Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

alzbetkaz
25. nov 2011

@kukucg bola som v druhom mesiaci, najhoršie bolo že týžden predtým som prvýkrát videla srdiečko, &le bolo to rizikove tehotenstvo mala som tam nejaku zrazeninu. príčina môjho potratu bola zrejme mononukleoza ktoru v tom čase prekonal aj syn a aj ja som mala príznaky ☹. ok kiretaže som mala jeden menzes a druhý už zrejme nedostanem 🙂 dufam že to dopadne dobre lebo potrat je hrozná vec ☹ nikdy nezabudnem... ale už mam nejake hormony od lekara ktore by mali pomôcť udržať tehotenstvo ak sa potvrdi aj krvou 🙂 do pondelka nevydržíííím

alzbetkaz
25. nov 2011

@bambi2 mne robili kiretáž 21 sept. (potrat bol skôr len som nemala príznaky) a lekár povedal že po kiretáži budem mať špinenie a o mesiac mi nabehne menzes. lenže ja som špinila už vyše dvoch týždnov tak mi dal nejake hormony tak som prestala a hned jak som ich dobrala som dostala 26.okt. menzes (slabší) a potom som už zrejme otehotnela 🙂 (neplánovane ale som šťastná zatial) mrzí ma čo sa vám stalo velmi dobre viem čo to je len ja som mala útechu aj v tom že už mám 2 krásne detičky. Držím vám palce nech ste čoskoro tehu 🙂

bambi2
25. nov 2011

@alzbetkaz utechu mam aj ja doma, sice len jednu ale je to velky poklad!!!!!!!!! neviem co by som bez nej robila... 😖

poisonblu
25. nov 2011

@bambi2 ja som mala aj kyret, takze neviem...mne prvy menzes po kyrete prisiel nacas, ovulku som nesledovala....druhu ovulku som uz zachytila, potom druhy menzes zase nacas..a teraz tretiu ovulku som nejak nezachytila (teda hlien bol, ale pozitivny ovu test nie)...a treti menzes meska iba 2 dni

bambi2
25. nov 2011

@poisonblu mne je uz vsetko jedno... ja proste uz nemozem vydrazat 🙂

poisonblu
25. nov 2011

@bambi2 to ani ja nie..som si povedala, ze po druhom menzese ideme na to, ale som si len teraz (ja krava sprosta) zacala platit DNP (ze co ak to nezrusia), tak som chcela este pockat do decembra....teraz neviem, ci som alebo nie som tehotna...

bambi2
25. nov 2011

@poisonblu drzim ti palceky nech to vyjde... 😵 😵 😵 ja sa tesim uz na snazilkovanie...

kukucg
25. nov 2011

@bambi2 Tak drzim palce nech si cim skor ok a nech sa snazilkovanie podari 😉

kukucg
25. nov 2011

@poisonblu Aj my zaciname po druhej, ktoru mam teraz 😝 😝 tajne som dufala ze druha nedojde ale dosla tak mozno tretia nedojde 😅

kukucg
25. nov 2011

@alzbetkaz No ja som tiez videla srdiecko a az o tri tyzdne na dalsom sone sme zistli ze srdiecko uz nebije, na kyrete som bola 30:9 a teraz som dostala druhu MS.. Velmi ti drzima palce isto to dobre dopadne 😉 😉

bambi2
25. nov 2011

@kukucg aj ja ti drzim palce, nech ta tretia nepride!! 😵 😵 😵
ja mam dobry pocit teraz, ked je ta maternica taka podrazdena tehotenstvom tak by sa malo zadarit rychlo, nie?? ty mi tiez nevies povedat, mrcha by mala prist buduci mesiac. ak nepride teda este tento toho 27- 28. ale, je mozne, ze ked nepride, tak nebude ani ovulka?? ci ako to presne je?

bambi2
25. nov 2011

@kukucg a este sa chcem spytat ako dlho trvaju tie krce?? kedy asi tak prejdu??

kukucg
25. nov 2011

@bambi2 hej vraj sa po kyrete da rychlo zadarit tak velmi velmi dufam ze je to pravda.. 🙂 hm a neviem ti povedat ono je to tazko, niekedy byvaju jeden, dva cykly po kyrete anovulacne, a kedy dojde mrcha je tiez otazne... ved uvidis 😉

poisonblu
25. nov 2011

@bambi2 ja by som povedala, ze ten potrat mozes pocitat ako menzes, takze dalsi menzes o mesiac..a ovulku si skus odsledovat,ale nabehnut by mala...a pi alchemilkovy caj kvoli cyklu....

@kukucg no ja uvidim, ci sa zadarilo..mam chut si urobit test dnes, lebo zajtra mame ist na oslavu, tak ci vobec mozem pit alkohol :D nemam taky vnutorny pocit, ze by som mohla byt tehotna (ako som mala pri prvom), ale clovek nikdy nevie....bola by som rada, ak by test bol pozitivny, vela veci by mi to ulahcilo, lebo som teraz na PN kvoli psych.problemom z prace a zo sefa, tak by som aspon mala lepsi dovod na tu PN-ku 😀

bambi2
25. nov 2011

@kukucg no nevadi... tak budeme skusat... nic ine nezostava... 🙂 no nic idem po tomto hnusnom dni zalahnut... dufam, ze budem moc spat... 😒

poisonblu
25. nov 2011

@bambi2 a ty si sa vycistila uplne sama? vsetko?

bambi2
25. nov 2011

@poisonblu to mi povedali tiez viacery uz... mne dal dr. nejake tabletky, povedal, ze sa nemam zlaknut keby som viac krvacala... tak moze byt, ze to telo tak bere.. ved uvidime.
alchemilku skusim pozret, dufam, ze ju najdem, nemam ani ponatia ako sa vola nemecky, tak to pozrem v latincine... vyskusame...

@poisonblu drzim silno, silno palceky nech to vyjde... 😉 idem konecne zalahnut... dnes som od 4 rana hore.. poobede som sice trochu spala ale nic moc...

kukucg
25. nov 2011

@poisonblu A ktory DC si??

bambi2
25. nov 2011

@poisonblu no väcsina sla sama von. bola som sa ukazat u dr. ten mi dal tabletky iba na vyplavenie zbytkov, povedal, ze nechame telo nech sa da same do poriadku. uz tam toho nebolo vela. v pondelok idem na kontrolu. ak tam nieco zostane tak pojdem na precistenie ak nie tak super. ale ja si myslim, ze telo vie co ma robit... tak dufam, ze nebude nutne nic robit...

kukucg
25. nov 2011

@bambi2 Tak si teda pekne oddychni a vyspinkaj sa 😉

bambi2
25. nov 2011

@poisonblu ale moc som po tych tabletkach nekrvacala. nieco este vyslo na wcku ale nebolo toho vela. mozno zajtra sa to este spusti...
na zajtra planujeme vylet celodenny, trosku prevetrat hlavy... 🙂

@kukucg jasne idem konecne.. aj vam dobru nocku, ozvem sa zajtra... 🙂

poisonblu
25. nov 2011

@kukucg uz 30-ty den...menzes zvyknem mat na 28, resp. zacinam vtedy spinit a teraz ani naznak...nechraneny styk sme mali az na 23, ale sa mi zda, ze som mala posunutu ovulaciu cca o 4 dni....neviem, nejaky mam tento cyklus rozhadzany..

@bambi2 tak drzim palce, aby si nemusela ist na cistenie

bambi2
25. nov 2011

@poisonblu dakujem... dufam, ze aspon to vyjde tak ako ma... 🙂

kukucg
25. nov 2011

@poisonblu Vsak skus rano testik ked mas, uvidis 😉

alzbetkaz
25. nov 2011

ani by som neverila kolko nás je čo sme nechcene potratili ☹

poisonblu
25. nov 2011

@kukucg robila som si teraz, negativny...tak len cakat zostava, ze kedy menzes pride...

mirka32o
25. nov 2011

A ak nepríde? 19.10. sme zistili, že náš malý zázrak sa na nás už neusmeje. V stredu to bude už 6 týždňov a ešte som nedostala. Tohotná nemám byť z čoho. Začínam mať strach, či je všetko v poriadku. Dokedy mám byť ešte trpezlivá? A nie je moje vyčkávanie tak trochu nebezpečné?

poisonblu
25. nov 2011

@mirka32o prvy menzes po kyrete moze prist aj po 8 tyzdnoch...takze s lekarom by som to riesila az po tom 8.tyzdni....

jahody11
25. nov 2011

@mirka32o no, ja som dostala az 7-my tyzden po kyrete..., tiez som sa uz bala ale prisla..

kukucg
26. nov 2011

@mirka32o Neboj, zvykne sice prist tak za 4-6 tyzdnov ale aj 8 je este ok, ak nepride, chod k lekarovi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre