Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

usacek79
29. jan 2012

@yasmin0001 no to by jednoznacne malo byt uvedene na obale, cudne, ze nebolo 😕
nasla som jeden pekny, siahodlhy clanok na temu bryndza, ked uz robim osvetu 😉
http://www.agroserver.sk/news/bryndza-vieme-ze-...
tam sa pise aj to, ze teoreticky rozdiel zistis podla konzistencie - cim viac je "droliva" hrudkovita, tym je vyssia pravdepodobnost, ze je "prava", teda nepasterizovana. Ta pasterizovana je akoby kremovitejsia trosku, lepsie sa roztiera...

inak pisu tam, ze este nebol pripad, ze by sa s nepasterizovanej bryndze ktosi nakazil listeriou ci inou pliagou, ono je to len take "preventivne strasenie" 😖

bambi2
29. jan 2012

inak Jonas mi vypocital, 2. febr. mam nadej ci co, zivotaschopne dieta.. este som sa k tomu vobec nedostala, neviem ako to funguje... 😀 ale nejako neviem, neverim nato...

zuzkat1
29. jan 2012

ahojte🙂 mozem sa pridat? este sice nie som tehu ale som po potrate 4 mesiace a uz sa snazime o mimi,ale strach mam teda riadny aby sa zas nestalo nieco zle..som presvedcena ze este raz a to uz bude konecne - teda ak sa to zopakuje uz sa o mimi viac pokusat nebudem...

bambi2
29. jan 2012

@zuzkat1 jasne, neboj, budes aj ty zachvilu v inom klube 😉

usacek79
29. jan 2012

@zuzkat1 nuz vitaj 🙂 drzim palce, no rozhodne nemozem suhlasit s poslednou vetou... ja som po dvoch potratoch a som uuuplne pripravena na treti pokus 😉
preco to vzdavat - kym zijeme, treba skusat 🙂
poznam baby, co potratili 3-4x, niektore aj 5x!! a napokon sa dockali! 😵
su to sice bolestne skusenosti, no netreba sa tym nechat odradit, len si proste dlhsie pockame, no urcite sa dockame 🙂

yasmin0001
29. jan 2012

ahoj
@zuzkat1. Neboj sme tu zatial aj netehu! Jasne, ze sa mozes pridat. Vsetky sa tu bojime co a ako. A ty uz si potratila viac krat, ked sa tak bojis a vravis, ze ked sa to zopakuje, tak je koniec?
My zeny sme silne, zvladame sa oklepat a ist dalej. Ja som sice este len necele 2 mesiace od potratu, ale uz sa mi to zda akoby to bol zly sen, nehovorim, ze som z toho uz vonku, ale da sa povedat, ze som v pohode a pripravena na dalsi boj!!! Mna aj lekar upozornil, ze sa to moze stat znovu, ja sa nevzdam ani za svet!!!

zuzkat1
29. jan 2012

@usacek79 jaj no neviem ci som nieco take chcela pocut 😅 myslim to o tom mnozstve potratov... je to hrozne ze niekto sa musi tak natrapit a ine maju ani nevedia ako... ja som to blbo znasala ale to asi kazdy aj ked som to navonok nedala vobec najavo ...kazdemu som to oznamila stylom stalo sa ale nelutovat prosim... no ale dufam ze to uz sa to nestane... myslim ze u mna by to bol asi naozaj posledny pokus... aj ked nemozem vediet naisto, len teraz to tak citim... tiez sa to stalo tak ze v 10+4tt a zistili to po 10tich dnoch...nic ma nebolelo ani som nespinila proste rana pod pas...

zuzkat1
29. jan 2012

@yasmin0001 nie len raz..ale aj to je dost... mne dr povedal ze dalsie tehu nebude ani len rizikove tak neviem -dufam

bambi2
29. jan 2012

ani ja to nevzdam, nikdy.. chcem este min. 2 deti.. a ak sa zadari, tak sa potesim aj 4mu 😉 😀
ja som chcela vzdy velku rodinu. a budem bojovat dovtedy, dokedy nebudem mat to co chcem!!!!!! 😉

yasmin0001
29. jan 2012

@zuzkat1 kazda jedna z nas ta tu dokonale chape. Ja som mala spontanny potrat a tiez to bola rana pod pas. Este jeden den bilo srdiecko a vsetko okej a o dva dni na to zo mna vsetko vyslo von!!!
Aj ja som bola pred vsetkymi hrdinka, nezniesla som tie psie oci, ze ty chuuuudatko nase!!! Brrrrr... ale bolelo to samozrejme velmi.

zuzkat1
29. jan 2012

@yasmin0001 no ja to teraz nikomu ani nepoviem kym nebudem mat po 12tom tyzdni - len dufam ze nikto ani nic nevsimne,lebo mne bolo pri oboch tehu hrozne zle... takze to asi nebude az take nenapadne ak sa zadari...

zuzkat1
29. jan 2012

a uzivate nieco na podporu tehu? teda myslim nejake vitaminy ...take co su na obdobie planovania tehotenstva?

yasmin0001
29. jan 2012

@zuzkat1 u mna to nebude nenapadne vobec, lebo budem musiet byt asi hned PN! Takze kompletne vsetkym dojde, ze preco. A ak to znovu nevyjde, este ma urcite aj vyhodia z prace. lebo kto by uz chcel zamestnavat zenu, ktora chce mat ocividne dieta a stale je kvoli tomu mimo prace. Ale je mi to uz jedno, lebo od decembra sa mi trosku poprehadzovali hodnoty a zistila som, ze mam diagnozy o ktorych som netusila a pri tych bohuzial hrozia opakovane potraty. Takze idem bojovat so vsetkym co k tomu patri... Aj ked ma mozno caka este vela slz a bolesti, ale zivot je kratky a asi mi to za to stoji!

yasmin0001
29. jan 2012

@zuzkat1 1. polovicu cyklu alchemylku a kazdy den jednu tabletku femibionu (kys. listova)

kacena85
29. jan 2012

baby neviete nejake info o ashermanovom syndrome?nema to tu niektora?ja si chystam papiere na interne a nasla som tam napisane od gynekologa podozrenie na dany syndrom ☹ .mala som zase co nasj
nasla som nejake info na nete...ale ak ma niektora vlastnu skusenost potesi kazda info

bambi2
29. jan 2012

@kacena85 nasla som nejake stranky v nemcine... a tebe vynechava cyklus ci co?? a ako ti nato prisli?? roblili ti nejake vysetrenia ci este len ides??

zuzkat1
29. jan 2012

@yasmin0001 to ma mrzi ze to mas take komplikovane, ale mas k tomu dobry postoj tak verim ze sa vam zadari...ja som chvalabohu ok a dokonca aj babo bolo zdrave takze nevieme preco sa to stalo... a neviem ci mozem nieco uzivat...budem musiet ist do lekarnepopytat sa,lebo ja malu este kojim...

kacena85
29. jan 2012

@bambi2 no ja som potratila pred rokom vo feb a odvtedy mi mrcha nedosla ☹ , nasledovali vyvolavacky, antikoncepcia, hormon profil a od oktrobra som to stopla plne zuby som uz toho mala a dr ze pojdete na hysteroskopiu ☹

yasmin0001
29. jan 2012

@zuzkat1 ja tomu tiez verim. Aspon na to bol moj potrat dobry, ze som sa dozvedela veci, ktore som nevedela, tak si budem moct dat na seba vacsi pozor!

bambi2
29. jan 2012

@kacena85 inak citam, ze sa to moze stat aj pri kyrete, ak ta moc vyskrabu. vraj by sa to malo robit "IBA" celkom jemne a nie moc ostrymi skrabkami ci co to je... takze kyret je viac nebezpecny ako ked zena na kyret nepojde 😕

bambi2
29. jan 2012

@kacena85 fuuuha, ale vidis, predtym si mrchu mala, tak bolo vsetko v poriadku. ziadny syndrom.. az po kyrete, nieco mi tu nesedi... 😖

bambi2
29. jan 2012

@yasmin0001 aj ja to berem ako skusenost... ci uz zlu alebo dobru, ma svoj vyznam... ale co bolo to bolo, ja sa uz tesim na nove tehu 🙂 😵

kacena85
29. jan 2012

@bambi2 hej hej do kyretu bolo vsetko ok, ms pravidelne sem tam nejake dni meskania ale inak ok, a teraz mam vsetko uplne na hlavu postavene, tie hormony robia so mnou nemozne veci, nalady otras, moc. cesty stale prechladnuta, zaludok hore nohami, slepak pobolieva, no proste cely spodok, vyrazky ako pubertacka, pokial som mala antikoncepciu som to tak nevnimala, az teraz ako som ju tak vysadila

usacek79
29. jan 2012

@kacena85 no veru, aj ja som vygooglila, ze to moze byt dosledok zle urobeneho kyretu 😒
https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/ashermanov-syndrom-a-ivf-2/ tu o tom pise jedna baba, skus jej napisat, mozno ti povie svoje skusenosti 🙂
a tu je nejaka diskusia k tomu - http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...
a toto som nasla - „Ashermanov syndróm“ je komplikacia ktora moze nastat po kyretazi /cisteni/, kedy sa moze „príliš zoškrabať“ sliznica maternice. V maternici sa potom vytvoria zrasty a žena nemenštruuje, alebo len veľmi slabo, pretože sliznica je veľmi nízka alebo takmer žiadna. Riešenie tohto problému spočíva v operačnom odstránení zrastov v maternici (hysteroskopická operácia), a hormonalnej liecbe.

bambi2
29. jan 2012

@kacena85 no aj hormony su humus teda a pekny!!!! neskusala si homeo alebo nejake bylinky???

bambi2
29. jan 2012

@usacek79 vidis, takyto je "BEZPECNY" kyret. informoval vas nejaky dr. ze aj to sa moze po kyrete stat??? ako vedlajsi ucinok??? 😕 dam ruku do ohna, ze nikto nikomu nikde nikdy take daco nepovedal... 😖

usacek79
29. jan 2012

@kacena85 a tu je k tomu seriozny dokument.. by som zabila toho lekara, co ti to robil 😒
www.srusty.cz/wp-content/uploads/TS_Ashermanov_...

usacek79
29. jan 2012

@bambi2 presne.... som zdesena! 😖 najma ten doc link co som vlozila je dost skepticky 😒 drzim palce kacene, aby sa jej to dalo dokopy 😨

kacena85
29. jan 2012

@usacek79 dakujem za info, si zlata, nasla som to aj ja, vyskusam napisat tej babenke 😉
a jasne ze to je dosledok kyretu dovtedy som bola ok, aj ms pravidelna, vsetko bez problemov, a neviem preco zase jaaaa mam to stastie ze mi to moc ti nasi uzasni dr vyskrabali,ale mne museli mala som strasne bolesti a neslo to samo ☹

usacek79
29. jan 2012

@kacena85 no ved ked uz museli, tak museli, ale zjavne boli snazivejsi, ako bolo treba 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre