Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

zdenkam
19. feb 2010

janka drazime palecky. Ja ti poviem, nasa svadba bola mala, ale najkrajsie co na nej bola /hoc sama som sa citila krasna ako nikdy v zivote/ bol nas syn. Stale sme mu vravela, ze je krasny a v skryni ma oblek a ja mu vravim, ze toto mal oblecene, ked sa maminka vydavala a on bol krasny. 🙂
Pri detoch ta svadba uz nie je taka jednoducha, hlavne ze ja som si tu v cudzine vsetko zariadovala sama, kupovali sme nasim vsetke letenky aj manzelovym rodicom, a tak , proste nikto mi dieta postrazit nemohol, kym sme vsetko okolo vybavovali. A aj kyticu som si chystala sama, lebo som to tak chcela.

Inak ja som to tehu oznamila ako prvemu po potrate manzelovi, potom kolegyni v praci v ten isty vecer, lebo ona je 12t v tehu popredu a v 6 tt tehu prekonala tiez potrat, ona bola strasne napomocna a chapava, ked sa mi to stalo, stale sa ma snazila drzat nad vodou. A potom babam tuna na fore a neskor este par ludom, co som vedela ze ma maju radi a budu sa za mna modlit, lebo mi zelaju len to dobre. Ale ja pravda, ze po potrate sme sa mnohe tesili ale nie tak bezstarostne ako sa tesievaju maminky, co si potrat nezazili. Sme sa aj dost bali, vsak baby?

Inak mne dnes doslo, ze kedze je mozne ze ten cisarak bude v 38tt, tak som prave v tomto tyzdni v polovici tehotenstva. Joooj,ten cas leti.

Janka a jasne, sme zvedave potom na fotecky, to vies baby. 😀

xpetka1x
20. feb 2010

juj no aj moja svadba bola krasna ale ak smutna bo nasa malinka mala vtedy a a pol rocka vydrzala do 21 potom ju mamina moja vzala k susede tam ju uspala a sla nazad ale mala sa zobudila a veelmi plakal tak mama sla domou a ostala s nou takze moja mamina prisla o moju svadbu sice nie celu ale prisla...potom nas napadlo aj 300 inych veci ako sa to mohlo riesit no ale mama ostala s nou..

ked som potratila povedali sme vsetkym ze som tehotna no vedelo to veela ludi takze teraz po potrate som povedala ze to nepoviem uz nikomu az do kym nebudeme za vodou..tym nikomu som nemyslela rodinu ale okolie 🙂 ale mame to tazke bo byvame na dedine ja som to povedala nasim ty su z mesta a manzel zasa jeho rodicom ktory su z nasej dedinky a este som to pov. jednej kamoske... no a uz to vie cela dedina..tak asi tak niak moja svokra nevie vydrzat ale nemienim sa s nou handrkovat..

janka drz sa drzim palce a hlavne nafajciii)))!!!

janka0025
20. feb 2010

ahoj xPetka1x. Som na beznikotínových náplniach, cca 15 potiahnutí na den, čo je fakt úplne neškodné a hlavne uplne lahke prestávanie. dokonca aj náplaste a cukríky sú neporovnateľné, hlavne čo sa týka škodlivosti. 😀

moja mama je strašne naviazaná na deti a pár rokov už spomína, že by chcela vnúča...aj ona potratila a ťažko to znášala.....a nakoniec aj moj potrat...pár dní preplakala, je až moc citlivý človek....a preto ja som rozhodnutá, že povieme až fakt, keď to už bude vidieť a neutajíme to. Nechcem, aby každý okolo mňa bol v strese a hlavne aby každý rozdával múdre rady....Oni sa potom strašne všetci do toho starajú a sú najmúdrejší a zase začnú so zvieratami, mojím minulosťou atd.....Aj keď som bola v nemocnici, nikto o tom nevedel, len moj partner, až keď sa to stalo, oznámili sme to všetkým...a myslím, že som urobila dobre, lebo hned chcela celá rodina nabehnut ( bývajú 300 km od nás) a ja som bola rada, že som doma a mám klud. Takže možno až v 16 - 20 tt....:D

katka22r
20. feb 2010

janka presne tak ja pri druhom tehotenstve som mala to iste kazdy mi radil co a ako a nakoniec som potratila,teraz co mame Lauru tak sa vsetci dozvedeli az ked som bola v 3 mesiaci

janka0025
20. feb 2010

katka, tak si ma utvrdila, že to čo plánujem je správne

zdenkam
20. feb 2010

Janka, moja mama tiez strasne chcela vnuca a ked sa Patrick narodil povedala, heeej,ale co z takeho vnucata, ked ho vidim raz za rok. /vies kvoli tej vzdialenosti/. Ja mam brata ten ma o rok menej 32 a nic a sestru na vyske, ta ma o 1O rokov menej, tak jasne, ze ta teraz este nemysli na take veci.

Mne nikto neradi ani do vychovy ani inak, to su tie pozitiva toho, mat vsetko na vlastnych pleciach. Mama sa len bala, aby sa mi ten potrat nestal znova aj tatko, ked spolu telefonujeme stale vravi, bud opatrna. Mama je aj presvedcena ze som potratila, lebo som vtedy v 6tt letela sama s malym a vlacila sa s tazkym kufrom. Ja si myslim, ze to je len zhoda nahod a to s tym nemalo co robit.

Byvat letecku vzdialenost od rodicov a rodiny akejkolvek ma svoje plusy aj minusy, ale najlepsi plus je ten, ze proste je to vsetko na nas /co moze byt aj minus, nikdy sme napr. vecer neboli vonku, alebo sami v kine vecer, lebo ho nenechame strazit cudzim ludom - on sa v noci budi a vola ma/ Ale to je to co rodicovstvo so sebou prinasa a popravde, mne to az tak zas nechyba. Ale velky minus je ten, ze nemoze s babkou a dedkom santit po zahrade, vozit sa vo furiku a vsetko to co sa u starych rodicov robi. Ze ten luxus ma len raz za rok, tak aj preto sa tak tesim na to miminko ze to tak vyslo, lebo poletime domov v septembri si na mesiac uzit kras a nastrach zivota u babky a dedka. To mi je fakt luto, ze doposial to mal tak v roku 14 dni v sr, ale napr. ked mal 3 mesiace boli sme doma na mesiac, ale z toho zas on nic nema, lebo si to nepamata.

katka22r
21. feb 2010

zdenka tak to ti aj troska zavidim ze ste samy...ale ako pises ma to svoje plusy aj minusy....idem dat novu temu pre mamicky po potratoch snad sa mi tam skoro pridate 🙂

janka0025
21. feb 2010

je fakt pravda, že to ma aj plus a aj minus...moji rodicia su super,a s momou mam fantasticky vztah ale akonahle pride, tak aj v kuchyni sa citim ako nesvojpravna...so vsetkých síl sa nám snažia radiť ako by som mali všetko urobiť (prerábame dom). . .takže minuly rok boli len raz, my sme boli ovela vackrat na navsteve a vyhovuje mi to...lebo už teraz vidím, že sa budú starať do výchovy a uplne do všetkého, čo sa týka mimi, hlavne že sa všade chvália, že oni sa nestarajú do životov svojich deti...haha......Je ale pravda, že som tu sama, a je mi smutno za nimi, ale na druhej strane po ich návšteve som rada, že sme tak ďaleko.. 😀

katka22r
21. feb 2010

janka nooo to ti verim aj moja segra je v cz a chvali sa

xpetka1x
21. feb 2010

juj zdeni tak v tom ze ste sami mas velky + bo moj svokor povedal ked sa mala narodila ze svoje deti sme si rozmaznavat nemohli vnucata mozme!! a tak to je aj u nas rodicou tam moze mala vsetko si len zamrnci a ma..aj so s cukrom miesat vsetko jej dovolja vsetci su milucky hraju sa.. no a doma dostane aj po zadku a robit to nemoze co je pre nu samozrejme zle!! a tak je radsej u starych rodicou kde moze robit vsetko ale som povedala ze pri druhom sa mozu vssetrci jedovat a nasierat kolko chcu ale bude po mojom!!! a ked to nebudu dodrziavat tak maju smolu..

a kati no urcite sme tam co xvilka aj mi🙂

xpetka1x
21. feb 2010

baby od rana ma boli zaludok neviete co by som si mohla dat??

burina111
21. feb 2010

peti no tak ja to mám tiež, ešte stále....mne pomáha hrnček teplého kakaa..nič iné...skús....do pol hodky mi to vždy prejde...
no vidím že ste tu rozoberali že či to už vie okolie..tak u nás iba najbližšia rodina, rodičia a brat...ostaní nie...veľmi to na mne nevydieť a stále mám pocit, že nie som za vodou, nemám chuť sa s tým vychvaľovať a počúvať to bla bla bla ako pri synovi alebo neustále telefonické kotroly a rady na diaľku...takže keď to bude vidieť, sami to uvidia..tuším nič nepovieme...sústreďujeme sa hlavne na to aby sme to zvládli do augusta....
kati už si urobila tú novú temu???tak my veľmi ešte nie sme maminky po potrate, hehehehh
krásnu nedeľu všetkým

katka22r
21. feb 2010

burinka tema je Mamicky a ich slniecka po potrate ale zial tam este nikto neprisiel,tak cakam na vas 😀

burina111
21. feb 2010

kati nemôžem to nájsť....v akej skupine tém si to vytvorila????

zdenkam
21. feb 2010

katka, isto tam prideme 😉

Xpetka, tak to by u nas bola vojna, ja som strasna individualistka a proste potrebujem priestor. Nevyhodou je len to ze Patricka vidia moji rodicia malo 2x v roku a Petrovi este menej max 1x v roku, kedze neni dost volna letiet z Irl do SR a letiet do Cr a ked uz idem domov na 1O dni tak nechcem z toho este 3 dni pendlovat medzi CR a SR.
Ale co, zivot je aj tak krasny.

Burinka, u nas to uz vedia vsetci, tak to je vidiet. Uz to neschovam. Najvacsia sranda, je ked si menim pokladnu s kolegynou, ta ma 1O t do porodu a obe sme pupikate. Tak sa nas minule jeden pan pytal, ci sme sestry, lebo to sme mali este aj rovnako zelene topy na sebe. 😀 Ja to proste uz neschovam a ani nechcem. Uz sa mi aj pupik tlaci von. Ale linea negra nikde. Pri malom som ju v tom 19 tt uz mala.

xpetka1x
22. feb 2010

dobre ranko babule tak zas tu mame pondelok ☹ juj ak ten weekend rychlo ubehne..
ja som uz tyzden negrckal tak uz dufam ani nebudem ja som ani negrckala od zac tehu ale asi od 7tt do 9tt raz viac raz menej potom vobec ako kedy..teraz to uz je tyzden pohoda...a ani rano som uz neni taka hladna ze si hned ked otvorim oci musim dat daco do ust takze kludne sa mozem umyt vycikAT MALU OBRIADIT A POTOM NAPAPKAT 🙂 DUFAM ZE TO JE OK A NIE NIECO ZLE... PRSIA MAM VELKE FURT AJ DVORCE RIADNE ROZTAHANE..

katka22r
22. feb 2010

burinka v teme tehotenstvo

masabi
22. feb 2010

Kati,zamkli ti ju a prhodili do mamicky z missediek ☹

dadqa86
22. feb 2010

Ahojte baby 🙂 ako sa mi tu mate? ja sa uz mam trosku lepsie konecne po vsetkych vysetreniach mi povedali ze som v poriadku a ze je vsetko ako ma byt.Este stale mi trva 6-stonedelka,ale pomali konci.Nechodila som sem preto lebo mi po potrate zistili ze mi nechali v maternici placentu z malej tak som musela chodit po doktoroch :( bola som v Piatok na kontrole a vsetko je v poriadku potrat som mala kvoli Psovi mala som infekciu na zvierata,ale zevraj to len mojim telom preslo prave vtedy ked som cakala malu a zasiahlo to plod :( mam prisni zakaz byt vo vstyku zo zvieratami nemozem vobec.Takze tak.Aby ste vedeli ze zijem.A co vy ako sa mate?

katka22r
22. feb 2010

masabi hej uz som tam v tej teme 🙂 ta co pridame sa tam 😀

dadqa ahojko moja....juuj luto mi je to 😒 ale je dobre ze si zasa medzi nami...teskam sa 🙂 noo ja som mala tiez psika a dali sme ho utratit pri tomto tehulkovani ☹ aj som si poplakala,mala som jazvecika lili...ale co uz nech odpociva mame lauru 🙂 no mne dr.povedal ze to ani nie zo psa ale skor s toho ze moj pes bol v kontakte s mackou...psik nieje az taky prenasac

janka0025
22. feb 2010

ahojte baby. pokial viem, pes pokial je ockovany nieje ziadny prenášač...ale o aku infekciu islo?

burina111
22. feb 2010

bože dadi, tak to je hrozné.....tak len veľa síl a odvahy..pozitívne je, že vieč čo je to, žiadne zlé geny,alebo ja neviem, žiadne zvieratká a dalšie tehu dopadne super, uvidíš...joooj, no je to smutné....nedá sa ale nič robiť..len hlavu hore, sme s tebou....
zdeni, tak na tebe to vidieť, ale predsa si len viac tehu...ved sa je čím hrdiť...detičky su dar..jasné že to nie je na hambu..ja sa za to nehambím ani to neskrývam..len si to nikto nevšimol a ja nejako v kutiku duše stále nemám odvahu sa s tým chváliť čo by ak by...chápete sa isto....
kati tak ty zostan tu s nami, kým aj my nebudeme mamičky a potom dačo vymyslíme či čo....
no a teraz ku mne...jáááj, tak bola som dnes v poradni, všetko oka, bábo krásne, som ho videla...začal mi 16tt, super to rýchlo uteká...no ale mám v tele protilátky..bojím sa, mám isť na dalšie testy do 20tt a do 28tt a potom bolo napísané v papieroch že sa odporúča amniocenteza..no dufam, že to nebude treba, až ma mrazí..ale doktor vysmiaty, že sa nemám báť, že je zatiaľ všetko ok...no a poslali ma na diabetologiu na glikotesty..tak tam idem vo štvrtok....pri malom mi nič také nerobili..teraz mám pocit, že iba behám po lekároch, neviem, či sú ostražitejší po potrate či čo...a že to vraj bežné tehulky absolvujú v 24tt 😕
no a máme nové auto, ako som vám spomínala....strašne sa teším...tak sa konečne v pohode odvezieme všetci aj s kočíkom 🙂 takže tak všeobecne sa vytešujem tak sa tešte so mnou, rozdávam dobrú náladu dnes 😀 😀

janka0025
22. feb 2010

super burina111 že bábo je ok, a aj k auto, vela stastných km....

chcela by som sa Vás opýtať na zubára a injekcie na umrtvenie zubov počas tehotenstva...máte nejaké skúsenosti?

xpetka1x
22. feb 2010

janka inekcie v tehu nedavaju..mne pri prvom rezali dasna a bez.. to bola bolest ak svina potom som z toho mala teploty 38 a nespala som cele noci len ked som si na to dala lad a mi to riadne omrzlo potom som zaspala ale zachvilu zas hore ☹

burinka tesim sa ze male je ok.. a vies uz co to bude?? no ja si pametam ze mne sestricka na gynde brala s prsta krv na diabet..a teraz som pocula ze sa posiela dakam a dava sa tam pit daco veelmi hnusne...

a este som tu dakde citala ze sa xodi na ekg a tam aj tlak meraju na interne ci kde to?? boli ste tam??

dadqa86
22. feb 2010

katka22r :mnoo sak ja som sa tiez cudovala ze kvoli psovi,ale doktor povedal ze sa malo kedy stava ze kvoli psovi zena potrati.Aj my sme mali psika maltezaka bennyho a museli sme ho predat :( tak mi ho bolo luto chudacik aj ja som si poplakala,ale zvykla som si uz 🙂 teraz si dame odklad pol-roka a ptm uvidime 🙂 Burinka:mnoo co uz aj mne to je luto,ale nevadi ked sa to malo stat stalo sa ja by som stim nespravila nic...Uvidime ako to dopadne ked budem zase tehu :! drzkam vam palceky baby moye 😉 pekny den prajem 🙂

janka0025
22. feb 2010

jasne, ďakujem, takže najprv dať dokopy zúbky a potom snažilkovať....

masabi
22. feb 2010

Janka mam skusenosti som este bnevedela ze som tehu a aj aj mi umrtvila aj som bola na Rtg...ale ked som bola na sone a som povedala nech to trosku omrknu ci babu to nesposobilo nejake problemy mi lekar povedal,že rtg zubov nemoze uskodit,lebo to nie je priame žiarenie na plod ani na oblač brucha...ale treba sa tomu vyhnuť...pre istotu...injekcia na zuby by tiež nemala mať vedľ.učinky ale spytaj sa zubara...ten to bude vedieť najlepšie
Dadqua drž sa ,som rada že som ta po dlhej dobe čitala
Burina..skvele nove auto babo,kocik čo bude nasledovať? 😀

burina111
22. feb 2010

jani tuším sa to nesmie, a vraj škodia bábu aj amalgánové výplne....ja som si chcela isť dať vybrať znamienko a neurobili mi to..bola som vtedy v 4tt.
peti, nevieme stále, dnes to bol iba taký rýchly ulz na premeranie no ale bude 4d sono v 20tt, tak to sa teším, tam sa nám už hádam ukáže...myslím ale že dievčatko...ničí ma to tehu, hrozne som škaredá 😀 , s tým dia máš pravdu, to je tá glukoza, mne kázala od 20 večer nejesť, ráno tam mám isť o 6 už a bude to trvať do 8 rána a že mám si doniesť moč a dačo na čítanie 🙂 potom vám napíšem že čo...no a s tým ekg to máš tiež pravdu, to na interné ale asi až v 6-7 mesiaci....ja sa veľmi čudujem, lebo pri malom som nič také neabsolvovala...tri ulz a dovi....bola som pri inej lekárke.
dadi, tak vieš ako si nás potešila, že si zas s nami?? budeš k nám chodiť na debatky, že? neboj, druhé už dobre dopadne, sa dáte doporiadku a uvidíš to krásne bábo..to ti zas budeme dávať múdrosti 🙂
masabi tak teraz už len tá radostná novina že je to zdravé dievčatko no a dobre zvládnutý pôrod a v tom novom kočíku aj aute sladký cukrík maličký 😀
držte sa holky 😉

burina111
22. feb 2010

masabi nevieš stále pohlavie???si pozerala čínsku tabuľku že čo ti vychádza? nám to zatiaľ sedí všetkým 😵

katka22r
22. feb 2010

no sedi suhlasim

dadqa tu bude urcite chodit aj nadalej ne? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre