Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

matka331
17. sep 2009

grelu ...ja mavam vytoky stalee ale teraz som mala ttakyy bielo zlty a toska hustejsi dufam ze to neni ta zadka hm?

lubka89
17. sep 2009

ahojte baby dneska som sa dozvedela ze so uz v 7 tt

grelu
17. sep 2009

hlienova zatka ma konzistenciu ako bielok a je toho dost vela....asi ako tretina bielka z vajicka

bola si s tym vytokom u lekara?...robili ti kultivaciu, pripadne dal ti lekar na to nieco?

matka331
17. sep 2009

nie nebola som stym u lekara lebo om citala ze vytoky v tehotenstve su normalne....ale teraz utorok idem tak to spomeniem doktorke

grelu
17. sep 2009

no to je relativne...tehotne zeny su nachylnejsie na mykozy a rozne infekcie, preto mavaju castejsei vytoky...ale urcite by sa to malo preliecit

grelu
17. sep 2009

lubka...blahozelam 🙂))

lubka89
17. sep 2009

dakujem velmi pekne🙂

avanka
17. sep 2009

Lea, s tym menzesom je to pravda, aj u mna to vyzeralo, ako keby som ho dostala 7 dni po, ale to som len silnejsie krvacala.....
ved zajtra idem aj k lekarovi, lebo uz som 10 dni po a stale krvacam....

Po zakroku vraj nema byt sex 6 tyzdnov a mne povedali otehotniet najskor po 4-6 mesiacoch

grelu
17. sep 2009

avanka...ja som tiez tak 10 dni po zakroku a este spinim :-/...som z toho na nervy

miroslava89
17. sep 2009

ahojte.. mne tiez najprv povedali ze bez sexu aspon 6tyzdnov a neotehulkovat aspon 3mesiace.. ale potom na dalsej kontrole sme si "vypytali" suhlas prvy sexik sme mali cca 3tri tyzdne od potratu a teraz cca 7tyzdnov od potrtu som pravdepodobne opet tehu 🙂

grelu
17. sep 2009

mirka 🙂))...drzim palce, nech je to tento krat bez problemov 🙂

miroslava89
17. sep 2009

grelu dakujem.. snad to uz teraz dotiahneme do uspesneho konca 😔

dorik
18. sep 2009

caute baby 🙂

grelu obdivujem tvoj optimizmus a odhodlanie mna by to uz vazne zlomilo no klobuk dole!!! 🙂 inak asi tam pre baby este nebolo vytvorene priaznive prostredie lebo som to pred 4 dnami dostala aj ked som bola na jednej strane paradoxne dost smutna (paradoxne preto ze si myslim ze mozem byt rada aspon sa to vsetko poriadne zahoji a ked to uz pride tak nebudem mat stale ten blby pocit ze moc skoro) ale ved vsetko je tak jak ma...

lea myslim ze tych 6 tyzdnov bez sexu je asi az moooc nam povedali ze tak 2 tyzdne a tak sme to aj dodrzali horko tazko ;) co sa cakania na dalsi pokus tyka tak jeden z osetrujucich lekarov sa dokonca nechal pocut ze vraj je to cele blbost a cakat sa nemusi vobec a skusat sa moze v podstate hned (je lepsie si pockat 1 cyklus skrz urcenie datumu porodu) lebo asi jak pisala grelu ze ak na to telo este neni pripravene tak sa to neuchyti tak ci tak... takze ono si telo samo urci ci ano alebo nie...

lubka89 gratulujem a hlavne nech to mas bezproblemove a zbytocne sa netreba stresovat citanim clankou co sa moze stat a teraz to ma byt tak a tak a preco to u mna tak neni a podobne lebo babatko potrebuje veselu mamicku od toho aby aj ono mohlo byt stastne 🙂

miroslava89 moc vam drzim paste nech to tentokrat vyjde a dotiahnete to do stastneho konca 🙂 zaujimalo by ma ci si mala samovolny potrat alebo si tento suhlas od lekarov na dalsi pokus ziskala v tak kratkej dobe po kyretazi?

baby este by ma zaujimalo ci tu niektora z vas ma skusenosti s tehotenstvom v zahranici koktretne v uk? nakolko ja som mala stastie v nestasti a kyretaz mi robili pocas mojej "dovolenky" u nas a to sme povodne isli oznamit stastnu novinu a vidite jak sa s vami osud kolkokrat zahra... ale v podstate mozem byt rada ze som rada lebo o tunajsich (uk) praktikach som nepocula chvalospevy a teraz mam uz obavy sa o babatko pokusat opat v uk ale zase sa mi nechce cakat neviem aku dobu kym k nam ekonomicka situacia bude pozitivne naklonena a budeme sa moc ist snazit domov... takze ak ma ktorakolvek z vas s tymto skusenosti prosim dajte o sebe vediet, dakujem 🙂

lea821
18. sep 2009

Ahoj dorik... ja som v Gb a na kyret som bola tu v GB.... no ale niejake vacsie skusenosti s tehotenstvom nemam lebo nevydrzalo nam to dlho ... iba 11 tyzdnov ☹ ... ale budeme sa snazit zase po niejakom case... a pokial sa nerozhodneme ist na slovensko tak budem cele tehu tu v Gb a aj asi porod taktiez....

denne73
18. sep 2009

Ahoj Grelu.Tak my sme dnes boli v KE na tej genetike-odber krvi výsledky budu o mesiac. Pýtala som sa dokiho kedy môžme začať snažilkovať 🙂 povedal ,že o 3 mesiace vpohode a že mám už teraz začať užívať kyselinu listovu, alebo Femibion. No ten je rriadne drahý. Inak ako sa máš?? Čo máš nové? 😉

dorik
18. sep 2009

lea821 dakujem moc za reakciu!!! si ma dost prekvapila tym ze si tu bola na kyret nakolko mne u nas povedali ze este mozem byt rada jak to cele dopadlo lebo v uk ta ani nevycistia ani sa o teba nijak nezaujimaju pokial si za to tazko nezaplatis... ja som hned po navrate odvolavala prvy termin na scan ktory mal byt v 13tt a kedze moja midwife nebola na svojom cisle dostupna a na midwife centre kde robia scan som sa nemohla dovolat tak som zavolala na ten emergency contact kde som ich poprosila nech to daju vedet aj mojej midwife a nech mi zaroven zrusia termin na scan a nikto sa mi do tej doby neozval co ma vlastne este viac utvrdilo v tom ze tu na to kaslu... tak ja neviem... dost sa bojim sa o baby pokusat druhykrat tu v uk ale na druhej strane sa mi nechce este cakat taku dobu kedze termin navratu je zatial v nedohladne a na druhej strane si vravim ze ak ma ma stretnut nieco dobre ci zle tak sa mi to stane asi tak ci tak ci tu alebo doma. len ti chcem povedat ze sme este urcite jedny z tych "stastnejsich" lebo mi je hrozne luto tych tehuliek ktorym sa to udeje v nejakom vysokom stadiu ked uz ich baby aj kope a maju brusko a tak... ja len dufam ze next time nam to vyjde a na ten prvy neuspech si uz len horko tazko spomeneme! mozem sa ta este spytat co ti tu k tomu povedali /doporucili a ci ti robili este nejake dodatocne krvne testy a prehliadku l(ebo tu vraj tradicka gynekologicka prehliadka neexistuje a prvykrat ta vidia tam dole az ked rodis)? good luck lea821 🙂

aknomis
18. sep 2009

ja som potratila v 7 týždni. potom som počkala jeden cyklus a skúsili sme cez plodné dni. po plodných dnoch mi meškal den menzes, tak som si robila testík a bol snehobiely. na druhý den mi dorazil menzes. robila som si další testík, či náhodou nepatrím do kategorie tehotných čo dostanú menzes a zase len jedna čiarka... ☹ Teraz mám menzes, čakám na dalšie plodné dni... Som smutná, že sa to nepodarilo, ale asi to tak má byt. Dúfam, že teraz to vyjde...
Ak mi menzes začal 16.9, a trvá 6 dní, tak kedy sa máme začat snažilkovat? Okolo 27.9.?

denne73
18. sep 2009

Ahoj aknomis. Asi tak nejak okolo 12 dna od začiatku posl.mršky.

aknomis
18. sep 2009

asi tak... ked ja by som sa chcela ked už nie presne, tak aspon čo najbližšie trafit do dní, kedy sa máme začat snažilkovat, aby to malo aspon nejaký význam. ☹

grelu
19. sep 2009

denne...drzim palce, nech ta genetika je v poriadku...my musime najskor pockat na vysledky cytogenetiky (pri potrate posielali vzorky, ci bola mala geneticky ok), ktore budu az niekedy zaciatkom decembra...a ak tie nebudu ok, tak az vtedy pojdeme na gentiku...ale pevne verim, ze to bude ok a ze sa na Vianoce uz budeme moct snazit 🙂
...inak nic nove nemam...tento tyzden len tak vegetim, buduci idem po vysledky z histologie a na hematologiu, tak sa to trochu rozbehne....dufam, ze pridu na pricinu a nebude to nic zavazne, co by nam zenmoznovalo alebo bejakym sposobom zhorsovalo vyhliadky na donosenie zdraveho babatka

aknomis, nehadz flintu do zita...pokial nie je telo pripravene, tak niekedy sa brani proti pocatiu aj anovulacnym cyklom...mozno ti len nedozrelo vajicko (je to bezne)...neboj, pevne verim, ze do tych 3 mesiacov sa vam zadari 🙂)

aknomis
19. sep 2009

grelu:
dúfam, že sa to raz podarí.. som odhodlaná bojovať! 🙂

grelu
19. sep 2009

aknomis...to je najdolezitejsie...nevzdavat to 🙂

aknomis
19. sep 2009

snažím sa byt silná, len aby mi to aj vydržalo... moja túžba po dietati je taká silná, že sa to nedá ani popísat...

grelu
19. sep 2009

je tazke byt trpezliva a nemysliet na to, ci sa to tento mesiac podari...ale psychika vie spravit naozaj svoje 🙂

miroslava89
19. sep 2009

ahojte.. to je pravda ze psychika a podpora okolia robi svoje.. kazde jedno slovko povzbudenia kazda jedna chvilka pozitivneho myslenia dokaze robit zazraky

aknomis
19. sep 2009

ja som sa nevedela po potrate dat dohromady. ale dala som sa a verila som, že sa to teraz podarí... a ona prišla mrška.. tak som bola skoro tam, kde po potrate... je to hrozné... človek sa snaží dat dokopy a vždy do toho príde niečo, čo to pokazí...

iinuska
19. sep 2009

Ahojte, viem co prezivate, tiez som potratila v 9 tt, ale presne rok na to nam to vyslo a mame druhe babenko.Dolezita je psychika, ono sa to lahko povie nemysliet na to, ale je to tak. Tiez sme sa snazili a velmi to silili, potom sme si s manzelom povedali, ze nechame to na osud, co sa ma stat stane sa ...A stalo sa 🙂
Tak vam vsetkym prajem, aby vam vyslo co si zelate 🙂

aknomis
19. sep 2009

iinuska:
to sa vám podarilo až po roku??? a ked ste to nechali tak, tak úplne, alebo ste sa riadili plodnými a neplodnými dnami?

avanka
19. sep 2009

Aknomis, ani ja som sa neriadila plodnymi a neplodnymi dnami....jednoducho sme sa milovali kazdy den.....kazd ma ovulaciu inak, ja npr. nie na 14 ale asi na 20 den...
proste na to nemysli a milujte sa s radostou 😉

iinuska
19. sep 2009

aknomis, no rok po potrate. Ale my sme si dali po zakroku 5 mesacnu pauzu. Tak mi odporucil lekar.Nesledovala som plodne a neplodne dni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre