Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

burina111
6. máj 2010

ahojte holky...no tak vy ste sa riadne rozkecli:o) takže bude Evan Zdeni? už ste vybrali? zvláštne meno, krásne, priznám sa, že som ešte nepočula.....
no u nás leje tiež..otras..od rána....
marki v pohode...no má teraz šibalské obdobie či čo..buď zrýchlil alebo ja za ním nestíham 😀 sa neotočím a furt dačo vystrojí, rozoberá, majstruje, zlobruje..no ale sa nedá na neho hnevať, taký je zlatý a keď niečo tak tie modré oči vypleští...tak dnes des, celý deň sme doma...nikde nevydrží dlhšie ako 5 minut...so spaním, tak zdeni ty máš raj...večer zaspí tak o 21,30h, potom sa tri krát zobudú, lebo chce mlieko a o 5,30h dá dalšie mlieko a potom už že mamka cikať a ideme sa obliecť a deň pred nami...hrozne sa mi nechce vstávať..neviem, kde tu energiu berie....aj teraz tu demoluje tlačiareň, kým vám píšem 😀 je to taká malá maska...
s tým termínom to máš hned, nechce sa mi veriť zdeni, že to tak rýchlo prešlo.
a čo petika, neviete? no hádam su v poriadku....
dadi a čo mamka? a ty???

zdenkam
6. máj 2010

burinka, tak to ja taky raj nemam. To skor vynimka on chodi spavat inak tak 21 a vstava tak 7.3O a sa budi stale, neprespi celu noc. Ale dnes to bolo fakt prijemne. zobudil sa nad ranom,lebo uz sa rozvidnievalo - tak som un zaspala. No a vecer ho ulozil tatko 7.3O lebo ja som bola v praci. A vstal az o 9 nasho casu. Ale toto sa mi casto nestava.
....tiez som zvedava co dnes podnikenem...lebo ako som spravne tusila uz prsi..... a 4 steny mu nerobia dobre. TAk asi len zajdeme poobede na indoor ihrisko take so smykackami a kadecim ako hrad na skakanie a tak. TAm budeme hodinku. Nech prelomime den.

burina111
6. máj 2010

no sedieť pre nich to je zabijak....veĎ s tým ich spaním nespaním...bože ja tiež neviem, čo bude...keď bude malý takto "spať" aj naďalej, malá ak sa narodí ako ono, že bude do 20x v noci hore..to tuším už ani nebudem spať 😀 a možno sa to nejako zariadí, nie?
čo patrik? myslíš, že nebude žiarliť? predsa len, teraz má všetku pozornosť iba on....

burina111
6. máj 2010

vidíš, a ani si nepísala, čo manžel povedal na krásne fotky

dadqa86
6. máj 2010

burinka: Mamka sa ma dobre len sa uz blizi 1-Jun tak sa boji tak isto ako aj ja,ale najavo jej to dat nemozem pretoze by jej bolo este horsie 🙂 Sme sa porozpravali ked som bola vo Zvolene 16-Aprila to sme mali s maminkou meniny vtedy a tesim sa na narodky tie mam tento mesiac 30-teho tak sa chystam do Zvolena uvidim ci nam to vide 🙂 Mam sa inak celkom dobre ja idem zase 1-Juna som objednana na vysetrenie jedno tak uvidime ako dopadne..A co ty ako sa mi mas? 🙂

burina111
6. máj 2010

dadi neboj, dobre to dopadne..tak všetko naj naj naj a hlavne to zdravé krásne bábo prajeme 🙂 každý by sa bál na jej mieste...pri dnešnom zdravotníctve ☹ ale tak čo narobíš, keď musíš tak musíš...
ja no čo ja..nič, čakám, čakám...v pondelok sa idem objednať do poradne, zas na odber protilátok aj 4D sono, chcela by som to všetko naraz zklbčiť, uvidíme...tak sa aj teším aj sa hrozne bojím, že dačo nájde v neporiadku....vieš aké je to....tak sa snažím byť v pohode..ale chytajú ma dobré depky, občas by som plakala zo zufalstva....som nanervy ako nemôžem ani nikto nič robiť, iba čakať...a do konca to máme ešte riadne ďaleko...tak uvidíme...len verím, že sa nič nezhorší...dnes som zas čítala samé "chvály" na pp nemocnicu, primára....vraj sa babám rozpadávajú stehy a horšie, tak sa teším, choď potom v kľude porodiť...no ale tak nejako bude...
tak z teba sa stala východniarka, heeej??? ti nechýba zvolen? predsa len je tam teplejšie, veľké mesto....

katka22r
6. máj 2010

cc aj v presove je dobre 😀

dadqa86
6. máj 2010

Burinka:Mnoo moja tak ti budem drzat palceky 😉 uvidis vsetko dobre dopadne len sa nestresuj nieje to dobre 🙂 bud v klude podla mna bude vsetko tak ako ma byt 😉 Tak pekne ze sa im rozpadaju stehy...booze toto nase zdravornictvo to je uzas ja som zvedava ako dopadnem na tych vysetreniach.Teraz musim cakat na mrchu kym mi dojde pretoze ked mi dojde tak na 4-den ako ju budem mat musim ist na odber krvi zase lenze problem je vtom ze ked som bola teraz vo Zvolene u nasich tak vAprili mi dosla mrcha 2-krat neviem preco a co sa stalo ze mi za jeden mesiac dosla 2-krat 😒 nieco sa mi natom nezda ☹ takze ju musim cakat a potom ist znovu na krv tam mi hned povedia aj vysledky co mi brali krv ked som tam bola prvy krat...Sa bojim kurna 😖 som zvedava aka bude koncova diagnoza strasne som zvedava...Mnoo tak vychodniarka ako vychodniarka 😀 jasne ze mi chyba Zvolen a velmi,ale tak co narobim nehovorim ze by tu v Presove bolo zle len som stale doma zavreta ani vonku ani nikde pretoze bud sa manzelovi nechce alebo vonku prsi 😒 a vela kamaratok tu nemam a sjedinou co som sa stretla bola Katka takze asi tak...Mnoo neviem mnooo...Tak ja ti budem drzat palceky a uvidis vsetko bude v pohode 😉

dadqa86
6. máj 2010

katka22r:Mala som ist dnes na pohreb nasi co byvaju vo Zvolene v rodinnom dome tak majitelka zomrela co nasim dala do podnajmu domv 😢 dnes ma pohreb uz sa aj zacal o 13:00hod 😢 chudatko taka dobra zena to bola...

burina111
6. máj 2010

uf dadi, tak to bola ako rodina asi, nie? keď s ňou bývali...
tak vy ste sa už stretli? no fajne.....
kati veď jasné, že je dobre....však ste tam dve 😀 vlastne tri 😀 😀 😀

dadqa86
6. máj 2010

burinka:Mnoo bola nieco ako rodina... mnoo ano my sme sa uz stretli,ale to bolo tak na chvilku 😉

katka22r
6. máj 2010

u lekara 😀

dadqa86
6. máj 2010

mnoo presne u lekara 😀

zdenkam
6. máj 2010

Burinka, myslim ze Patrick bude ziarlit chvilu, ved je to je uplne prirodzene, teraz som cela jeho a potom uz sa bude musiet delit. Ale ze je dobre, davat dietatu maleho ulohy, ze mi pomoze, ze bude dolezity. Navyse je ho dobre na to pripravovat, takze teraz sa sprava uplne uzasne, prekvapenie pre mna. Ked vidi ze sa ide natierat brusko, bezi o preteky, ze on ho natrie. Vravi ze on bude big boy a baby bude takove malinke a ze bude vyhadzovat smelly nappies /smradlave plienky/. A stale chyta ako babo kope a pyta sa preco kope. Navyse vie, ze maminku boli chrbatik a tak ho nesmie dvihat - ako Patricka. A tak.

Inak ked bol krpec maly tak sa budil tak 3x za noc tie prve mesiace na kojenie.To bola parada. To zvladnem.

Babenky a dnes vecer o 7 mam prvu irsku jazdu autom. 😕

A propo u nas je od 1O po dazdi, boli sme na krasnu 3 hod, prechadzku s Patrickom, nasadili gumaky a prechadzali sa v prirode aj kvietky domov doniesli. 😀 uz dnes asi prsat nebude.

katka22r
6. máj 2010

dobru nocku

petika
6. máj 2010

Ahojte baby, my sme v poriadku, špinenie nám prešlo ešte včera, duphaston si dávam tri krát, uvidíme, čo bude ďalej. 😉 už sa ma aj cudzí ľudia pýtajú, či čakáme bábätko. Ono mi to je nejak vidno, keď sa oblečiem do obtiahnutého. Na to, že sme len taký štuplíci to riadne vyhuplo, neviem prečo. Prvý krát to tak nebolo 😅 teraz som už ako v piatom mesiaci, to mi maminka hovorí 😀 a môj muž sa smeje, že vypúčam pupok 🙂 ale pohoda. Verím, že všetko bude OK a budeme na vianoce už ako veľká rodinka 😉 Dadka, tak Ti držím palce, s maminkou myslím...
Burinka, čo vy? Ako sa máte?
Zdeni, sa to blíži, čo????? 🙂 šikovná, budeme sa snažiť všetky ísť v týchto šľapajách....
A Katuška ako rýchlo ste vstali, tak rýchlo idete haja???? 😉 pa všetkým, my ideme spinkať

zdenkam
6. máj 2010

Jeej, Petika ze 11 t, tak to cochvila konci kriticky prvy trimester. Jooj, to tak rychlo bezi, fakt.
A za mnou prva jazda na irskych cesta a prve pravidlo co instruktor vravel: Na Irskych cestach nie su pravidla. 😀

Petika, uvidis,bude krasne mikulaske babo. 😉

Sedela som dnes na kresle a muz na gauci a ukazujem im, aha, babo ma nozku na pupku a tam si take noha pobehuje a vytrasieva cele brucho, ze muz aj Patrick na tu vzdialenost videli. Taka sranda to je, len ma niekedy uz aj na rebro zacina kopat a to aj trochu boli. Sa ma zas Patrick pytal ,ze preco ma tak kope.

Burinka, inak Patrick dnes kreslil kriedami hrozne dlhu ciarku az okolo susedovho domu- uplne pohruzeny lezal pri tom na zemi, liezol prudkym kopcom a sa skotulal - zafulany od blata. A nakoniec sa nahanal v krikoch a liezol na strom. Minule z neho zliezal a zostal vysiet zahaknuty svetrom a len kopal nozkami ze mama pomoc. 😀 Sme sa s muzom na dnesku a tom zgulani z kopca riadne nasmiali. 😀 Ako baby, s chlapcami si fakt uzijete. Hlava nehlava to je. Ja sama som posledne dni rozcarovana. A mam pocit, ze mam doma nejakeho Oliver Twista. Aj moja mama co vychoval 2 dievcata a jedneho chlapca sa smeje, ze on je ina trieda.

Äle aj vazne to je. Nechala som ho dnes hrat sa s toaletakom, ze sak nech sa hra. Kupelna cela zavalena odmotanym papierom tak som isla skladat. On zatial naklusal oproti do spalne, tam otvorene okno. Vyliezol 1x vdaka vystveraniu sa na radiator na parapatnu dosku a nasla som ho klacat na okne ako kuka dole. A to je spalna na poschodi. A to vazne nebolo viac ako 1 minuta co opustil kupelnu. 😕 Som sa zmohla len na paneboze a bezala. A este chvilu mi busilo srdce. Nemozem ho teraz pustit z oci. Je to horsie ako ked zacinal lozit ci chodit. Stale nieco vymysli. 😲

petika
7. máj 2010

Jééééje, tak to nemáš veľkú srandu, keď je takýto šibal. Bože, čo tie deti nevymyslia, však? Strašné 😀
Nám vychádza 11tt, ale bábo je menšie o necelé dva týždne, neviem prečo, snáď nám potom dorastie. Ale som rada, že je zatiaľ všetko v najväčšom poriadku ZATIAĽ... opakujem, lebo ešte stále to nie je vyhraté. Ale verím, že tentokrát to bude naozaj dobré a podarí sa nám priniesť si domov krásne malé, zdravé bábenko tak nejak, tiež rátam okolo Mikuláša, možno trošku neskôr, ale isté je, že ak sa to podarí, na Vianoce už nebudeme sami 🙂 na to sa teším najviac 🙂

katka22r
7. máj 2010

🙂

petika
7. máj 2010

Ach baby, zaše špinenie. Ja už neviem, dala som si duphaston, beriem ho 3 krát denne, všetko bolo od návštevy u doktorky ok a teraz zase. Uvidím čo bude poobede. Ak to bude pretrvávať, tak asi pôjdem rovno do nemocnice. Porazí ma asi.

katka22r
7. máj 2010

jooj ta co to 😒

petika
7. máj 2010

Baby, volala som doktorke, idem na urgent, tak vam potom napíšem, čo budem vedieť, snáď budeme OK 😔 držte nám, prosím, palce, aby sme boli v poriadku. Prajem Vám krásny deň. Pa a myslite na nás, pls.... budeme to potrebovať 😔

zuzu805
7. máj 2010

petika..strašne Ti držim palce,,moc moc,,drržkajte sa!!

burina111
7. máj 2010

jooj, peti, moja...hádam to bude dobre...bože len nech ste v poriadku..myslím na vás dobre, silno silno.....
zdeni, tak ja som tak čítala tie tvoje riadky...kokos...tak nie som sama, čo sa mi zdá, že je moje dieťa ako naspidovaná veverička...
baby no ja som mala ráno hneď o 6 ráno šokoterapiu, na chvíľku som nechala malého v obývačke, pozeral rozprávku, že kým sa umyjem...pribehne za dve sekundy za mnou, že mami mám v nose burizon....baby on si ho tam fakt strčil.. minule speťák z ferari, to sme zvládli našťastie vytiahnuť pinzetou, ibaže burizon už bol problém...marki si ho tam najskôr fajne zatlačil a tak prišiel..tak sme skušali pinzetu, fúkať nos..nič...tak davaj rýchlo za dr...hned nás zobrali, jasné že to malý vdýchaval do pľúc, dr. to nemohol vybrať..potom mu dal nejaký sprej do nosa a že nech fúka nos a on to popoťahoval postupne..nejakým zázrakom mu to vybral...bože plakal v tom kresle on, ja, že čo som to za mamu, že ho nedokážem ustrážiť ani dve sekundy....no našťastie je všetko ok...ale tie šoky .....malá bude antistres baba 😀
zdeni dobre si to napísala...že teraz je to s nimi oveľa horšie ako keď sa učili trebárs chodiť, alebo išli zuby alebo ja neviem..všade sú, všetko skúšajú...človek okom nemihne, presúvajú sa rýchlosťou svetla a človek nikdy nevie, či hovoria pravdu alebo si práve vymýšľajú...jáááj, no proste už mám oči aj na chrbte, aj za zadku, aj medzi vlasmi ale stále je to málo 😀
tak majte krásny deň,peti vy sa držte..silno držím palce

dadqa86
7. máj 2010

Petika:Moja drzkaj sa neboj sa bude vsetko v pohode 😉

zdenkam
7. máj 2010

Petika myslim na teba. To je zle taketo stresy mat. ☹
A mam tu znamu a ta ma inak presne to isto s tym babatkom. Rodi 4.6. a babatko je od zaciatku o 2 t mensie nez by malo na svoj vyvin byt. Trosku teraz mala problemy, lebo v 33 t zacala krvacat, tak si ju nechali v nemocnici 2 dni a prestalo to a aj sono bolo ok, ale ze to asi bolo tym, ze pred par dnami zle stupila a spadla.

Burinka uplne presne aj oci v zadu nestacia. 😲 Uff to s tou burizonou. nas tak mini gulicku strcil a dobehol ze gulicka v nose - som to tu pisala raz. Ale bola na krajicku stlacila som nostek vyssie a vypadla. Ale len mi povedz s cim dojde najblizsie.
S tou speedy vevericko si ma pobavila, ale velmi presny vyraz to je. Myslim, ze dievcatka su skutocne kludnejsie. Som sa o jedno starala ked som dosla do Irl a fakt to bol rozdiel.

masabi
7. máj 2010

Peti,tiež držim palce palceky nech ste ok,ale ty moja sa musis setrit ani krok z postele...bude to zniet tvrdo ale ja som mojim detom nepodala ani pohar vody mimo toho co som musela teda navarit ranjaky,obed a veceru im dat ostatne si museli same...daj vediet ako ste na tom,len nech ste v poriadku strasne na teba myslim nech sa nic zle nestane 🙂

petika
7. máj 2010

Ahojte babulky, všetkým Vám ďakujem, že ste také zlaté. Sme v poriadku, povedali nám, že sme v 9. Týždni. Srdienko bije, malé sa vrti, ale nechali si nás v nemocnici, lebo sme rizikový prípad. Však to všetky po prvom potrate. Nakoľko mame za sebou jeden MA a teraz užívam 3 krát denne duphaston a aj tak mame spinenie, musíme ležať v nemocke. Budú nám dávať ešte magnezium, uvidíme čo bude ďalej.
Burinka: tak to ste mali pestre ráno. Bože môj. Čo tie deti nevymyslia? Naspeedovaná veverička. Dosť pekne si to nazvala. Opatrujte sa a ešte raz dakujem všetkým. Budem vás čítať, budem písať. Chvalabohu tomu, čo vynasiel internet v mobile. Pa

burina111
7. máj 2010

bože peti, tak to čo sa vám robí??? no tak lež, a iba zvoň na sestričky, ani sa nepohni z tej postele...len nech to rýchlo prejde a skoro si domka pri mužíkovi...myslíme na teba...
veĎ vieš ako som sa vyľakala..no nedá mi dýchať ten náš škriatok 😉 ale za nič na svete by som ho nedala..
peti tak sa drž, dobre? bude to isto oka....

zdenkam
7. máj 2010

Petika tak teda ty si rizikovejsi pripad nez tie rizikove normalne my potratove tehulky,lebo ta tvoja maternica - tak ta moze sposobit neskor predcasny porod. A to ma nechap ze strasim. To vobec nie, len som sa divila, ze ta od zaciatku nedali ako rizikove tehotenstvo. Tak pekne lez, nozky hore. Vsetke tu na Teba usilnovne myslime a zelame nech to srdiecko pekne bije a nadej je poriadne uhniezdena.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre