Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

xpetka1x
14. jan 2010

adenka asi preto ze ma normalneho dokiho ale oja kamoska si takeho nenasle teda nik ju nezobral tak ma sukromneho tak preto tie palky..

dadqa86
14. jan 2010

Burinka: Jasne ze sa ozvem mnoo uvidime v Pondelok co a ako bude 🙂 😉 pekny den prajem papapa zatial....

katka22r
14. jan 2010

burinka pekne od teba🙂
zdenka dakujem ale uz by som bola rada keby to zamnou bolo,tesim sa strasne ale zaroven mam aj strach

xpetka1x
14. jan 2010

kati neboj teraz mame vsetky strach z niecoho ty z porodu ja napr. co mi povie doky ci je to tam kde ma byt..ale dufam a verim ze to zle uz mame za sebou a ty uz o 10 dni budes domka aj s malinkou 🙂

katka22r
14. jan 2010

noo dufam aj ja ale urcite dam vediet ved este sme doma tak si to uzivam

blondinka42
14. jan 2010

no ja som tiez uz raz potratila asi pred polrokom a dnes som bola u gynekologicky stym ze ma boli lavy vajecnik,robila mi ultrazvuk a ze vajecnik mam trocha zvacseny a ze mozem byt tehotna ze nieco tam vidi a odhaduje to na piaty den tehotenstva ale nevedela presne povedat ze je to tehotenstvo,ze mam pockat na menzes a ked ho dostanem a nebudem tehotna,druha moznost je ze mam tam nejaky myom,cystu,ktory mohol vzniknut po potrate.Ma niekto s niecim takym skusenost?ja verim tomu ze to bude tehotenstvo ale aj tak mam strach ze co ak nie,no musim vydrzat uz o styri dni mam dostat menzes,ale nechcite vediet tie nervy...

xpetka1x
14. jan 2010

no tak to ti verim aj ja mam teraz take nervy bo som si robila aj testik a vysiel pozityvne ale tiez ma pobolieva lavy vajecnik tak som zvedava co mi doku povie cela som ist az o tyzden v piatok ale naklusem uz v pondelok nech sa vyadri bo to cakanie a namyslanie tiez nieje ziadna vyhra,,ja som po potrate 5 mesiacov a nebola som ani na kontrole ale nemala som ziadne problemy to pobolievanie zacalo len teraz tak neviem k comu to mam pripisat len si namyslam co to moze byt ale samozrejme len to najhorsie taka som tak radsej tam zajdem v pondelok to mi bude meskat 13 dni tak uz by hadam malo byt nieco vidiet baby co myslite???? 😒

katka22r
14. jan 2010

dobru nocku kocky...mozno coskoro dnes mi zacali troska bolesti hoci nepravidelne ale clovek nikdy nevie,ved ja ked sa tu neukazem v jedno rano tak som v nemocke 🙂

blondinka bude dobre ale musis vydrzat 😉

terezkami
14. jan 2010

ahoj blondinka, aj ja som mala pred mesiacom taky problem. Pred mesiacom sme sa opat zacali pokusat o babo. Ja som mala priserne bolesti zasa v pravom vajecniku. Tiez som stresovala, ci nie som tehu, ci je vsetko v poriadku. Moja doktorka vravela ze je zvacseny a, ze to moze byt cista... tiez som zacala stresovat lebo ultrazvuk mi robili az na dalsi den. Nakoniec to bol len zvacseny vajecnik pred ovulaciou.
Inak ja som tiez na ihlach mala som dostat dnes mrchu. Keby som mohla tak by som si isla kupit tehu test. Nechcem zas vyhadzat za ne peniaze. Najhorsie su tie nervy som, nie som??????? Joj zasa blbnem... ale tak by som chcela mimi. po nicom inom netuzim a asi kazda co je tu.....

katka myslim na teba..... drz sa!!!!!! 😉

burina111
14. jan 2010

blondinka u lekára ti povedia stále tu najhoršiu diagnozu, len sa nestresuj, hádam to je tehu alebo nič vážne prinajhoršom...držíme palce a daj nám vedieť
terezka ty ešte vydž, si to presne vystihla že netreba vyhadzovať prachy za testy..aj tak mrchy nechcú ukázať čo čakáme až keď príde čas...
kati noo vidíš..tak veď kontrakcie su najskôr nepravidelné a potom su pravidelné a častejšie..bodaj by moja a nebolo by treba vyvolávačku a narodí sa ti presne na moje narodky...tak to by bola iná haluz..veď nemala si pôvodný termín predsa len toho 15steho??
tak zajtra ráno čakám sms..a otvárame novú tému...myslíme na teba, držíme palce 😉

katka22r
15. jan 2010

burinka niic ☹ ...ono tie bolesti boli ale nepravidelne....ale myslim ze budu aj pravidelne do pondelka sa to snad samo rozbehne 😉

a ty mas dnes narodky?ak ano vsetko naj naj najlepsie 🙂 a nech babenko aj ty budete oki a pekne rast dalej 😉

no a blondinka ano mne povedali ze mam zvysenu sliznicu ale ja blba som sa nepytala co to znamena a na koniec s toho bolo toto male co vo mne este stale rastie a nechce vonku 😀

pheva
15. jan 2010

blondinka ja som potratila v auguste v 6tt, ziadne problemy som nemala az na bolest na lavej strane. Po mrche potrate tj. o tyzden som isla k lekarke, ktora po vysetreni povedala, ze maternica je Ok. Nato som otehotnela a stale ma pobolievala lava strana a v 8 tt pri prvom sone zistili aj cystu 5x5.cm . Dr povedala, ze to vobec nevadi len sa z casu na cas musi presvedcit ci sa cysta strebava.

Takze vobec si z cysty nic nerob.

katka22r
15. jan 2010

tak cysta je v niektorych pripadoch nic...

petika
15. jan 2010

😀 Katuška, ty si ešte stále 2 v 1 ???? Odpadnem... tak sa len rozbiehajte, aby ste nevítali ešte ďalšie vianoce ako kinder 😀 baby, my ešte stále nie sme medzi vami, ja keď by som tak veľmi chcela, ten hore to má asi inak vymyslené.... čo už. Burinka, Dadka, Peťka, nech krásne rastiete a dobehnete tento beh šťastne až do nádherného konca =) veľa zdravíčka vám všetkým a aj tým drobcom, čo vo vás rastú. Pekný deň, Peťa

blondinka42
15. jan 2010

no baby dakujem ze rady aj za podrzanie,som velmi zvedava ako to dopadne,stale musim mysliet nato ci som alebo niesom tehotna,no do pondelka uz neni daleko v pondelok cakam menzes tak dufam ze sa nedostavi.ja mam vajecniky v poriadku len je lavy zvacseny,ta cysta ci myom to videla doktorka v maternici nie na vajecniky preto povedala ze bud je to zacinajuce tehotenstvo alebo nejaka cysta,mala niektora cystu v maternici?alebo nejaky nador?ja sa len bojim najhorsieho aby to fakt nebolo to druhe. ☹

blondinka42
15. jan 2010

xpetka1x tebe ked meska menzes tak budes urcite tehotna!

blondinka42
15. jan 2010

xpetka1x ak ti meska menzes 13 dni tak uz to bude urcite vidno na ultrazvuku,ja menzes ocakam este len teraz v pondelok a vcera mi dokt.robila ultrazvuk a odhadovala to na 5 dnove tehotenstvo ale s istotou to este nevie(kedze to moze byt aj nador bleee( tak tebe to bude urcite uz vidno,ak ti dva tyzdne meska menzes uz budes v siestom tyzdni priblizne.

lenadka
15. jan 2010

xpetka, zalezi od toho aky ma dobry sono pristroj, juj stale sa bojis, tak radsej chod...neboj bude to ok 😉

katka22r
15. jan 2010

petka ahojko ty co kde sa nam flakas? 🙂 no este stale a co vies mozno aj na vianoce toho roku budem kinderko 😀 😀 😀 nie nie len srandujem....najprv bytik a tak druhe babo 😉

xpetka uz chod ku gynek.uz to mas jasne,nevyhnes sa tomu 😀

xpetka1x
15. jan 2010

baby v pondelok tam nacupitam a dam vediet co a ako ak to prezijem cez wekend..

katka22r
15. jan 2010

okii tesime sa 😀

dadqa86
15. jan 2010

Petka: Dakujem a nezufaj musis veryt treba skusat a skusat a nemysliet pri tom na to 🙂 sak vies pri com 😀 vsetko bude v pohode a podla mna uz aj ty coskoro budes medzi nami...verim tomu....mi zatial rastieme v pohode uz mi chvala bohu nieje tak zle ako mi byvalo len ma trapi ze mi vobec brusko nerastie ☹ prsia ma bolia este stale takze to je asi dobre znamenie...Neviem mnooo doktor hovoril ze to je normalne ze kazda zena najskor schudne a ptm zacne priberat lenze u mna je to nejake pomale :( trosku sa aj bojim neviem mnoooo....Uvidim ako a co bude v Pondelok idem na krv a hovoril ze mi vipise aj tehu preukaz a ze mi tam napise kedy mam dojst do poradne...Nemam z toho dobry pocit ak mam pravdu povedat ☹ .Tak sa drzkajte zatial a pekny zvysok dna prajem 😉

katka22r
15. jan 2010

dadqa musis si verit ja som sa tiez bala ale potom som sa musela prekonat uz len kvoli tomu malemu zazraku,tak hlavu hore 😉 a mne brusko narastlo az v 4 mesiaci neboj nezalezi na velkosti bruska

katka22r
15. jan 2010

babenky kde ste vsetky?...vy vtedy pisete ked ja tu niesom 😀 ale prave odchadzam a dnes uz na mk nedojdem ideme si s mojou polovickou uzivat posledne kopance ktore onedlho pominu a mne sa snad napravi rebro na spravnu mieru 😀 😀 a budeme sa tesit s babenka...zajtra sa po ctg ozvem 😉

dadqa86
15. jan 2010

Katka: mnoo tak to mas pravdu sak uvidime ako dopadnem v Pondelok tak prijemne kopanie prajem 😉 😀 ahojte

snazilkant
15. jan 2010

ahojte dievcata chcem sa opytat , aj ja som po potrate a snazime sa otehotniet,
ako dlho ste sa snazili a brali ste niejake lieky alebo nieje bilinky ?
dakujem

terezkami
15. jan 2010

Ahoj snazilka, my sa snazime o babo dva mesiace. Po potrate sme si dali pauzu tri mesiace. Lekarka mi predpisala Duphaston. Tak ten som brala minuly mesiac ale inak nic. Ziadne bylinky ani vitaminy. Mozno ked sa nam to nepodari ani tento mesiac tak sa popozeram po nejakych vitaminach. Zatial to neriesim. Chce to hlavne klud bez stresov. to sa mi velmi nedari, lebo myslim, ze kazda z nas tuzi po babu a mysli na to velmi casto...aspon ja 😉
nech sa vam cim skor podari zamiesit na novy zivot 😀 😀 😀 😀 😀

xpetka1x
15. jan 2010

dadqa tak si budeme drzkat v pondelok palceky ja idem tiez dufam ze sa obi dve dockame len a len tych dobrych sprav a vsetko zle ohladom tehulkovania je uz za nami 🙂

Snazilkant no mi osobne sme cakali 4 mesiace potom sme sli nato no a da sa povedat ze sa nam zadarilo hned tak uvidime ako to dapadne.. 😎

snazilkant
15. jan 2010

no tak ja som po zakroku 5 mesiacov vcera som bola u Dr. a mame zelenu vsetko je ok 🙂

burina111
15. jan 2010

snazilka my sme dali pauzu dva cykly po potrate a tretí šup na vec a zadarilo sa..to je u každého individuálne, hlavne ako sa žena cíti, či je zmierená so stratou a aj fyzicky pripravená na dalšie tehu...tuším sa to ani nedarí, ak nie je telo už ok..tak držíme palce, nech si skoro medzi nami 😉
dadi čauko, no tak teba tu vidieť.....na pondelok držíme palce...informuj potom
kati tak ty čo moja? stále si tu? no tak si užite s mangelíkom a v pondelok že už môžem prosím ťa založiť tú našu novú tému...všaaak už nekaz radosť..sme všetky ako na trňoch a ty iba naťahuješ a naťahuješ 😀
krásny víkend všetkým

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre