Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

blondinka1
12. aug 2010

@majloo dakujem pekne, dufam, ze čoskoro budem,
P.S. a po akom case si otehotnela? pa 🙂

majloo
12. aug 2010

@blondinka1 v maji tohto roku som mala spontanny potrat, v juni som dostala menzes a v juli som uz menzes nedostala... 😉 Takze po prvej menstruacii. Ale mne to doktor dovolil, lebo som sa pekne sama vycistila a mala som dobre vysledky. I ked iny doktor sa divil, ze tak skoro. Asi co lekar, to nazor.

masabi
13. aug 2010

Zdravim všetky ktore ste prežili to čo aj my ostatne a to potraty.Dievčata len verte ,a budte v pophode,nic sa nasilu nedá,aj ja som cele tehotenstvo po dvoch potratoch prežila v strachu a dnes sa tešim z krásneho synčeka.
Prajem vam vela trpezlivosti ,lásky a verte že sa to všetko podarí a o pár mesiacov máte svoje pokladiky pri seba.
Všetkým vam držim palce.

zuzkaa123
14. aug 2010

Dobry den..chem sa opytat,mala som mised abort.a teraz cakame asik abbo z manzelom..je to skodlive.dakujem

chomica
16. aug 2010

Ahojte...ja som potratila koncom maja v 10tt a tento mesiac uz snazilkujeme. Gyndos nam povedal ze po dvoch az troch mesiacoch mozme ist na to. Tak dufam ze a zadari. Prve babo sa nam podarilo na prvy sup.Ked nie tento mesiac tak verim ze coskoro budeme ma dve ciarky a tento krat to bude so stastnym koncom 🙂 Uvidime, dost na to myslim a sledujem sa, ale to iste om robila aj pri prvom tehu 😉 Ale som psychicky uplne v pohodicke a fyzicky tiez. Drzim vam vsetkym snazilkam po potrate palce nech sa vam zadari raz dva.

marusinka80
20. aug 2010

@majloo setrim sa, setrim, zatial som u doktora nebola - ma dovolenku, takze az v septembri sa dozviem ako sa to vyvija 😅 . ty si zatial v pohode?

majloo
20. aug 2010

@marusinka80 zatial ano dufam, som cely august PN a buducu stredu idem na kontrolu, takze uvidim, ci sa malinke vyvija a ma stale srdiecko. 🙂 Bojim sa, ale snazim sa pozitivne mysliet. 😉 Dva dni po tej kontrole planujem ist do Chorvatska, tak dufam, ze bude vsetko ok. Treba sa setrit, ale dolezite je poz. mysliet. 🙂 Drzim palce, aby ti to vyslo! 🙂

naninka
21. aug 2010

Ahojte, aj ja som posledný májový deň potratila, dúfam že také nič už nezažijem. Zatiaľ sa nesnažíme, ale dúfam ked príde na to cas že nebudem panikáriť 🙂. Budem sa snaziť mysliet pozitívne ako tu niektorá z Vás odporúčala aj keď viem že to jednoduché neni.

chomica
24. aug 2010

@naninka Ja som potratila 27.maja a tento mesiac sme sa prvy raz snazili, tak uvidime ci mrcha dorazi ci nie.Prvy raz sa nam to podarili na prvy sup, samozrejme pocas vypocitanych plodnych dni 🙂 tak dufam ze aj teraz sa nam zadari raz dva a tento krat to bude so statnym koncom 🙂 Pozitivne myslenie je najdolezitejie, no samozrejme nie stale sa to da.

ema263
24. aug 2010

ahojte, my sme o babo prisli 27. aprila... Prvy raz som otehotnela ani neviem kedy, tak dufam, ze aj tentokrat to bude takto rychle. Zacali sme sa snazit minuly mesiac, no kramy dosli, tak uz pilne pracujeme aj tento mesiac 😉 Snad coskoro budeme vsetky nadavat na kila, ktore sme nabrali pocas tehu!!! 😉 Vela sil...

chomica
25. aug 2010

@ema263 urcite dalsie kramy nedojdu drzim palce 😉 ja na ne prave necakam 🙂

franci80
29. aug 2010

Ahojte. Ja zijem uz 3 rok v UK. Pred par tyzdnami ( 4-5tt) sa mi podarilo otehotniet. Vsetko prebiehalo celkom fajn, den po oneskorenej menstruacii som si urobila degitalny test ktory ukazal ze som tehotna 2-3 tyzdne. Asi o 2 alebo 3 dni som zacala citit bolesti podobne menstruacnym ale silnejsia bolest bola na pravej strane pri vajecnikoch. Po asi 5 alebo 8 dnoch to prestalo. Myslela som si ze tak teraz uz bude vsetko ok, ale opak bol pravdou. Po par dnoch som zacala trolinku krvacat. Tak som sa rozhodla ze pojdem k doktorovi tu v UK. Zobrali mi krv, moc, odmerali tlak, teplotu a poslali ma z poho;tovosti na oddelenie, kde ma vysetrila doktorka ktora mi povedala ze vsetko je fajn, ze som uzavreta, potom prisiel dalsi doktor a ohmatal mi cele brucho a povedal ze vsetko je makke a ze je vsetko ok, ale objednali ma pre istotu na druhy den na ultrazvuk. Ake bolo moje prekvapenie ked mi doktor povedal ze moje babo je mrtve :(((( este stale tomu neverim. Objednali ma este na jeden ultrazvuk o tyzden, takze neviem. Ale ak je moje babo mrtve preco citim bolesti v bradavkach ???? su to este hormony???? snazila som sa od preveho dna ako som zistila ze som tehotna brat kysel. listovu +18vitanimov, a predsa................ neviemte mi poradit ako rychlo mozem skusit druhe tehotenstvo??? a preco mam tie priznaky teraz???

ema263
29. aug 2010

@franci80 Ahoj... Je mi to veľmi ľúto... ☹ No bohuzial, stavaju sa aj taketo veci a neviem preco, sa stali prave nam... Asi to takto malo byt.. ☹
To, že sa cítiš ako tehotná i nadalej, je normalne, lebo ešte mas v sebe tehotenske hormony. Ja napr. som mala aj mesiac a pol po zakroku stale slabucku druhu ciarku na teste- HCG (tehotensky hormon) mi klesal pomalicky. Bude to fajn, len tomu daj chvilocku casu..
A co sa tyka snazenia, mne doktor vravel, ze podla mudrych knih, by sa malo zacat az po 6 mesiacoch po zakroku. Ini vsak tvrdia, ze po 3 mesiacoch.. Neviem, je to individualne. U mna presli 4 cykly a tak sme sa zacali snazit a stale sa snazime.. Verime, ze uz coskoro sa nam zadari znova 😉
Tak hlavku hore, odpocivaj, nech sa telo da dokopy a potom sa na to vrhnite znova! 😉 Treba verit, ze vsetko bude fajn, nic ine nam neostava! Vela stastia prajem, papa

meza
29. aug 2010

ahoj franci,ja som to uz niekde pisala,mne sa stalo to iste bola som v 3 mesiaci a prestalo bit srdiecko,podstupila som kyret to bolo v septembri, v oktobri som mala prvu menstruaciu a dr mi povedal,ze sa mozem kludne znazit,nakolko hystologia nepotvrdila nic,a ked bude maternica v poriadku tak si to udrzi a v novembri mi potvrdil graviditu a dnes ma nasa dcerka rocik.A mozem ti povedat,ze som to vobec necakala nakolko sme sa snazili o druhe babatko 5 rokov ☹ ,prvy syncek bude mat 9 rokov.
tak ti, vlastne Vam vsetkym drzim palecky.papa

naninka
3. sep 2010

@chomica ahojky, tak ako mrchy dúfam že neprišli a budete sa tešiť z babatka. Mne od vtedy chodia pravidelne ako hodinky. Mám íst ešte na kontrolu po kyret len sa mi nejak nechce, jeden termín som mala zas si doktorka vzala volno a odvtedy sa k tomu neviem dokopat 🙂.

chomica
3. sep 2010

@naninka no mrchy dosli...ale to preto lebo sme sa netrafili do ovulacie. Mne tiez chodia ako hodinky, tak ako pred tym len sa mi posunul cyklus o dva dni tym padom aj ovulka a tym padom sme sa netrafili 😀 😀 snazili sme sa vtedy ked nebolo treba a ked bolo tak sa nam uz nechcelo 😀 😀 takze tento mesiac to isti a verim ze o mesiac najdem dve ciarky 😉
No ja som po kyrete uz 3 a pol mesiaca....na kontrole som uz bola vsetko bolo v poriadku. Pred tym sa nam podarilo na prvy sup otehotniet, samozrejme lebo sme sa trafili do plodnych dni 🙂 Tak v hlbke duse verim ze sa zadari teraz 😉

chomica
3. sep 2010

@naninka a inak ked ti kramy chodia v poriadku tak je vsetko tak ako ma byt 🙂 Ono prave pravidlene kramy su prejavom toho, ze telo a maternica sa z toho uz dostali🙂

naninka
4. sep 2010

@chomica ahojky, a mne sa zas predĺžil. No aj to sa stane že sa to zle vyrata. Ja som si dala zaväzok že si to tento týžden vybavim tak uvidim, dufam že nezabudnem 🙂. To si ma potešila, že ked všetko chodi ako ma, že je to ok, dúfam že ked sa začneme snažit tak to dobre dopadne, aj Vám. Budem s tebou cakat na dve čiaky 🙂. My ešte potomka nemame, tak mne to bolo hrozne luto. Tak buduci mesiac supky supky na to 🙂. Ked budem cakat aj ja ti napisem.

chomica
4. sep 2010

@naninka ani my nemame este dietatko, takze lutost bola velka, no budeme si drzat palce o dva tyzdne ideme dalej snazilkovat🙂ale urcite sa podari, uvidis 😉

kakakina
13. sep 2010

Ahojte babenky.mam taku istu neprijemnu skusenost!Mam 23mesacneho chlapceka,a uz rok sa snazime o surodenca.Minuly mesiac prisli dve vytuzene ciarky ,ale o pat dni som zacala spinit,dr mi vzala krv na potvrdenie tehu,no ja som do vecera uz zacala silno krvacat.HCG v krvi potvrdene bolo,ale smola o dietatko sme v piatom tyzdni prisli.Teraz som mala kontrolne vysetr.v poriadku,prave cakame menzes,a asi nabehneme na duphastan.snazit sme sa zacali hned,na kyrete som nebola,tak dufam ze coskoro sa dockame.No uz netestujem min.do 14 dna od ocakavanej menzes🙂.Inak vsetkym snazilkam prajem,aby uz coskoro drzali svoj vytuzeny balicek v naruci,je to nadherny pocit!!!

kakakina
16. sep 2010

Chcem vam,snazilky povedat,verte!nevydrzala som a mame tu opat dve krasne ciarky,len nech sa nezopakuje scenar z min.mesiaca.Chcela som vam len dodat sebadoveru,verte a pride to a to sme necakali vobec,po minulo mesacnom mikropotrate(ako to lekari nazyvaju)som ja uz menstruaciu nedostala,a na testiku ziaria dve ciarocky,uz sa len modlit,aby sme to dotiahli do uspesneho konca 😉 .

majloo
16. sep 2010

@kakakina Gratulujem 😉 ! Urcite to dobre dopadne..🙂 Len sa vela setri, ak sa da pri malom dietatku a mysli pozitivne. 😀

kvietocek55
16. sep 2010

ahojte, ja som potratila min. štvrtok.. v 5tt tri týždne po našej svadbe :(. Tiež mi to bolo hrozne ľúto lebo sme sa na babatko veľmi tešili.. ale ako nečakane prišlo, tak aj nečakane odišlo. Teraz sa hrozne bojím ísť na to znova... nechcem nič zanedbať. Lekár ma odporučil na vyšetrenie na hematológiu, ale tam ma objednali až na január s tým, že na výsledky sa čaká mesiac. No a ja neviem či dovtedy vydržím... :( už teraz mi z toho začína zahrabávať kedy si tuto kukám rôzne fotočky... ja už by aj kočík kupovala.. no hrúúza.. neviem myslieť na nič iné.. čo poradíte, mám čakať na tie výsledky alebo už začať skúšať cca po 3 cykloch (tak radili lekári v nemocnici)..

buffinko
16. sep 2010

@kakakina, velká gratulácia 🙂 držím palce, aby bolo všetko ako má byť...
ja som akurát dnes dostala druhú mrchu po potrate a tak som do poslednej chvíle verila, že to výjde 😔 snažili sme sa každý deň počas ovulácie - kúpila som si ovulačné testy, takže viem, že bola a kedy bola... no a aj tak nič. už je to pomaly rok, čo sa bezúspešne snažíme, ak nerátam ten neštastný júl...pomaly strácam nádej aj chuť.
@kvietoček55 - ak si bola na kyrete, tak radšej chvíľu počkaj, ak nie, prečo neskúsiť? možno to výjde, možno nie. ak to nevýjde, stále môžes testy v januári absolvovať.

kvietocek55
16. sep 2010

@buffinko ahoj, bola som na kyrete a práve som sa rozhodla, že počkám nejaké 3 cykly a ideme na to a hotovo.. veď možno sa nám ani nebude dariť, ktohovie...

buffinko
16. sep 2010

@kvietocek55, no tak tak je to asi lepsie...teraz sa často spomína, že najlepšie je otehotnieť čo najskôr po potrate podľa zahraničných štúdií. lenže tam robia kyret len výnimočne, kým u nás je výnimka, keď nie je kyret robený a aj to len vo veľmi skorých štádiách. no a pri skorom otehotnení po kyrete sa vraj môže stať, že placenta kvôli malej výstelke prerastie až do steny maternice a pri pôrode musia celú maternicu odobrať. je to mizivé percento pravdepodobnosti, ale načo riskovať, že? lepšie tie 2-3cykly počkať.
prajem Ti, aby sa Vám podarilo čo najskôr, sú horšie veci, ale kto neprežil nepochopí, aké je to ťažké zisťovať mesiac po mesiaci, že sa zas nezadarilo a rozmýšlať aké veľké by už moje bábo bolo 😖

kvietocek55
16. sep 2010

@buffinko no tak tak ako hovoríš ☹ to o tom kyrete som ani nevedela, až som sa zľakla.. ale myslím, že predsa len je asi lepšie trošku počkať.. predsa tá maternica sa aspoň zregeneruje. tak držím palčeky aj tebe nech sú čo najskôr // ja som inak veľmi prekvapená koľkých žien sa toto týka.. je to až neuveriteľné. Čo už.... musíme myslieť pozitívne..

buffinko
16. sep 2010

@kvietocek55, naozaj je to mizivé percento...áno, máš pravdu, treba myslieť pozitívne, raz sa musí podariť 🙂 dôležité je, že to ide samé bez lekárskej pomoci. budúci rok budeme mať už naše bábätká v náručí 🙂 len dnes mám z tej mrchy strašnú depku...ale bude dobre 🙂

kvietocek55
16. sep 2010

🙂 moja určite bude.. ale verím ti.. no treba zahnať negatívne myšlienky. inak to ani nejde, lebo sa v nich utopíme.. psychika je veľmi krehká vec, viem o čom hovorím. Tak šupky dupky na víkend vymyslieť nejaký fajn program 🙂

bonaquaba
18. sep 2010

ahojte holky, ja som tiez potratila minuly rok v novembri, velmi sme chceli tretie babo a potom som si povedala, ze do novembra buduceho roku ho budeme mat. Tri mesiace sme pockali, aby sa vsetko dalo do poriadku aj ked si nemyslim, ze za taku kratku dobu sa to ustali a maternica sa da do poriadku, a podarilo sa nam tak teraz cakame zaciatkom novembra a velmi sa tesime. Ale hlavne ja som myslela len pozitivne, ziadne negativne myslienky a stale som si hovorila ze do 17 novembra budem drzat babo v naruci, to vtedy som potratila a preto je to len o hlave, ked si to tam clovek ujasni a myslienky bude smerovat len pozitivne tak sa vsetko podari. Aj kednehovorim, ze je to pravidlo, ak ma zena problem vobec otehotniet tak to su potom aj zdravotne problemy, ale tie a daju tiez vyriesit, majte sa krasne a drzim vam palce aby vam vsetkym co chcete to vyslo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre