Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

milka2008
31. okt 2010

Dobre nedelne predpoludnie, @vavrenka ,dakujem za modlitby. Ja relaxujem,v ramci moznosti. Aj mna pobolieva podbrusko,mala som aj slabe spinenie,neviem ci to nesuvisi aj s tym,ze v tieto dni so mala mat ovulaciu,mozno aj u teba je to tak,mame blizko terminy. A pozeram,ze aj vek,ja som januarovka.

milka2008
31. okt 2010

@vavrenka, v piatok na uzv som bola,neplanovane,v 5tt+5 dni a videla som "iba"gest.vak,bez bielej bodky,ktoru si aj ty spominala. Vlani presne v rovnakom case tam ta biela bublinka,tj.zltkovy vak,uz bola. Tak mam aj strax,sa prihovaram bublinke,nex sa nehra na sxovku a o 2 tt nex sa pekne ukaze.

vavrenka
31. okt 2010

@milka2008 ukaze sa 😉 podla mna ma moja doki velmi dobry ultrazvuk - myslim citlivy. lebo ma pozerala 2-3 dni pred MS a uz tam bola bodka. a viem, od vela kociek, z im doki videl babo az v 7tt, aj ked to nechapem, ale viacerym sa to stalo a tie 2 tyzdne od prveho sona v 5tt do druheho v 7tt prezivali hotove muky...
milka a nechces brnknut na gyndu- ze si spinila? ci je to ok? ja som zatial nie, ale podbrusko ma zacalo boliet teda riadne. aj krize. cca 30.9. som mala ovu. A vraj v 7tt sa babo uhniezduje hlbsie, preto moze byt spinenie a asi aj tie bolesti... ja som novembrova - za chvilu budem mat 38 🙂

vavrenka
31. okt 2010

@milka2008 a vies kedy si mala ovu? mozno si o kusok menej tehtona...

milka2008
31. okt 2010

@vavrenka,dakujem. Ovulaciu som mala urcite 13-14 den,t.j.1.,max 2.okt.mala som silne bolesti vpravo,az mi prislo nevolno,take ani pri MS nemavam,pri MS ix nemavam takmer vobec. Mavam 28 dnove cykly.Ja verim,ze sa babo ukaze v plnej parade o 2tt. A prave kvoli spineniu som bola u dr.a na uzv. Dala mi duphaston 2x1. Este ti pisem IP.

vavrenka
31. okt 2010

@milka2008 tak som sme fakt blizucko aj ovu den, kedy presne ides na sono?

buburka
2. nov 2010

o tyzden poradna 😀 uz nech to je!!!! Neviem sa dockat, kedy zas uvidim svojho drobceka....mame sa az "podozrivo" dobre...dufam, ze to bude len tym prehupnutim do 4 mesiaca 😉 😖

embabuli
2. nov 2010

ahoj..

ja pisem lebo sa uz idem zblaznit z toho strachu..doteraz som to este zvladala, ale dnes cely den len placem neviem si pomoct.. ☹
viem, ze mam byt kludna a mysliet pozitivne, ale dvakrat som uz stratila babo v 6tt a bojim sa ze ani tentokrat to nevyjde..

som bola na ultrazvuku pred dvomi dnami, este nic nebolo vidno, hcg 256
zajtra mam ist zase na kontrolu..

ale neviem, bojim moc ☹

erika12345
2. nov 2010

@embabuli viem, ze je to tazke, ale skus sa ukludnit, len tak mozes drobcovi pomoct. Nebol vidno este vacok alebo len plodik? Lebo mne teraz v 6tt tiez nebol vidno plodik a o 5 dni uz tam bol, tak vydrz... A hcg ti brali opakovane alebo len raz? A prislo sa na to, preco si prisla o baba?
@buburka pozerala som, ze si i v trombofilii, aj ja. 😉 Ono ti je asi dobre preto, lebo mas 1. trimester za sebou, tiez mam bud tyzden poradnu a nervy riadne...Drzim palce. 😉
@zojka05 zajtra cakam dobre spravicky z ultrazvuku, drz sa. 😉

embabuli
2. nov 2010

@erika12345 dakujem erika, fakt sa snazim zo vsetkych sil byt kludna..
nebolo vidno vobec nic, a hcg brali len raz..
preto idem zajtra anovu
no a ked som prisla o baba, tak som zila vo Finsku a tam sa s tebou bavia a vobec daco vysetruju az po stvrtom potrate..

joj ale o ma trosku ukludnilo, ze ani tebe nebolo nic vidno, mozno je len priskoro a som mala posunutu ovulku, no uvidime zajtra...vdaka*

erika12345
2. nov 2010

@embabuli ale mne v 6tt bolo vidno vacok a bala som sa, ze plodik sa neobjavi...Nastastie o par dni tam bol. A vies, kedy si mala ovulaciu? Moze to byt tym, ak si ju mala neskor a nie presne v strede cyklu. Ale aj tak sa moze objavit neskor. Napr. ja viem uplne presne, kedy bola ovulacia a kedy sme splodili dieta a napriek tomu ma babo sklz 4 dni, nechapem, kde sa tulalo, lebo tou ovulaciou si som ista, ale hlavne, ze rastie a je v poriadku. Teda dufam, uz som ho dlho nevidela..Drzim palce, aby hcg bolo vyssie a objavil sa do zajtra aspon vacok. Mas inak nejake tazkosti?

buburka
2. nov 2010

@erika12345 no vidis..tak sme sa tu stretli 🙂 Ano o 1 som prisla missed abort a Dr ma poslal na hematologiu a genetiku aby sa prislo na pricinu...no a prislo sa...nastastie 🙂

zojka05
2. nov 2010

@erika12345 díky ,dúfam aj verím ,že tentokrát bude všetko v poriadku,každopádne zajtra napíšem ako sme dopadli pa, pa...

embabuli
2. nov 2010

@erika12345 no ja mam dost nepravidelny cyklus a som si ovulku ani nesledovala, ale lekar povedal ze to je pravdepodobne uplne na zaciatku, ale chce si ma zajtra pozriet este raz a zmerat ci hcg stupa..
tazkosti, no boli a toci sa mi hlava, prsia strasne aj mi natiekli, no a jedlo nemozem ani vidiet, sice nezvraciam ani nic..
no a unavena som najviac, len by som spala..

no uvidime, je to utrpenie toto cakanie, som velmi zvedava co zajtra..ale
vdaka, trosku som sa ukludnila, treba trpezlivost, co nam ostava

erika12345
2. nov 2010

@buburka tak to mas super, ze sa na pricinu prislo po 1. potrate, mna riesili po 2. a zdalo sa, ze je vsetko o.k., aj hematol. mi hovorila, ze mozem otehotniet, ze si mysli, ze trombof. u mna nie je dovod a az ked som potratila 3. raz, tak mi robili dodatocne vysetrenie na hematologiii a zistilo sa, ze problem u mna je. Len teraz sa toho 12tt strasne bojim, lebo naposledy sa v 12tt prislo na to, ze babo nezije a ja som o tom ani netusila, bol to opat MA.
@zojka05 urcite napis, budem na teba mysliet. 🙂
@embabuli ja som myslela, ci si nespinila alebo preco si vlastne isla tak skor k lekarovi? Asi kvoli tym potratom predtym, ze? Ak je to u teba tak s tou ms, tak urcite je este skoro a uz mozno zajtra nieco uvidis. Tie priznaky, co pises, vsak to je dobre znamenie, nie? Citis sa inak ako tie tehu predtym? Drzim palce na zajtrajsok, drz sa. 😉

embabuli
2. nov 2010

@erika12345 no ja som mu zavolala ze aka je situacia a on to je super doktor, takze ma hned zavolal nech mam klud, inak ziadne spinenie krvacanie..
a v porovnani s inymi tehotenstvami, prvy rozdiel, ze sa mi hned na teste objavila silna ciarka minuly piatok, vobec som nemusela skulit a tak...ale v podstate tazko povedat, prsia nevolnosti unava, to je to iste..
no uz nech je zajtra 😉
a dakujem moc za podporu! *

erika12345
2. nov 2010

@embabuli nemas zac, viem, cim si prechadzas...Fajn doktor, ked ta chcel ukludnit. Zajtra cakam dobre spravy. 😉

buburka
2. nov 2010

@erika12345 - take mi ani nehovor...ved 12tt je uz dost teda...my sme vlastne prvy raz taky dlhy cas bez kontrolneho Usg...naposledy 20.10 a najblizsie az bud. tyzden, tak som mojmu akurat vcera vravela, ze dufam, ze je este stale vsetko ok s mimi, pretoze sa citim az "podozrivo" dobre ☹ Najhorsie je to, ze ani nepriberam akosi ... a som v takom stadiu, ze babo este nie je mozne citit. Velmi som pre svoj pokoj uvazovala aj nad tym, ze si zakupime pristroj na pocuvanie tlkotu srdiecka u mimi, ale viac znamich mi ho nedoporucovalo a je dost drahy, tak sme od toho nakoniec ustupili.... 😒

buffinko
2. nov 2010

ahojte kočky 🙂 dúfam, že sa Vám všetkým darí a bábenká sa majú dobre. ja bohužiaľ opäť zlé správy - bábo sa v maternici neobjavilo, no a začala som aj krvácať a to už bol verdikt jasný - mimo maternice 😔 takže som po laparke a kyrete a okrem bába som prišla aj o vajicovod, čím sa znižujú moje beztak slabé šance. každopádne si teraz dáme dlhúúúú pauzu, 2 potraty za 4 mesiace sú už na mňa moc 😢 držte sa!

buburka
2. nov 2010

@buffinko - to mi je luto 😢

buffinko
2. nov 2010

@buburka, ďakujem 🙂 verím, že raz po čase ešte bude k nám osud milosrdný 🙂 a všetko zlé už je za nami...

erika12345
2. nov 2010

@buburka nechcem ta strasit. Ja som si myslela, ze ked uz nespinim, ze je to v poriadku a bola som v soku, lebo akurat v obdobi, ked som prestala spinit, babatko uz nezilo...(8-9tt) Na zaciatku 8tt este bolo vsetko v poriadku, na ultrazvuku bolo srdiecko... Snad to tentoraz bude ine...Inak tiez by sa mi hodil nejaky domaci pristroj, ale neviem, ci je to bezpecne....
@buffinko je mi velmi luto, ze tym musis opat prejst, skus si urobit vysetrenia a potom rieste male. Drzim palce, aby ste sa este jedneho baba dockali. V 1. tehu si nemala ziadne problemy?

buburka
2. nov 2010

@erika12345 - je smutne, ze si musime tolko vytrpiet a poniektore zeny vyhadzuju svoje deticky do kontajnerov, alebo sa o ne nestaraju ☹ Verim, ze tentokrat sa nam to podari a coskoro sa budeme pysit fotkami novorodeniatok aj my 😀
Ten domaci monitor srdca som spociatku chcela kupit, ale rozhodla som sa radsej bojovat zo svojou zvedavostou a upokojovat sa popsychickej stranke radsej vierou, ze co ma byt, to aj tak nezmenim. Ved ako aj? odrazu uz nebudem pocut srdiecko...a? nebudem vediet aj tak urobit nic ☹ ak mAm potratiT, tak potratIm a ziadny ultrazvuk to nezachrani.
Je dokazane, ze caste Usg plodu moze mat skodlivy vplyv na plod...no nie az taky ako Doppler (na jeho baze funguje aj dom. monitor srdca),ktory vyuziva niekolkonasobne silnejsiu ultrazvukovu frekvenciu ako klasicke Usg. žiadny odborník nevie povedať, prečo je dnes toľko autistov a iných porúch v mozgu detičiek.
V jednom clanku bolo pekne napisane:

Lekári sú si vedomí možných komplikácií, no ani jeden vás na to neupozorní a neopýta sa, či ten ultrazvuk aj v takom prípade chcete. Tak by to bolo podľa mňa fér. Je podľa mňa lepšie mať zdravé dieťatko po všetkých stránkach, ako mať pre vlastnú netrpezlivosť a nevedomosť plný album ultrazvukových fotiek a vaše bábo sa síce narodí so všetkým čo má mať a vyzerá zdravo, neskôr však môže byť hyperaktívne, mať poruchy s učením alebo iné neurologické a psychické problémy a vy budete márne hľadať dôvod.
Moj Dr. mi sam robil v 1trimestri Usg dost casto, ale vzdy len kratucko a odovodnil to tak, ze "staci, aby sme dietatko dlho nesvietili" 🙂
Ale verim, ze vela zien ma tento pristroj doma a chapem ich pohnutky preco sa tak rozhodli, kedze psychika je silny pan. Ja radsej pockam na poradnu v pondelok a dovtedy sa snazim nemysliet na nic zle...

zojka05
2. nov 2010

@erika12345 neboj určite napíšem,aj ja myslím na všetky čo sme tu,je smutné kolko nás je,až sa občas hnevám na toho hore prečo dopustí tolko trápenia..... ☹ ,ale dúfam,že každá z nás si skôr alebo neskôr určite bude k sebe tisnút ten vytúžený,vonavý uzlíček 🙂 držím vám všetkým palce aby to každej z vás vyšlo.

chomica
2. nov 2010

Ahojte dievcata ako sa mate? No ale ako ciam, tak asi fajn 🙂 Ja som bola na pohotovosti v sobotu lebo som mala dost brutalne bolesti v krizoch a v podbrusku, revala som od strachu ze je nie co zle, ale nastastie nas plodík, ako ho nazvala lekarka na tej pohotovosti si zije vo svojom svete a rastie si 😉 V sobotu sme mali CRL 18,9 mm.
@vavrenka 24mm v 5tt+4? Zda sa mi to nejako vela 🙂 Si sa nepomylila v ciselkach?

Inak na tejto adrese je super napisane a nafotene ako sa v nas cloviecikovia vyvijaju:
http://baby-web.topky.sk/Vyvoj-babatka.aspx

A ja tiez nemavam zapchu, ale skor ma strasidelne nafukuje. Doobedu nic a zacne to ku veceru.

chomica
2. nov 2010

@milka2008 neboj o 2tt sa pokladik ukaze 😉 Asi je to fakt tym ultrazvukom, lebo ja som bola prvy krat na sono v den ked som mala dostat ms a uz tam bol plodovy vak. Takze neboj, bude to asi len hanblivka 😉
A inak mna tiez bolelo podbrusko brutalne aj krize a bolo to v case ked by som mala dostat ms, tak neviem ci to nebolo aj tym. Uz ma tak neboli, ale doobedu som nepouzitelna, rano sa zobudim a o dve hodky sa mi chce opat spat. Tak dobre ze som na PN, lebo neviem ako by som fungovala.
Ja som aj rada ze som bola v nemocnici na pohotovosti aspon viem ze nase slniecko si rastie. Na gyndu idem niekedy buduci tyzden na kontrolny vyter len mam mykozu, ale do poradne az 22.11. A to uz budem v 12tt, tak nech uz je to tu, to cakanie je najhorsie.

dulkagabulka
2. nov 2010

@buburka velmi pekne a mudro si to napisala s tym usg 🙂 suhlasim..
inak..cim je plod mensi, tym je na ultrazvuk citlivejsi..

chomica
2. nov 2010

@drake ahoj ako sa mas? dufam ze je vsetko v poriadku 🙂

milka2008
2. nov 2010

Ahojte,

@erika12345 - tebe bolo vidno co v 6 tt? iba gestacny vak? alebo gestacny aj so zltkovym vakom? lebo mne iba ten vacsi gestacny vak bolo vidno bez zltkoveho vaku. A tiez presne viem, kedy bola ovulacia a kedy som mohl a oteho, moze tam byt rozdiel maximale 2 dni ale nie viac 😲

Idem vas docitat. Dnes mi bral dr hcg pre kontrolu, co rastie a ako a snad to bude dobre a snad @chomica bude mat pravdu, ze sa iba schovava 😒 . A dakujem ti za povzbudenie. Sa priznam, uz som presl asnad vsetkymi fazami pocas tohto zatial 6-tt tehu, od radosti, cez euforiu, strach a aj "lucenie"... Teraz som akasi kludna, tak verim, ze to bude uz iba dobre.

Inak som bola s vysledkami dnes u svojho gyndr a ten mi povedal otvorene, ze som mala ist radsej do nemocnice , nez do nejake sukromneho centra - vraj ta dr, co mi robila uzv v sukromnom centre nie je kompetentna sa k tomu vyjadrovat. Ale to bolo nieco po piatej popoludni a v nemocke by som iba na centralnom prijme stvrdla mozno aj dve hodiny. A napokkon som tam fakt asi mala ist, uz som z toho hotova... ☹ . Tak namiesto povzbudenia som sa dockala tohto.

@buburka - stym uz mi to dnes potvrdil aj moj gyndr , ze su to vlny, ktore sa odrazaju od babatka a tie ho "vyrusuju." Tak nech pekne rastie 😉

milka2008
2. nov 2010

@buffinko - tak to ma velmi velmi mrzi a este k tomu aj ta operacie. Drz sa, verim, ze sa raz dockate dalsieho zdraveho babatka 🙂.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre