Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

xpetka1x
6. jan 2010

Dobre ranko no ja celkom fajn..neskutocne ma prsia boleli nemohla som lezat na bruchu ale rano uz bolo fajn uz nebolia, aj mala este spi volako dnes taha...
kati jasne ze jej je dobre v teplucku pocuva ak ti bije srdiecko,,,,len su je nevsimam nehlatkaj uvidis ze saa navstve a sup vom 🙂

katka22r
6. jan 2010

noo xpetka musim si dat poradit zajtra mame ctg ale mam pocit ze nas poslu spat domou nie pocit ale to je iste...

xpetka1x
6. jan 2010

no dost mozne.. ale neboj este vydrzkaj nech to pride samo,,mozno si mala vytipovala niaky specialny datum tak caka 🙂 ved doma je lepsie ako v nemocke myslim ze ti nebudu vyvolavat porod ked este nemas po termine..

zdenkam
6. jan 2010

BAby, ja sa dopujem len kyselinou listovou a staci uz len tyzden.
Mne psychicky nerobia talblety dobre, asi preto som nikdy aj antikoncepciu nepouzivala. Nejaky psycho blok mam na ne.
Kupila som si pravdaze pregnacare to je ako tie vase tabletky ked planujete tehu,ste tehu alebo kojite. je tam vsetko plus kyselina listova. Ale som pokukala, osahala a nechala zabalene. To sm si kupila ked som si vravela ze sa ideme snazit a skusim vsetko po tom potrate. A sup bola som tehu, tak som na to uz nesiahla.
Ja na tablety proste neverim. Ale psychika je carodejka a ked verite, ze vam pomozu, tak sa to moze stat.

Katka, ty si ale nedockava. 🙂 To uz mas po termine? Ak ano, tak ti plne rozumiem.
Ja som kdesi citala ze idealne je ak by deti v brusku boli dlhsie, kvoli ich vyvinu, ale fyziologicky to uz nie je mozne, preto idu na svet. Tak asi je malinke tvrdohlave a povedalo si, ze to skusi byt tam dlhsie.

Inak, stale ziadna zmena s prsiami, len ma hneva ze si nepamatam ako to bolo pri Patrickovi az na to kolostrum vytekajuce v 5 mesiaci fakt neviem, ci som ich mala citlivejsie alebo nie.
Raz so skusla brat antikoncepciu, vydrzala som tyzden, lebo to si pamatam, ze ma od nej boleli prsia. Ale za svet neviem, ci ma boleli aj pri tehu.

Pridala som do albumu ten kocik, co som si dohodla kupu, tak ak chcete mrknite.

halintoa
6. jan 2010

Ahoj kočky, napokon včera mala doktorka dovolenku, tak som s dlhým nosom odišla naspäť domov 😠 . Celý deň som nič nerobila, iba sedela, ležala, pozerala romantické filmy a snažila sa nájsť niečo, proti čomu by sa mi žalúdok nebúril, drahý sa smeje, že ma bábo naučí zdravo jesť 😀 .
Katka, dohovor tej malej, už ju chceme vidieť na fotočkách 😀 .
Čo sa týka kyseliny, doktorka mi rpedpísala acidum folicum 10mg v jednej tablete 2x denne a ešte beriem aj calibrum baby plan, ktoré jej má 400mcg v jednej tablete, ale to iba 1x denne.

katka22r
6. jan 2010

noo moja ja jej dohovaram ale ona nic radsej ma skope ktovie co som jej urobila asi zato ze som mala chut na coko ale nedala som si kvoli zahe 😀

xpetka1x
6. jan 2010

ahpjte tak robila som si teraz na vecer testik a bola tam jedna silna a jedna slabulilinka tak neviem... na krami sa necitim aj mi je trochu zle ale popichavama v lavo dole.. kati mala si aj ty daco take?? bo si uz namyslam ci to nebude tehu ale mimo m.. no ked ja som taka trubka namyslacka

lenadka
6. jan 2010

xpetka, neblazni, ked je slabunka tak si tehulka a basta, mna tiez boli v lavo vajecnik, niekedy az au, tak sa ukludni a tes sa s // ! 🙂 ked sa testnes rano, bude urcite silnejsia 😉

halintoa
6. jan 2010

xpetka: pokiaľ tak je hoci len náznak druhej čiarky, tak si jasná 😵 , zopakuj si zajtra ráno pre istotu testík a keď tam bude znova, môžte to zapiť doma džúsom 😀 .

lenadka
6. jan 2010

xpetka a este aj citam bolave prsia 😀 tak je to jasne 😀 ja viem ze sa bojis tesit...no uz trosku zacni 😉

xpetka1x
6. jan 2010

no tak to sa bojim tesit..bola slabulinka ale neviem ci to neni len sablonka tej co sa ma zafarbit?? viete necem sa tesit a potom sklamat.. a tento mesiac mam cely behavi mali sme navstevi tak som furt upratovala varila behala no sadla som si az ked som isla vecer spat

katka22r
6. jan 2010

xpetka blahozelam skor som nemohla napisat sme boli na prechadzke....ale tak ak ju mas slabsiu tak si tehulka tak ako babenky napisali rano si sprav este jeden alebo chod hned na gynek.a nech ti nasadi duphaston...a ber kyselinu listovu ale len do 3 mesiaca...ale moja taka sablonka tam nemoze byt zafarbena... 😀 drzkam palce a zajtra daj vediet kocky ja idem rano na ctg ozvem sa co a ako ale podla mna normalne na nete 😉

xpetka1x
6. jan 2010

no ten duphostan by som brala ale moc necem aby sa mi tam sprtal bo som pocula ze to nieje moc dobre

katka22r
6. jan 2010

no ja som duphaston brala do 19tt a mna pozeral len cez ultr

xpetka1x
6. jan 2010

no ale ty si sla v 12tt to uz sa robi ult ale mne by teraz robil vnutorne sono a to necem,,,ak sa mi to potvrdi tak si pojdem dat aspon lieky predpisat,,kolko si za to doplacala to je dost drahe ze

petika
6. jan 2010

xPeťkax: gratulujééééééééém !!!!!!!! supéééééérrrr. Neboj, žiadna šablónka, ale malá bublinka, čo ti v brušku rastie a keď pre prsia spať nemôžeš, tak ani nepochybuj. ráno si daj ešte kontrolný, ale si myslím, že netreba, lebo si.... teším sa aj za teba

katka22r
6. jan 2010

nie za duphaston som platila len par centov magne B6 ma vyslo na 6 eur ale to ked si na zaciatku tak nech len pozrie oni vydia aj cez sono sup sup cim skor

halintoa
6. jan 2010

xpetka: ja som za duphaston doplácala 2,16€ 😉

zdenkam
6. jan 2010

BAbenky ultrazvuk externy vam budu robit az po 7 tt, teda mna tu tak vraveli dovtedy len interny. Preto mi ho v 7 tt robit nechceli, ze radsej nie ak vyslovne nemusia, ze nemam bolesti alebo nekrvacam.
Urobili mi ho v 9tt a uz externy a krasne 2cm stasticko tam bolo.

Xpetka, blahozelam a vydrz, ak to je sudene, bude to. Dufam, ze hej a nech nechces aby to teba sparali, tak ozaj pockaj, chod k lekarovi, len povedz ze este nechces ultrazvuk. Ja si myslim, ze to ze ti ho urobi tam tu krasnu nadej neudrzi. Nechcem, aby to vyznelo pesimisticky, ale asi chapes co myslim. Ja som mala taku teorii a aha zabrala. 🙂 Myslim, ze proste to ze mi urobil ten ultrazvuk hoc ako v tom 9tt a videla som 2cm krpciatko, tak stale sa potom mohlo cosi stat.
Dnes koncim 12tt a s nim treti mesiac. Sance ze sa nieco stane su podstatne nizsie. Chapem, ze ale stale sa moze cokolvek zvrtnut, obcas mi to povrta v hlavicke makovicke, ale uz na to ozaj nemyslim. Verim, ze dietatko na druhy pokus nam je sudene. Bum a basta. TAk preco neverit aj u vas xpetka? Mate dcerku ako my synceka. 🙂

zdenkam
6. jan 2010

A konciiiiiiim s folicom acidom alebo ako vy vravite kyselinou listovou. Jupiiiiiiiiiiiiiiil. Doberiem ale poslednych 7 tabletiek, nech ich nevyhadzujem.

V irsku mame kosu ako das a snehu viac ako Vy na Slovensku, taku zimu tu nepamataju desatrocia. Tu su aj 12 rocne deti, co tolko snehu nevideli. Dnes uplny kolaps v dubline kvoli snehu. To viete, tu sa jazdi cely rok na letnych pneumatikach, tak kym deti vyskaju od radosti dospelaci sa boja.

katka22r
7. jan 2010

dobre ranko hlasim sa z domu ctg oki zavreta som ako na 5 zamky 😀 uz ideme az 14.1 aj s taskamy...pekny den kocky 🙂

xpetka1x
7. jan 2010

tak dobre ranko babule..robila som si rano testik a je taky isty ako vcera vecer no trosku ruzovejsi ale furt slaby. 😒 . ale mrcha ma prist teraz niejedy mavam medzi 30 az 33 dnom dnes je len 31 tak asi preto je to ete slaabe.tak neviem.. co s dokym aby ma neposlal prec mne ide len o lieky
halintoa a ty si kedy sla dokymu citam ze si teraz v 8 tt.. ja som podla kalkulacky tehotenskej v 4tt+2 ak vobec som moc este tomu neverim a mam neskutocny strach

petika
7. jan 2010

Ahoj xPeťka1x: Tak je to tým, že ešte máš len teraz dostať mrchu, ono to bude silnieť postupne. Lekár to vidí väčšinou v tom 5 týždni, ten malý vačok, teraz by si tam ešte asi chodila zbytočne. Aspoň mne tak bolo povedané, že je ideál ísť k lekárovi, keď mrcha mešká týždeň, vtedy aspoň ten malinký vačok uvidí a bude ti vedieť potvrdiť tehotenstvo. Ale keď tam je, tak tam proste je a buď rada. Držím palce a ešte trošku počkaj, aspoň nejaké 3 dni, potom urob test znova, uvidíš, že to bude silnejšie a potom choď k lekárovi, na sone to už uvidí.

halintoa
7. jan 2010

xúetka: ja som išla hneď, ako mi meškala MS a vyšiel test, mne to tak doktorka nakázala. To že je testík stále slabý nerieš, nemôže Ti za 12 hodín HCG stúpnuť až do neba 😉 , hlavne že tam čiarka je. Keď som bola prvý raz u doktorky, nevidela na sone nič, iba zvýšenú sliznicu, tak mi vzala krv, predpísala lieky a povedala, že ak krv bude pozitívna, mám ich hneď začať užívať. Pokiaľ nechceš mať strach, tak na tehotenstvo nemysli, inak Ti poradiť neviem, ja sa tiež stále sledujem. Najnovšie som spozorovala, že ma už tak nebolia prsia, ako pred pár dňami, proste psycho 😒 .

xpetka1x
7. jan 2010

no baby volala som dokymu zdvihla sestricka tak som je j povedala co a ako ze cem lieky na udrzanie sa len zasmiala spytala sa kedy som mala posl. menzesku a potom ze mam pockat 2 tyzdne a potom dojst ze na sone by aj tak nic nebolo aale to ja viem...ja som grckala pred xvilou a pobolieva ma brusko sem tam az tak zaboli a prestane ako kontrakcie..prsia bolia ale len na dotyk,,nastastie..

katka22r
7. jan 2010

noo moja podla mna je to jasne a o chvilku sa budeme tesit s tebou...setri sa ako mozes teraz a mas to je fakt zbytocne ist tak skoro pockaj este 2 tt

xpetka1x
7. jan 2010

no pockam a este vravela sestricka ze testy su zavadzajuce

Zdenka a ty to ako zvladas ten klud co ma byt?? ja som ho mala pri prvom byvali sme u nasich ked som bola tehu..skoncila som skolu muz robil tak som spavala aj do 13..celi den som kolko razi prelezala.. no ale teraz je to ine mam dceru musim upratovat varit,,ale hadam to mesiac vydrzim potom ide mala do skolky tak bude vetsi klud doma..manzel xodi na tyzdnovky tak ete lepsie

lenadka
7. jan 2010

xpetka, koho mas lekara?
Ked ti nechce napisat lieky, kup si aspon magnezium, kys. listovu a vit. E-to mi prepisali okrem duphlastonu. Magnezko je super proti krcom a bolestiam v podbrusku, mne kazali uzivat 3x denne to klasicke v tabletach nie sumivych, E-cko mi kazali bud 1x 400vku alebo 2x 200vku, tak mam tu dvestovku a acidum folicum 2x denne 1 tabl.

xpetka1x
7. jan 2010

no kyselinu berirm 2x denne jednu tabletku a magnesium si kupim kolko to stoji to klasicke?? doktor o tom nevie volala som so sestrickou..a lekara mam Kesegiho si s Pd?

lenadka
7. jan 2010

ano som s PD-okolia Jalovec 😉 Neviem kolko stoji, mne ho predpisali, je tam 50 tabliet, v takej modrej krabicke 500mg od firmy galvex, je to slov. vyrobca, predpokladam ze drahe nebude, vit.E mam 200mg od generica, stalo 2.76€ a je tam 60 kapsúl.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre