Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

bublinka11
25. okt 2012

@nela22 viem, ze sa chodi az po troch potratoch. Neviem, kolko mas rokov, ja vsak 32, cize u mna uz aj vek mozno hra rolu.
A vysledky zatial netusim...este mi krv nevzali, musim dorucit potvrdenia najprv. A nieco sa posiela do KE, takze asi to chvilku potrva.
Ja som si dala cas do konca roka, potom zacnem riesit dalsie veci.

nela22
25. okt 2012

@bublinka11 No ja mam teraz 27,vyrabame babo asi rok,problem s otehotnenim sme doteraz nemali,len teda tie dva potraty.no ak som to u teba dobre zratala tak ked ste zacali vyrabat si mala tiez nejakych 27-28 takze o veku to asi tiez nie je,ked sa vam na zaciatku dva roky nedarilo,ja poznam aj starsie baby co maju prve babo v 35 a teraz mam v praci aj majsterku tehotnu a ta ma 45.-)ja som myslela ze ti uz vzali krv,ci si bola este len na konzultaciu a objednala ta na inokedy?ake potvrdenia myslis?doporucenie od svojej gynekologicky?A co sa chystas dalej riesit,myslis umele?ono to pride ked to budeme najmenej cakat,jedneho dna to musi vyjst.-)

bublinka11
25. okt 2012

@nela22 ja som bola len na konzultaciu a pre ziadanky, ktore mi musia potvrdit moji lekari - gynekolog a hematolog. Potom sa dohodneme na konkretnom datume vysetrenia, ked to budem mat skompletizovane.
Ked budem mat vysledky, tak potom sa rozhodnem, ci umele alebo teda ci bude stacit nejaka liecba.
Verim, ze ty to nebudes musiet podstupovat a dalsie tehu uz budes mat uspesne 😉

nela22
26. okt 2012

@bublinka11 konecne som pochopila ako to funguje🙂ja verim ze nam to teda dopadne obom uz len dobre,aj ked mam trach,ktoreho bude tazko sa zbavit po tom vsetkom,ale snad to prekonam🙂ak ta napadne daj mi potom vediet ake mas vysledky a ako postupujete dalej,papa

ninka.b1
18. nov 2012

@noname26 ahoj, môžem sa ta spytať ty si mala neake autoimunitne ochorenie??? vidim že čakaš babo, gratulujem 😉

noname26
19. nov 2012

@ninka.b1 ahoj, dakujem za gratulaciu. ano, zistili mi zvysenu bunkovu imunitu - moje telo zabijalo plod (ale okrem toho mam i "bezne " autoimunitne ochorenia - astmu, ochorenie stitnej zlazy

kholka
20. nov 2012

Ahojte, rada by som vás všetky podporila a dodala vam nadej. Ja som prekonala v 9tt MA, bolo to veľmi smutne a psychicky narocne obdobie ☹ po troch mesiacoch sme sa začali opäť snažiť, ale nejak to nešlo, brala som aj Duphaston tri cykly po sebe, ale akurát v tom čase sme s drahým nejak neboli sexuálne aktívni... Az raz sme sa veľmi spontánne pomilovali, to uz som duphaston nebrala, a az ráno som zistila, že som mala akurát plodne dni a teraz som v 24tt a čakáme malú slecnu, zatial všetko úplne bez problémov, malinka krásne rastie a ja sa cítim skvele 🙂 ale snad do dnesneho dna som sa kazdy raz bala kontroly a poradne.... Co ked....
Tento prispevok pisem na vytvorenie pozitivneho myslenia, kedze som uz teraz presvedčená, že každá z vás má šancu dočkať sa svojho malého cloviecika. Držím všetkým veľmi veľmi palce .

ninka.b1
21. nov 2012

@noname26 a môžem sa ta spytať ako ste to riešili??? bola si v nejakom centre, alebo ake lieky ti dali? Vieš zaujima ma to lebo mam niečo podobne,, imunita mi brani aby som ostala tehu,,, ja mam diabetes ale tiež som ho dostala kvôli iminite,,, ked som mala 5r tak mi imunita zničila pankreas v našej rodine nemal nik cukrovku a lekari v tedy rodičom povedala, že môžu byť radi, lebo že imunita mi mohla zničiť hoci ktory organ 😒 neratala som s tym že to bude problem ešte aj v buducnosti ☹

noname26
21. nov 2012

@ninka.b1 no boli sme na vysetreni v prahe - reprodukcnej imunologii a dostala som liecbu - Prednison a kondomovy rezim - aby som nedostala ziadne infekcie - a zabralo. ale nedavno som tu citala, ze uz aj v ba je centrum tusim medcentrum, kde zacali robit tieto testy a aplikuju prazsku liecbu a vraj aj konzultuju s prahou. no u teba to vidim ako pravdepodobne. drzim palce

ninka.b1
21. dec 2012

@noname26 prosim ta a ten presnison si brala aj pocas tehu? A ak ano do kolkeho tyzdna?

noname26
21. dec 2012

@ninka.b1 ano, do konca 16tt

emma93
16. apr 2013

@froschka ..ahoj. Pozerám, že si založila túto tému, ktorá sa týka bohužial už aj mňa:(..po dlhom snažení sa nám konečne zadarilo ale radosť trvala len do 10tt...:((..teraz by sme chceli začať co najskor len sa bojím aby sa maternica stihla zregenerovať a bábätko sa mohlo pekne uhniezdiť...vy ste sa začali snažit hned?? a kedy sa vám to podarilo?? treraz potrebujem pocut same pozitívne informácie!🙂

froschka
autor
16. apr 2013

@emma93 ahojky....ja neviem ja nie som lekar a jazda zienka ma iny organizmus a stipka z toho vsetkeho je aj o osude. My sme sa o druhe mimi nesnazili ale prislo to proste nejak samo. Po potrate sme boli na revital vikende na hoteli s bazenom v rakuskom Seefelde no a tam sme zahodili zabrany, vela sme sa milovali no a bolo tehu na svete...ale to som este netusila v tu chvilu az o 2 mesiace 😀
Takze rob a konaj tak ako sa citis a ako ti kaze tvoje telo 😉

emma93
1. máj 2013

@katkasofi ..Ahoj, môžem sa ťa spýtať koľko po potrate si ostalo opäť tehotná??Inak vidím, že dieťatko je už na svete, tak sa teším že všetko dobre dopadlo a prajem veľa veľa zdravia!

katkasofi
2. máj 2013

@emma93 v apríli som potratila a ostala v tom v júni :D .... Dúfam ze sa Vám tiež zadari

emma93
2. máj 2013

@katkasofi ..Vďaka za odpoveď. A tehotenstvo potom bolo bezproblémové?Aj ti zistili príčinu prečo sa to stalo??Koľko vám lekár odporučil čakať? Ja som tiež potratila v apríly, tak by bolo super keby sa história opakovala. My chceme začať skúšať v júny..po tom druhom cykle..Pozerám, že máš dve prekrásne detičky🙂...sú strašne zlatunké!..Tzn., že si bola celkovo tri krát tehotná...a to tretie tehotenstvo prebiehalo bez komplikácií?

dulkagabulka
3. máj 2013

@emma93 ja som potratila v maji,otehotnela v oktobri a donosila a porodila zrave babatko
priroda v prvom trimestri robi velmi prisny "vyber"
pričina sa vačšinou nezisti
držim palce

mart1na26
8. máj 2013

Ahojte , vo februari som potratila v9tt, doktor mi odporucil cakat 3cykly... No a dneska som zistila ze som znova tehotna. Mala so len jeden cyklus. Chcela by som vas poprosit o vase skusenosti.... Ak mate podobny pribeh. Ci mam hned ist gyndovi, aj ked som len na uplnom zaciatku.... Ci po potrate a naslednom tehotenstve sa davaju nejake tabletky na udrzanie..... Dakujemza kazdu reakciu 🙂

dana_l
8. máj 2013

@mart1na26 ahoj, ja som na tom bola casovo podobne ako ty. spontanny potrat v 12tt a potom o tri mesiace znova tehotna. k doktorovi urcite chod, mne dal nejake tabletky na podporu plodu kvoli prvej skusenosti. ak by zacal frflat ze skoro tak si z toho nic nerob. oni musia vzdy nieco povedat ze robime zle 😉
drzim palce nech vsetko dobre dopadne

mart1na26
8. máj 2013

@dana_l dakujem pekne za odpoved... 🙂 presne toho sa obavam, ze bude frflat a strasit ma ze maternica neni zregenerovana a tak...... Zajtra teda zavolam, dufam ze vsetko dobre dopadne, aj ked sa snazim mysliet pozitivne ale ten strasny strach v kutiku duse.....

dulkagabulka
8. máj 2013

@mart1na26
čim neskôr, tým lepšie...viem o štúdii z Uk, ktora vravi, že ultrazvukovane tehotenstva (v začiatkoch) bolo viac potratov ako v skupine neultrazvukovaných..
na UZV iba v pripade,že by si mala nejake podivne bolesti v podbrušku

dana_l
8. máj 2013

@mart1na26 na zistenie tehotenstva ta nemusi poslat na sono, staci urobit krvny test a tam i bude vidiet v ktorom tt si

rozumiem tvojim obavam,i ja som sa bala ale vsetko bolo ok

dulkagabulka
8. máj 2013

@dana_l ak ma lekar UTZ v ambulancii, vyhne sa mu iba s velkymi problemami
ak je tehotná,je tehotná...načo testy z krvi- ked už test ukazal, že je? malo by to nejaky vyznam? nerýpem, pytam sa...

dana_l
8. máj 2013

@dulkagabulka no mne podla krvneho testu zistili ze nieco nebolo v poriadku. na sone by to nevideli.

dulkagabulka
8. máj 2013

@dana_l a čo s tym urobil?

dana_l
8. máj 2013

@dulkagabulka sledoval ma a napokon som i tak potratila. mala som ciastocne molarne tehotenstvo. bunky sa nekontrolovatelne rozmnozuju a ak sa nesleduje je riziko ze prejde do rakovinoveho stadia. tak preto

dulkagabulka
8. máj 2013

@dana_l takže mola sa da zistit aj z krvi..som myslela, ze z UTZ..

dana_l
8. máj 2013

@dulkagabulka krv ti skor povie ze je tam cosi zle. lebo bunky nesedia na vypocitany tt. na sone by si to tak skoro nezistila. az neskor.

nana
8. máj 2013

@mart1na26 ahoj, ja som mala abort v 6tt a potom som otehotnela po druhom cykly...... hneď ako som to zistila som šla k môjmu gyn. na potvrdenie a potom na PN, v cca 10 tt som začala mierne krvácať, tak mi dal aj tabletky, no a našťastie všetko dobre dopadlo a máme doma princeznu 🙂

mart1na26
8. máj 2013

@dulkagabulka presne tak som hned rozmyslala, len zas rozmyslam nad rym ci neni lepsie istskor koli tomu, cimi nenapise nejake tabletky na udrziavanie....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre