Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

masabi
22. jan 2010

Zdeni,nemusi sa dostaviť krvácanie ja som pri missede nekrvacala a ked som zacala,zistili ze uz dva tyzdne v sebe nosim mrtvy plod je to oveľa horsia sprava ako ked ta prekvapi len krvacanie ale skor ci neskor krvácať začne každa žena pri missede.Priznám sa že aj teraz ked som uz skoro v 14 týždni mám obavy či sa nezastavi to stdiečko ale to riziko musíme podstúpiť všetky...je tu až kým neporodíme zdravé potomstvo.Dadi sme stebou,nech to dopadne akokoľvek ale veríme že napíšeš len tu lepšiu správu.Buď silná 😉

dadqa86
22. jan 2010

Ahojte baby.No tak uz viem konecnu informaciu bola som na ultrazvuku dufala som a modlila som sa aby mi povedali dobru spravu nespala som kvoli tomu celu noc a potvrdili mi len to co mi vcera doktorka povedala babetko nam odislo k anjelikom prisli sme on! 😢 😢 😢 V Pondelok idem na hospitalizaciu na 07:00hod mam byt v monobloku a o 08:00hod ma beru na salu a poobede pojdem domou ak nebudem velmi krvacat 😢 😢 😢 bude to najhorsi den v mojom zivote ani neviem ci dnes zaspim 😢 😢 stratila som vsetky nadeje.Dakujem vsetkym babam ktore ste na mna mysleli a podporovali ste ma 😢 😢 drzte sa mi tu a davajte na seba pozor 😢 😢 pekny zvysok dna prajem awojte 😢 😢

zdenkam
22. jan 2010

Masabi, presne to aj mna obcas popadne, ze sme take bezmocne, co ak sa to tam vsetko zrazu zastavi, ziadne tuky tuk, ale spravidla na to nemyslim. Len minule som sa tak zobudila v noci s takym strachom /vobec som to nechapala a nemohla som kvoli tomu zaspat pol hodinu, aj muza som zobudila ze mam panic attack/ strasne som sa prelakla tej bezmocnosti. Ako fakt som nikdy v zivote nic take nezazila.
Ale potom si vravim, je fuk aj keby mi roibli scan kazdy tyzden, to miminko ak by nemalo byt sudene, nic nezachrani. Ako nerozmyslam takto, len som si to logicky vysvetlila, ze proste je to na prirode a nikto a nic obcas nemoze zial nic spravit.
☹ Masabi, ja som v stredu zacala 15.tt. Inak pozeram ze si original zo Sabinova. Ja z Michaloviec.

Dadqa, ☹ ☹ ☹
Kdesi som cititala ze pri 2 potratoch zena uz absolvuje dost vela testov aj imunulogicke a tak, aby sa zistilo ci to bola fakt nestastna nahoda, alebo je dovod si na nieco posvietit. Viem, ze to ti je teraz fuk, aj mne by bolo.
Ale nech tymto v buducnosti nikdy znova neprechadzas.

dadqa86
22. jan 2010

😢 zdenkam:Ak ti mam povedat pravdu tak na ine sa mi ani neda mysliet 😢 som hotova tie noci co prezijem teraz ja nezelam ani najhorsiemu nepriatelovi ak nejakeho mam 😢 a nezelam to ani jednej zene 😢 😢 idem off mozno dojdem vecer neviem ako natom budem musim si ist lahnut lebo sa mi normalne toci hlava neda sa to prestat plakat a nemysliet ked to mam este v sebe a v Pondelok mi to odide 😢 😢 😢 drzkajte sa ozvem sa awojte 😢

awe
22. jan 2010

ahojte kocky,

dadaqa - sice nepatrim do vasej temy, ale nahodne som si precitala niektore prispevky a neda mi nenapisat ti. Ja som si toto iste prezila par dni dozadu, vsetko bolo v poriadku, isli sme na kontrolny usg a tam som pocula tu najhorsiu vetu z ust lekarky, ze babatko sa nevyvija a nebije mu srdiecko a musim ist na vycistenie. MA v 12tt.
Na vycistenie som isla az 5 dni na to, lebo som chcela, aby mi zakrok robila moja dr. Nebolo mi nic, nekrvacala som..proste, keby nebol ultrazvuk, tak by som si myslela, ze je snad vsetko ok. Tiez som zila 5 dni s pocitom, ze babo mam v sebe a uz nezije...boli slzy, plac, beznadej, obvinovanie, nespravodlivost...ano, ale na zakrok som uz isla silnejsia aj ked aj pred aj po zakroku som vyplakala more slz a este aj teraz par dni po, ked si na to spomeniem, placem...ale je to normalne a treba to dostat zo seba von. Tiez v den,ked nam to dr.oznamila, nevnimala som nic, ani ju, co mi hovori, ani nic....bolela ma hlava, ale spat som nemohla...bolo to zleee 😔

Moja, drzim ti palce velmi silno, nech sa z toho cim skor dostanes, aj ked je to tazke a az nepredstavitelne, prajem ti mnoho sil, pozitivnej energie a mas v nas podporu, kedykolvek potrebujes, napis.

awe
22. jan 2010

dadaqa - viem, ze teraz je to pre teba uplne nepodstatne, ale ked sa po zakroku zotavis a budes mat chut, pridaj sa k nam v snazilkach do temy Anjelik (y) v nebicku, 2010 zdrave babatka v brusku - vsetko sme tam dievcata, ktore sme to zazili, niektora raz, ine viac krat a kocky zalozili tuto temu na vzajomne povzbudzovanie sa a mne velmi pomaha, ze si tam s nimi sem tam pisem.

burko
22. jan 2010

dadqa a Awe ja som presne toto čo Vy prekonala minulý týždeň tak viem čo prežívate. Je to veľmi ťažké, ale vďaka tejto stránke som sa trošíčku ukľudnila a začala som veriť tomu, že sa to raz podarí a budeme mať zdravé a krásne detičky.

dadqa86
22. jan 2010

awe a burko: dakujem vam velmi pekne mnooo to viem ze niesom jedina,ale nezavidim ani jednej z nas co si ta zena musi vsetko prezit to nevie nikto!!!Dakujem vam za oporu len mne to nejako nepomaha neviem asi som stratila vieru uz 😢 😢 AWE dojdem tam kuknut ked mi bude trosku lepsie na tu stranku kde sme vsetky z rovnakym osudom musim sa trosku zotavit z toho pretoze to je sok a poriadni sak to poznas 😢 😢 ozvem sa este drzkajte sa baby...

dadqa86
22. jan 2010

zdenkam: neviem,ale asi som sa uz rozhodla ze ja deti nechcem mat 😢 😢 mozno ze niekedy nazor zmenim,ale teraz potom netuzim ze vobec...radsej budem bezdetna ako sa trapit a trpnut kedy zase potratim ci sa to bude vyvyjat tak ako sa ma,ci to donosim 😢 😢 zatial potom netuzim a moj manzel ten je hotovy vcera sme obydvaja nespali celu noc skoro celu noc sme preplakali a dnes ani nerozpravam sme totalne na dne obydvaja aj ked ma podporuje,ale vidim nanom ze sa trapi a velmi 😢 😢 😢 tento vikend nebude dobry a ked nastane ten den neviem ci budem vobec vladat odkracat do nemocnice 😢 😢 moyka drzkaj sa ja sa ete ozvem....awojte zatial

masabi
22. jan 2010

Dadi,nesmierne s tebou cítim druhy potrat nie je nič príjemne.Zdeni u nás je to v PO tiež niekedy ako v kocúrkove,nepošlu ťa na žiadne testy až po 3.potrate.No Dadqa Ty by si sa mala žiadať si mladá baba ,nemôžeš byť na pochybách.Spinkaj drz,a potom sa tu zas stretneme...budeme dve co maju viac ako jeden potrat za sebou

dadqa86
22. jan 2010

masabi:Neboj sa aj si budem ziadat aby ma poriadne vysetrili pretoze to nieje mozne po kyrete a ked sa trosku zotavim poziadam o vysetreniam.Neda sa mi spat moya vobec 😢 nemozem nato prestat mysliet ze ho mam este stale pod srdcom 😢 😢 😢 moje male chudatko sa stim nezmierim nikdy v zivote 😢 😢 😢

xpetka1x
22. jan 2010

dadqa moja to mi je strasne luto ...a prave preto ze nemas este ziadne babo mne sa to stalo tiez ale uz som jedno mala doma tak som to brala dobre,,samozrejme ze mi to bolo luto ale akosi ma to nezlomilo..teraz keby sa to zopakuje uz by to bolo inak,,, Moja drzkam palce nex to mas vse co najskor za sebou..a ze neces mat deti ano teraz to tak citis lebo je to cerstve a bojis sa uplne ta chapem ale xce to len cas.. ja som tiez po porode povedala ze uz nikdy viac no a ,,,, viem ze nase reci ta moc neupokoja ale vsetky sme s tebou lebo vieme co prezivas ale si mladucka babula tak nebojkaj ja ti prajem za tie dva potraty za par mesiacou krasne dvojicky 😉
Myslim na teba papa

bambulka4
22. jan 2010

Ahoj dadqa. ja som so tiez po potrate nie ista ci sa este chcem pokusat o nejake babo. Je to hrozny pocit. A neviem ci je to mozne, ale v noc ked sme plodili nase dieta, som is ista ze to bolo vtedy, som mala sen ze som potratila, a .......ono sa o ozaj stalo. Ja som nemala ziadne problemy, len na usg mi povedal lekar ze plod sa nevyvija a treba ist na precistenie. Este aj pocas zakroku som plakala.

petika
22. jan 2010

Dadqa: 😢 😢 😢 😢 neviem,čo napísať, lebo nejaké motivačky sú teraz totál na riť. zbytočne ti niečo múdre hovoriť, lebo keby som bola na tvojom mieste, cítila by som to isté. Strašne ma to všetko mrzí, najradšej by som poslala nemenovanú osobu, ktorú nenávidím, aby prišla a zobrala všetku tú bolesť na seba, aby sa toto proste nestalo. Určite si musíš požiadať o vyšetrenia, či náhodou tvoje krehké telíčko nevytvára nejaký protiochranný systém proti plodu, čím ho nepríjme, štítnu žľazu, cukry, proste všetko... všetko všecičko. Aby si aspoň vedela, čo sa vlastne deje, aby si si bola na istom, že tvoje telo je v poriadku, to je asi jediné, čo teraz je podstatné. Čas bohužiaľ nevrátime, tak sa musíme pripraviť na budúcnosť. aby sa to nikdy neopakovalo.... Toto dokážu pochopiť len ľudia, ktorí také niečo zažili, aj keď teraz sa ti to zdá byť málo. Tak rady by sme ti všetky pomohli a rozložili to všetko medzi všetky, aby vás to menej bolelo...Ach Dadulka, viem,že si znechutená, plná všetkého, čo nevieš definovať, ale strašne ti prajem, aby ste dostali ako odplatu to najkrajšie, čo by ste dostať mohli. Rany sa postupom času zahoja, aj keď jazvy ostanú, ale si mladučká na to, aby si si povedala, že stačí. tento boj raz vyhráš a ja dúfam, že ti to potom vynahradí všetky tvoje slzy a všetku bolesť, ktorú v sebe teraz máš.

janka0025
22. jan 2010

ahojte baby..včera som sa vrátila z čistenia....v nedelu ma hospitalizovali pre silné kŕče a krvácanie, jednali somnou na rovinu a povedali, že je to začiatok potratu, ale že je ešte nádej. Šla som na velké sono a videla prvýkrát v živote srdiečko....bilo krásne, aj ked len v ten vecer...
V pondelok už akcia nebola....V duchu som obviňovala lekárku, že ako to, že srdiečko nevidela, keď tam musí biť!!!
V utorok som šla na záchod a samovoľne potratila....Držala som vlastné 6tt + 4 bábo v rukách...Pohlad na kt. v živote nezabudnem....
V nemocnici ma nikto neriešil, sestrička ani hlavu nedvihla od novín.....sono mi urobiť nechceli
V stredu som bola na sono a doktorka sa mi skutočne velmi citlivo snažila oznámiť, že bábo vo mne nieje, prerušila som ju skor ako sa k niečomu dostala..nechcela som, aby to vravela....vedela som, čo chce povedať a jediné načo som myslela, je ísť konečne domov za partnerom....večer ma vyčistili a včera pustili.....

dadqa86 je to jednoducho svinstvo..........neskutočná bolesť....cítim s tebou....a plačem s tebou.....

ďakujem že existuje toto fórum, mne strašne pomohlo pokecať a hlavne povzbudenie iných báb....

petika
22. jan 2010

Jani 😔 skláňam sa pred Tebou, mala si to o to ťažšie, že si si ho držala v rukách, i keď neživé a malé. Nie je to fér, aby baby, ktoré hádžu nevinné deti do kontajnerov mali to, o čo prichádzajú tí, ktorí by za túto možnosť dali úplne všetko 😢 je mi z toho do plaču. Nikto nevie, čo sa v nás odohráva, pokiaľ nie je jedným z nás 😢 😢 plačte baby, to všetko musí von.... pozná, ten pocit, keď vidím tehotné baby, alebo drobčekov v kočíku. stále ma zovrie, lebo sme tam pomaly mohli byť tiež. Ale niekto to tak asi neplánoval .... 😔

zdenkam
22. jan 2010

Dadqa, ja som kracala do prace a myslela na teba a v praci som mala chvilu takmer stav, ze slzy sa mi rynuli do oci. Myslela som na to ako by som sa citila nosit v sebe mrtvu nadej.
Citit sa ako chodiaca rakva. Boze, preco ten zakrok aspon neurobia hned.

Ved zena tym musi psychicky strasne trpiet ☹ ako mozu chciet aby s tym este x dni fungovala. Ja by som nemala chut na svet ani pozriet.

A tiez by som reagovala ako Ty,ze deti nechcem, ale aha na Katku. Ten sa to tiez stalo 2x. A mozno kdesi na vas caka miminko aj ked nie vlastne. Podla mna isto caka, dietatko ktoremu date sancu na krasny zivot a vsetku lasku co mate v srdci.
Ale toto teraz neries. Cas to sam poriesi. Mam znamu, ktora si vzala adoptovala predcasne narodene dvojicky. Dala im sancu na lasku a deti s ich zdravotnymi problemami na zaciatku by malokto chcel.

A plac, myslim, ze musis vela plakat, vela aj ked si uz myslis, ze viac nevladzes. Boh nam poslal slzy aby sme zniesli trapenia.

Viete babenky, mate strasne smutne pribehy a ziaden by som prezit nechcela. Ale ani my, ktore mame zatial malicke pod srdcom nevieme co bude zajtra alebo ci sa nan naorodi zdrave miminko. Dnes bolo na titulke v novinach clanok o maminke, ktora porodila dietatko zilo len 2 dni mala vaznu geneticku poruchu.
Kazda tato bolest - strata miminka co rastlo pod srdcom ci strata miminka co uzrelo svet, ci prichod miminka s vaznymi zdravotnymi tazkostami je strasna ale nech sme akokolvek chapajuce je najstrasnejsia preto, lebo je to nasa bolest. Ze patrim danej osobe, ze patri niekomu kontkretnu.

A viem babenky ze to myslite vsetko dobre, ale nie je nam sudene vraviet komu dietatko patri a komu nie. Nam to nie je sudene, lebo ziadna z nas nevie aky udel ju caka alebo co si odzil iny clovek. Na svete sa deju strasne svinstva a ak by ludia boli co i len trosku ludskejsi, vyzeral by inak. A niekedy je pre to odlozene dietatko najlepsie to ze ho odlozili, lebo vyrastie u dobrych ludi /mozno/ a bude z neho iny clovek ako by bol u rodicov ozajstnych. Ale to uz je ina tema.

Mrzi ma, ze ste si zazili vsetke tie smutne pribehy so stratou miminka. Velmi ma to mrzi. ☹
Citim v sebe smutok, musim pockat az sa tato stranka trosku rozslni, lebo teraz tu zrazu je toho smutku vela a citim ze mi to nerobi dobre. Bojim sa nech nam dvom neublizim.

Hadam nam den coskoro rozjasni Katka s svojim dietatkom.

Dadi, posielam ti laskave pohladenie.

zdenkam
22. jan 2010

baby fakt nemozem, placem.

Nechcem, aby ste boli take smutne.

xpetka1x
23. jan 2010

Janka tak uz aj ty..moja je mi to strasne luto cim viac to citam tym viac mam strach aj ja o moje mimi...
ja som mala to iste co ty tiez som na zachode vsetko vytlacila von vlastne vycikala..ked ma cistili uz tam nenasli nic...ňje to hrozne ale nic s tym nespravime kazda z nas mame svoj osud napisany a ci chceme ci nechceme zmenit ho nemozme a ani ho nepozname..tak treba len zit a cakat co pride s kazdym dnom... baby drzkam palce aby ste sa z toho co najskor dostali aj ked viem ze to vobec nebude lahke aj preto ze nemate este ziadne mimi..ale ono to pride pretoze vase stastne roky su 2011..verim v to..

terezkami
23. jan 2010

dobre rano, konecne som sa dostala na net. citam si to tu a placem. ☹ .to je strasne, je mi to tak luto..ja nemam slov. citim s vami..... zacinam sa bat aj o svoje mimi. odkedy viem, ze som znova tehu tak len lezim, nerobim nic tazke. dnes som sa zobudila s bolavym hrdlom a nadchou, tak dufam, ze to nebude horsie a, ze to neposkodi tehotenstvu 😒 😒 😒
drzte sa baby

petika
23. jan 2010

Baby, musíme sa trochu pozbierať, utrieť slzy a čakať na zajtra, sme to dostali do takej drámy ako na pohrebe... 😨 a predsa tie, čo prídu potrebujú povzbudiť, nie tu čítať toto.... začnú sa báť o vlastné. Život je ako bonboniéra, nikdy nevieš, čo ochutnáš 😔 ale verme tomu, že zajtra bude lepšie ako dnes... 😉 Strašne držím palce baby, abo bolo všetko v poriadku, aby slzy uschli, prešla bolesť a to všetko.... a už len krásne dni 🙂

zdenkam
23. jan 2010

Na povzbudenie: Moja sefka ma 5 deti /je to uz stara pani ma 7O rokov, deti maju okolo 4O vsetke, jedne dokokonca mala 2 v jednom roku. Odstup medzi nimi je len 11 mesiacov/ Medzi tym 5 detmi mala 2 potraty,jeden v 7 tt a jeden v 1O tt. A aha kolko ma deti a este ze medicana vtedy bola niekde inde ako je dnes.

A dnes mi dalsia zakaznicka vravela ze jej vraveli, ze nemoze mat deti.8 rokov sa s manzelom snazili a ma dceru za ktoru je strasne vdacna, lebo nemal byt.

A iste je na svete vela takychto pripadov.

Terezka neuskodi to tehu, ja uz 8 dni sa vleciem s ucpatym nosom a kaslom,lebo lekar mi nenohol nic predpisat. A to este chodim do prace a staram sa o maleho syna.

burina111
24. jan 2010

dadi bože...moja ja to tu čítam, asi dve strany a ježia sa mi chlpy, neviem, ako ťa povzbudiť, čo povedať, napísať...normálne by som od zufalstva asi liezla po stene...uprimne plačem teraz s tebou, nedá sa inak...zvlášť keď sme my dve boli tak nejako spolubojovníčky...hrozne je mi to ľuto, tak som verila, že tá bolesť nič neznamená.....život je hrozne nespravodlivý....a teraz sa bojím o svoje dieťa...či nebudem nasledovať...viem, že je to sebecké...ale uplne som vystrašená...človek proste nemá nikdy nič isté..aj keď sme si už mysleli, ako sme za vodou....
dadi ja ti ani neviem čo napísať, ako ťa utešiť, to musí byť proste katastrofa..chápem aj tvoju vetu že už nechceš mať deti....to iba teraz, si sklamaná, smutná,plná hnevu, nenávisti, nespravodlivosti....ale kto by nebol...je to strašne neféééér.
dadi len nezanevri, budte si oporou s manželom a plač koľko potrebuješ, inak to zo seba nedostaneš..uvidíš v pondelok po kyrete sa ti uľaví trošku a nezabudni na nás, príď tu ku nám, prosím ťa, patríš k nám jasné??? hrozne ti držím na pondelok palce a nech tá bolesť a smútok rýchlo prejdu, nech si skoro v pohode aj s manželom...
všetky slová ľutosti a pochopenia sú teraz moja pre vás málo....ježí sa mi koža, fakt musíš byť silná aby si to všetko prežila..tvoj osud je veľa aj na slona....nemodlím sa často, ale dnes to urobím aj za tvoch krásnych dvoch anjeličkov a neboj, do tretice to už dobre dopadne, len musíš veriť, isť na testy a nehádzať flintu do žita...a my ostatné si vážme čo máme a modlime sa aby nás nestihli podobné osudy..
odrazu je s našej veselej a šťastnej témy strašne smutná a krutá téma a ani nič nevieme o našej katke..sms som zatiaľ nedostala...tak neviem či už su dve, či stále 2v1.....hádam sú v poriadku.
tak baby všetkým pekný víkend, petika, zdenka 🙂
dadi a ešte raz..hrozne brozne mi je to ľuto a prajem ti veľa síl a pevné nervy uprimne, som hrozne nešťastná aj za teba, život je krutý 😢 😢 😖

dadqa86
24. jan 2010

Burinka: 😢 😢 😢 Mnoo co uz tento cely vikend sa mi neda poriadne spavat...zajtra rano uz nastupujem myslite na mna baby 😢 😢 hrozne sa bojim...dnes sem uz nedojdem pretoze nemam tolko sil a nemam rada lucenie 😢 😢 ozvem sa hned ako dojdem domou vam dam vediet ze co a ako....mam vas rada a drzkajte sa aj s babetkami drzim vam palceky nech to asom vam vinde tie co ste tehu... 😢 😢 drzkajte sa ozvem sa ked dojdem ahojte a pekny zvysok vecera prajem ☹

lenkka81
24. jan 2010

Ahojte baby...z casu na cas si vas precitam a akurát dnes som si tukla tuto temu....a zrazu tolko smutku predomnou...Dadqa... ☹ je to hrozné...zivot je krutý a ja som si to tiez na vlasnej kozi skusila...su tomu mesiace a bola som v 11tt...v pondelok ma daco pichlo v podbrusku a v utorok som zhodou okolností sla nasvoju prvu poradnu...taktiez ziadna akcia...plakala som plakala obvinovala sa...je to tazké a najlepsou naplastou na hlboku ranu je kludné tehotenstvo a zdravé babo...to tebe aj vsetkým tuziacim po babetku prajem z celeho srdiecka...ja som sa už oznacila ako snazilka, ale cakaju ma este hemato vysetrenia. Ak by sa to predsa podarilo tak uz teraz viem ze to bude 9mesiacov strachu, ale musime to nejak zvládnut a verit ze "raz "to vyjde....myslím na vsetky zivotom skusane buduce maminky a prajem kopec kopec trpezlivosti a vela zdravicka....

burina111
24. jan 2010

dadi aj ked si to neprečítaš do zajtrajšieho zákroku: určite budem na teba od rána myslieť, vlastne som ani neprestala od dnes, ako som to zistila....neboj, iba zaspíš a bude ti dobre, potom sa zobudíš a už bude po všetkom....držím palce moja....a daj nám isto vedieť.....len nech kyret dobre dopadne, nech sa už nič zlé neprihodí a skoro budeš v poriadku a ďakujeme ti za podporu, všetky veríme, že sa nám nič nestane a tie bábiky budeme držať v rukách...veď aj ty budeš, určite....len musí toto všetko prebolieť 😖
tak sa zajtra drť, tfuj tfuj, silno držíme palce, celá rodina 😢

masabi
25. jan 2010

Zdravim dievčence,ja som dnes tak myslela na našu Dadqu,som aj taj tak chvíľu cítila,ako ona.Ráno som začala špiniť,taky hnedý výtok ,najprv som si myslela že si len namýšľam,že už všade vidím len to zlé ale keď aj nna druhý krát na WC bol ten hnedý fľak ...spanikárila som...utekala som k lekárovi.Ten ma vyhrešil že stresujem,že nemám nič robiť len ležať,minule mi zas povedal že sa namám tak prehnane šetriť no som z neho múdra...ale mimi je zatiaľ ok.srdiečko bolo,o týždeň by som mala ísť na kontrolu a asi aj na sono...baby držte palce,sami vidite že ani po 14.tt nie sme za vodou ☹

terezkami
25. jan 2010

Ahojte, ja tiez cely den myslimna Dadqu. Je mi to luto a bojim sa. Verim, ze sa jej podari znova otehotniet a bude stastna. Chce to len cas...
Masabi tak dufam, ze budes v poriadku, tiez urcite prezivas strach. Inak som si vsimla, ze si zo sabinova ja som tiez z toho okresu 😉 .
Ja mam take divne stavy. zo zaciatku ma pichalo v podbrusku som panikarila ze mimomaternicove. Teraz ma dva dni nic neboli tak sa zasa bojim ci je v setkov poriadku Stale lezim, nic nerobim az mam vycitky, ze zneuzivam manzela. Ale on je taky zlaty a umyva, vari... no proste luxus pre mna. Citim sa zvlastne. ako by mi horelo telo, citim teplo. merala som si teplotu mam 37 tak neviem ci nejaka choroba na mna ide alebo co. Naviac sa mi treba ucit na zajtrajsiu skusku. tak sa mi nechce. Ale co uz.
tak este pekny dnik baby.

zdenkam
25. jan 2010

Ja som tiez myslela na Dadqu,
ale tiez som musela vcera spat poobedek, vysvetlim. Nejako som si to prezivanie trapenia co tu bolo vzala k srdcu, moc osobne, hoc to je net.
A vzalo mi to vela energie, citila som ako mi to robi zle, prisla som o 2 z prace a 2 hodiny som spala a to som sa zobudila s pocitom, ze este chcem spat. Ten smutok, co tu teraz je, robi sarapatu v zivote. Ja som sa z neho vyspala, uz ho tak neprezivam.
Nie je mi lahostajne co sa stalo Dadqe ale myslim,ze tie co sme tehulky, by sme mali davat viac pozitivnej energie, lebo aha, ako sa Burinka zlakla hned, Masabi to iste. Ja si myslim,ze sme sa v tej negativne teme tak moc rypali.
Viete o sile myslienky? Verite na nu? Tak ja ano. Tak v tom pripade, Dadqu vie, ze dnes pri nej v mysli boli.

Tak ja som ten strach a obavy v tu nedelu vyspala. / ato som pocas prvych 3 mesiacov nikdy nespala viac ako pol hodky/. A uz nedovolim aby ma to tak zmohlo, pre moje dietatko a pre vsetke ostatne dietatka v brusku nie je dobre, ak sa tak piplame v smutnu. Clovek sa sebatryzni. Dadqa by si to tiez dobrovolne nezvolila.

janka0025
25. jan 2010

ahojte baby....
ste strašne zlaté, že dokážete súcitiť s človekom, že mu na dialku posielate energiu...je strašne fajn vedieť, že človek nato nieje sám....ale tiež si myslím, že dosť bolo smútku...všetky, ktoré ste tehu by ste mali v prvom rade myslieť na malinké...a nemyslieť na to, čo ak sa to zajtra stane mne!!!!!!!!! pozitívne myslenie...!!!!

neprejde den, kedy by som nemyslela na to, čo sa stalo a obavam sa, že to ostane somnou do konca života, ale tým, že budem plakať denne do vankúša aj tak nič nezmením....verím, že už za pár mesiacov budem zase tehu a teraz sa to sice vidí, že je to straaaaašne daleko, ale sami vieme, že dni, mesiace a aj roky neskutočne letia...verím, že to rýchlo ubehne...len sa musím prestať zameriavať počítaním každého jedného dňa....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre