Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

zdenkam
19. dec 2009

Terazka podari sa.
Baby, vy ste tu vsetke na duphastane?
Ja nie, nikdy som tu o takom cosi ani nepocula.
Burinka, to je dobre, ze je vsetko ok a uz len bude.
Asi to je upne psycho, ja som uz v 1O tt ale citim sa uz uplne za vodou. /sak ma niekedy aj preto napadne, ci sa mi priroda nevymsti zas/ ale uz som to aj par ludom v praci povedala a tak.
A kolace piect budeme, mne by take nic nerobenie ublizilo psychicky. Ja som dost aktivista. 🙂 Ale okna to neumyvam uz vyse roka a ani tehu som nebola.To robi moj manzel, aj hajzliky drhne. 🙂

Asi si poviete ze mi sibe, ale uz si zhanam pomalicky moderne latkove plienky pre babo. Mam kopec casu, ale do jari, uz chcem par mat a doniest si ich zo sr sem do Irska, lebo si ich zhanam z druhej ruky to vyjdu takmer o polovicu lacnejsie. A citala som ze je to ok.

Majte sa vsetko krasnucko a Terezka manzel ma pravdu. Ja som tiez plakala ked sa nedarilo ale neni to dobre. Trosku sa treba aj odventilovat, lebo inak mozes byt sklamana ak sa budes moc sustredovat a nic. Ved to sama isto dobre vies.

dadqa86
19. dec 2009

Petika: Z Grckanim mam uz pokoj 😀 😀 😀 len sem tam ma prehodi 😀 v Utorok idem k doktorke tak uvidime co mi pofie 🙂 a co sa tyka tich bolesti mnooo uz je too lepsie chvala bohu 😉 budeme vidiet...Uvidime ci to blinkanie budem mat az do porodu 😀 😀 grci grci 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a co ty ako sa mas a co mas new???Pekny vikend
🙂

lenadka
19. dec 2009

ahojte dlho som tu nebola, bola som 3 dni v nemocke-na rizikovom,lebo som zakrvacala trochu, ale uz je dobre, nasdili duphastom a vitaminy, lezim a babtko sa drzi, na sone bolo vidno uz aj srdiecko 😵

lenadka
19. dec 2009

terezkami, manzel ma pravdu, nestresuj sa, babtko pride ked bude ten spravny cas 😉

lenadka
19. dec 2009

inak tie bolesti v podbrusku na pravej strane som mala pri malej silne a dr. pozrel na sone ze na tom vajecniku mam zlte teliesko-lebo odtial islo vajicko a preto tie bolesti a teraz ma picha v lavom-tak predpokladam, ze vajicko vycestovalo s tohoto 😉
grcky nemam len mi je zle od zaludka ale nezvraciam a nemam na nic chut 😝

burina111
19. dec 2009

terezka nesmúť, ved o mesiac sa podarí uvidíš.....
baby tak ako čítam, držíte sa, to je super..
no ja som veru začala špiniť po duphastone, v piatok som prvú tabletku zobrala ráno a večer už spinenie...a dnes celý deň, ale iba kde tu fliačik..a dala som si hned k tomu aj ascorutin...už to ustupuje..v letáku píšu že sa to môže vyskytnúť,,,no brala som ho aj ked som nebola tehu a tiež som to mala, kým sa telo otriaslo, že ich beriem..takže nepanikárim, nikde nebehám, všetko je v pohode, už to ustupuje, v pondelok idem do poradne, tak to spomeniem....no a môj týždeň sa blíži...na štedrý deň je môj rozhodujúci deň, tak verím, že to všetko v pohode prekonáme a bude už len dobre...
no a zdeni asi som sa zbláznila podobne ako ty, ale dnes som si kupila tehu šaty na leto...tak zrejme ich budem potrebovať na 100%, môj mozog s tým ráta 😀
tak krásnu nedeľu všetkým
ahojte

burina111
19. dec 2009

zdeni vidíš, aj mňa zaujali tie látkové moderné plienky..prosím ťa ako to funguje? zrejme to máš preštudované, keď už kupuješ...tak daj info, či sa aj my nerozhodneme...pouč nás 😅

lenadka
19. dec 2009

😀 burina verim ze to dobre dopadne-a treba sa predzasobit, v lete bude chciet kazda tehu sa ty a budu vypredane 😀 😉
ja po duplastone nespinim, skor som ked som ho nebrala, ale na tom letaku som to tiez citala co ma aj prekvapilo, no fakt je to tam, tak drim palcuchy nech sa bublinka drzi a stedry den prebehne v pokoji a radosti 😉
idem prepripravit na zajtra obedik predklepat rezne a nalozit do pacu a osupat zemiaky na cibul salat 😉

burina111
20. dec 2009

lenadka wááw, tak vy máte riadne tradičný nedeľný obed...sa namakáš, ale mňam
peknú nedeľu všetkým 😉

zdenkam
20. dec 2009

no latkove plienky, zalezi od stylu ceny su rozne v prvom rade to je ekologicke. Nechcete ani vediet kolko kg odpadu v podobe jednorazovych plienok vyprodukuje dietatko kym z nich odrastie. Myslim ze sa to rozklada aj viac ako 1OO rokov ta chemia. A netvorime zivotne prostredie prave pre nase deti? TAkze toto je ten velky dovod.
Dalej: som citala ze este nedorastla ziadna generacia deti co vyrastala na jednorazovkach takze sa celkom dobre nevie, ake dosledky to moze mat zvlast u chlapcov. To bol dovod preco som rok /hoc nie stale /frcala na klasickych latkovych, co som podedila od maminy este po nas. 🙂
NO a do tretice, ona sa to sice nezda, lebo ak si mate kupit zasobu latkovych plienok tych modernych tak to aj 2OO eur nachystat, ale ak si preratate co miniete tyzdenne na plienky jednorazovky a dieta je na nich 2 roky, tak to isto bude podstatne viac.

Myslim, ze kompromis je narozumnejsi.Verim ze prat sa nechce. Ale my neperieme, lez pracky. Nase mamy prali to hej. My len nahadzat a vyvesat. Navyse tie moderne maju tvar ako pampersky takze ziadne zehlenie. 🙂

Burinka, ja som si teraz kupila od pani co ich sama pouzivala ze frote latkove a ta mi dala odkaz na stranku

: http://www.branakdetem.cz/baby-lucy-flanelova-p... a ze ona bola velmi spokojna.

Ja som si na seba este nic nekupila. v tom som nelogicky poverciva. Fakt cakam az bude za mnou ten 12.1. a potom si pojdem kupit prvu vec nieco na leto,lebo Patrick sa narodil vo februari a tak som v lete nemala este velke brusko. Ale mam vela tehotenskych topov, takze by som chcela saty. Mam dokonca aj slavnostny vrch a nohavice co som v tom bola v 8.mesiaci tehotenstva na Vianocnej party z prace a aj som tancovala disco. 🙂 To musela byt ina podivana, vsak? 😀

A este sme zaviedli od prve dna co mi neprisla menstruacia setrenie na babetko, kazdy den 1 Eur ja a 1 manzel. Aj pri Patrickovi sme tak mali a poviem vam tie peniazky sa rozkotulali ani neviem kde, viem ze to vtedy bolo takmer 4OO eur, lebo sme nezacali hned takto ako teraz.

lenadka
20. dec 2009

zdenka to je velmi pekne, ze ste zaviedli toto setrenie 🙂
hned som okukala tie plienky, akurat mi nie je jasne pri tej konkretne ake su velkosti alebo je univerzalna? Ja mam kopec klasic. bavlnenych od svokry a svagrinej, malu som na zaciatku dost do nich balila, ale nevydrzala som to viac ako 3 mes., len na noc som davala pampersku, nakolko som ju balila na siroko tie 3 mesiace, mala som strasne vela prania, lebo ocikala hned dve 😝 a bez zehlenia som jej na ritulku plienku nedokazala dat, tak som bola s toho vycerpana, ze som presla na papieraky...len som predpierala, vesala a zehlila-tot boli moje chvile volna 😀
pri tychto novych sa mi paci ze to zehlenie odpada 😉

zdenkam
20. dec 2009

tak tak, to je univerzalna velkost, to sa mi tiez pozdava.
NO tiez som to tak robila a zas je obdivuhodne ze si vydrzala tie 3 mesiace, spusta zien vydrzi len tyzden. Mne sa to nezdalo tak narocne to zehlenie, lebo maly hlavne spal prve mesiace, tak som mala vela casu. Ale pri dalsom dietatku uz budem mat aj Patricka na starosti, tak isto zehlenie nehrozi.
Ja som tie stvorcove prestala zehlit, lebo som ich hned vybrala z pracky co sa vyprali, nech nie su pokrkvane a potom len prehladila rukou a ani sa mi nezdalo, ze mu to vadi. Ale myslim,ze s tym zehlenim som prestala kedysi v 4 mesiacoch.

Dnes sme napiekli s manzelom linecke kolaciky a ma ten moj muzicek nejaku tulivu naladu. Lezie nan tehu viac ako na mna. 😀

lenadka
21. dec 2009

zdeni, ja som mala dva druhy tych plienok, jedni boli take jemnejsie, tie nevadilo ak som neozehlila, ale tych som mala cca 10 ks a ostatnych 100ks boli take drapliaky kym som ich neozehlila...tiez som ich vesala tak, aby boli rovne, ja som potom uz len skladala a prezehlila ten vrch co mal byt v kontakte s ritkou 😉 ale niekedy to neslo musela som celu plienku, ale to tak v 20% 😉
teraz budem urco kombinovat, lebo tiez uz mam doma zabavacku malu 😀

burina111
21. dec 2009

no baby, tak ja sa popri vás asi aj červenám od hamby...tak ja som fičala na jednorázovkách, iba do poštoliek na pampersku sme dávali látkovú...tak teraz uvidíme, zaujali ma tie látkové už skôr, takže pouvažujeme...no a zdeni, tak ty si tiež taký škrečok, hej? my tiež šetríme, my zasa z výplaty každý mesiac uložíme aj malému aj bábatku po 50tke..no a potom bude bábu na výbavu, čo bude treba, krstiny, pôrodnicu a malému odkladáme na školu....tak aspon nie som sama, bo manžel že bože ty si ako taký škrečok, len obáločkuješ 😀
no a bola som dnes v poradni..všetko ok...som v pohode, už nešpiním, zas mi robili odbery, mám prísť o mesiac a dostala som tehu knižku..takže od dnes oficiálne som tehulka 😀 no ale som ešte opatrná, náš deň D je vo štvrtok..tak hádam bude všetko ok
baby tak krásny dníček, vy už aj napečené....achhh

burina111
21. dec 2009

baby a ešte sa vám musím pochváliť....som teraz volala kôli výsledkom HCG, baby že krásne podrástlo.....takže môžem byť pokojná...nooo, tak verím, že všetkým nám to dopadne super....ahojte

petika
21. dec 2009

😉 Burinka: zo srdca gratulujem, Vianoce budú určite šťastným dňom, keď Ti to tak vyšlo. Som rada, že je všetko ok a gratulujem k Tvojej tehu knižke... Ja teraz trošku lietam, stromček už stojí, napečené a upratané už máme, ešte zajtra pečieme plnkové a budeme očakávať príchod dieťatka božieho. myslíme pozitívne a veríme, že sa už aj nám zase raz zadarí 😉 všetko dobré a koláče budú dobré aj z cukrárne, 😀 prvoradé je baby, ktoré rastie preto, aby maminka bola spokojná 🙂 papa

zdenkam
21. dec 2009

Petika, budem ti drzat palecky vsetkych 2O aby si bola coskoro medzi nami.

Hej hej burinka ja som trochu skrecok 🙂 . Vies, tu su rodinne pridavky na dieta 166 eur mesacne no a ja presne evidujem co miniem malemu, ze botky alebo jeho bio jogurtiky /vies tu stravu co je s nami to nie neratam/ a vsetko ostatne mu odkladam tu su je peniazky. Prvy rok to bolo cez 9OO eur, lebo sak to 6 mesiacov sa to minalo len na plienky a jeho specialny praci prasok a tu a tam cosi nan, ale ja som strasnu kopu veci podostavala.Vies tu su ludia iny ako v sr. Doma ti da maximalne rodina, ale tu mi dala spusta zakaznikov z prace co ma poznaju. Nosili darceky este 6 mesiacov po porode. TAkze potom som to oplacala a ked podrastol z veci rozdavala dalej a este stale mi ostalo kopec pre druhe dieta. Mala som 2 vrecia veci len do 6 mesiacov /a Iri inak minaju viac ako polovica to boli veci z Next - podla mna malemu babu to je fakt fuk ci to je znacka alebo nie, ide o kvalitnu bavlnu a viac netreba/
Ja viem, ze sa to zda vela ten pridavok na dieta, ale len aby ste boli v obraze skolka ma stoji na hodinu 3 eur. Ak ho chcem vziat na kryte ihrisko na 2 hodky 7,5O alebo som mu zaplatila v lete clenske na specialne kupalisko na 3 mesiace a to bolo 2OO eur.
Ale ja si stale vravim, ze tie peniazky su jeho, tak na ne mu nesiaham.
Napokon mame tu ine financne pomery ako vacsina rodin v sr aj to je ten hlavny dovod preco sa domov na trvalo nevraciame zatial. Ale treba povedat, ze peniaze nam z neba nepadaju a vsetko co mame sme si poriadne odpracovali. Lebo poznam aj tuna pripady, co si vravia , vam je hej, vy mate to a to. A aj mame doma tak vravia kolegyne z prace, ze Zdenke je hej. Lenze mne nikto nic nedal, ja som si to musela zarobit. Ked som chcela mat rodicov tuna na svadbe, tak som im platila letenky, lebo som vedela ze pre nich by to bol extra vydavok a kdesi by tie peniaze chybali. Tak iste aj moj manzel.
To je take odbocenie od temy trosku.
Nutno ale povedat, ze peniaze nie su vsetko a stastie nikomu nezarucia.

My sme dnes napiekli ja: kokosove tycinky a manzel vanilkove rozky. Len ten stromcek sme este nekupili ale zajtra uz musime. 🙂

Do vianoc tu este nakuknem ale asi uz neprispejem nicim, lebo teraz sme uz stale vsetci aj s muzickom doma, tak casu je malo. 🙂

TAKZE: vsetkym vam prajem vianocny pokoj a radost z toho, ze oslavujeme prichod Dietatka na svet.
Nech sa vam tehulkam nic zle neprihodi co sa babatka tyka a Petike prajem nech sa o prichode toho ich dietatka coskoro dozvie a rovnako aj dalsim zienkam co chcu miminko.

TESTE SA VIANOCIAM

katka22r
22. dec 2009

ahojte kocky ani vas nestiham citat🙂...no my sme boli vcera na ctg bolo ukazkove a konecne aj na ultr.moja babika ma 3000g a uz je dole hlavickou,snad sa do porodu neotoci inak 😀 juuuj ale je zlatucka,tp nam dali na 8.1 ale povedala ze to kludne moze prist skor,no urcite dam vediet 🙂 kocky tak pekne sviatky prajem a vela vela stasticka s bruskamy 🙂

halintoa
22. dec 2009

ahojte, prepáčte, že som sa Vám sem votrela, rada by som Vás požiadala o radu. Som tehotná v 4+6, mám za sebou jeden samovoľný potrat v 6tt a včera ma prestali bolieť prsia. Mám sa opäť pripraviť na najhoršie? 😢

katka22r
22. dec 2009

ahojko halinota neospravedlnuj sa sme tu na to aby sme si pomahali a vymenili nazory a poradili....takto ti napisem mna boleli prsia cely prvy trimester a tak prestali tiez som sa zlakla,druhu moju kamosku vobec neboleli az na konci u kazdeho je to inak,tak to neber tak a ak si niecim niesi ista bez ku gynek.aby ta pozrel aby si nemala sviatky plne strachu...ale pokial nekrvacas a nemas krce malo by byt vsetko oki...ja som pri prvom nemala sice ziadne priznaky lebo sa to vyplavilo samo,drzkam palce a urcite daj vdiet

halintoa
22. dec 2009

ďakujem Katka, u gyndr som bola práve včera, počkala som si 5,5 hodín 😠 v studenej čakárni a na sone nič nevidela, len mi vzala krv na HCG. Vyšli mi ale pozitívne 3 testy a aj prsia ma bolieli rovnako ako pri prvom tehu. pevne dúfam, že tento raz to víde..

katka22r
22. dec 2009

halinota tak nebojaj sa to nemusi byt vsetko tak ako u inych....ja som napr.vobec nemala ranne nevolnosti a tak som tomu velku nadej nedavala a pozri som tesńe pred porodom

burina111
22. dec 2009

halintoa bože moja že votrela...to nie je naša téma...každá je tu vítaná...my sme sa tu iba náhodne tak stretli nešťastné a teraz sme šťastné a petika sa k nám po sviatkoch isto pridá...kludne sa pridaj k nám, iba sa potešíme.....neplaš sa, nič to nemusí znamenať..niekedy môžu bolieť, potom zas nie...poznáme to prílišné sa pozorovanie po potratoch..tiež sme to prežívali...len sa šetri, ak by si začala krvácať, utekaj na pohotovosť, inak pohoda a snaž sa nestresovať...iba si škodíš aj babu....na sono je skoro, viem ako som ja plašila dva týždne. všetky ti hrozne držíme palce, isto to dobre dopadne a budete sa tešiť z tehu....
kati, tak tebe to už klope na dvere...jooooj, tak ho už uvidíš na vlastné oči, aj mu dáš pusku...moja, tak ak by sme už nepísali alebo čo..hrozne ti držím palce nech máš rýchly a ľahký pôrod, čo najmenej bolesti a zašívania a nech ste s babom vporiadku..
petika, dikéééés
zdeni ty si to krásne napísala...si to presne vystihla
no baby ja nemám ani napečené ani nič..ale tak stíham 😀 stromček stojí, to je základ 😵 hrozne mi je zle, vkuse, jooj, ale teším sa z toho paradoxne, viem, že je to dobré znamenie, xiixi
a kto vie čo naša dadka????? 😨
no babiky, ja tu isto nakuknem ešte cez sviatky, nedá mi to ako sa máte...tak ale keby sme si už nepísmenkovali..všetkým krásne, spokojné, rodinné sviatky, nech sa maminkám nič neprihodí, bábatká nech su tam kde majú byť a kopec kopec darčekov a lásky 😉

katka22r
22. dec 2009

burinka dakujeme za krasne zelanie ja som myslela ze 24.12 tu nenakuknem ale kedze byvame s nasimi a beru namna ohlad 😉 tak sa tu urcite pridem mrknut aspon zrana no ak nebudem v porodnici 😀

zdenkam
22. dec 2009

Halinola, ja som v 1O tt a prsia ma ani trosicku nebolia, ani neviem ze ich mam. Takze kvoli tomu by som sa skutocne nestresovala. Inak asi si tehu tak ako ja, vsak? A tiez som potratila druhe dietatko v 6tt tehu.
Ozaj kym nie su nejake bolesti a neni krv neni sa preco bat. A nech ani nebudu zelam.
Ja som sa prebala prve 2 tyzdne a ten strach potom polavoval a uz sa vobec neboji-dufajme, ze mi to dlho vydrzi.

Katka termin 2 tt pred tym ako ti ho dali alebo 2 t po tom termine jedno aj druhe je uplne normalne, tak ktovie mozno budete uz po Vianociach traja. 🙂 Malinke uz spravne natocene, tak parada. Nas mal na scane v tom 8,5 mesiaci 35OO g a hold narodil sa 385O g. 🙂

Baby inak v Irl sa pred porodom neholi, ziaden klistir ani nastrihanie pri prvom porode. To je zas super. To sa mi pozdavalo.
Juuuj kupila sme dnes last minute stromcek zivy. Uz to vyzeralo ze nebude, lebo strasne vypredane. Aj vianocne oplatky mame len kapor nebude, hoc ho aj tu v tescu maju, len ja nemam rada, tak som si kupila 1OO percentne fish fingers a muzicek bude mat lososa.

halintoa
23. dec 2009

ahojte,
ďakujem pekne za privítanie aj za povzbudivé slová, vliali ste mi novú nádej 🙂 . HCG krvný test z pondelka bol pozitívny - 326,5 jednotiek. Už odkedy som si robila domáci test užívam preventívne duphaston 2x denne a rovnako acidum folicum. O týždeň v stredu máme ísť na kontrolu, tak hádam uvidím bublinku, možno aj so srdiečkom 😵 .
zdenkam: Ja som potratila, keď mi praskla cysta 39*36mm ☹ , bábätku aj srdiečko bilo, na druhý deň už nie, bolo to 7.10.09. Tak pevne dúfam, že toto tehotenstvo bude pre nás šťastné a že sa všetky stretneme v téme: maminkami po potrate 🙂 .

katka22r
23. dec 2009

halinota tak super ze sa ti tak skoro podarilo otehotniet,my sme otehotneli po pol roku ale to som si nechcela pripustit ze som tehotna bala som sa toho a mame to uz len za par 🙂 nebojaj bude dobre ja som brala tiez to iste co aj ty a papaj aj vela vitaminov oki?... 😉

zdenkam
23. dec 2009

Babenky poplach, ze som vravela ze sa uz nebojim, to preto.
Maly mi dnes vstal a ovcie kiahne typujem, ideme o hodinu k lekarovi a sa mi mari,ze to ochorenie sposobuje vyvojove vady plodu. Ale ja som to uz mala.
Takze som imunna len ci sa to vztahuje aj na plod.

Ako ovcie kiahne su uplne normalne detske ochorenie takto to ma netrapi a navyse ani horucky nema. Ale co to ostatne......ach jaj. Az sa bojim o tom nieco citat.

zdenkam
23. dec 2009

tak som to predsa len hladala a ze prekonanie ovcich kiahnu v tehu sposobuje vazne poskodenie plodu a v neskorych stadiach tehu ci pri porode ak ich zena ma ze az smrt plodu. Ale ja ich nemam, tak len dufam, ze moje telo chrani aj plod, ved ten ma vsetko len cez moje telo.
No este sa musim opytat lekara.
TAk vidite na vianoce bolo vsetko nachystane a tip top a zivot si zas zavelil inak. 😖

katka22r
23. dec 2009

moja bude dobre nebojaj pri najblizsiom ak maly vie byt bez teba tak sa budes musiet odstahovat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre