Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

zdenkam
17. feb 2010

Burinka, tak som kontrolovala tu tabulku a podla nej sme mali nejake 4 mesiace v case ked som pocala Patricka stale len nadej na chlapca. 😀 v mesiaci ked som pocala jeho tak chlapec, lebo maj a 29 rokov a teraz to je sranda, ale tiez tam je za sebou len dievcatko zas. Dokonca aj na to potratove ze by to bolo dievcatko a to som vtedy este aj vravela, ze ak o to nepridem ,tak ze to isto je dievcatko. Tak som fakt riadne zvedava teraz. 😉

xpetka1x
18. feb 2010

dobre ranko babule..
zdeni tu mame tiez celkom fajn lebo je plus 6 a krasne sa vsetko topi a uz vidno travicku🙂 hura..
nasa mala vaneska mala vcera 3 rocky tak sobotu oslavujeme juuj uz sa teskam na torticku 🙂
co sa tyka toho pohlavia no na to potratove si to kuknem zo zvedavosti...ale zatial to neplati aspon pri dcerke ktorAA JE PODLA CINSKEHO CHLAAPEC...

A TROSKU SPORTOVO TY NASI HOKEJISTI TO ZAS SPACKALI ☹ nevieme to na tych cechou stastlivych ☹

katka22r
18. feb 2010

🙂 burinka vyslo mi dievcatko 🙂 dobreee 😀

xpetka vaneske vsetko naj

terezkami
18. feb 2010

Ahojte kocky, nic nestiham... teraz som si vas docitala. xpetka tesim sa s tebou. Dufam, ze aj mna caka taka radost na buduci tyzden. Dnes mi je priserne zle ani do skoly som nesla. Neviem co mam zjest a tak mi skvrka v zaludku. Zatial som do seba dostala banan ale to je malo... aspon tie nevolnosti su dokazom tohu, ze mimi bude v poriadku. Inak vcera som mala tak nadherny sen, snivalo sa mi, ze som porodila chlapceka, joj bol taky nadherny 😀 😀 .
tak sa drzkajte pa

katka22r
18. feb 2010

terezka pfuj pfuj trimem palce 😀

burina111
18. feb 2010

ahojte holky,
no tak zdeni, teším sa čo napíšeš, že čo to bude, podľa toho to vychádza aj katke aj peti, tak hádam aj my čakáme dievčatko, tiež vychádza, aj to tuším, neviem ale....veľmi by sme chceli..ale tak čo, hlavne nech su zdravé.....
aj u nás pod tatrami že jar....sa nejako topí, asi to nie je trvalé ale taký jarný vzduch je vonku...tak sa teším, veľmi nemusím zimu okrem Vianoc.....
vaneske gratulujeme, rýchlo to uteká...
držte sa

katka22r
18. feb 2010

noo vsade to vyzera na jar u nas v presove troska fuka ale slniecko nikde a chodniky neodhrnute tak sa ide tazko s kocikom do kelu s tymi co to maju na praci 😠

zdenkam
18. feb 2010

Terezka drzim palecky. 😉
Jasne Burinka, len nech su deticky zdrave a je jedno ci dievcatko ci chlapcek. 🙂
Ale ak by som si mohla vybrat, tak este by som chcela dievcatko s rysavymi vlasmi. Moj manzel je rysavy. 😀 Patrick sa narodil rysavy a moj otec mi stale vravel ze to v zivote bude mat tazke, ze si z neho budu robit posmech a figu borovu do roka uplne vybldol, sak vidite jaky je blondiak. 😀

Vaneske krasne narodeniny. Poriadne to oslavte.

A nech vam tak ta jar pride pekne krasne,lebo ja idem 22.3. marca domov do Michaloviec a teda nemam chut na sedive neprebudene Slovensko ako byva po zime. Brrrr. Tu je zelen cely rok.
Patrick sa uz dnes vytesoval ako poleti za babi a potom pojde in train a bude tam spinkat a potom budu s dedom na zahrade robit fixing a dedo ho bude vozit in wheelbarrow/furik/. 😀
Clovek ma zrazu tolko dovodov na radost. Ja milujem jar. 😀

xpetka1x
18. feb 2010

terezka nebojkaj dobre bude drzkam palceky...
dakujem za gratulacie boli sme kukat v tescu dake tie oslavove vecicky pre deti ale dokopy nic nemali tak aspon baloniky tanieriky a tak 🙂
no veru nech sa to len topi a nech pride jar co najskor 🙂 lebo uz ma nebavi doma sediet...budem ak knedla zachvilu a ospala som cele dni z toho pocasia bola som aj vonku dnes ale vsade voda po xodnikoch a lad sa mi smiklo par krat...no hroza ale teraz ma prsat na wekend tak hadam to pojde dole..

baby a v ktorom tt ste vy mali potraty??asi by sa to nemalo uz riesit a mysliet len na to dobre ale tak trochu ma to zaujma..viem akurat o katke ze druhy mala v 12tt aj ste krvacali ci len taky zamlkli?

xpetka1x
18. feb 2010

inak ja milujem tiez jar ale v tom pokrocilom stadiu slniecko a aspon 18 stupnikou 🙂

burina111
18. feb 2010

peti tak u nás to bol koniec druhého mesiaca a trápili ma v nemocke niekoľko dní, nič nezaberalo, začala som masívne krvácať, tak nakoniec aj kyret a čo bolo najhoršie, ešte ho aj dokazili. natlačili mi pri tom maternicu na chbticu, takže mám veľké problémy...ale zas šanca, že sa to v tehu nejako vyrovná alebo si maternica nájde inú polohu. okrem toho som tehulka s endometriozou, tak neviem ale asi je to šťastie a s potratom pri mojej diagnoze sa vraj má rátať 😖

burina111
18. feb 2010

no a z hist. viem, že to bolo dievčatko a malo vývojovú chybu, takže vraj by sme sa nikdy nedočkali pôrodu a vlastne som mala šťastie,že som potratila skôr ako neskôr.....neviem ako iné baby, ja už teraz nemám problém o tom hovoriť..je to proste súčasť nášho života a všetko bolo asi ako malo byť. a nijako to už neovplivní to naše dalšie bábo....zas bude všetko ako má byť a nič s tým neurobíme a tak sa snažím si užívať a vychutnávať tehu a nestresovať sa každý deň čo a či sa náhodou nestane. no a verím, že náš anjelik Terezka nás a hlavne nášho syna a bábo ochraňuje a stráži 🙂

zdenkam
18. feb 2010

Xpetka, ja som tehulka s jednorohou maternicou - vrodena vada maternice - zevraj rizikovy stupen c. 2 a stupnov je 5. Potrat pri druhom tehu v 6. tt tehotenstva. Ziadne masivne krvacanie, ziadna bolest, 5 dnova mestruacia nastupila. To je vsetko. A "sralo" ma ze som nemala bolest, ze moje telo reagovalo akoby sa nic nedialo ale srdce islo prsaknut. Ja som o tom problem hovorit nemala nikdy. Ale niekedy mi to este pride luto. Po potrate mi nebola venova ziadna pozornost ani pri naslednom otehotneni, ziadny dufastan ako je to u vasiny bab tuna na fore. Proste sa to nechalo na prirodu ci to teraz vyjde. A na Boha a na nase silne chcenie.

Ze pri mojej abnormalite je tazsie pocat - trvalo nam to 1 rok, ale pocas tehu uz neni ohrozujuca ak sa k nej nepripaja abnormalita obliciek nejaka o ktorej neviem aby som mala. Minule sa na mna mailom obratila baba ze ma rovnaku abnormalitu ako ja a sa snazia pocat miminko, tak som ju tak potesila ze to ide, ze nech sa neboji. Som rada, urobila som dobry skutok. Lebo znelo to tak, ze ju lekari riadne vystrasili.
Vidite ake su fora uzitocne.

xpetka1x
19. feb 2010

juj zdeni no to ano je dobre ked sa da taktro potesit..
burinka tak tebe povedali ze dievcatko podla histologie???
no ja som potratilo v 9tt no vtedy so ☹ m zacala spinit slabucko ale citila som uz dva tyzdne ze neni vsetko ok bo sa vytratili priznaky a zacalo mi byt ako predtym cize ziadne tehu stavy...na histologii nezistili nic bo ked som prisla do nemocky aj napriek inekciam a tabletkam som zacala krvacat a v noci isli so mna az hrce krvi takze sa samo so mna vsetko vypudilo a ked ma cistili uz ani nebolo co..

Zdeni potom sme cakali 4 mesiace a hned sme sli na to a zadarilo sa no a tiez som bola bez duphastonu doki mi ho predpisala az po mojom naliehani a to len jednu krabicku cize 20 tabl. a jednu za den druhu som si sama dokupila ale je to dost drahe a neni to bez predpisu ale kamoska robi v lekarni...no a niektore baby to beru aj do 12tt niektore do 20 no ako ktora a ja len do 9tt ale uz kaslem na to ved ak to je ok a mame dobre podmienky na vyvoj malinkeho a nema ziadne vadi tak to tam ostane a bude pekne rast.. som nazoru co ma byt to bude

terezkami
19. feb 2010

xpetka, ja som bola v 12 tt a zacala som slabo krvacat. Ale podla vsetkeho sa plod prestal vyvijat asi v 5 alebo 7 tt. neviem mna len v 10tt prestali boliet prsia, prestalo mi byt zle, vtedy som sa tesila, ze to prestalo boliet ale to som nevedela, ze je to zly znak.
inak baby ako riesite bolave prsia. Mna strasne bolia, najhorsia je noc lebo mi aj pyzamo strasne vadi. som rozmyslala nad nejakymi obkladmi...nuz neviem 😒

katka22r
19. feb 2010

terezka skus tie obklady alebo jednoducho len teplu sprchu kazde rano aj vecer v 12tt by to uz malo prestat

burina111
19. feb 2010

terezka tak ja neviem, čo ti na to poradiť, v knihách som čítala, že treba dávať podprsenku aj na noc, ale podľa mna je to volovina...skús ako ti baby radia, skús ešte masiť s nejakým krémom možno to pomôže...a hádam to skoro bude už len lepšie.
peti a ty sa nestresuj, už dobre bude, nemysli na najhoršie....vieš, su baby čo o bábatká prišli aj v 5,6,7,8, ,mesiaci, dokonca aj pri pôrode...keby sme na to mali myslieť a furt kalkulovať tak si šedivá zo stresov a že čo bude...musíme veriť, že už bude len dobre...
držte sa všetky....my ideme kupiť zajtra nové auto, hrozne sa teším...potrebujeme proste väčšie, 4 sa už nevtrepeme do toho nášho krpca... no a v pondelok idem do poradne, tak vás budem informovať..hádam samé dobré správy a pekný víkend všetkým 🙂

janka0025
19. feb 2010

ahojte. chcela by som sa Vás opýtať, či ste robili niečo iné po optehotnení po potrate......mysím tým, že časté ležanie, oddych, proste či ste niečo zmenili.....alebo to je, príp. tak isto, ako pri tom predošlom....

terezkami
19. feb 2010

janka, ja si davam na seba viac pozor. viac lezim, nerobim tazke prace, ani nedviham uz nic tazsie ako kilo muky 😀 😀 . samozrejme manzel je na mna v tychto veciach prisnejsi dokonca mi neda umyt ani riad, minule zehlil 😉 😉 . aj so sexikom sme sa obmedzili, aj ked na to mi lekarka nedala nejaky zakaz. rob vsetko tak aby si sa citila v pohode. A ked mas blizkych, ktori sa o teba staraju tak sa nechaj rozmaznavat 😀 😀 . Ale zasa je dobre robit nieco aby clovek nemyslel na to ci sa mi moze znova stat co sa mi stalo. Hlavne sa nesledovat. Ja uz som s tym prestala lebo by som sa zblaznila. pichlo ma nieco uz som si myslela, ze potratim, potom ma zasa nic nebolelo a zasa som sa bala ci je vsetko ok. Mysli hlavne pozitivne.

xpetka1x
19. feb 2010

tak u mna osobne tak isto od rana do vecera na nohach upratovanie,varenie behanie s malou no frmol...dokonca mi po potrate a kyrete sa vraj nema sexovat daky cas no mi sme hned na druhy den ale s kondommi no a po 4 mesiacoch sme ich vysadili a sup na to ale ja som si myslela ze sa nesmie iba pustat ale ze ani sex to mi uslo🙂 ale hlavne ze bolo vse ok

burina111
19. feb 2010

jani no veru nič iné...a podľa mňa sa nenašetríš nič...keď sa má zas stať najhoršie, tak sa stane. určite sa nesil, nerob, keď nevládzeš, snaž sa nerozčuľovať a fyzicky namáhať a obmedz "neresti" ak máš...inak nič...toto tehu je o väčšom strachu a poznaní čo sa môže stať...ale nerobím nič špeciálne...povedala som si že všetko bude ako má byť. začala som brať aj femibion a duphaston ale ani nie po týždni mi ho dr. vysadil, lebo som to nezvládala a hrozne vracala. a bábo je zatiaľ s nami..okrem toho mám doma dvojročného nezbedníčka...tak pri ňom človek neposedí, nevie pochopiť, že maminka ho nemôže teraz nosiť...takže sa aj nosíme, kupeme, všetko..a zatiaľ je chvalabohu všetko v poriadku....tak hlavne buď pozitívne naladená a teš sa z tehu aj na bábo a nemysli pesimisticky a nestriehni kedy sa ti čo zlé stalo a tiež sa neplaš,že ťa tam pichlo, tam zabolelo....držím palce 😉

janka0025
19. feb 2010

no ja ešte niesom tehu, ale strašne by som chcela začať snažilkovať. Ja som pred potratom aj tak dávala velký pozor, ale až potom, ako som to zistila, dovtedy som sa naťahovala s drevom, atd....ved ako na dome...potom ako som sa dozvedela, som upustila uplne zo všetkého....nevedela som, čo možem a čo nie a tak som radšej nerobila nič hoc aj trošičku namáhavejšie....asi tiež tak max 1 kilo múky :D:D:D . a teraz rozmýšľam, či by som nemala ležať úpne až do začiatku, ale to sa mi zdá pritiahnuté za vlasy.....V máji budem mať svadbu, ale nemyslím, že by ešte mali byť nejaké velke stresy, to už všetko prehrmelo a vyriešilo sa. Ja viem, že lepšie by bolo počkať, a po svadbe sa do toho pustiť, ale veď vy viete aká obrovská dokáže byť túžba po bábätku...A nakoniec, ak sa to má zopakovať, tak to príde, či už budem tehotná pred svadbou, alebo až po nej...aspoň si myslím...

katka22r
19. feb 2010

janka drzkam prsteky

burina111
19. feb 2010

jani, no mám svadbu za sebou, neviem akú si predstavuješ, ale už len fakt, že tehotná v prvých mesiacoch, teoreticky..budeš na tých podpatkoch a v nepohodlných krásnych šatách, boh vie, či ti nebude zle ako skoro všetkým do štvrtého mesiaca no a len odtancovať mierne je dosť veľký zaberák....stresy máš, ak si ich sama narobíš 🙂 tak ja neviem, ja by som asi počkala, ale zas na druhej strane uplne chápem ako veľmi bábo chceš....tak ti silno držíme palce, nech to už dopadne akokoľvek a hlavne nech sa nič zlé nezopakuje....a vitaj v klube 🙂

zdenkam
19. feb 2010

Xpetka, ja som otehotnela 6 tyzdnov po potrate v 6 t. TAkze 6 je nejaka symbolicka u nas. A terezka nie, nerobila som nic ine po oplodneni po potrate. Neda sa, mam doma dieta o ktore sa treba starat a chodim do prace. Ale proste, zial to niekedy bez dovodov vyjde ze zena potrati, zle uhniezdenie a mozes aj sediet a prstom nepohnut aj tak sa to stane. ☹

Tiez si myslim, ze pokial tehotenstvo nie je vyslovne ordinovane ako rizikove nic setrenim nenarobis. Ja som sa jedine snazila maleho menej dvihat- ma 15 kg, ale aj to sa nie stale dalo a da. Aj teraz ho tu a tam dviham, ale citim ze mi to nerobi dobre, nieco sa tak napina v brusku.

Janka a pri snazilkovani sa dokonca odporuca aktivny pohyb a cvicenie, ze to vytvara lepsie prostredie na oplodnenie. A s tou svadbou, my sme mali jedno dieta 2 roky pred svadbou a na svadbe z neho bol krasny fesak, je to fakt fuk, kedy to babo pride, hlavne ze sa nan tesite. Teraz budeme mat jedno po svadbe, ak boh da. 🙂

masabi
19. feb 2010

Aj ja sa viac šetrím,kontrolujem...všetky sme asi opatrnejšie...ale je to tak niekedy s tým nenarobíme nič aj leď budeme ležať v posteli...

xpetka1x
19. feb 2010

no ja nasu malu tiez sem tam zdviham inak sa to neda do vane a ani z vane sama nevide a ked sme same doma...ja som sa zo zaciatku setrila viac som oddychovala ale ono sa to neda pri malom dietati a proste musim varit zehlit vysavat a celkovo upratovat... tak som v pohybe skoro celi den...

janka0025
19. feb 2010

no takže baby, väčšina z Vás už má doma čertíka a tým pádom aj verím, že až moc toho šetrenia nemôže byť....
velmi pekne ďakujem za povzbudenie a odpovede....
No svadbu budeme mať tak s cca 50 ľuďmi, som dosť vysoká a tak chcem vyššie (len 3 cm 😀 ) topánky na oficialitky a hned potom sa prezúvam, do takých akoby som to nazvala baletky? prosto sú pohodlné....šaty mám na zips a tým pádom ma až tak nesťahujú, sú lahulinké a strašne pohodlné....pri prvom tehu mi nebolo absolútne nič, žiadne mdloby ani nič podobné.....tak dúfam, že teraz si to na mne vynahradí....a ja budem na svadbe so sáčkom na ústach..... 😀 😀 😀 ale to by nebolo bohviečo, keďže ak by sa nám to aj náhodou podarilo, tak to nechceme čo možno najdlhšie nikomu povedať...

som sa normálne naštartovala....:D ďakujem, ste poklady, tak ja dúfam, že sa už čoskoro pridám k Vám.....

burina111
19. feb 2010

jani a tešíme sa na fotky zo svadby 😀 😀 😀 to len aby si nezabudla...radi sa pokocháme, nee baby???

janka0025
19. feb 2010

tak to určite nezabudnem... 😀 pre mna je ale najdolezitejsie mimi...tak dufam, že vydávať sa budem už tehu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre