Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

terezkami
7. feb 2010

baby, ja uz nevladzem. Som zasa chora. Nie velmi len mam priserne silnu nadchu. Z toho ako si musim stale fukat nos ma boli uz trochu brucho, tak len dufam, ze to neublizi miminku 😒 . Uz styri dni lezim s kopou vreckoviek v posteli ani spat sa mi neda lebo nomozem poriadne dychat. Snad sa to uz bude zlepsovat.
no nic prajem vam peknu nedelu.pa

burina111
7. feb 2010

terazkami ahoj, tak to sme na tom rovnako..tiež trpnem o dvoch paralenoch denne, či sa nič nestane ☹

miroslava89
7. feb 2010

ked na vas nieco lezie skuste radsej homeopatika..ani paralen nie je velmi vhodny..

katka22r
7. feb 2010

kocky ahojte...ta co to prisla na vas chripka?moja ja som este v 11tt brala ibalgin od bolesti zubov a to som ani nevedela ze som tehulka 😒 ...v prvom trimestri by sa nemalo nic brat ale myslim ze paralen neublizi...a co ako sa mate?....dala som nove foto malej do albumu

burina111
7. feb 2010

miri ja tiež musím namietať, aby sme tu zbytočne nestrašili mamičky.....bola som pri prvom tehu v nemocnici, tiež som sa trápila v horúčkach bez liekov a tak....no a tam do mna normálne napikovali paralenov habadej na zníženie teploty a doktor povedal, že pre bábo je bezpečnejšie ked mamička nehorí teplotou a má v sebe paralen...okrem toho teraz som vôbec do 4.mesiaca nezvládala ranné nevoľnosti čo trvali celé dni a brala som tabletky torecan, v príbalovom letáku je tiež striktne zakázané pre tehotné, rovnako ascorutin..občas je nutné menšie zlo....nehovorím, že to z liekmi preháňať, tiež sa snažím nejesť ich, ale keĎ horím od teploty ☹

zdenkam
7. feb 2010

Burinka nasi aj aj irsky lekari uvadzaju ze paracetamol je neskody aj v prvom trimestri ale ja som sa aj toho bala, aby som neublizila. Ale ja som nemala teploty.

Lucka, ano su take tampony pre tehotne, su napustene nejakou vazelinou, aj to je citit, ked ich chytis a to zabranuje tekutine preniknut do posvy a teda aj infekciam. Volaju sa Senta protec a stoja cca 100 czk 4ks.
Jooj, Lucka, kukam ze rodime takmer po sebe. 🙂

Juuuj, burinka, kukam, ze nejako dost toho beries. Isto ten paracetamol, neuskodi. Ja sa drzim, nastasite ziadne tabletky od kedy som tehu, len folic acid, ale uz som prestala, lebo to uz po 3. mesiaci nema vplyv.

masabi
8. feb 2010

No dievcata ja som v sobotu zistila,ze beriem denne dovjitú dávku MagneB6,teda 100/100mg a bola som si vybrat dalsie a teraz mám len polovicnu davku ...hlavne že ked som sa v lekarni pytala tak mi lekárnička povedala ze tu 100 mozu aj tehotne.Magnezium možno ale pyridoxin teda vit.B6 vraj nemá presiahnut urcite množstvo na deň,tak som tiež z toho bola trošku vyplašená ale už to nevrátim,snáď bude všetko Ok.Ascorutin je zakázany v tehu a ja ked som to zistila ani som ho nebrala asi len 2tbl,kym som špinila a potom už nie...ale ukludnujem sa tym že su kdejake fetacky,závislačky alkoholičky a majú zdravé deti.

zdenkam
8. feb 2010

jasne masabi,to je pravda. Lenze im sa napriklad rodia deticky s nizkou vahou a tak. Alebo zavisle na liekoch, nie sice psychicky ale fyzicky.

Ascorutin, 2 tb, by ti nemali iste ublizit. Ja som pri prvom tehu brala tabletky od bolesti hlavy v prvom trimestri, co sa tiez nemaju. Ale asi tiez len 2 tb. Ale nastastie tehu ma pozitivny vplyv na moju migrenu / a ta vie byt niekedy az so zvracanim/. Pocas tehu, to vobec nemavam a potom som presla na homeopatika, lebo sa tie tabletky nemaju ani ked sa koji.
Ale inak to mavam tak brutalne, ze mi lekari nevrhovali zvazit dlhodobu liecbu, co je tu financne nakladna. Neviem ako v sr.

burina111
8. feb 2010

čauko baby,jááj, tak ja neberiem všetky tie lieky pravidelne..v prvom trimestri som zjedla dva ascorutiny, ked som špinila...to od vracania torecan, ten tiež, dal mi dva balenia, spotrebovala som tri z jedného....a paralen, tak bohužiaľ, dva dni som jedla dve tabletky denne, čo už som mala robiť s vysokou teplotou...ak to ide, snažím sa nič nejesť. dnes mi už je lepšie, ale teplota stále...tak si nenavyberám....všetky tie lieky su predpísané a doporučené gynekologom tak sa snažím mu veriť, že by mi nedal niečo, čo by uškodilo. to som všetko pospomínala, aby boli tehulky v klude, proste su lieky čo sa môžu ak je to nevyhnutné a neznamená to, že ubližujete dieťaťku.
držte sa kočky, pekný deň

katka22r
8. feb 2010

burinka asi tak 🙂

xpetka1x
8. feb 2010

jooj ahojte baby ako mate?? zasa som tu na koniku citala ze dnes umrelo niakej babo v 21tt na sone ziadne pohyby a ani akcia to je hrozne... ☹ ☹ drzkajte sa baby

lucka_o
8. feb 2010

Zdenkam no je to natesno....inak Eliška...pekny vyber velmi 🙂

xpetkax tak to je hrozne 😢

katka22r
9. feb 2010

kocky hlavy hore vsetko bude dobre treba verit...

xpetka ahojko a ako sa mas ty?

burina111
9. feb 2010

baby ahojte, dnes sa vytešujem, ideme po kočík.....jáááj, môj splnený veľký sen quinny speedi SX.....pridám vám zajtra fotky ak ho dovezieme, že čo vy na to....
držte sa všetky, malej lauričke pusku 😉

burina111
9. feb 2010

kati som pozerala fotky, jááj, malá aká je zlatá..dobre ti spí? pohoda? som si všimla, že tiež dávaš červenú šnúročku...ja na to tiež verím..nosíme to s malým obaja 😉

burina111
9. feb 2010

miri ako malá? krásne meno ste jej dali....

xpetka1x
9. feb 2010

katka mam sa celkom dobre teraz v utorok 16.2. idem na kontrolu tak som zzvedava sa strasne bojim....prvy potrat som mala v 9tt akurat ked som mala menzeskovat..9tt uz mam za sebou teraz no ale aj tak sa bojim... papier kontrolujem po kazdom cikani!! ale zatial prsia mam furt vacsie aj ked az tak nebolia len bradavky su bolestive aj mi zle pride kazdy den tak grckam..vcera to boli chrumky..no tak hadam je vsetko ok...

katka22r
9. feb 2010

burinka noo davam jej cervenu snurocku lebo aj ja ju mam a celkom mi pomaha 😉 spinka v pohode noc mame celkom uspesnu a cez den sa jej viac prihovaram aby v noci hajkala ,jedine co nemame rady je kupanie 😒 snad sa to niekedy zmeni....

xpetka aj ja som stale kontrolovala po potrebe papier...neboj bude dobre len mysli pozitivne 🙂

terezkami
9. feb 2010

Ahojte, juj mam zle dni. Vcera som plakala lebo sa velmi bojim o moje babo. Dnes na tom nie som lepsie. Citim take pichnutia. Trocu ma boli v lavej slabine. tak neviem, ze co sa deje. Mamzel ma upokojuje, ze vrak mi rastie maternica, tak len z toho ma to moze boliet. Ma to boliet ked rastie maternica? Na sono idem az 25. 2. tak dufam, ze to do vtedy vydrzim.
katka, tvoja malicka je nadherna.
pekny den baby 😉

xpetka1x
9. feb 2010

terezka jasne to je normalne aj mna tak pobolieva pokial to neni pychanie a bolest krce priamo v podbrusku tak je vsetko ok... kazda zena ma ine bolesti...nestresuj sa dobre bude ja viem ze to cakanie je dlhe aj mne sa to zda ako vecnost,,,,,ja som bola u gynekologa 18.1. a objednal ma az o 4 tyzdne tak by som mala ist teraz v utorok tak som strasne zvedava...

a dnes v noci sa mi snivalo ze som tak isla na gyndu a robil mi sono ale babo nezilo..jooj taka som bola vystresovana ked som sa zobudila ale aspon ze to bol len sen a dufam ze sa nesplni!!!!!

terezkami
9. feb 2010

ved to je to najhorsie, ze to pichanie je v strede bruska smerom zdola nahor. tak neviem. xpetka tak ti drzkam prsteky na zajtra. atie sny mam aj ja. a teraz co mam taku nadchu nemozem poriadne spat a ked zaspim tak zvycajne tiez take stresujuce sny. Ale to je len dosledok toho na co nas mozog najviac mysli pocas dna. takze neverim na to, ze to co sa sniva sa musi stat.

zdenkam
9. feb 2010

Joj, Katka, cosi si mi pripomenula. V 6 tyzdnoch mal maly problemy s vrhacim zvracanim. 'T. j. ze to z neho vystriekllo, napr. lezala v postielke a prask na stenu. Ako z nejakej striekacej pistole a bol velmi nepokojny a v noci nespal, proste nie on. Drzali nas v nemocnici jeden den a robili sono a tak, aby vylucili nieco s traviacim traktom. Ale ked som uz bola zufala a skor nez isla do nemocnice som mu dala tu cervenu snurocku. Tu take nepoznaju. Si mysleli, ze to ma zo svetrika na ruke, lebo sa ma to este pytali. NO co im budem vysvetlovat.

Burinka, jaaaj, ja som sa zlakla, ze to beries vsetko pravidelne. Tak jasne, ze to je ok, ked gyn povie, ze je to ok, ved on je odbornik. Som zvedava na ten kociarik.
Ozaj roibte si niektora profesionalne tehotenske fotografie. Ja mam termin dohodnuty a sa na ne taaaaaaak nesim, chcem aj jednu polonahu a jednu s Patrickom ako sa tuli k brusku.

BAby, vy mate hrozne horor sny, to z toho ze myslite tak trosku dost negativne. Skuste viac pozitivne, no tak. Terezka, drzim vsetke prsty, nech je dobre.

Ja som mala vcera sen, teda sen, zaspala som , ked som ukladala maleho na hodku a sranda, som sa zobudila ze paaaaanenky, ja som zabudla na mimino, som ho tam nechala same.'To akoze dole v kuchyni. 'Tak vidite ja uz som pocitovo mala odrodene a druhe mimino na svete. Ale to bolo asi tym, ze ja skor zacinam mat obavy ako narocne to bude s 2 detmi.

zdenkam
9. feb 2010

Lucka, dakujem za pochvalu mena. NO pri Patrickovi sme zvolili irske meno /hoc aj u nas take je/, tak sme mu nechali aspon tunajsie hlasovanie. A Eliška je staročeske meno, a tatko je Čech, takže sme chceli zas niečo typicke narodne. A to sa na mna prilepilo, nejako ku mne samo prišlo, lebo ani som v kalendari nehladala, ani nikoho s takym menom nepoznam.
NO neznie to kraaaaaasne Eliška Veselá?
a ešte ten význam mena Eliška znamena vľúdna.

Inak burinka sa mi ten Piccaso co mas v albume potah zda pekne orignalny, Takze ten kociarik budes mat ci nie? Ozaj a vies čo čakáte?

Ja si myslim, ze červená šnúrka je otázka vole, ak tomu verite, funguje. Ja neverim, ale verim na veci ako ze sa niekto moze skaredo pozriet na človeka. To hej. Ja verim v pozitivnu energiu.

katka22r
9. feb 2010

kocky ako vas presvedcit ze ak budete mysliet pozitivne bude vsetko dobre?ja neviem ci mam este emocie po porode ale je mi do placu ako vas citam a neverite sebe ani malickemu...zalezi na vas ci to mimi chcete alebo nie...ono vsetko citi s vami...mala som 2 potraty viem o com pisem ked som cakala lauru

terezka to pichanie je normalne ved sa ti vsetko roztahuje a potom ak sa ti bude stahovat maternice spat do svojej dlzky bude ta bolest este silnejsia

zdenkam
9. feb 2010

tak tak Katka, aj ja to vravim a sa mi zda, ze marne. ☹

Proste treba verit sebe a dietatku. Nechapem kde sa berie ten hrozny strach. Teda chapem, ale nerozumiem ako moze byt vacsi ako nadej a radost.
Mna ked chytia cierne myslienky, hned 3 sekundy maximalne a si vravim, prestan, si to privodis. A zabera, mam proste embargo na zle myslienky.

Maminky buduce haloooooo. NO tak bude dobre.

xpetka1x
10. feb 2010

dobre ranko babule..poradte mi ja uz neviem co mam pit vsetku vodu vygrckam...vecer som bola smedna dala som si dzusik a sup do zachoda a grckat..potm som zaspala a v noci o jednej prisiel na mna smed ale nevedela som co si dat bp vsetky vody a dzusi a caje co mame doma som uz vygrckala a nic mi nechuti z toho a nemozem to ani vidiet...tak som si dala pohar cistej vody a sup o 1 ramo som zas grckal... 😒 ☹ a som taka smedna

katka22r
10. feb 2010

xpetka skus dojcensku vodu alebo vodu s citronom...mne to pomahalo

burina111
10. feb 2010

peti tak musíš iba po malých hltoch, neviem, to musíš prežiť do konca toho tretieho mesiaca, ja som už niekde vyššie písala, čo mi pomohlo....alebo ked je to také neznesiteľné, mne dal doktor čipky TORECAN, je to proti vracaniu, ja som už chudla, furt iba zvracala...takže skus sa opýtať..mne to pomohlo...v najhoršom som si dala a za pol hodku som po kusku čo to do seba dostala....teraz sa to už iba zlepšuje.
baby tak kočík doma, ja som z neho hotová, super je, krásny, ani sa mi nesnívalo..pridala som fotku. zdeni to nie je on, ten som chcela, ale ked som objavila quinny speedi sx, tak..bolo všetko jasné. včera do noci sme celá rodina skladali a tešili sa...no tak ja už som naladená na babo, všetky strachy zabudnuté...ja už verím v uspešný koniec...brušo mi už rastie riadne, neutajím už, aj keby som chcela..včera som ledva zapla rifle...takže sa teším...a vôbec nevieme čo to bude, na4D sone sa nám schovávalo...tak bude dalšie akolo 20-22tt tak hádam tam už ho vymakneme..no ja verím, že je to dievčatko. všetko je inak ako pri markim, tabuľka tiež jasne hovorí, tak dufam, že to ružové nekupujem zbytočne:o)) ale to je jedno..budem šťastná za krásne zdravé bábo v auguste, je mi jedno čo sa nám narodí, len nech je živé a zdravé...
baby ja na tie šnúročky verím...mne už od malička býva strašne zle, pohľady niektorých ľudí mi robia zle, potom zvraciam, dostanem migrénu...proste už roky bez šnúrky nechodím..vlastne nosím takú gumku do vlasov tenučkú na ruke..a malý to tiež nosí, pre istotu, možno v tomto nie je po mne, ale ked mu bude zle, to už bude neskoro a také drobec vám aj tak nevysvetlí, čo mu vlastne je...tak preventívne...tiež nevysvetľujem..proste má náramok a dovi...niekedy som mu viazala stužku na nožičku.
terezka a ty sa neboj, nič ti nebude, to je normálne, to už furt dačo bude, až do konca tehu...neboj, všetko bude v poriadku.
baby a ozvala sa mi dadka...jáááj chuda moje, nechali jej v maternici kusky placenty, ak sa jej to nevyluči, že další kyret....tak ja neviem akú ma už ona smolu chuda...tak myslite na nu, že sa spamatávajú s manželom....myslite na ňu, neviem či to pomôže, ale hádam funguje tá pozitívna energia na diaľku.
aaa kuknite na ten kočík, či sa vám páči...
teploty mám stále, bože už od soboty..neprestáva to..nič nemôžem jesť...v lekárni ešte povedali že mám skúsiť panadol..že ten je lepší ako paralen...tak ja neviem...určite mám chrípku, hlava mi ide tresnúť, všetko ma bolí, zapchatý nos, a to by mi až tak nevadilo ale tie teploty nezvládam...bojím sa o bábo, hádam bude všetko oka a skoro mi to prejde, už by fakt malo...
všetky pozdravujem, tešte sa baby, už sa nebojte, to si iba ubližujete, aj tak čo sa má, stane sa, iba čo bába nie su v pohode, lebo všetko cítia ako aj vy a potom sa vám narodia malý nerváci čo nebudú chcieť spať, jesť a nič....oki?? ??? tak si to užívajte.... 😉
pekný den

zdenkam
10. feb 2010

Burinka, ja sa tiez tak vytesujem a kociky doma az 2. 😀 Teda jeden v Irli a druhy v Srt. Uz si kukam aj dupacky kadejake na internete, no nemozem si pomoc. Ale nekupujem, pockam tie 3 t, len kukam.

A ja som uz nohavice normalne vyradila zo satnika. Desne ma tlacili v podbrusku. Joooj a ten zazrak v brusku sa mi tam uz vrti od minuleho tyzdna. Hlavne vecer to tak citim jak zatlci.

Xpetka, hlavne tu vodu po duskach, ja viem ze ak si moc smadna je to tazke, ale musis pomalicky.

To s Dadkou to je hrozne, to nemohli urobit tu pracu poriadne? Zas ju nechavaju trapit sa. 😠 ☹

katka22r
11. feb 2010

burinka pekny kociarik 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre