a tak by mohla priletiet k Patrickovi, kym budem lezat v nemocnici po cisaraku /musim mat planovany cisarak, vraveli pri porode syna/. Ale neviem si predstavit, ze by som ho nemala pri sebe 5 dni. Ale to je este daleko, este si tymto nebudem lamat hlavu, ved este tolko vody pretecie kym tam budem.

vejula
8. dec 2009

kočky tak všetko ide dobre ako tak čítam.... Iwi, myslím že ak doki pvolí let tak kludne môžeš, ale ak by naznačil nejaké obavy tak neriskuj 😉 Ja verím môjmu lekárovi, a je to na nezaplatenie 😉 Inač v poslednom čase ma akosi bolí na hrudi... Dufam že to bude v pohodičke 😖
A zdenka chápem s tými fotkami.... Potom ked tu nejaké hodiš daj vedieť, rada kuknem 😉

zdenkam
8. dec 2009

Vejula, v ktorom si tt? Lebo v istom obdobi sa objavi dychavicnost to ako to babo tlaci, lebo ine organy sa musia utlacit, ked rastie. Ja som to raz mala tak, ze sa mi az uplne tazko dychalo a ani do prace som nesla.
TAkze je to uplne normalne. Ale to je tak kdesi v 6 mesiaci a dalej ak sa dobre pamatam.

A jasne, ze dam vediet, uz aby to bolo.
🙂

petika
8. dec 2009

burinka: 😀 😉 ja sa tak strašne teším, som tu nebola, bo som bola tata, ale som šťastná, že je to tak, neboj, piaty týždeň, to ešte je také slabunké, ale silnieť to bude, neboj sa.... srdečne Ti gratulujem, strašne Ti držím palce, aby sa to podarilo, aby bolo všetko ok, nech rastiete do krásy 😉 no, tak som normálne z toho paf 😅 strašne sa teším. Opatruj sa, všetko dobré a pochvaľuj sa, čo a ako... ako sa cítiš?

burina111
8. dec 2009

ahoj peti, si zlatá, dííík, práve teraz riešim obavy doma..jooj, som dnes pozerala správy z nemocky..tak so synom ma prijali pre hroziaci potrat v 6tt3dni, teraz som v 6tt3dni potratila a v tomto tehu mi 6tt 3dni vychádzajú na štedrý deň...baby bojím sa....okrem toho som si robila ten test, citlivosť 20 a čiarka je rovnako slabunká, vôbec nezosilnela za dva dni....tak nič, počkám, urobím zas cez výkend, to by už hádam mala byť silnejšia ked berieme že to bude 35dc, čo myslíte? 😨 bojím sa, aj pri tom potrate to tak bolo, čiarky stále rovnaké do 35dc, potom som už testy nerobila 😢

petika
8. dec 2009

😔 zatiaľ sa ničoho neboj, nemaj obavy, uvidíš, ako to bude ďalej. Paličky by mali zosilnieť, strašne držím palčeky

masabi
8. dec 2009

No babenky,tak ja som dnes bola na uzv,uz je tam nieco aj vidiet,doki mi nasadil Duphaston,tak ideme sa snazit....aby bolo vsetko ok.Burinka ti verim,ze maš strach,ale tym,ze si budeš robiť test každu chvíľu nič nevyriešiš.Je to psycho 😀 ,nemysli na to,ak to ma byť ok aj bude,ak nie tak to nijako neovplyvniš,Ja to už nejako tak beriem a tešiť sa budem až po prvom trimestri...som alergicka keď mi niekto hneď chce blahoželať...tak okamžite ho zastavím 🙂 Držte sa dievčence.Dufam že na tom rizikovom moc nestlstnem 😀 😀 😀

burina111
8. dec 2009

joooj, tak ja som to zatiaľ nikomu nepovedala okrem manžela....to si počkám až po 12tt, možno ešte aj neskôr....
oki, tak krásny večer, všetkým držíme palčuchy...masabi supeeer, no vidíš, joooj dobre bude..baby vy ste tu všetky také bojovnice....som pri vás ako taký usmrkanec ☹ ale tak čo narobím, som taká panikárka po tom potrate že hruza.... 😀

vejula
8. dec 2009

buri no ja začínam 6 mesiac, tak ale asi tým že som dosť nízka tak mi bábo už tlačí dosť vysoko... Aj rebrá ma už bolia akoby mi na ne niečo tlačilo... Babulky dufam že to do konca vydržím a že sa bude mať ako ešte zväčšovať životný priestor pre maličké 😖
A ja som tiež panikárka 😉 to je asi udel buducich mamičiek.

zdenkam
8. dec 2009

Baby, ja nie som vobec panikarka, prve tehu ziadna negativna obava. Ani jedna zla myslienka,nechapem ako to.
To je asi tym ze to nebolo planovane tehu. Toto je vytuzene a planovane, navyse mi tikaju bio hodiny do 35 chcem mat druhe dietatko a koncime.
Ale burinka, masabi ma pravdu, nerob viac testov, nikam to nevedie, len ti to robi vacsi tlak na psychiku a to tomu kritickemu 6 tt tehotenstva teda moc nepomaha. Bude dobre neboj. Ja si pri potrate pamatam, ze som robila 3 testy. Menzes meskal 3 dni a ciarka nikde. Menzes meskal 5 dni a ciarka a hned za tym druhy den opat ciarka. No ale co si pamatam viac, je to ako ta ciarka mizla, ked prislo krvacanie, jednoho dna z tej normalnej bol len tien a potom uz nic. A potom ....... vsetok ten zial.

Ako ja mam obavy tiez, ale priznam sa, ze kazdym dnom slabnu, len ta jedna ma desi, co pisala pred casom malinka ako prisla o miminko ze sa narodilo predcasne.
Ale toto je moje posledne tehu a nechcem prezit 9 mesiacov v strachu a zelat si aby to bolo co najskor za mnou. Chcem si to aj uzit, hadam zacnem na plno az bude prvy trimester za mnou.
A tak si myslim, ze jak sme tu vsetke rovnako priblizne tehotne s odstupom par tyzdnov, ze sme sa tu stretli on line taka partia a tak nam to vyjde.
A burinka, stedry vecer je o nadeji, tak na to mysli az na teba polezie strach a obavy.
Ako skusme si to povedat logicky, myslis, ze ti negativne myslienky v niecom pomozu? Ja si vravim ,ze nie, ze co sa ma stat stane sa a ked budem pozitivne mysliet, urcite to urobi viac dobra ako negativne myslenie.

Burinka a tak na teba v dobrom myslim ok. Trochu tych peknych myslienok mas aj odo mna.
😉

vejula
8. dec 2009

zdenka inač tá správa bola najprv tebe ty si mi písala o tom 6 mesiaci... Inač dnes ma normálne už male kopalo do rebier, príde mi to dosť skoro a bolesti má v hrudi, asi od chrbtice... Hádam bude všetko OK a nebude to nejaký problém...
A zdenka máš pravdu tiež v poslednom čase snažim myslieť pozitívne a nezamýšlať sa nad kažždou nástrahou čo ma môže psotretnuť.

zdenkam
8. dec 2009

Vejula, tak to je ulne normalne, to som mala aj ja.
To ten kop citis tak v rebrach. Vseticko je v najlepsom poriadku. Neboj az do krku nikdy nekopne. Asi pride aj ta dychavicnost teda. Ale vravim, uplne normalne to je.

A som rada kazdej tesiacej sa tehulke, pekne Vejula. Pekne, len tak dalej.

NO, dnes mi som mala nejaky net zavislacky den. Trosku sa musim polepsit, v obyvaku kuka manzel na telku. Este a bezim na noc najest. Desne mi chut na noc, normalne sa prejedam 🙂 a idem sa k muzickovi trosku pritulit.

Drzte sa babenky

petika
9. dec 2009

Baby ste zlaté, len pozitívne myslenie je potrebné, aby bola psychika v pohode.
Burinka: tak strašne na Teba myslím, tak nejak si mi tu prišla ako taká parťáčka moja 😉 neboj sa, všetko bude jasné, keď pôjdeš znova k doktorovi a uvidíš, či bije srdiečko, alebo nie. Strašne Ti držím palce a neboj, všetko bude dobré. Raz, 😉 ... len dýchaj keď niečo, idú sviatky rodiny, lásky, pohody a hlavne nádeje pre príchod niečoho nového. Ver v to, v čo veriť chceš a bude to ok. Snáď Ti bol zoslaný najkrajší dar, aký vám mohol byť daný. Len neprestávaj veriť a myslieť na to, že si dostala ďalšiu šancu 😉 myslím na Teba...
Dadqa: čo Ty hviezda? Kde si nám zmizla? Čo máš Ty nové. Tak ja len dúfam, že sa k vám čoskoro pridám, lebo podľa toho, ako to ide vám, by som asi o mesiac a niečo mala byť medzi partiou tehuliek. Potom tiež budem stresovať, čo a ako. Dúfam, že sa nám to podarí 😉

terezkami
9. dec 2009

Ahojte babulky, ked sa uz tak bavite o testikoch. Ja som to tiez nevydrzala a dnes som si konecne urobila test. Viem, ze je to mozno skoro ale co uz ked ame take nedockave 😉. A viete co mi vyslo? nic... tehu test je neplatny. Ukazala sa mi iba druha ciarka na tej testovacej zone, prva sa mi neukazala. takze zase neviem na com som. Ale snazim sa mysliet pozitivne, ze keby nahodou mam v bruzku fazulku tak aby sa mala pri mne dobre....
taku silu mi davate vsetky. je dobre vediet, ze niekto ma take iste problemy a zvlada to 🙂 🙂 🙂

burina111
9. dec 2009

terezik moja a ktorý dc si? bo ja som robila 30dc a tá čiarka je iba taký duch...slabunká veľmi....preto tak plaším ako krava.....
petika, zdenik, dakujem vám kočky...ved ja viem, že nič nenastresujem, to je ale strašný strach...snažím sa veriť že bude všetko oka....ale viete, doma s malým na materskej, mám čas..to je na škodu, priveľmi rozmýšľam a pozorujem sa....viem, že nič nenarobím, že všetko je ako má byť...tak bodaj by sme mali všetky pravdu...
veji to je normálne, to že nemožeš dýchať to ti prejde o chvíľlku...orgány si nájdu tiež miesto a už ti bude lepšie, tiež som to mala pri synovi..neboj, len sa neplaš....
počujte hlavne zdenka, bolí ta chrbtica???mňa teda poriadne....ale asi je to normálne
tak krásny dníček všetkým babiky

zdenkam
9. dec 2009

Burinka mna vobec neboli. Nic ma neboli. Ale v 7tt som mala take zvlastne pravidelne ztahy v podbrusku na jednej strane ako ked kope dieta, presne tak to citis. Teda, neviem k comu to prirovnat. V 7tt sa nic nehybe este a neni mozne citit pohyby, viem ze kopanie to nebolo. Ale fakt som nechapala, lebo take cosi som necitila pri prvom tehu nikdy. Mala som to jeden vecer asi 1Ox maximalne divne.
'A kde ta boli chrbtica? Mna obcas boli dole pod krizami ale to zalezi od toho ako sedim na gauci.
Burinka tehotenstva su odlisne pre kazdu zenu je to ine. Skor by som povedala ze sa viac menej podobaju navzajom pri danej zene. Proste neverim na horibilne odlisnosti u jednej matky.

A burinka, to mas pravdu, to ze si na materskej, to mas take negativum,lebo popri dietatku o ktore sa staras, mas spustu casu mysliet na to co sa deje. Ja sa najviac tesim do prace /okrem vikendov/ lebo to je taka oddychovka, zajdem tam na 3 ci 5 hodky a aspon zmenim vzduch. Ale zas pockaj az budes mat velke brusko bude ti hej, ze si doma a ja budem stat 8 hodin cez vikend s tym bruskom v praci. Ale co zvladla som pri prvom zvladnem aj pri druhom.
😉

Takze ta bodka v brusku ti pekne pomalicky rastie do fazulky a tak dalej. Bude dobre uvidis. Musis tomu sama uverit. Ja som uverila a to so myslela, ze nie. Dokonca stresujem menej nez moja kolegyna co je v 2Ott a tiez ma potrat za sebou a 2 deti tiez. 😉
Ale spravu o tehu sa aj tak chystam rozhlasit znamym az po novom roku, ked skonci ten prvy trimester.

iwanna
9. dec 2009

ahojte babule, chcem vam iba popriat krasny den. U nas je velmi skarede depresivne pocasie tak vam posielam len takto trosku slniecka 🙂

Buri, chystas sa este testikovat? Drzim palceky nech len tmavne 😉

Terezka, ked sa ti ukazala jedna ciarka na teste, tak je zrejme zatial negativny. Pri neplatnom teste sa myslim neukaze ziadna ciarka. Teda aspon si myslim.

Zajtra idem na kontrolu pred odletom. Dam vam vediet ako dopadnem

burina111
9. dec 2009

iwi držíme palce,
zdeni, no bolia ma kríže...ale mna to bolí viac menej stále..vieš, mám vychýlené platničky, okrem toho ako som vám tu písala, pri kyrete mi natlačili maternicu na chrbticu..aj asi v 5mesiaci ma hrozne bolel chrbát a necítila som si nohu, to my syn prdlavil nervy v nohe...tak asi to bude aj tým, ako sa maternica zvačšuje...asi tlačí na chrbticu....dufam že je to to...už mi ostáva len čakať do 21.12 čo bude...
už sa chystáte na vianoce? my sme včera s manželom robili mašličky do polnoci,ixixi

petika
9. dec 2009

iwi: všetko dobré, držím palce
zdeni: Ty si tiež taká siločiara tu, medzi nami 😀 takže prajem silné nervy... a hlavne, nech je všetko ok.
Burinka: Neboj, viem, že teraz je ťažké Ti hovoriť, aby si bola v pohode, ale neboj, dobre bude. To je ťažké, keď veľa premýšľaš, sama si urobíš záver, že čo to asi je.... ale ver, to už nie je tak ďaleko 😉 a mašličku si snáď dáš potom aj na bruško.... 😉 no a ja sa tak sledujem, že asi si urobím test na nový rok, alebo medzi sviatkami, lebo mrchu som mala len tri dni, prvý deň silnú, druhý deň, to som ani nevedela, že mám a tretí deň špinenie a koniec a teraz mám taký čudný výtok, ale neviem, neviem. preto chcem ešte s testom počkať, lebo sa bojím, že si urobím falošné nádeje a potom budem z toho smutná 😒 takže radšej čakám a verím, že sa nám to podarí. Beriem vás ako vzor.
Je super že tu ste a je s kým o tom takto popísať 🙂 krásne sviatky

burina111
9. dec 2009

no petika, tak ty máš poriadne silné nervy..že z nás si berieš príklad..som plašila už 26dc, xiixix 😀 ale fajne, ja sa baby tiež teším že ste tu....vy to vlastne aj chápete, keď tu panikárim, stresujem, bojím sa...chápete ma, lebo viete čo to znamená čakať dalšie mimčo po potrate..že tie obavy...to ľudia čo to nezažili tak nechápu, berú nás ako hysterky a podobne, ale tak čo..halvne že sme sa tu našli, že? fakt som rada, že sme sa tu stretli...tak petika davaj davaj, // musia byť, nech nezaustávaš 😀

zdenkam
9. dec 2009

To to burinka, ze to pochopia ludia len s rovnakym osudom.
Burinka, maly mi kazdy den co je v skolke donesie nejaky vyrobok ze vianocna vyzdoba a hrdo ich vystavuje, doma na okne, nech vsetci susedia vidia. TAkto to su asi nase vianocne pripravy. 🙂
A pustam malemu mu uz vianocne koledy tie pre deti. Burinka asi vies, tie sady detskych CD.
Zatilal sa mu ale viac pacia anglicke ze Jingle bells a Rudolf red nouse randier.

ja som si objdednala par slovenskych potravin z Dublinu, tak nam ich asi o tyzden privezu a budeme na Vianoce chrumkat slovensky tmavy chlieb. Kamoska mi ma kupit u nich v slovenskom shope slovenkse vianocne oplátky. 🙂 Boze, co by to boli za vianoce bez oplatiek s medom./vidite aky luxus mate doma na Slovensku? 😉/

Tohto roku uz budeme musiet aj riesit dilemu, kto nosi darceky. Zatial mu vravim, ze budu na Vianoce. Hm.....doma verime ze ich nosi jezisko, tu veria ze Santa Clausa. Asi sa vam to moze zdat smiesne, ale podla mna pre kuzlo vianoc je dolezite aby veril, ze ich niekto nosi.
Zatial sa nam napriek tunajsim zvykom podarilo zosnovat ze Mikulas mu priniesol cokoladky do boticky. Tu Mikulasa neslavia. 😒 Len az bude vacsi a bude detom vypravat, ze Jezisko mu priniesol darceky, nebudu chapat o com hovori.

TAk to bolo z trosku ineho sudka, ale sak nam vsetkym dobre padne trosku odbocenie od koncentrovania na tehotenstvo, nie?

Petika a uvidis, aj na teba sa to nalepi. Teraz tu mas taku nebezpecnu skupinu tehuliek, tak to skoci ako virus, len manzel musi trosku spolupracovat. 😀

petika
9. dec 2009

😅 Tak snáď sa chytím, chrípka ma zatiaľ úspešne obchádza, tak toto by sa nalepiť mohlo 😝 ďakujem, zatiaľ je spolupráca na jedničku, len či to aj vidieť budem 😀 Možno, ak budem mať zvláštne pocity, si test kúpim skôr, aby som vedela, či aj k nám zavítal Ježiško 😉

dadqa86
9. dec 2009

Ahojte baby 🙂 Som tu nebola...Dnes mi nieje nejako dobre od rana male nieco stvara sa mi od rana hlava toci a je mi na zvracanie rano som 2-krat musela utekat na Wecko :( a strasne ma bolia prsia to sa neda vydrzat v noci som sa nic nevyspala a to uz je 4-den co zle spim neviem na ktoru stranu sa mam otocit aby ma to nebolelo...Skusala som spat aj bez podprsenky lenze to sa neda a s podprsenkou to je to iste trosku lepsie,ale bolia ma aj tak a poriadne...Takze uvidim co a ako bude dalej.Dufam ze ma to uz coskoro prestane pretoze to hrozne boli...V podbrusku bolesti uz nemam len tie prsia a krize je to nieco strasne no ja dufam ze to bude aspo stat zato 🙂 tak pekny den prajem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre