Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

katka22r
3. jan 2010

petika bude dobre nebojkaj...

lenadka
3. jan 2010

xpetka ja som bola na kyrete v juni a teraz som uz tehu, dufam, ze sa vam naozaj zadarilo...kde si bola na kyrete? Ja v Bojniciach a preto viem teraz porovnat ako je v Ha aj Bo...nehovorim ze v Handlovej bolo zle, ale dr. su urcite pozornejsi a starostlivejsi v Bojniciach, v Handlovej nemozem dat dopustit na takeho mladeho doktora, teraz mi nepride na um meno, ale aj ten uz tam nerobi...

petika
3. jan 2010

Katulka, verím, že bude dobre. A čo ty? ešte stále nič? Ani náhodou sa malá vonku nechystá pozrieť? Taký bruškosed je ona =) a kočík ste jej krásny pripravili. Dobrú noc všetkým tehulkám aj čakateľkám

zdenkam
3. jan 2010

Petika, ja mam taky tusak, ze tam bude to vytuzene prianie. To ako u Teba. Preto som sa stale pytala co a a ako. 🙂
Aha, ja nemam sice po kyrete, co typujem je velky detail, ale ked som mala dostat kramy, ziadna bolest, napatie, krce ci co, hockedy som to pocitila az ked bolo mokro v gatkach. A cyklus tiez 28 dnovy ukazkovy.
Tak ti drzime palecky aj tie co nemam. 🙂 Inak som uz na konci 3.mesiaca a stale mi nerastu prsia. NO teda a tak som sa na to tesila. Viem, ze pri malom mi vytekalo v 5.mesiaci kolostrum a prsia sa naduvali a teraz nic. 😖
Ani citlive nie su. TAk uvidime, co a ako neskor.

Vcera, ku mne v praci natiahla jedna mila starsia pani ruku smerom k brusku a vravi. ARE YOU? /Ste?/ a ja ze ano. Tak vidite, uz to vsetci vedia, aj kolegyni som povedala a ona, ze meskam, ze uz to vsetci vedia. 🙂

Burinka, tehotenstvo nam uzasne prospieva. Manzel si brusko kazdu chvilu hladka a stale sa tuli a vravi, ze tak sa mu to paci, ked sme takyto /isto to poznas, ze nie vsetke dni su aj v manzelstve ruzove/ no a Patrick uz chodi vonku hoc mame strasne mrazy. Iri sa stazuju, ze take napamataju. A kedze chodi vonku, je spat vo svojom zivle. Dnes vymrzol poobede ked sme isli o 5 vonku a krasne sa hral potom pri nas v obyvaku az do 9 /lebo poobede spinkal 3 apol hod/, tak som bola taky happy, ze zas je krasny chlapcek, ze som vravela muzovi, ze ak je takyto mozem mat aj 4 deti. 😀 😀
Vies, ked bol zavrety doma s kiahnami, strasne zlobil. Nie ze bol podrazdeny ale zle robil, jak si nevybil energiu.

O mesiac nas caka oslava 3 narodenin, tak tym zacinam teraz zit. V dome to mat nemozme, lebo ideme pozvat vsetkych detskych kamosov co je tak asi 1O deti a plus rodic, to by bola hlava na hlave a deti sa potrebuju vysantit. No a este ma caka 28. januara trapenie co ako darcek k narodeninam manzelovi a 31. januara budeme slavit 1. vyrocie svadby. TAk ze by sme aspon cosi male special urobili, ze trebars spolocnu veceru ci tak. Uvidime.

Katka stale 2v1? Uz sa to krati, ak si to male nerozmysli. 🙂
Inak v Irl davaju vyvolavacku az 12 dni po termine.

katka22r
4. jan 2010

noo este stale 2v1...ale ak mam napisat pravdu uz ma to nebavi uz keby chcela byt vonku,v noci ani poriadne nespim ach jaj nech to uz pride

petika
4. jan 2010

Zdenka: ďakujem Ti, si zlatá, no uvidíme, čo bude a čo nebude. Netuším, čo sa tam vnútri deje, tak ešte stále čakám, myslím, že nie je na škodu, keď si počkám nejaký týždeň, teraz som po termíne očakávania 3 dni, tak ešte počkám nejaké 3,či 4 dni a keď stále nič, tak potom urobím test. Neviem, ale aj moč mám taký iný, ako inokedy. Taký ten tmavší, výtok mám tiež, úplne niekedy cítim, ako mám mokro, tak som stále s intimkou, ale to všetko ešte nemusí znamenať, že som tehu, aj keby som veľmi chcela. Bojím sa toho sklamania, že si urobím test a bude tam len / a nie to, čo by som chcela vidieť, teda // ... 😒 taká som, vidíte? 😀

Zdeni, to je super, že to je vidno a prsia? Neboj, určite to potom dobehneš rýchlosťou blesku. Je to krásny pocit, keď sa k tebe manžel pritúli, bozká bruško a je to všetko také iné, také ako keď ste boli spolu prvý, či druhý mesiac, také zaľúbené. Zistila som, že aj môj mužíček bol taký pozorný, usmievavý, básnil o bábu a teraz mi sťahuje z netu také knižky, ako prebieha tehotenstvo deň po dni, cvičenia pred pôrodom a tak. Zlatý, pri tom vôbec neviem, či sme, či nie sme tehu a on takto 😉 krásne...Tak šťastne ukončite 3. mesiac a nech potom ide všetko tak, ako doteraz 😉

Katuška: ty sa nám kedy vykuklíš? 😅 moje, veď ty pôjdeš na pôrodnú sálu tak vyčerpaná, že bude musieť tlačiť za teba muž 😀

xpetka1x
4. jan 2010

lenadka nemyslis Kesygiho?? on tam robil teraz je moj gynekolog kyret mi robili v Bojniciach tam som lezala na rizikovom bo v Ha neni. bola by som rada keby sa nam zadarilo ked nie teraz tak najbl. mesiacoch

xpetka1x
4. jan 2010

katka urcite jej tam je dobre tak nech si to tam uzije a ty si tiez vychutnaj posledne dni tak dlho ocakavaneho tehotenstva,,

Petika dufam ze nebudeme sklamane a oby dve budeme mat pekne // ciarocky a ked to nevide teraz tak nech to vidi o mesiac...len nech je to co najskor a uz bez zlych koncou

zdenka a aj tebe drzim palceky nech ste zdravy a pekne rastiete a nech je vse ok...

Mi mame dnes 28 den tak uvidime pockam do piatku...ale je to dlhe cakanie ale aspon ze je zima tie dni rychlo ubiehaju ako v lete 🙂

lenadka
4. jan 2010

xpetka nie Kesegy ale Revicky 🙂 vdacim mu za to, ze po 2 rokoch trapenia som vyzdravela!
Mavala som opakovane zapaly moc. ciest, preliecilo sa to a behom 2t az mesiaca to bolo spat, uz som brala nenormalne lieky cytostatika od kt. mi bolo zle, nemohla som od nich chodit, bolelo ma cele telo...uz to bolo zufalstvo, lebo cim viac liekov, tym viac odolne potvory, a nakoniec mi vysla citlivost na par liekov a to take ekrazity. Urolog ma posielal na gyngu nech mi spravia ster ci to nie je reifekt s posvy, no moj gyn. nad tym mavol rukou, ze po tak silnych liekoch to muselo vomne zabit vsetko a vsade a poslal na na sono ci to nemam nejaku cystu a ta ma tak drazdi. Na tom sone bol Revicky, pytal sa ma co mi je a ked som mu povedala ze moj dr. mi nechce vziat tie stery, sam navrhol, ze on mi ich spravi...a veru vysli tam potvory, kt. mali byt kaput a neboli, ster mi zopakoval 3x a 2x mi dal vzdy v lekarni namiesat globule na uzivanie a ked som prisla po vysledok podal mi ich do ruky. behom mesiaca som bola OK a mohli sme zacat pracovat na babatku!!! 😀 budem mu vdacna do smrti! Bez uplatkov, znamosti a pod. len zaujem o pacienta-premna je to Človek s velkym Č.

katka22r
4. jan 2010

petika bude tam zomnou svagrinka mm by museli ratovat skor ako mna a bejby 😀 a kocky ja vam prajem co najskor oplodnenie a potom to cakanie ake prezivam ja teraz 😀

petika
4. jan 2010

xpetka1x: Ďakujem Ti, aj Tebe teda nech to nepríde, dúfam, že o nejaký týždeň tu budeme obe jasať nad našimi // 😉 do Nového rôčku by sa mohlo zadariť, nebolo by zlé 😀 tak si počkáme, nič iné nám neostáva. Ale ťažké čakanie 😉

Zdenka: Tak to máš teda srandu, keď by si ešte oživovala manžela, lebo Ti tam skolabuje 😀 už chápeme asi všetky, prečo rodia ženy, že? 🙂 Tak si ešte uži tie chvíle 2v1, lebo ti to ešte možno bude chýbať, keď sa tak budeš v noci budiť na plač a nevyspíš sa. 😅 to si len srandu, samozrejme, robím 🙂 xixi

katka22r
4. jan 2010

ptika to asi patrilo mne ze? 😀 to ze ma caka plac viem ale to uz moze aj manzel zasiahnut ale spanok mo teraz on nevrati

burina111
4. jan 2010

baby vidím, že sa máte všetky ako tak oka, kati ty vydrž uvidíš, to príde keď vôbec nebudeš čakať...hahahhah, jáááj, už sa tešíme všetky na drobca....
a dadka tu dlho nebola..ktovie čo je
my sme v pohode, v rámci stavu...:o))
krásny deň

dadqa86
4. jan 2010

Ahoj burinka 😉 som v pohode neboj sa 🙂 dnes som bola na kontrole u doktora pokukal ma a vsetko je v uuplnom poriadku som v 9-tyzdni a male je uuplne tak ako ma byt 🙂 20-teho idem rano na krv a doktor povedal ze mi spravia tehu preukaz 🙂 taka som happy ze vsetko je ako ma byt...Takze som v poriadku vsetko sa zatial vyvija tak ako sa ma 😉 neboj budem informovat co a ako dalej 😉 A som rada ze aj vy ste v poriadku vidis a hovorila som ti ze vsetko dobre dopadne len treba veryt 🙂 tak prajem pekny zvysok dna 🙂 a drzkaj sa papapa 😉

zdenkam
4. jan 2010

Katka na konci to uz fakt nikoho nebavi. Tych 9 mesiacov staci. 🙂
Posledny tyzden uz kazda z nas robi mozne a nemozne porodit. Od slapania schodov, kopcov az ku milovaniu ozaj vsetko. Ale deticky maju svoj vlastny cas. 🙂
Nas sa rodil 1 den po termine. 🙂 sice pohotovostnym cisarakom ale je tu s nami. Ja som mala na sale so sebou manzela a div sa svete hoc tvrdil, ze tam nechce, napokon sa sam rozhodol pre ano.
Myslim,ze nutit muzickov nema cenu, ak nechcu, mudro nech tam je niekto iny.

Petika, heeej je to krasne tu tulkanie, vies my sme spolu uz 5 rokov a len rok a pol bez dietatka. 🙂 A dietatko okrem lasky prinasa do vztahu aj napatie. Ci sa to paci alebo nie. Takze o to viac mi teraz pride vzacne, ked je muz taky na makko. 😉 . Ale nech z neho nerobim tvrdasa. Dohodli sme sa ze teda pojdeme v marci niekde do tepla k moru a ze si mozem vybrat co chcem, ze to je v mojej reziii. Za odmenu mu ja dam time off, ked pojdeme v septembri s detmi domov na mesiac. Ze moze ist lozit do hor zas niekam. 🙂

katka22r
4. jan 2010

dadqa supeeeer sa tesim s tebou ako ked som sa tesila ja na zaciatku,a strasne silno drzim prsteky 🙂

dadqa86
4. jan 2010

Katka:Dakujem velmi pekne a aj ja tebe drzim palceky 🙂 😉 drzkaj sa 🙂

xpetka1x
4. jan 2010

no baby ja som si tie posledne tyzdne moc neuzila mala som termin na 19 marca a mala sa narodila 17 februara.. brusko som nemala velke.. mozno aj preto ze najviac rastie posl. mesiac.. ňtak sa mi drzkajte a pekny zvysok dna

katka22r
4. jan 2010

xpetka noo ja tiez nemam niejake velke brusko ale tak lepsie si myslim

dadqa vidis ja som si ani nevsimla ze si s po 😀 aky je ten svet maly

dadqa86
4. jan 2010

Katka: 😀 mnooo sak svet je maly a ani otom niekedi nefieme 😀 😀 ,ale thak co uz hehehhe drzkaj sa ja idem off idem si oddychnut 🙂

katka22r
4. jan 2010

tak prijemne oddychovanie🙂

katka22r
4. jan 2010

inak kocky citim sa teraz tak dost blbo neviem ci to nebude bliziaci sa porod 😉

petika
4. jan 2010

jééééééééééééj, Kati, žeby?:??? sržím palce

dadka, tešíme sa s tebou, tak pokračuj takto ukážkovo ďalej

zdenkam
4. jan 2010

Burinka, ty si asi uletena ako ja 🙂
Nahanas kocik? Nahodou som videla inzerat. Ja som narazila na jednu neodolatelnu ponuku na 3kolku xlander len za 15O, tak vyzera ze si to objednam kym to tam este je. FAkt nemozem odolat.

Baby lietanie v tehu je idealne medzi 18 a 24tt ci 26 tt? Neviete?

Xpetka, ja som mala brusko jak slonica, posledny mesiac fakt brutal, ale ziadna stria, nikde na celom tele. A to som pribrala 23 kg a do 3 mesiacov schudla netusim ako 25 kg./teda kojenim tipujem/ Teraz dufam, ze si pokozka zachovala trochu z tej flexibility a tiez budem bez strie. Aj sa natieram, ale verim, ze je to hlavne v genoch a krem zazraky nespravi.

katka22r
5. jan 2010

petika no stale nic aj ked sa uz tak citim ale vies ono to moze prist kedy kolvek...

ale mam cislo na Burinku tak az nieco napise Vam 🙂

petika
5. jan 2010

Zdeni, tak to si super na tom, buď rada, že máš pokožku takú pružnú, niektoré majú brušká riadne popukané.
Baby, ja ešte stále nič, ešte stále som nedostala, včera už som mala také bolesti v podbrušku, že som si povedala, že to už stopercentne dostanem dnes ráno a nič. Ani náznak. Vôbec. Tak ja si asi idem dnes kúpiť test a zajtra ráno sa otestujem, lebo začínam veriť v zázrak. 🙂

Neboj Zdenka, Buri, my sme také bláznivé, že kupujeme hneď, ako sa to dozvieme. Ja mám napríklad doma vecičky za dve krabice pre bábo. Aj paplónik, vankúšiky, osúšky, proste všetko. Budem akurát potrebovať potom také ako tepláčiky a tak, som si kupovala, keď sme boli v tom a potom zrazu nič. tak som si dala záväzok, že teraz budem kupovať len v takom 7 mesiaci, aby som nebola zase veľmi sklamaná. =) a kočík X-lander máme vybraný aj my, model XA 2009....ten je super, my si ho pôjdeme zobrať do Poľska, tam nie je o čom, tie ceny sú neporovnateľne lepšie 🙂

Dadka, ty sa opatruj a strašne držíme palce.
Kati, ak si ešte tu, tak daj o sebe vedieť, ak nie, tak ti už tichučko držíme palce a čakáme na ten malý poklad, ktorý odfotíš 😀

katka22r
5. jan 2010

petika drzim prsteky....a testik ja som robila aj cez den ten bol taky ze ho mozes spravit hocikedy a podla mna ak si ti to ukaze dva ciarky aj o polnoci 😀 no a kocik mame tiez s polska ved v albume mam

petika
5. jan 2010

som už pozerala, že aký krásny... ale teraz začínam mať pocit, že ešte cez deň môžem dostať, lebo tak zvláštne sa cítim. Neviem ani sama, ako... tak ešte počkám,ale však test si môžem kúpiť aj poobede. UVidíme....

xpetka1x
5. jan 2010

no petika tak drzim palceky mna bolo vecer brusko no a neprisli a uz ma neboli tak som zvedava...
katka a kolko ta vysiel kocik v POLsku ak sa smiem opytat...
No Zdeni ja som nabrala 12 kg a schudla som 24kg no ale to preto ze mala bola xoro ked mala mesiac dostali sme zapal mozgovych blan ☹
katka a este sa cem opytat ze ked si mala potraty dva ci si teraz cele tehu na rizikovom

petika
5. jan 2010

xPeťkax: Tak Ti taktiež držím palce.... Budeš testovať??? Ja som tiež mala až takú bolesť, že som si povedala, že ráno to určite schytám a nič, stále dostanem ráno, tak neviem. Teraz určite nemám bolesti, ale taký zvláštny pocit. Neviem. Však test si kúpim tak či tak a uvidím. ak nedostanem dnes, tak si urobím, lebo nezvyknem mávať bolesti deň vopred. len takú hodinku dve pred.... tak tak... ty si zhodila 24kg? Tak to by sa pri žene dalo závidieť, no v tvojom prípade teda asi nebolo čo, keď to bolo v takomto stave ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre