Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

bambi2
6. dec 2011

@usacek79 no vidis... ako nahle sa vsetko meni... hej, po tvojom odchode na dovcu sa to stalo... co uz stava sa... 😠
to faaaaaaaaaakt??? kto preboha????
drzim ti palce, dotiahnete to celkom iste do stastneho konca tento krat...
tak som som rada, ja mam taky dojem, ze moja pride tiez coskoro.. ale na buduci tyzden skusime uz... 😵 😵 😵

a ozaj aku ste mali dovcu??? uzili ste si to v trojici?? 😉

usacek79
6. dec 2011

@bambi2 no teda je to podes s tou prirodou, ale myslim, ze s tvojim pristupom pride uspesne tehu raz dva - tak ako aj u nas (zatial a hadam aj do konca..) 🙂 pozitivne myslenie fakt nie je fraza...
neviem ktore baby menovite, len mi to ta barbora, co robi tabulku napisala.. ze strasne vela bab za tie dva tyzdne odislo a dnes uplny des..
teda vy na to idete ale hopem, nuz ale ved telo sa zariadi ako treba, ak uz bude ready, tak sa tehu ujme, ak nie, pockate na dalsi cyklus, ved nehori 😉
ja idem next week prvy krat k doktorovi, tak som zvedava, co mi to tam vobec rastie a ci to je OK a tak... tiez na mna obcas prichadza panika, ale proste to potlacam, v podstate sa snazim na to ani nemysliet, ze som tehu a tak aj beriem ten utz nabuduci tyzden, nejako som sa vypla emocionalne, uplne naplno to zacnem prezivat fakt asi az v 4tom mesiaci 🤐
no dovolenkovali sme velice prijemne a tak si hovorim, ze ak to dieta prezilo tie styri lety, kupanie v studenom oceane, sexualne aktivity a besne prezieranie, tak prezije uz vsetko 😵
tradicne som takmer bezpriznakova, len pichanie v podbrusku a citlive prsia, tak sa ani nemam ako povzbudzovat nejakym tehotenskym grcanim atd 😀
no ved uvidime, vsetko je v "rukach bozich" 🙂

kukucg
6. dec 2011

@usacek79 Jeeee vitaj nazad 🙂 Aka bola dovolenka??? Co nove??

usacek79
6. dec 2011

@kukucg dakujeeeem! 🙂 nuz dovolenka je asi vzdy perfektna, tak taka bola aj tato 🙂 , len ten navrat do zimy je desnyyyy! 😠 a toboz do prace, sak ja uz som aj zabudla, co a ako robit 😀
nove nic, zatial nic nenasvedcuje tomu, zeby to v brusku nebolo v poriadku, tak hadam to aj lekar nabuduci tyzden potvrdi 🙂 a ty ako?

kukucg
6. dec 2011

@usacek79 Och to ti verim, zima, skaredo, kopec roboty, kto by sa sem hnal 😀 Urcite je v poriadku, tesim sa s tebou na buduci tyzden 😵 😵 Ja mam uz plodne dni po druhej MS, tak snazilkujeme 😵 😅 a uvidime ci z toho aj nieco bude... mrchu necakam 22.12 😒

bambi2
6. dec 2011

@usacek79 tak to som teda necakala, ze to bude az take cislo... som myslela, ze budem posledna!! to je fakt smutne a este k tomu teraz pred Vianocami... to nemam rada... ☹ tu by mala byt matka priroda praveze stedrejsia aby boli vsetci stastni na vianoce... ale co uz narobime... 😒
ja neviem ale ja sa citim v pohode... ziadne bolesti, spinenie, nic... ako keby sa nic nestalo... ja som pripravena na nove tehu, nove dietatko... citim, ze sa pyta k nam a verim, ze pride coskoro... 🙂 😵 😵
jedine co som rada, ze som nemusela na kyret... ja si tiez myslim, ze ked je telo ok vsetko ako ma byt, tak sa vajko uchyti. ak telo, maternica atd nie su este pripravene, tak z toho nic nebude... este to je sice cerstve, v piatok budu 2 tyzdne tak niekedy nabuduci tyzden dame dietatku sancu prist... 😉 😵 😵 😵

usacek79
6. dec 2011

@bambi2 jaaj ty si nemala kyret? no tak potom mas teraz cez vikend ovulaciu, tak sup uz preventivne na to 🙂
ja som bola aj po kyrete uplne v pohode, ziadne bolesti ani krvacanie, akoby sa nic nestalo.. a potom som sa nalievala alchemilkovym cajom a teda verim, ze aj on pomohol, ze sa maternica dala krasne dokopy a uz po 25 dnoch bola schopna menstruovat 😉 ja som chcela aspon 2 cykly pauzu, nech sa predsa len da maternica trosku dokopy po kyrete, ale ty bez kyretu ozaj nemas dovod cakat 😵
nuz v julovkach podla mna este urcite nepadlo posledne slovo, ja som len v 8tt, je nas tam takych viacero a aj v 7tt dokonca a to je este dalekooooo akakolvek istota... ja som potratila v 12tt minule, takze na sampanske je este casu..

@kukucg no tak uz na to menstruaciu ani necakaj, kramovat pocas vianoc je otravaaaa 😀 drzim palce, aby ste mali "biele" vianoce 😉

bambi2
6. dec 2011

@usacek79 byva uz pred mrchou ovulka ked neni kyret?? lebo dnes som spozorovala nejaky hlien bol aj priesvitny a aj sa tahal ako bielok... tak neviem... ze by sme skusili dnes pre istotu??? 😕 😵 😵 😵

yasmin0001
6. dec 2011

@usacek79 ahoj, ano aj ja som jedna z tych juloviek. A pocula som aj v mojom okoli hrozne vela pribehov z najblizsich dni. Neviem co sa deje...Drzim palceky nech ti to vyjde s babom

kukucg
6. dec 2011

@usacek79 Och bodaj by si mala pravdu 😵 taketo biele vianoce by som si velmi priala 🙂 jedine co nechcem biele je tehu test 😀 😀 😀

usacek79
6. dec 2011

@bambi2 samozrejme, ved potrat je menstruacia 😉 tak sup na to!

nelynka
6. dec 2011

@yasmin0001 aj ja som jedna z juloviek z podobnym koncom ako ty..
tiez ocakavam tuzobne mrchu, co nam prinesie..
keby bolo na mne, necakam ani jeden cyklus..
tiez pijem alchemilku a brala som ATB na preliecenie.. 😖

usacek79
6. dec 2011

@yasmin0001 no to mi je luto, to je tu snad julovkova skupina presunuta 😒
no ono vo vseobecnosti potratov je vela - 80% tehu konci potratom (akurat ze z toho vacsinou ani nevieme, ze sme boli tehu, lebo sa to vyplavi hned pri prvej menstruacii..), niekedy sa to zial natiahne az do 2 ci 3 mesiaca (prip. aj neskor..) a vtedy to uz cloveka zasiahne.. nuz ale, priroda urcite vie, co robi, stale to opakujem, ze aj ked je potrat v prvom trimestri desny zazitok, urcite je to lepsie riesenie ako potrat v druhom ci tretom trimestri alebo nebodaj chore ci postihnute dieta.. 😒
a hoci su statistiky potratov smutne a cisla su vysoke, rovnako vysoke su aj opacne cisla - uspesnych tehotenstiev po potrate 😉 ona sa ta priroda vzdy snazi urobit to najlepsie a ked nam to raz zbabre, tak potom to zvacsa rychlo napravi 🙂 takze hlavne netreba stracat nadej, jeden a ani dva potraty nie su dovod na paniku, ani sa nenadzame ako a budeme s nohami na koze rodit 🙂 drzim palce!

bambi2
6. dec 2011

@usacek79 tak to som nevedela... to mi tu na mk nikto nepovedal... iba mi pisali, ze to mam riadnu odvahu tak skoro zacat... 😕 😕 😕 😀

kukucg
6. dec 2011

@usacek79 Fakt 80%??? Bola som v tom ze tretina, vraveli mi to kamoska, lekarka co robila kyret hovrila ze tak 2 z 5 tehu 😒 😒 a vraj sme "statistiku splinili" a dalsie bude ok 😖

poisonblu
6. dec 2011

@usacek79 ahoj, tak vitaj spat doma 🙂 drzim palce u lekara, nech je vsetko v poriadku...my uz snazilkujeme, resp. trenujeme, lebo plodne dni mi zacinaju az zajtra :D pevne verim, ze tentoraz sa to podari a budu to naozaj vesele vianoce 🙂

usacek79
6. dec 2011

@bambi2 nuz tak je to tak - potrat je, ze sa neudrzal plodik a odisiel aj so sliznicou a teda odlupovanie sliznice je menstruacia, presne tak, ako ja kyretaz je menstruacia - aj ked nasilna. preto po nej treba idealne aspon jeden cyklus pockat, nech trosku zhrubne, no su tu baby (a je ich dost), co otehotneli ihned po kyrete (dva tyzdne po kyrete!) a uspesne donosili zdrave babatka 🙂 no samozrejme su aj take, co aj na druhy krat potratili, ale ja si nemyslim, ze je hlavna vina v tom, ze na to isli priskoro - potracaju druhy krat aj tie, co cakali pol roka, proste je to to iste, ako pri prvom potrate - prirodzena selekcia...
no a ze mas odvahu - to je len o tom, nepodlahnut strachu a paranoji... baby po potrate su stokrat viac obozretne, ako boli predtym, takze preto sa pozoruju az az, vsetko robia papezskejsie, ako papez, co povie doktor je pismo svate... (nech sa na mna baby ale za toto nehnevaju, je to kazdeho vec, ako k tomu pristupuje 😉 )
ja si myslim, ze proste priroda vie, co robi a ak je telo pripravene otehotniet, tak otehotnie hned, nie je zaruka, ze aj donosi, no to nie je nikdy! tak preco stracat cas cakanim nejake mesiace, ked ani v tomto sa lekari nezhoduju, kazdy hovori inak.. proste len capnu radsej viac casu, aby sa potom kryli, ze "ja som vam to hovoril, ze mate cakat.." no uzasna rada! a ked to vyjde - co je asi vacsina pripadov, tak budu hovorit, ake to bolo stastie...
ja ta podporujem, drzim palce hoci aj DNES 😵
ja som tiez necakala 4mesiace, ako mi omielal doktor a ak to nahodou nevyjde, vobec to nebudem priposovat tomu, ze som otehotnela priskoro.. proste uvidime - a ak to vyjde (comu najviaaaac verim), tak som si usetrila par mesiacov cakania, co sa v mojom veku pocita 😉

monika2712
6. dec 2011

@usacek79 zlatinko ty si uz doma??? ani sa neozves!! akooo?? 😉

usacek79
6. dec 2011

@kukucg ano, ale ta tretina su potraty, o ktorych vieme - teda ze uz sa zo zhluku buniek vytvorilo embryo a my sme po vynechanej ms a mame prip. tehu potrvedene aj testom ci lekarom... drviva vacsina je tzv. biochemickych tehotenstiev, resp. potratov - to je to co som pisala - ze zena otehotnela dajme tomu pocas ovulacie, no normalne jej pride menstruacia, lebo sa ten "zhluk buniek" - oplodnene vajicko, ani nedokazalo uhniezdit v maternici, resp. nastala ina chyba, preco je tehu hned ukoncene..
jasne, ze dalsie bude OK, musi niekto plnit tie statistiky, tak to holt vyslo v tomto zivote na nas 😉
@poisonblu dakujeeeeem a zelam aj tebe najkrajsi vianocny darcek, sup sup do postele! 😉

usacek79
6. dec 2011

@monika2712 helou zlatik, no som len od dnes od obeda doma a uz ako vidis tu deriem klavesnicu 😀 nuz citam, ze sa opat nezadarilo, no ale ako vzdy hovorim, ze netreba pochybovat o uspechu 🙂 ani Rim nebol postaveny za den 😵 niekomu to holt trva dlhsie, no o tom krajsie babo to bude! 😵 😵

monika2712
6. dec 2011

@usacek79 uz som si precitala ze si si uzila dofcu atd.. mne sa pokaslala ovulka tento mesiac ☹ takze vianocny darcek zrejme nebude..

poisonblu
6. dec 2011

@usacek79 najprv musi manzel prist z prace :D ale neboj, teraz ma ma na sebe nalepenu kazdy den :D

bambi2
6. dec 2011

@usacek79 zaujimave, to mi nikto takto pekne nevysvetlil ako ty... 🙂 😵 😵 😵 ty mas fakt toho v hlave viac ako nejaky gyndos!!! klobuk dole 😉 🙂

to mas svatu pravdu!!!! ja totiz velku doveru v lekarov nemam, hlavne po tej mojej co som od nej odisla... 😖 presla som k novemu, ten je super. ale ja uz nic neurobim bez toho aby som sa neporadila s ludmi co maju skusenosti alebo prezili to co ja.. takze, aj tie hormony co mi dal, som si hladala na nete info, spojila sa s babami ktore mali tiez spontanny potrat, teda telo nechali vycistit a dospela som k zaveru, ze ziadne hormony, telo sa pekne vycisti aj same. tiez som zacala pit alchemilku, a mam taky pocit, ze mi dost pomohla, ma docistila lebo naposledy ked som bola u dr. tak povedal, ze je tam toho minimum. a o den neskor vysiel este dost velky kusok von... a zrejme posledny... 🙂
aj ja to stale hovorim, ak je telo pripravene tak nevidim dovod cakat... ak to nevyjde, svet sa nezruti, budeme skusat dalej.. ale za pokus to stoji... o nic nepridem a nic nepokazim urcite... kazdy tak ako mu vyhovuje... a mne to vyhovuje uz teraz ...

usacek79
6. dec 2011

@monika2712 no teda ta tvoja ovu neposlusna - ale vies, ona chuda setri na najkvalitnejsie vajko, tak sa nemoze vytrieskavat kazdy mesiac 😉 ja som nemala dva krat za sebou po kyrete ovu a potom prisla a BAAC! 😉
a to neva, ze vianocny darcek nebude - je totiz uuuplne perfektne pod vianocnym stromcekom PLODIT! 😵 😀

kukucg
6. dec 2011

@usacek79 Hej hej, asi mas pravdu, teraz ma napadlo ze hovrila o pravidle tretin, ze cca tretina odide tak ze ani nevieme, tretina uz neskor, cize spolu okolo 66% a tretina to dotiahne dokonca, to by tak zruba sedelo 😒 No mame to za sebou a uz bude len dobre 😅

bambi2
6. dec 2011

@usacek79 takze mam pocitat den potratu ako prvy den ms?

monika2712
6. dec 2011

@usacek79 hm ona sa aj rysovala, aj hlien bol, aj ma pichalo, akurat ze to prislo uz 8-9dc, a potom zrazu nic... teplota nestupla, takze asi folik nedozrel... no najblizsia ovu okolo silvestra, ale povedala som si ze sa prestanem sledovat, a aj asi aktivne snazit, merat atd... vidim ze to nefunguje u mna, respektive skor mi je to na skodu ☹
no som zvedava na tvoje sono, ze ci bude vsetko v poriadku, kolky si teraz tt?

usacek79
6. dec 2011

@bambi2 jeeezos dakujem, ale tiez nikto netvrdi, ze co pisem je 100% pravda 😀 ja tak kombinujem odborne informacie, clanky, skusenosti inych, moje a logiku 🙂 a najma vieru, ze vsetko je ako ma byt, a ze nech je to akokolvek, vzdy je to aktualne najlepsie mozne riesenie 😉
mne v minulom tehu lekar hned capol duphaston, ze na udrzanie tehu a fakt hovadsky mi to pomohlo.. 😒 aj preto teraz k lekarovi nejdem tak skoro, lebo by mi to zase capol a ja to proste nechcem, aj ked si viem predstavit tie dristy, co mi lekar bude davat, ze som nezodpovedna a riskujem.. nuz ak, tak, ja proste hormony nechcem, mam alergiu na farmabiznis a to, ako sa snazia lekari urobit z tehotenstva diagnozu, pritom je to najprirodzenejsia vec na svete!
alchemilka, vitamin E,C (citron),D, kompletne mineraly (schindeleho), kyselina listova - to som si nasadila po potrate ja a furt to viac menej konzumujem 🙂

usacek79
6. dec 2011

@bambi2 ano, den potratu je prvy den ms, samozrejme ono sa to uplne utrasie az po prvej ms (ak pride 😉 ), teoreticky moze byt aj omeskana - po kyrete prichadza najcastejsie az o 6 tyzdnov, niekedy az o 8, ale to by nemal byt tvoj pripad 🙂
@monika2712 nuz asi nedozrel betar jeden 😒 okolo silvestra? jaaaj tak to bude novorocna divocina, treba ist kdesi na chatu alebo tak, nech mate uplnu idylku na plodenie 😉 ja som dnes 7+2tt, teda osmy tyzden.. tiez som zvedava na tu buducotyzdnovu kontrolu, ani nevies ako 😀 na jednej strane by som sla aj hned, na druhej strane mam chut to este prelozit az na ten predvianocny tyzden... no uvidime, ci to vydrzim 😀

bambi2
6. dec 2011

@usacek79 no ja beriem tiez nieco ale iba koli kys. listovej. ale zacinam kazdy den odstavovat ovocie zeleninu, tak dufam, ze to nieco pomoze... chemiu nemusim ani ja... ja som uz dobrych par rokov nedala do ust tabletku. az v den potratu, tie krce sa nedali vydrzat. tak som si jednu supla, aj to mi musel dr. dat, lebo ja doma nic nemam. teda neskladujem. som skor na prirodne vsetko a ked tak tak radsej homeo... ale chemiu- dakujem neprosim... 😖
ale teraz som mudrejsia, ono to asi malo svoj zmysel vsetko...
a ak pocitam den potratu ako prvy den ms tak vychadza ovulka na 11 decembra. to znamena ze hned zajtra alebo pozajtra skusime... 😉 😀 teda nie ze skusime, urobime ho hned na prvy sup... 😀 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre