Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

zdenkam
21. apr 2010

🙂 Xpetka, u na sto je samozrejmostou, ale to ti asi nic neni platne. Dokonca aj deticky chodia s rodicmi a hoc aj 2. Aj nas maly bol na ultrazvuk a tetuska mi krasne este aj ukazovala na obrazovke a hovorila co robi mamke, lebo on sa bal, ze co sa deje, ked som tam lezala. Aj mu dala jelly na prst skusit. 🙂

Katka, ty, ale mala ti fakt rychlo rastie. 🙂 A chutne fotky.

Inak som sa dnes docitala ze nase mimi ma 37 cm malo by mat a konecne nad 1kg a ze uz je 90 percentna sanca na prezitie. Psycho, ze este take citam, ale ma to proste potesi.

Piatok sa vam zas ozvem, mam navstevu nemocnice - tu sa starostlivost o tehotne strieda so vseobecnym lekarom a nemocnicou, raz tu raz tam. A uvidime ci sme uz dost velki a zevraj aj polohu baba mi uz nahnataju. Aj ked ta nie je dolezita. Som len zvedava kedy mi ten termin cisaraku daju. Inak sa mi to vobec nepaci, ze mi to naplanuju. Je to take proti prirode, lebo ved ona si ma zavelit kedy je cas a nie ze ked sa lekari rozhodnu podla vytazenosti, ale zas chapem ze pohotovostny cisarak ma isto vacsie rizika ako planovany. Aspon si myslim.

zdenkam
21. apr 2010

ja mam fitloptu aj doma, je to super na hopsanie s babom na rukach a spievanie uspavanky-ked mate naladu sa mojkat s miminkom. A teraz to je uplne super na vykladanie noh po praci. SAdnem na gauc a tam vylozim nohy a je mi hej. len potom zliezt. 😀

zdenkam
21. apr 2010

a boli sme vcera na prvu navstevu v cirkuse s Patrickom, no baby, to nase sidlo sokuje. Uplne krasne to obsedel ako mrznuty cucal na akrobatov. Wau. Nechapem. A este tu su fotecky ako kuka na kone co mali v parku a steniatka

xpetka1x
21. apr 2010

ani nevrav ja som taku malu hopsala ked mala yo 5 mesiacou na rukach a tak si na to zvikla ze inak mi ani nezaspala no som ju musela hopsat az hodinu dakedy no moje ruky davali vypoved tak som ju sfukla a bol pokoj bo som stratila aj uzaver na nu😀

katka22r
21. apr 2010

no to vam poviem ze ja tak malu uspavam na lopte ale iba ked je zla...co vcera a dnes je akasi uplakana chudatko moje ale co uz ked krici viem ze niesom sama doma 😀

zdenkam
21. apr 2010

ja som neuspavala na fitlopte, to len ked som mala naladu na mojkanie, leob co som sa strala o dievcatko v CR tak to bolo tak zvyknute uspavat a potom preniest do postielky - okrem toho ze sa hockedy zobudilo pri polozeni do postielky, ma desne boleli ruky z toho drzania aj 2O minut, takze maly nebol na nej uspavany nikdy aby si nezvykol.
Maly stala zaspal na ciciku a potom som vytiahla. Uplne stale. 2 roky zaspal za akykolvek okolnosti na ciciku aj v lietadle. 😀 A teraz si k nemu musim lahnut a drzat ho za rucku. Ale to kvoli tomu ze som pri nom lezala s tym cicikom. Muz to napr. robit nemusi. On mu da flasku mliecka, vypije mu, sadne k nemu, pohladka a pusu a ide dole a Patrick z tej postele nevylezie nikdy /to ani mne/ ale jemu aj zaspi, kym mna vola.

Katka ako aj my dospelaci aj babatka maju svoje zle dni. Su predsa len ludia, nemozu len tisko papat, kakat a spinkat.Aspon vies, ze ju mas. 😉

katka22r
21. apr 2010

zdenkam noo to hej len je najhorsie ked neviem co jej

dadqa86
21. apr 2010

katulka74 :Mnoo abstinentka len nedavno som fajcila o pretrhnutie 😀 😀 😀

burina111
21. apr 2010

kati a nie su to zubky? ja som tiež nevedela čo s malým, teploty dostal...dr. bezradný, že isto to nie su zubky isto...že kde..a malý nemal ani tri mesiace a už mal dva zubaky.....do roka mal v puske všetky nakompletku..teraz mu chýbajú iba tie posledné stoličky. a zakaždým to bolo plaču, teploty, nervozita tak už týždeň vopred, nespal, dasienka popuchnuté...vieš, ona je taká akčná....

katka22r
22. apr 2010

burinka no neviem...ona teplotu nema...ale je strasne uplakana aj cez den aj nam povedala dr.ze zubky urcite nie ta kde ved je malicka este aj ked sa stava vselico 😒 noo ale keby ze tak dam urcite vediet hej?

a ako male kopka ostosest?

burina111
22. apr 2010

kati ved teplotu nemusí mať...ja ti iba píšem moju skúsenosť.. ja som potom už nevedela, či má koliku, či je chorý či čo je s ním..a boli to zúbky..skús jej dať pokuskať hryzatko a potri dasienka tým gelom na zubky..uvidíš či sa ukludní či nie...nemusí mať ani dasienka opuchnuté, nič...
malá je akčná, jasné....vrtí sa a najradšej kope do rebier a mechúra 😀 pri markim som to nemala..tak zažívam samé novoty... už sa teším na pondelok, čo mi povie v poradni. dnes som bola na frizurku..taká že pohoda 😀
kati a malá čo dnes? je stále uplakaná?

katka22r
22. apr 2010

noo gel na dasna este nemam a to kupim v lekarni?inak ja pouzivam skoro vsetko z aloe vera krasna pokozka sice drahsie ale je to ovela ucinnejsie uz aj pokozku ma krajsiu 🙂

noo dnes je lepsia a celu noc spinkala v postielke len 3x som ju kojila ale tak vecer mame uplakany a dnes sme tiez sice plakali a nie tak dlho ako vcera 🙂

noo tak dnesne deticky su akcne uz v brusku 🙂

burina111
22. apr 2010

kati jasné, kupiš v lekárni, ked ja si už teraz nespomeniem na názov, ale ked povieš, že chceš nejaký gél na zubky, dajú ti..je ich viac..oni tak dočasne strpnu dasienka, stojí to od 1,5eura, ja som si to normálne dala na prs a malému pomasírovala dasienka a má to účinok tak 4hodiny určite...tak skús, ublížiť jej tým nemôžeš a uvidíš ako sa bude správať.hned zistíš či su to zubky či nie...neslintá sa ti? a pozerala si jej do pusky, či nemá dasná opuchnuté? a či neokusuje hračky? podľa mňa to budú zuby..možno jej vylezú až o mesiac ale ono to trošku podrastie, prestane a zas a zas...až kým všetky nevylezú...vidíš, ja som už aj zabudla, čo to bolo okolo malého vtedy...nooo, sa môžem tešiť zas, keď bude mia taká citlivka ako marki 🙂
a možno že má iba zlé obdobie, ale to skôr nie ako áno..keď ona je také slniečko a teraz je uplakaná, to bude dačo iné...no hádam jej skoro bude lepšie 😉

katka22r
22. apr 2010

burinka dakujem za rady tak slinta a dost vela 😒 zeby zubky?

baby ak chodite do dm drogerie vyplnte prihlasku pre nastavajuce mamicky a okopirujte teh.knizky a odovzdajte v dm viac info na ich stranke,dostanete zlavy a potom kufrik

burina111
22. apr 2010

fuu ha, dikes za info...asi sa zučastníme 🙂
kati tak to su zubky, malú to bolí, preto je taká uplakaná chudatko..daj jej aj hryzatko...schlaď v mrazničke..aj mne dr. povedal že ťažko, že je malý a neviem čo všetko....ty si poznáš dieťa, si s ním stále....a hlavne uvidíš ako zareaguje...ten gelik pomáha...inak už len sa obrniť trpezlivosťou a sleduj ak by ti dostala teploty, daj nurofen..a ak je veľmi nepokojná, je to aj od bolesti...tiež trošku pomôže...bo takému bábu vyskočia teploty hneď do 40tky..nooo, moje, tak sa držte, nech to má malá čím skôr za sebou..si teraz vytrpíte 😖

katka22r
22. apr 2010

hej aj ja idem zajtra vypisat ale tu pre mamicky daj do google dm drogeria a tam ti vsetko pise 🙂
noo hej hryzatko jej davam a ona by ho cele do pusy dala tak snad jej coskoro vyjde prvy zubok odfotim a dam foto 😀 my to dajako zvladneme...sirupcek kupeny 🙂

burina111
22. apr 2010

no super, tak vám držíme palce..no darmo, musíte to prežiť a potom zas v 6rokoch, keď pôjdu nové 😅

katka22r
23. apr 2010

burinka no to hej...noc bola v pohode akurat vecer sme zasa plakali a ja s nou...hryzatko by si dala najradsej cele do pusy ta ja zvedava ci daco vyrastie 😀

a ako zdenka masabi tu dlho nebola co s nou????

xpetka1x
23. apr 2010

Ahojte baby ako sa mate?? mi sme stale chory mala kasle kycha sopliky zachripnuta je... nespime cele noci no hruza ale ja sa idem odreagovat dnes trosku ideme s babami na nakupi do Laugaricia v Tn 🙂

katka22r
23. apr 2010

xpetka tak len sa odreaguj a petka nemala ist ten tyzden na gynek???

masabi
23. apr 2010

Ahojte dievcence...som v pohode len zajtra sa mi vydava segra ...tak poznate to...kopa starosti.Drzte sa buduci tyzden sa urcite uz polepsim 🙂

dadqa86
23. apr 2010

masabi:Awooj takze zajtra idete na svadbu 😉 mnoo sak jasne ze stim je kopa starosti poznam to a hlavne stresu 😀 😀 tak sa nam tu potom ozvy moja 😉 🙂

burina111
23. apr 2010

masabi tak sa super zabav, tešíme sa na budúci týžden, že kecneme..ja som tiež nejaká rozlietaná, kopec vybavovačiek, v pondelok môj dr. utorok zas s malým...tiež akosi nestíham.....
tak sa držte a pekný víkend

petika
23. apr 2010

Ahojte baby, Katuska, idem ku gyn. v pondelok, lebo roboty tolko, ze som dnes nemohla z BA odist. Idem iba vecer. Mam ale jednu otazku, aj vy mate nejaky vytok taky zltkasty pocas tehu? Nemam sa bat? Nie je ani naznak hnedeho ani krvaveho vytoku, ale proste zltkasty a biely..... hm????? Sa strasne modlim, aby bolo v pondelok vsetko OK, nech tam s manzelickom uvidime srdienko ako zvon, rucky, nozky a zivu fazulku 😔 pekny vikend vsetkym

katka22r
23. apr 2010

masabi no tak sa zabav a vytancuj

lucka_o
23. apr 2010

Ahojte baby,
tak dlho som tu nebola...kopec povinnosti so stavbou domceka a diplomovka....
ako sa vam dari? drobcekovia nam rastu a co nevidiet budu pri nas🙂 uz sa neviem dockat...

idem vas docitat.....snad sa mi to podari🙂

dadqa86
23. apr 2010

petika:Ja som ten isty vytok mala ked som bola tehotna aj prvy krat a aj druhy krat tak ja neviem,ale podla mna mas vsetko v poriadku 😉 ja som nemala ☹ Ale to je uz jedno....drzkam ti palceky aj ja zajtra rano uz cestujem do Zvolena vo Zvolene mam byt uz o 12:14hod tak dufam ze stastne dojdem lebo idem sama 😖

lucka_o
23. apr 2010

Inak baby ja som bola aj u dr. Palla a je v pohode, odrodil moju segru ked este robil v nemocke a dr.Smolko je od nas osobne ho poznam, ale mne by sa dochadzat do Levoce nechcelo.A kamoska sla k nemu rodit sa dohodli na sekcii, aby si nim bola ista a ja chcem rodit normalne. A odrodil druhu segru a bola spokojna, ale bol este v PO. Inak prihodim album uz mame skoro celu vybavicku....

petika
23. apr 2010

Ahoj Dadulka, snáď to je v poriadku, pozerala som aj na nete, že takýto nejaký výtok majú asi všetky tehulky, tak snáď to je v poriadku. Beriem Duphaston, ale ak sa má niečo stať, žiadny liek nepomôže 😔 strašne sa teším, čo uvidíme na sone. Verím, že tam bude drobec, ktorý bude trošku mávať rúčkami a hlavne nech mu bije srdiečko. Nič viac si neželám. 😕
Ty si dávaj na ceste do ZV pozor, ja som zajtra pracovne zase v DK, takže padlo stretko aj s kamoškou a teda ani za tebou nebudem môcť prísť. Takýto super program mám na sobotu, ktorú som mohla tráviť s mm, alebo s babami. Ale teda si ho užijem v nedeľu, lebo v pondelok po sone sa zase vraciam do BA 😒 .... ale mám prácu, manžela, snáď sme aj úspešne tehotní, tak to vyzerá na celkom dobrý rok 😀

všetkým krásny víkend, ja idem haja, lebo dnes som poobede cestovala miesto spánku a šoférovanie tak zabíja 🙂

lucka_o
23. apr 2010

Petika blahozelam a este to stihas aj tento rok!!!waw...super tesim sa🙂 po tom vsetkom co sme si vsetky prezili!!!Dadqa neboj aj u teba to tak bude....treba verit... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre