Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

bambi2
15. feb 2012

@svintekova no ked uz mas bolesti tak sa to moze blizit. aj ja som mala take slabe bolesti. a to celu noc, to som uz nespala iba sa prevracala z boku na bok a ako keby vo mne nieco bublinkovalo... celu noc, ani som poriadne oka nezazmurila. a ked som rano sla na wcko uz to aj islo... takze to urcite nebude u teba dlho trvat! drzim palce nech to mas co najskor za sebou!!! a potom uz iba cakat na mrsku a mozte ist zase na vec 😉

svintekova
15. feb 2012

@bambi2 bojim sa toho,ale tiez by som to chcela mat za sebou, len neviem ci som ready

bambi2
15. feb 2012

@svintekova neboj, zachvilu to pride... vobec sa neboj, ani ja som nevedela co na mna pride. bude to len troska viac krvi, budu vychadzat velke kusy zrazenin, mozno bude treba aj pomahat nieco vytahovat. ja som nemusela. slo to same... trvalo to cele asi 10 minut viac nie. treba ale pockat pokial uz nepojde nic a daj si potom vlozku.. je mozne ze budes mat este normalnu mrchu potom. ja som krvacala tusim este 4 dni a potom este spinila par dni.
ja som si isla lahnut a potom po takych 4 hodinach som dostala kontrakcie, hrozne boli, som si musela dat tabletku od bolesti, nedalo sa to vydrzat. po par hodinach uz bolo dobre... akurat, ze som sa citila taka PRAZDNA... kup si alchemilkovy cajik, mozes ho zacat hned pit ked to bude z teba von. pomoze docistit... 😉 a potom uz bude lepsie aj psychicky aj fyzicky, uvidis...

svintekova
15. feb 2012

@bambi2 mam pocit ako keby som dostavala krce tak cca kazdych 5 min. Chvilku to boli a potom prestane/bolest sa da vydrzat.

bambi2
15. feb 2012

@svintekova podla mna sa ti to kazdy chvilu moze pustit ale moze to aj niekolko hodin este trvat. ale podla tych bolesti to asi dlho uz nebude.. niektore zeny to maju aj pred tym. ja som nemala, ja som mala asi 4 hodiny neskor nato... mozno sa telo uz pripravuje... a bolest je podla mna znamenie, ze to zachvilu vyjde von...

svintekova
15. feb 2012

@bambi2 no bojim sa,nech to uz mam za sebou

bambi2
15. feb 2012

@svintekova neboj, budes to mat za chvilu za sebou... a budes sa tesit, ze si nemusela na kyret 😉 mas doma nieco od bolesti??

svintekova
15. feb 2012

@bambi2 mam len zensky caj kt. obsahuje aj alchemilku, moze byt?

svintekova
15. feb 2012

@bambi2 proti bolesti Ibuprofen

bambi2
15. feb 2012

@svintekova co je tam vsetko ake bylinky?? hej mozes aj ibuprofen...

svintekova
15. feb 2012

@bambi2 Bylinný čaj vhodný pri menštruačných a klimakterických ťažkostiach. Má priaznivý vplyv na maternicu. Je vhodný pri zápalových ochoreniach močových ciest a poruchách metabolizmu.

Zloženie: materina dúška, medovka lekárska, alchemila žltozelená, myší chvost, repík lekársky, ľubovník bodkovaný.
-čo si myslíš, možem tento čaj?

bambi2
15. feb 2012

@svintekova no ja by som asi skor tu alchemilku asi pila cistu...

monika2712
15. feb 2012

@svintekova drzim ti velmi palce aby si to zvladla, aby to vsekto vyslo, rozluc sa s babom nejak v duchu a prezijes to lahsie, keby boli nejake komplikacie tak radsej chod na pohotovost (odpadnutie alebo daco) dufam, ze muz je pri tebe, budes ho potrebovat..

svintekova
15. feb 2012

@bambi2 bohužial tu v Irsku nie je ☹

svintekova
15. feb 2012

@monika2712 dakujem, no mám íst na budúci piatok na kontrolu, dúfam,že dovtedy sa vyčistím ak nie tak potom mi dajú tabletky. Moj muž je so mnou.

bambi2
15. feb 2012

@svintekova tak ak nemas, tak skus tento... a nemoze ti niekto poslat zo sk??

monika2712
15. feb 2012

@svintekova super, ten caj si daj kludne ale az ked sa vycistis.. drzim palce.. je to smutne, ale proste to tak malo byt.. vela zien to zazilo ale len malo z nas malo moznost si vybrat to co ty, nechat to na prirodu.. ak ma to nedajboze este raz postihne niekedy tak si to urcite vyberiem, kyret bola najhorsia vec pre mna. hlavne tie prve mesiace po nom.

svintekova
15. feb 2012

@bambi2 kým by to prišlo 7-10 dní, tak dúfam,že bude už povšetkom

svintekova
15. feb 2012

@monika2712 ako dlho po kyrete sa ti podarilo otehotniet?

bambi2
15. feb 2012

@svintekova to nevadi, alchemilku mozes brat aj potom, upravi ti cyklus, pomoze dat rychlo do poriadku maternicu, iba ti prospeje, neublizi... ja ju pijem po potrtate v prvej polke cyklu.. a prestanem az neviem kedy... cez tehotenstvo budem menej pit ale urcite ju nevysadim...

monika2712
15. feb 2012

@svintekova zacali sme po troch cykloch a po dalsich troch vyslo.. 😉 kedze mozno nebudes musiet na docistenie, staci ti pockat na jednu normalnu po tomto krvacani co ta caka a mozte ist znova na to .. 😉

svintekova
15. feb 2012

Ahojte, prosím vás poradte mi. Včera v 10tt po silnom krvácaní mi oznámili že fazulke prestalo bit srdiečko v 8tt. Posledné 4 hodiny som mala krče ale teraz asi tak hodinu sa mi opakujú krče- kontrakcie každé 3 min. Dali mi možnost nechat sa vyčistit doma-nechat to na prírodu. Poradte čo mám robit?

alzbetina77
15. feb 2012

@froschka aj ja som potratila a som zas druhom stave tak si držme palce hadam bude všetko ok

vavrenka
16. feb 2012

@svintekova mas strach, ze co sa s tebou deje? a nemohli by ta na ten cas prebiehajuceho potratu hospitalizovat? aby si mala istotu, ze vsetko prebieha tak ako ma. inak, podla toho, co pises zrejme vsetko prebieha spravne. drz sa!!! pa

purina12345
16. feb 2012

@bambi2 no keby som toto čítala predtým ako sa mi to stalo tak by som sa vôbec nenechala čistiť. ja som v stredu večer začala mikro špiniť tak som ráno išla hneď k doktorovi, na druhý deň na obed to prestalo úplne a večer sa to naraz spustilo, mala som obrovské bolesti a ledva som zašla do nemocky, ešte predtým ako ma stihol lekár vyšetriť g. vačok vyšiel sám a aj napriek tomu ma o dve hod. neskôr čistili!!!!
teraz ma ide poraziť že aká som krava

usacek79
16. feb 2012

@purina12345 to presne chceli spachat aj na mne - precitaj si moju skusenost v tejto teme na strane 233 😒

purina12345
16. feb 2012

@usacek79 no hrúza, hrali sa na starostlivých lekárov no ale neviem či im išlo o zdravie pacienta 😠
ja to tak hrozne ľutujem, ja som bola tiež rada že malé vyšlo samo ale že čistia takýmto spôsobom som vôbec nevedela, ja som ešte 11 dní po čistení slabo špinila a ešte zo mňa sem tam vyšiel malinký kúsok a tiež som cítila také intervalové bolesti a bolo hrozne zle, celá bledá a spotená
no už nič nenarobím. som rada že som mala ovulku a podľa utz u môjho gyn. je krčok aj maternica pekne stiahnutá tak ako má byť, tak mi pán boh pomáhaj aby bolo všetko ok

usacek79
16. feb 2012

@purina12345 tak veru, uz netreba plakat nad rozliatym mliekom, len je dobre, ak zeny poznaju aj druhu stranku veci... ze kyret nie je jedine a uz vobec nie najlepsie riesenie.. 😠
ja som po potrate spinila tiez asi 10 dni a na kontrole po tyzdni uz to vyzeralo cisto a po mesiaci, po prvej ms lekar pomaly ani neveril, ze som potratila, aka je maternica krasna 😵
tak uz si len drzme palce na uspesne tehu 😉

purina12345
16. feb 2012

@usacek79 presne tak, držme si paľúšky nech sú nám dopriaté zdravé fazuľky a tehotenstvo 🙂

jankaaa
16. feb 2012

tak dievcata ked tu teraz citam ze niekde si moze zena vybrat ci ist na kyret alebo nie normalne mi je luto ze tu taka moznost nie je.....ja si myslim ze mna nemuseli vobec cistit aj tak ma cistili....co uz narobime...musime len verit ze bude vsetko v poriadku a ze coskoro si na testikoch najdeme prekvapenie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre