Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

zdenkam
2. feb 2010

joooj, teploty az? nelezie na teba nieco burinka?
Ja zajtra idem za lekarom rodinnym ako sa tu volaju, idem si dat popocuvat srdiecko sa tesim.No a klasika moc a tlak pomerat.

Katka, to som aj ja pocula, ze dievcatka mavaju trosku vytok.
Hlavne vela tekutin. Ziadna kava alebo cierny caj. Inak hocco. Ja som pila aj ten caj pre kojacie matky, ale velku vahu nemal.Ale ja som vobec problem s mlieckom nemala. Dokonca som asi v mesiaci musela odstriekavat uprostred noci v kupelni do umyvadla, tak sa mi naliali prsia, co maly nevstal na nocne kojenie raz. To bola strasna bolest, nastastie mascitida z toho nebola. To niektore baby hovoria, ze boli ako druhy porod.

katka22r
3. feb 2010

kocky ahojte nestiham vas ani precitat troska mliecka uz mame prikladam si ju kazdu hodinku...tak sa to pomaly rozbieha...uz som dala jednu foto malej 🙂 pekny den vam prajem

blondinka42
3. feb 2010

katka22r kedy sa ti vytvorilo mlieko kolko dni po porode...uf mne dnes prvy den prislo zle uz sa to asi zacina....

zdenkam
3. feb 2010

Malinka je krasna Katka, taky anjelik.
Inak Katka, vytekalo ti kolostrum pocas tehu? Mne od piateho mesiaca, neviem co to tak nejako suvisi, ale si myslim, ze to bolo znakom toho ze problemy s mliekom nebudu i napriek mojim mini prsiam.

A ja som dnes bola u lekara, vsetko perfekt vravel,moc i tlak, maternica vysoko ako ma byt, pod pupikom a pocula som tu najkrajsiu hudbu, tlkot malinkeho zazraku co nosim pod srdiecom. som stastnaaaaaaaaaaaaaaaa.

xpetka1x
3. feb 2010

katka vytaj no kuknem foto... ja som mala mlieko 3 dne po porode a co bola somnou na izbe nemala ani ked isla domou to je u kazdeho ine a tiez som mala mlieka ak mliekaren som sa v noci prezliekala aj 3 krat som mala pyzamo ak keby ma niekto oblial a ked som sa nahla nad vanu tak by som napustila aj plnu same mi to striekalo 🙂

xpetka1x
3. feb 2010

katka je kraaasnaaa 🙂 drzkam palceky a veela zdravicka

iwanna
3. feb 2010

Kati, gratulujem. Laurinka je nadherna. 😀 Tak sa pekne drzte. Aj ja som bola taka mliekaren. Na kazdom prsniku som nosila poskladanu plienku.. 😀

zdenkam
3. feb 2010

ja som nosila prsne vlozky jednorazovky a este aj po roku sa mi obcas pustilo mlieko v praci a to som uz vzdala prsne vlozky a tak som mala mokre triko a len som volala muzovi, ze dones mi sveter,nech to schovam.

burina111
3. feb 2010

kati ahoj, malá je krásna, super a tuším sa na teba podobá......tak sa len držte
baby je mi dnes už lepšie, neivem čo to bolo, ale malý je chorý, tak neviem, či od neho dačo nechytám.
tak ano to 4D je skoro, ale môj lekár ho robí stále pri každom trimestri, ako su aj v tehu tie klasické tri sona...tak toto bolo naše prvé veľké..všetko super, všetko v norme, downow syndrom vyvrátený, všetko je ako má byť..fotky su v albume 😉 a že sa už nemám strachovať kôli potratu, že všetko zlé je za nami, že teraz sa mi môže kde čo prihodiť ako každej tehu...tak hádam sa už začnem aj viac tešiť..tuším môj lekár sa teší viac 😠
všetkým pekný večer 😉

terezkami
3. feb 2010

ahojte babenky. dlho som tu nebola, ani vas nestiham precitat. V prvom rade chcem zagratulovat Katuske a jej dceruske. Je skutocne nadherna. Velmi pekne babo.
Ja vela lezim, spinkam a papam. Neviem uz co by som mala zjest. Na jednej strane som hladna na druhej , ked otvorim chladnicku obracia sa mi zaludok. Tak dufam, ze je s malickym vsetko Ok. Asi o 3 tyzdne idem na prvy ultrazvuk, tak tam sa uvidi, ze co a ako.
tak sa majte krasne a pekny vecer 😉

xpetka1x
3. feb 2010

jaaj baby ja som sa dnes zasa tak vynervovala taka som furt nervozna a zurim sibne ma s tejto zimi nech uz je jar ja nemozem existovat v zime ja som asi medved 😒

zdenkam
3. feb 2010

Ozaj baby, ja mam od zajtra 17 tt a ani kilo naviac. 😠 Stale tych 47 ci 48 kg. Boze, ja chcem uz mat cez 5O. A dufam ze aspon 5 kg na mne po porode zostane.
Vela nas takych asi nie je co v to dufame? Vsetci sa trapia o priberanie ako to tak sledujem.

TAk tak Burinka ja sa o potrat uz davno nebojim a ani o to dalsie nebudem,co sa ma stat sa stane. A ak pride este na zle, este sa dost nasmutim, tak naco sa strachovat a privolavat zle teraz?
Teraz mame narok na stastie.

Xpetka, tak prid k nam, tu uz pucia snezienky 🙂 a tlacia sa vonku narcisy. 🙂

xpetka1x
4. feb 2010

Zdeni no tak to ano mnoho bab sa stresuje ked len kilo pribere..ale mas pekne brusko nato ze si taka tenula.. a te snezienky no ani nevrav hned by som tam utekala.. tu je snehu neskutocne vela vcera snezilo celi den tak riadne husty a pekne veelke vlocky som rozmyslala ze navarim kapustnicu salat rybu stromcek vytiahnem a normalne mame vianoce ...teraz je minus 10 a jasno ☹ ale idem si dnes kupit termo rukavice ale neviem ci mi to pomoze no musim nieco podniknut .. bo potom aj druhe babatko ked sa nam narodi tak ho budem musiet davat cez zimu na balkon spavat a nie sa s nim prechadzat po vonku to by som dlho nevydrzala..jaaaj preco som len ja taka zmrzlina no alwe zas lepsie ako nieco horsie

katka22r
4. feb 2010

🙂 ahojte kocky konecne som vas docitala

burinka no ten cajik pomohol a asi pomohlo aj to ze som si ju prikladala kazdu hodinku k prsniku...a teraz mam mliecka az vela a samo tecie..takze odstrekavam...

dadqa tak velmi mi je luto co sa ti stalo chcela som ta ist pozriet na izbu ale v ten den som bola na cakatelskej a tiekol mi oxytocin aj tak nezabral,ale aj po cisarkom som oki...a aspon som nemusela tlacit a byt v bolestiach,kedze som nemala ani poriadne kontrakcie 🙂

vsetkym maminkam vela sil pri porode a nebojte zabudnete na bolesti ak vam ukazu to krasne male stvorenie...tak ja letim k malej sice mame pomylene dni a noci ale da sa to 😉

zdenkam
4. feb 2010

tak tak Katka, bolest sme si uzili poriadne a hold chcem to podstupit znova. Ten zazrak zrodenia stoji za to.

Vyborne s tym prikladanim, cim castejsie tym to viac stimuluje tvorbu mlieka. Odsavaj a zamrazuj, raz sa zide.

Xpetka, hej brusko mam take, sa mi paci, ukazkove jasne tehu, neskryjem to ale nevelke este. Aj na to dojde. Aj tebe uvidis.
Zajtra ideme plavat nech skusim tie tehu tampony a normalne aj do plaviek sa v pohode mestim, nosim cele. A krasne ako z encyklopedie to vyzera s bruskom, take obrysy. Ja sa tak hrdim tym bruskom 🙂 ziadne skryvanie pod velkymi pulovri.

Uz citim ako sa hybe miminko

katka22r
5. feb 2010

zdenka no super s tym mlieckom fakt az sa mi laura zda spokojnejsia 🙂 ale chcem sa spytat ako to je s tym odstrekovanim to mozem normalne do flase umelej no taka pre babenka a dam do mraznicky alebo ako?a ako sa potom to mliecko zohrieva?

masabi
5. feb 2010

Ahoj Kati...normálne odstriekaš do vyvarenej sklenenej flaše a daš do mrazáka.Len neviem ako dlho to môžeš skladovať.Ja som tak odstriekávala pri prvej dcere a chodila si pre mliečko jedna mamina,ktorá ho nemala a mala dievčatko s DMO.aspoň sme prispeli na dobrú vec...radšej takto ako keby malo skončiť v záchode.Tak len pekne Laurinka nech papká je naozaj zlatulinká.Buďte zdravé 🙂

burina111
5. feb 2010

baby v mrazničke môže byť mlieko najviac tri mesiace. sú na to sáčky alebo ja som dávala do takých malých plastových nádob..keď som potom stratila mlieko, malý mal ešte tri mesiace čo jesť 😉
masabi ako sa máš? ani nepíšeš.....všetko oka, že?

masabi
5. feb 2010

Burinka moja...celkom sa mám dobre,len ma bolieva hlava dost casto,v tredu idem prvykrát do poradne,zháňam si cez net nejaké oblečenie,lebo nemám nič veď to bolo dávno čo som bola tehu...som si teraz vydražila jednu šikovnú sukničku tak sa na ňu teším.Chute mi už nejako opadli ale občas mávam...špenát som nejedla x rokov no musela som si spraviť polievočku 😀 ,a ináč riešim starosti ohľadne živnosti ,príjmov,PN a tak ďalej furt som v nejakom zakone...len na nete sa mi nechce sedieť dosť že ležím,a sedenie na kancelárskej stoličke je pre mňa koniec sveta... 😉 nevies co je s Dadqou?tiž tu dlho nebola,zlatíčko,prežila si svoje...tak mi to je ľúto.Ale dá sa dokopy,je mladá.Tak zatím idem robiť buchty na pare...mňňaaaaaam 😝

katka22r
5. feb 2010

noo dadqa neodpiseuje ani na sms snad je oki...

aj my mame buchty na pare 🙂

iwanna
5. feb 2010

ajojte baby,
Kati super, ze sa mliecko rozbehlo. Ja som davala mrazit mliecko do sackov na lad, je to celkom lacne riesenie, lebo tie sacky na mliecko su dost drahe a potom som vzdy len vybrala par kociek mliecka, dala do flasky a rozmrazujes v parnom kupeli. Nesmies v mirkrovlnke. Skladovat mozes 3 az 6 mesiacov.
Jeeej, buchty. Dobry napad. My mame taku pravu sedliacku fazulovicu.. Aj to je pre mna mnaam

katka22r
5. feb 2010

no ja fazulovicu nemozem a to normalne si tu kocku potom rozmrazila?a ako sa robi ten parny kupel?

burina111
5. feb 2010

normálne kati hodíš tu fľašku do hrnca s teplou vodou, vriacou a mlieko sa ti pekne rozpustí a ohreje na potrebnú teplotu..je to fajn riešenie, ak máš veľa mlieka...s tým netreba mrhať..pre malú nie je nič lepšie.
masabi, tak to som rada, že si oka...
jáááj, dadka, tak neviem, nechodí sem, ja na nu číslo nemám..ale tak nečudo...veď sme si to všetky zažili 😒 bodaj by jej bolo skoro lepšie
ahojte a držte sa, kati malej lauričke pusinku 🙂

zdenkam
5. feb 2010

KATKA, SA TO MA do specialnych nadob, do zadnej casti mrazaku, ja som mala take tegliky, ale ze v sr su aj sacky. Nesmie sa pouzit rozmrazene a zas zamrazene.
Ja som stale vybrala aj rano, aby bolo po ruke rozmrazilo sa prirodzene a nesmie sa ohrievat inak ako vo vodnom kupeli, Nech ta ani nenapadne do mikrovlnky
a pis si datumy, ze sa nema dlhsie ako 6 mesiacov skladovat a najprv starsie spotrebovat. Ja som tak robila

zdenkam
5. feb 2010

Katka a jasne, ty opatrne so strukovinami zavadzat az postupne, ale ja by som to prve 2 mesiace neriskovala. A aj pomarance napr, lebo exoticke ovocie moze vyvovalt reakciu cez mliecko niekedy. Ale neni to pravidlo.

Ä ja som mala tie plastove tegliky od Aventu na mliecko. ONa sa to zide, lebo je tam aj odmerka na nich a aj neskor mozes pouzit na zamrazovanie prikrmov, takze jednoznacne sa to nestrati.

zdenkam
5. feb 2010

Este sa pochvalim boli sme dnes na kupalisko plavat a mala som aj ten tehu tampon. Je napusteny takou vazelinou aby do vnutra neprenikla voda, tym chrani zenu.

Inak maly bol taky stastny, este aj v aute plakala ze mama more swiming. Som stastna. SA vyblaznil a krasny teply aj detsky aj dospely bazen. Mavala som ho vela v dospelom, nech sa nedotyka dna a pohyb vo vode mu je prirodzeny.
Maminky s babatkami si nenechajte ujst dojcenske plavanie. Uzasna vec.

lucka_o
5. feb 2010

Jej ahojte baby...

Katka krasne dietatko.....nech sa Vam obom dari 😉
ako sa tak bavite o tom mliecku, tak bodaj by som aj ja mala dostatok...lebo u nas je s tym problem...

zdenkam tak ste si uzili pekny dnik.....parada...nevedela som ze su tehu tampony.. 😕

masabi to tehu oblecenie musim asi riesit aj ja...nezapnem sa do rifli.... 😒

baby ale uz sme pekne daleko že??????????len nech jeto tak aj nadalej drzim nam vsetkym palceky!!!!!!!!!

ako bolo spomenute...mame pravo na stastie....!

katka22r
6. feb 2010

lucka dakujeme 🙂

juuuj jak ja na vas stale myslim a modlitby patria aj za vas..snad vam to zbehne rychlejsie ako mne a posledne dni pred porodom vas nebudu tyrat ako mna 😒 aj tak som vedela ze pojde cisarskym a tak aj bolo 😀

burina111
6. feb 2010

kati tak vieš aké je naše zdravotníctvo...najskôr ťa potrápia ako takého škrečka a keď už máš život na vlásku, potom sa konečne do dačoho pustia..všetko sa u nás ženie zbytočne do extrémov...a vôbec nepreháňam...mám s tým bohaté skúsenosti žiaľ...ale hlavne že ste v poriadku...hoci na to nepríjemné človek ľahko nezabúda a vždy na nájde niečo, čo mu to pripomenie...ale tak laurička je krásna a v poriadku, hádam aj ty budeš skoro po cisaráku a už sa budete len a len radovať
krásny víkend kočky

katka22r
6. feb 2010

burinka ja som uz celkom v pohode... 🙂 zvladam bolesti uz len kvoli laure...

inak dadqa mi vcera pisala ze sa este zotavuje aj s manzelom...tak moja drzkam palce viem ze sa na to neda zabudnut ale musis verit ze pride dalsia moznost a sanca mat druhe babenko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre