Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

katka22r
27. feb 2010

noo pivko by som si dala aj ja...ale az zajtra si dam par glgov na malu 😀 dnes krstny s krsnou doniesli tortu aj kos aj nausnice aj vecicky,pofotim po krstinach a hodim foto

xpetka1x
28. feb 2010

☹ posledne minutky

katka22r
28. feb 2010

😉 to neva ony su pre nas vzdy majstri

xpetka1x
28. feb 2010

hi to ano ale ked si sadlo stastie na finou hadam si na nas sadne na ms vo futbale v afrike 🙂

kati pekny krst ti prajem a posli mi niake kolaciky juuj 🙂

xpetka1x
28. feb 2010

baby ja mam taku dylemu mala ide od utorka do skolky prvy krat no a neviem ci sa daco nosi?? detom lizatka a ucitelkam dake cokolkadky alebo kavicku ja fakt neviem..pametam si z detstva ze ked som chodila do skoly tak som nosila lizatka a ucitelkam kavu ked som mala sviatok ale ako skolka??,

katka22r
28. feb 2010

ajooj kocky tak sme doma vsetci mi mojkaju malu tak mam cas 😀 vyuzijem.... 😀 no jasne poslem foto potom xpetka takze kolacika mozes zakusit tak 😀 a pokial by dosli k tebe ak by uz asi neboli

xpetka1x
28. feb 2010

🙂 no asi tak niak...ja idem v piatok piect budem mat narodeninky.-) tak sa potesim dobrym zakuskom ak nepojde do smetiaka.. neni som bohvie aka cukrarka ale ked bude mala skolke tak sa lepsie vari aj pecie 🙂

katka22r
28. feb 2010

moja aj s cukrarne je dobre 😀

xpetka1x
28. feb 2010

to ano ale take by my svokra nepochvalila🙂

katka22r
1. mar 2010

ale co tam svokra 😀 😀 😀

xpetka1x
1. mar 2010

🙂

baby a ze mirkina mala zomrela!!? to som ani nevedela ze to uz tretie dieta za rok?? to je strasne... 😔

zdenkam
1. mar 2010

babenky docitam si vas nabuduce. Teraz len tak na chytro.

Mala som ten scan. Vsetko je v uplnom poriadku. Dietatko je velmi aktivne. A cinska tabulka, povedacky o roznych chutiach ci o uplne inom tehu, neplatia u nas. Cakame dalsieho chlapeceka. A viete ze som myslela ze holku, ale sa moc tesim. SAme chlapske hracky a hry u nas budu a laska od 3 muzov sa mi ujde. 😀
A proste v okamihu, ked mi povedali,ze je vsetko ok tak som si vravela, ze ak by povedali,ze nieco nie je v poriadku bolo by mi fuk, ake to bude pohlavie, len by som si zelala aby bolo zdravucke. Takze sa uz vytesujem chlapcekovi. Len teraz musime hladat meno 🙂

A ma to aj prakticke vyhody. Patrick mal tolko veci, ze som aj rozdvala aj tak mu kopec ostal. Budu poriadne vyuzite a nemusime kupivat ziadne babiky. 🙂 Mozme tie peniazky venovat do nejakych aktivit pre chlapcov. Ako jazdenie na koni.

iwanna
1. mar 2010

Zdeni 😀 , tak ste si to predsa nenechali ako prekvapko.....? 🙂

zdenkam
1. mar 2010

Iwanka, nie, lebo....no bola som nakazena tuzbou po dievcatko od manzela a len som sa ovladala nekupovat saticky. Tak som kupovala ze cervene zo zelenym dupacky ale asi len tak 8ks lebo po malom som mala sialene vela veci - vsetko darovane. A som sa bala, aby som nekupovala zbytocne, nebola sklamana.
TAkze vyhrala praktickost. Hold, prekvapenia sa nekonaju. Uz len nech to cele dobre dopadne.

Mirka je ta babenky, co mala ten predcasny porodo okolo toho 2O tt, vsak? ☹

Som citala clanok. Ze ake mate stastie, ze vam o tie deti bojuju. Aj ked niekedy prehrany boj. ☹ Len aby ste vedeli. Citala som to tu v anglickom casaku. Takze mama porodila babo v 22 t a 3 dni. Dali jej ho do narucia a 2 hodiny ho drzala a ono sa jej udusilo v naruci, lebo podla anglickej /a tipujem ze aj tunajsej irskej/ legislativy sa boj o zachranu dietata zacina az v 23 t tehu. Takze ta maminka sa 3x snazila o babo - umele oplodnenie v 36 rokoch sa jej to podarilo a kvoli 4 dnom, ktore by chybali do 23 t t jej nikto nic nespravil pre zachranu babatka. TAk pisala ze 2 hodiny materstva, je asi cele co mohla byt matkou. ☹
Sme to rozoberali s muzov, vravel, ze toho lekara by zmlatil. Tak som mu vravela, ze to by bolo asi posledne co by som chcela, aby este aj on isiel do vezenia. Ale ta maminka teraz bojuje o zmenu legislativy, nech to nie je tak hranicne urcene ze zachranovat az po 23 t t. ☹

Katka a davate nausnice? Ja som este pred 2 dnami vahala, ze asi by som nedala dievcatku, az potom ked vacsie ze sa tym blokuju niekedy niektore akupunkturne body. Teda, sama mam este ako mimino.Ale tak teraz tuto dilemu riesit uz nemusim. Chalpcekovi isto nedame.

A co aky bol krst? Nas maly bol krsteny ked mal 6 t. Krst super, Patrick hladom po ciciku takmer cical knazov prst. Nam tu dali aj take mini knizocky co mame hovorit a tak, takze aj krstny otec, co mal problemy s anglictinou bol ok. A navyse nam povedali, ze mozme otcenas vo svojom jazyku pomodlit. TAk to bolo take mile. Krstit druhe dietatko budeme zas tu, ak Boh da. Len krstna mama vtedy priletela z Prahy, krstny otec z Norska. Lenze krstna mama bude musiet byt ina, lebo termin porodu ma 7 dni po mne. 😀

xpetka1x
2. mar 2010

Zdeni blahozelam super ze je male zdravucke tesim sa s tebou!!moj muz by sa potesil veelmi keby cakame chlapceka🙂

Mirka bola ta co porodila v 22 ale malinka sa dost drzala tiez..je to smutne a strasne musi mat velmi vela energie aj sili ked zvladla to ze je behom roka umreli 3 deti!!! klobuk dole..

katka22r
2. mar 2010

mirka uprimnu sustrast 😖

zdenka no budeme davat nausinice ale az v 3 mesiaci tak nam odporcila detska lekarka..ona ich uz ma doma asu krasne 🙂 tsim sa ze male je ok

pheva
2. mar 2010

Zdenkam to co pises je hrozne....a hlavne to ze to dieta zilo. Som sokovana.

Ja som mala predcastny v 23 t 5 dni a tiez mi lekar povedal ze skoda ze som to tie dva dni nepotiahla dlhsie. Ale nas maly sa narodil bez znamok zivota. Ale tiez to bolo cele zvlasne..... zijem v FR

Byt na mieste tej Anglicanky asi by som toho lekara zmlatila.

xpetka1x
2. mar 2010

asi tak niak ale aky stat take mravy moc si nenavyberame..aj tie baby co ziju v uk co pisu ako to tam chodi no hroza......

baby ja som dnes skoro odpadla ma pot zalial zle mi prislo sa mi zahmlela a uz som len cakala kde ma vystre..som si lahla rychlo a preslo to.. bola to rychlovka par sekund...a som sama doma mala je v skolke manzel v blave..juuj

zdenkam
2. mar 2010

pheva, presne to, ze to dietatko zilo, len nevedelo samo dychat v tom stadiu to este nedokazu. A oni proste odmietli resuscitovat.
A pozeram ze tiez cakate chlapceka a budes ako princezna mat 3 rytierov. 😀 Drzim palecky. Aj moj muz vravel, ze by lekara zmlatil. Ale ved to uz nic nezmeni. Nikomu nepomoze. Myslim,ze to co robi teraz ze vedie kampan je lepsie, ak sa jej to podari, da nadej inym maminkam.

Kvoli Mirke ma to zvlast mrzi, co sa prihodilo. Lebo ved uz o jedno miminko prisla. ☹

Babenky o 19 dni letiiiiiiiiiiiiiiime do sr. Uz odratavam. 😀

katka22r
3. mar 2010

kocky a kde ste vsetky?sak tu je nas niejako riedko 😀

terezkami
3. mar 2010

ahojte, bola som dnes na sone. vsetko je ok. Miminku bije silno srdiecko. Povedali mi, ze termin porodu by som mala mat 4.10. Tak sa tesim. prajem vam pekny den 😉

burina111
3. mar 2010

ahojte holky, ja akosi nestíham ani čítať..takže kati u nás dávajú dievčatkám náušničky hned pri odchode z pôrodnice, donesieš ich tam v liehu a šup šup.
baby čo sa stalo s mirkou, bábom???nejako som to nepostrehla..hádam len nie to najhoršie?
dadi, moja tak vy máte čierne obdobie, už nech to skoro skončí a hlavne nech je maminka v poriadku čoskoro...držím palce.
že ja a hokej..tak podobne ako zdenka...veľmi ma to nezaujíma a nesledujem to vôbec...obdivujem ľudí, čo stávajú v noci, len aby to videli 🙂
zajtra ma čaká diabetologia, potom vám zreferujem, ako to funguje.

zdenkam
3. mar 2010

terazka krasa. Vidis, vsetko dobre bude.

Maminy v Irsku inak nechyrovat o baleni na siroko. Ja som pri malom pouzivala do 1 roka latkove plienky /na noc a vonku pampersky/ ale teraz idem kombinovat latkove moderne, kompostovatelne a pampersky. No a nasla som na www.nohavickysendy.sk latkove nohavicky, ktore zarucia sirkove balenie priamo na pampersku tak som rada. lebo ta nabalena ritka / a to mam kamosku co davala 2 plienky radsej/ vyzera desivo podla mna. Nic na tom dietatku nie je len velka gula na zadku.

A neviem odolat detskym nakupom a som si dnes zas trosku prikupila. TAkze to co mam v sr, asi uz tam necham a tu a tam si kupim cosi aj tu. Ze 3 ks trik s dlhym rukavom 3-6 mesiaocov a krasne hnede nohavice na traky s cervenym trickom rovnaka velkost. No a vsetko 4 Eura, lebo som to kupila z charity shopu. SA tak vytesujem. 🙂

A mam pocit, ze babenko kopka jak divoch. Ale viete, ze si to ked bezne fungujem ani neuvedomujem /nie ako pri malom /len ked napr. stojim pri sporaku a varim, tak mi to dojde, alebo ked si lahnem s malym ho uspat. 😉
18 dni a letime do SR. 😀

petika
3. mar 2010

Ahojte tehulky 😉 Zdenka GRATULUJEEEEEEEEEM .... nevadí že to nie je baba, aspoň bude mať Patrick spolupiráta 😎
Burinka, ako sa máš ty? Ako vaše tehulkovanie?
Katuška na plno užívaš maminkovstvo?

Ja sa už len teším, kedy sa k vám pridám, telíčko si ešte dáva trošku oddych, nejak sa mu nechce, tak len čakáme, kedy to príde. Nechávame to na vyššiu moc, asi vie, čo robí 🙂 prajem Vám krásny deň.

Dadulka, ako s tebou?

Mirka ☹ strašne ma mrzí, čo sa stalo ☹ aaaaaaaaach

xpetka1x
3. mar 2010

burinka ano Mirkina malinka dostala po 2 tyzdnoch krvacanie do mozgu..iba napisala ze malinkas je uz anjelik a odhlasila sa s konika a vse vymazala aj foto...najskor jej v 19tt zomreli dvojicky a teraz porod v 22tt.. je to hrozne a smutne a neviem co k tomu dodat... ☹ ☹ ☹

Zdeni tak ty uz odpocitavas 🙂 sa tesis co??ti verim aj ja by som sa tesila a veeelmi ved sa asi ani nevidite ze?, len cez webku...ale aspon ze mame tuto modernu techniku... aj u nas v nemocke hned prepychuju dievcatkam ak maminky chcu..mi sme nasej asi ked mala mesiac..

terezka gratulujem a drzkaj sa

Burinka ozik a ty kedy ides?? uz by ti mohli povedat aj co sa to tam skryva...ja som tiez strasne zvedava🙂

zdenkam
3. mar 2010

TA Mirka ma ale smutny osud. ☹ ☹ ☹ Dufam, ze to ten osud ludom kdesi inde vynahradza. Alebo v tom chcem verit.

xpetka, sialene sa tesim, neposledy som bola doma pred 6 mesiacmi a to teda nie je az tak davno, lebo najdlhsie som uz bola teda nebola 12 mesiacov a to minuly rok. Presne v septembri minuly rok som domov dosla po 12 mesiacoch. Len nastastie vtedy tu boli nasi na svadbu nasu, takze v januari maleho videli, t. j. 8 mesiacov bola pauza. Ale je ine byt doma ako mat tu rodicov. Doma sa tesim santeniu na zahrade, majstrovaniu s dedkom- teda nie ja ale maly a ja cez neho. Mojej sestra a bratovi. On je jedine vnuca v nasej rodine, tak je vzacny. Pradedka chodi pozerat - vola ho prajdeda 😀 . Ja si stale v sr kupim poriadnu kvalitnu obuv malemu, lebo tu su boty cez 4O eur, ale ziadne vysoke nad clenky ci tvarovana vnutorna vlozky. Hamba. A aj detska kozmetika ovela vacsi vyber, napr. tu nie su detske kremy na tvaricku na vietor a zimu. To stale nosime. No a sa nacpem slovenskymi potravinami do zasoby a nosime si ovocne caje, lebo tunajsi vyber sa neda porovnavat so slovenskym. No a slovenske casaky nakupim stale.
Inak tunajsi vyber ciernych cajov zas schova do vrecka ten slovensky. 🙂

A ja cez web vobec s nimi nekomunikujem. Cez telefon, zavolam kde a kedy sa mi chce. Stoji to 9 c za minutu takze parada. Vadi mi hovorenie do notebooku a navyse nechcem, nech maly si nezvyka na pc. Ma na to
spustu casu. Aj telku ma obmedzenu na 4O minut denne.

Inak uz mesiac do predu si pisem zoznam co si chcem zo sr prniest. Vy taketo starosti nemate vsak?
A co vybavit. Inak letim len ja a Patrick. Moj muz je neposed a u nas by 8 dni v kuse nevydrzal. V tom sa nezhodujeme, lebo on vravi ze 8 dni je vela podniknut nejaky vylet a ja ze dovolenku mam 1O dni . z toho do Dublinu mi trva cesta 3 hodiny, 2 hodiny cakania na letisku, 2,5hodiny let. Na obed som v Ba o polnoci mam rychlik do MI, doma som rano a cesta s5 to iste, takze 2 dni zabijem cestovanim. A proste z tych 8 dni si to chcem doma paradne uzit bez nejakeho vyletovania a trmacania sa kade tade.

Burinka, tak som zvedava ci vam vyjde dievcatko. Ale ver mi, ja teraz co viem ze chlapcek, sa uz tesim ako budu santit a vyvadzat dvaja chalani spolu. Nejako som sa automaticky sama preladila 😀

xpetka1x
4. mar 2010

no ja si myslim ze to co chceme sa nam akosi pomeni zdeni ty si cela babu mas chlapca burinka ce dievca bude chlapec a ja cakam na chlapca a bude dievca🙂 hi to by bolo srandy

no len si to domka pekne uzi.. mas tam aj kamaratky alebo rodinku co ponavstevujes??

ja idem dnes varit kapustnicu som dostala chut na Vianoce🙂

zdenkam
4. mar 2010

mam tam kamosa- taka sranda ma 2 chlapcov, tak robime stretka s detmi stale raz ked dojdeme a kamosku co ma dcerku. Vsetci nejako presli do rezimu maminiek a tatinkov a inak mi staci moja rodinka doma a pradedko maleho a asi pojdem kuknut maminu sestru. Ja nemam rada siroko rodinne navstevy. Nikdy sme na to tak zamerany neboli.
Skor sa viac tesim na kamosky, co ziju v Ba, u nich zostaneme do tej polnoci a potom ma odprevadzaju na vlak - stale mi tak pomahaju a su to moje naj kamosky - dvojicky. 'Spoluziacky zo strednej.
A este chcem vziat maleho do zoo v Ke, ak budem mat brat volno, nech nas odvezie - on je vojak z povolania. Tiez sa pomenej vidame, lebo uz bolo, ze som bola doma a on bol na Cypre alebo v Afganistane. 😒

Xpetka, hej vyzera to tak, ale to najdolezitejsie sa nastastie nemeni, ze bude dietatko. To sme chceli na samom zaciatku, az potom sme zacali vymyslat. 😀

Babenky, v septembri idem do sr v ramci materskej na mesiac, teda planujem. Budem letiet sama s 2 detmi - uz teraz sa obavam, ale proste muzickovi davam off nech si podnikne vylet a splni tuzbu a vylezie na 4tis horu v Alpach- pred 2 rokmi 150 m pod vrcholom to museli vzdat, lebo bola snehova burka a lietali blesky, takze to skusi teraz.

'Ale potom nas caka spolocna navsteva jeho rodicov v CR a este chceme na tyzden do TAtier. Mate nejaky typ na lokalitu a ubytovanie? Potrebujem nieco, kde by bolo pre Patricka aktivit. Plavanie, nieco na cerstvom vzduchu. Prosim poradte. Budem vdacna.

burina111
4. mar 2010

baby čaute, bože to s mirkou je to otrasné..ja neviem, to sa ani nedá slovami vyjadriť..ja by som to neuniesla...skláňam sa hlboko pred mamičkami ako mirka...musí to byť katastrofa..miri uprimnú sústrasť...zimomriavky mám všade.... 😢 😢 😢
baby tak ja oka..nooo, idem o dva týždne do poradne, potom by už malo nasledovať veľké 4d sono, tak hádam sa aj my dozvieme..tiež som strašne netrpezlivá, či je to naozaj dievčatko...no a postupne sa aj rodina dozvedá, že čakáme bábo..v pondelok chcem isť k mojej babke, tá bude isto jasať 😀
dnes som bola na diabetologii na tie záťažové testy..baby tak ja som to vôbec nezvládla..no trvá to dve hodiny, 3x mi počas toho zobral krv z prsta a moč no a ked som tam prišla dali mi vypiť 3dcl glukozy. ani 5 mminut neprešlo, strašne mi prišlo zle, zahmlelo sa mi pred očami a prebrala som sa na lehatku v ambulancii. odpalda som..tak som tam ležala v protišokovej polohe s mokrími obkladmi celé dve hodiny...ešte stále je mi zle od rána od 6, dostala som z toho značky a zvraciam...tak ja neviem...no a nebola som sama, po pol hodine dovliekli ku mne dalšiu tehulku s rovnakým osudom 😅 . výsledky budem mať v pondelok..tak hádam budu oka..inak tá samotná glukoza sa dá vypiť, nič strašné, taká hrozne sladká voda..len to asi na každého nejako pôsobí..no a nesmie sa chodiť, ani piť ani nič....o to horšie, ked príde zle. že vraj mi z toho klesol prudko tlak, mám nízky´/90/60/ a ešte sa mi znížil, tak vraj preto...no tak všetkým držím palce, kto to absolvuje, nech aspoň neodpadne 😀
inak sa mám fajn, ako sa pýtala petika, už aj zle mi je iba občas, brušo som pridala do albumu, už sa naplno tešíme s manželom....čakám na poriadne prvé pohyby..to už je človek pokojnejší, keď sa bábo občas ozve.
zdeni, ty to ako odpočítavaš...jáááj, tešíme sa s tebou...bože a ty už máš 21tt, super..hrozne to uteká....:o))
tak sa držte 🙂

burina111
4. mar 2010

zdeni, som pozerala album, takže chlapček???? ti povedali na ulz? ta to aké tušáky???nestraš, ja mám doma všetko ružové 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre