Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

usacek79
30. jan 2012

@bambi2 nuz ono v tej sukromnej klinike si akoze platis za komfort... 😒
no ja som sa citila fajn aj na tych Kramaroch zadara 😉

bambi2
30. jan 2012

@usacek79 ja viem, ale tych 130 eur ci kolko by poistovnu nezabilo! ved nechodis kazdy mesiac na ten zakrok...
a hlavne, ti zdravi... na co platia poistky???
ked sa to zobere, ja platim poistku okolo 400chf mesacne, nejakych 350 eur iba ja. kolko to mas rocne?? a potom nechcu ani nic preplatit, nech idu do certa! ved nas okradaju, to mi pride ako keby clovek platil pokutu za to, ze je zdravy 😖

zuzkat1
30. jan 2012

@bambi2
@usacek79 u mna bolo dolezite aj to ze som mohla ist v ten den domov, kedze kojim tak to bolo pre mna podstatne...bola to klinika jednodnovej chirurgie ...o 9tej som bola na stole a o 1nej som sla domov... dali mi cislo na mobil ze keby daco mozem volat kedy chcem.. a vsetky nasledujuce kontroly uz boli v cene aj sono a injekcie - museli mi 2x pichnut vyvolavacku lebo ja som vobec nekrvacala - sice ani po nej ale vraj to bol taky mix ze aj na stahovanie maternice... teda v postate to stalo 45 eur a mala si full servise... tych 55 kvoli tej krvnej skupine bolo nieco s cim neratali lebo mi to mali pichnut po porode, lenze samozrejme ze tam mi to nikto nepichol, takze tak...

bambi2
30. jan 2012

@zuzkat1 ja to chapem.. ale preco by taketo sluzby nemohli robit aj v statnych nemocniciach? kam idu tie prachy z poistovni??? ja by som bola najradsej, keby to bolo tak ako v usa... kto chce, nech si plati, kto nie ten nie... lebo ja tie peniaze neprecerpam co platim.. a platim vlastne pre nic za nic... 😖

zuzkat1
30. jan 2012

@bambi2 ale platis nejak vela nie? a jasne ze by bolo lepsie keby to tak bolo vsade....lenze toto je slovensko a nie utopia... tu si bud zvyknes alebo vezmes nohy na plecia...

bambi2
30. jan 2012

@zuzkat1 u nas je vsetko drahe... 10 % z manzovho platu ide na poistky... 😖 😠 😠 😠 😠 co by som ja za tie prachy mohla vsetko mat??!!!! 😠 si prestav, ze som nebola 2 roky ani len na gynde... na co to platim?? tychto 1000chf co sme platili teraz za kontroly a neviem co, by som si bola schopna aj sama zaplatit...

zuzkat1
30. jan 2012

@bambi2 no ale to sa stavim ze by si platila nie 1000 ale ovela viac keby si nemala poistky

zuzik1983
30. jan 2012

baby ja so za kyret neplatila vobec nic

usacek79
30. jan 2012

@zuzik1983 jasne, ani ja som neplatila nic v statnej nemocnici- my sme len porovnavali, kolko ktora doplacala alebo mala doplacat na sukromnej klinike 😉

@zuzkat1 no ono to inak je jednodnovy zakrok, len v statnej si cloveka jedna noc preventivne nechaju, nech ma poistovna co preplacat 😉 ale pre mna to bol praveze prijemny oddych, bola som sama, som si to mala cas sama so sebou prebrat...

katty27
30. jan 2012

@usacek79 presne ako píšeš,, v štátnej ťa nechajú jednú noc na pozorovanie a ráno domov,,mne dali vyvolávačku o 10.30 a o 15.00 začali kontrakcie,,pôrod som mala o 21.00 potom hneď na vyčistenie a ráno domov.

usacek79
30. jan 2012

@katty27 mne robili zakrok az o 22.00 vecer a nechali si ma tam dve noci pre istotu, ale ako hovorim - bola som rada napokon, prijemny oddych mimo domu 🙂

katty27
30. jan 2012

@usacek79 a teraz sa pokúšate o bábo,,?

usacek79
30. jan 2012

@katty27 nie, som len 5 tyzdnov po potrate, predtym som potratila koncom augusta, takze uz mam tehotenstva akurat tak plne zuby 🙄
teraz si dam pauzu pre seba, budeme sa hyckat, aby sme sa potom opat niekedy od juna celi oddychnuti vrhli na plodenie 😉

zuzkat1
30. jan 2012

@usacek79 no keby som nemala malu tak aj by som uvitala take nieco,ale takto som chcela byt s nou... to mi pomohlo viac ako hocico ine...

yasmin0001
30. jan 2012

@usacek79
@zuzkat1
@katty27
Baby tak pre mna ta noc v nemocnici nebola prijemna ani nahodou!!! Bola som na izbe s dalsimi dvoma pacietkami, strasne sa mi chcelo stale plakat, celu noc som nespala a stale potlacala plac, aby som ich nerusila. celu noc som hrala hry na telefone, aby som na to nemyslela a vzdy ked som prestala zacala som plakat a stale som smrkala a kvilila. Normalne som sa chcela o 10 vecer vypytat uz domov z nemocnice. Tam by som sa dobre vyrevala a zaspala a bolo by!!! To bola zatial asi moja najhorsia noc v zivote.
Nehovoriac o tom, ze sa tam po chodbe promenadovali tehotne zeny cakajuce na porod 😢

bambi2
30. jan 2012

@yasmin0001 viem si to predstavit... aj ja som rano u dr. videla same tehotne... islo ma porazit, fakt... to bolo to posledne, co som potrebovala ten den videt... 😖

zuzkat1
30. jan 2012

@yasmin0001 jej tak to sme mali rovnaky program...bola som sice doma ale mala mi o 8mej zaspala a potom som si kupila hru do mobilu a hrala som az kym som nezaspala... a inak ja mam kamosku ktora ma okolo seba same tehotne baby a vtedy ked sa mi toto stalo tak mi o inom v mailoch ani nepisala len ktora ma kedy termin a podobne... ona sice ze ako ma lutuje a ze hrozne, ale fakt je ze kym si to neprezijes tak netusis co to je... keby vedela tak sa o tehotnych predo mnou ani nezmieni...ja som tie reci uuuplne ignorovala a ani to nepomohlo...

katty27
30. jan 2012

@zuzkat1 zuzka ty to mas o troska lahsie,,lebo už babo mas,,ja som cakala prve a mozno preto to bolo dost tazke,,ale treba ist dalej a dufať, že to pride čoskoro 🙂

katty27
30. jan 2012

@yasmin0001 ano určite to bolo ťažké,,a hlavne ja keď som mala normálny pôrod a vedela som, že dieťa je mrtve,,citila som že zo mna ide von a ani ho neuvidím,,ale sú to 4 mesiace a život ide dalej 🙂

katty27
30. jan 2012

@usacek79 a po prvom potrate si po kolkých mes. otehotnela?

usacek79
30. jan 2012

@yasmin0001 no tym, ze ja som sa s tym relativne rychlo zmierila, ten cas samoty (sice som nebola sama na izbe, ale boli cudzie, takze som sa citila ako sama) som skor vyuzila na rozmyslanie, take vstupovanie do seba a rozhovory s "vyssou" mocou 🙂

@katty27 po dvoch cykloch - 22.8 som potratila, 29.10 otehotnela.. obidve tehotenstva boli na prvy pokus, plodenie nam ide jedna radost 😉 3x klop 🙂

zuzik1983
30. jan 2012

no ja som tiez celu noc v nemocnici preplakala , az som si musela neskor pytat tabletku na spanie, ked som nespaala,tak som plakala, hry na mobile to aspon trochu zmiernili, ze som na to nemyslela nonstop

ika84
31. jan 2012

ahojte, trochu som si precitala a ma zarazilo ze vassi tam nechali, ja som po kyrete sla hned domov. prebrala som sa z narkozy, bola som so sestrou na wc, polezala som si hodku a pol a sla som domov....zdalo sa mi sice divne, ze pred tym ma nechali 5 noci v nemocke len tak a nic mi nebolo, to ako na pozorovanie a a po kyrete, ked som nevedela chodit, ma poslali domov hned. Ale prisiel po mna mm a bola som rada ze idem odtial prec...no a dnes som bola na gynde a mam kopec liekov a hormonov na rozbech tela tak sa velmi tesim akos o mnou bude veselo najblizsie 3 mesiace i ked po poslednej takejto liecbe som otehu 😝 😅

zuzkat1
31. jan 2012

@katty27 mozno to vyznie velmi hlupo co teraz napisem a dufam ze to nepochopis nespravne, ale myslim ze keby som prisla o prve bolo by to ovela lahsie pre mna...nevedela by som o co prichadzam a pri malej som sa vzila do tehotenstva az po 18tom tyzdni ked mi prisli vysledky ze je zdrava...to co sa robi u kazdeho tehu -genetika...ak by prisli zle vysledky sla by som na potrat... takze dovtedy som to moc neprezivala... mozno to vyznelo necitlivo. dufam ale ze to pochopis...

zuzkat1
31. jan 2012

@katty27 teraz pozeram ze ty si uz v neskorsom stadiu prisla o mimi... tak to ma mrzi-to si neviem ani predstavit☹

zuzkat1
31. jan 2012

@usacek79 to s tym plodenim🙂 malu sme "vyrabali" pol roka...ale to sme v podstate nejak neriesili... bolo to nieco na sposob ked bude bude ked nie tak nie... ja som aj ostala v poriadńom soku ked som zistila ze som tehu... a druhe to uz sme mali premyslene a to na prvykrat... tak snad sa aj teraz rychlo zadari

mirka32o
31. jan 2012

Ani ja som sa tam cez noc neohriala. O 13h narkóza, o 15,30h som sa prebrala a o 17h som štartovala auto a sama som si to aj odšoférovala s 1 prestávkou, lebo som už cez slzy ani nevidela. Bola som v štátnej a tiež som neplatila nič.

katty27
31. jan 2012

@zuzkat1 nie mas pravdu 🙂

katty27
31. jan 2012

@zuzkat1 uz je to za nami tak v poho

ssassa
31. jan 2012

Ahojte nema niektora zvas skusenosti so zelenym jacmenom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre