Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

katka22r
16. mar 2010

dadi dnes budu mamku operovat?ci sa mylim???

kocky dnes o 12tej na nas myslite ideme prepichovat Laure uska no nie my ale dr tak na nas myslite

zdenkam
16. mar 2010

baby tak uz len 6 dni a letime.
Jankaat, kdezeby nekoncim tehu v sr. Ja som zasadne proti. Vies, nas syncek ma cely svoj zivot tuna, vsetkych kamaratov, skolku vsetko je tu. A myslim,ze pre jeho vyvoj zdravy by nebolo dobre pendlovanie do sr na 6 mesiacov, nasledne oddelenie od tatka na taku dlhu dobu, zvykanie na iny zivot a potom hlavne zas vracanie sem. Takze sme radi,ze tehu je ok /klop klop/ a nemusime celit takejto otazke.
Domov ideme na 1O dni ale v podstate 8 dni cisteho casu, ked odratam cestu ta z Ba do MI trva stale cely den, v podstate sme o7 rano 22.3 na letisku v Dubline a doma sme 23.3 o 8 rano. Ale ideme lozkoum 1.triedou len ja a Patrick budeme mat kupe pre seba, tak sa da. Ten konfort za tu cenu stoji. Uz som to absolvovala v septembri len vtedy som nemal brusko. Ale celkom sa drzim, cikat chodim len 1x za noc, tak hadam sa to nepohorsi.
Ked sme boli v septembri v sr tak po 8 dnoch sa uz pytal, ze chce ist "home back to Clodagh" /domov spat za Clodagh - jeho kamaratka/. Je to take divne, ale pren je domov tuna tu sa narodil a cely jeho kratinky zivot sa odohraval tuna.
Minule som riesila kdesi ako mam Irsko rada, ale viete, mna vsetko dobre stretlo tu. Mojho manzela som tu stretla, tu som pocala Patricka, porodila Patricka, vydala som sa tu a pocala dalsie dietatko. Nieco ma k Irl viaze a je to dost velke.

Katka malinkej rychy priebeh toho prepichovania ale hlavne nech sa to potom nezapali. Si pamatam sestra mala brutalne zapalene az krv jej tiekla. Davate zlate nausnice alebo platinu?

katka22r
16. mar 2010

zdenka tebe rychly let domou a hlavne stastny 🙂 zlate davame

xpetka1x
16. mar 2010

kati no drzkam palce nasa spala ked jej prepychovali prve usko tak pohodicka ale na druhe sa uz zobudila.. aj po narodeni ked nas ockovali v nemocke proti TBC do pliecka tak ona ano nevie kedy ju pychla pekne spinkala 🙂 taky flegmos mali ale zato ked jej teraz beru krv tak place aj dve hodky potom...

katka22r
16. mar 2010

no snad aj nasa bude spinkat

burina111
16. mar 2010

kati tak daj infošku, ako ste dopadli, hádam to dobre dopadne, dnes už su na to kliešte, nie je to také brutálne ani bolestivé ako dakedy...neboj, len potom čistiť a držať v suchu a raz dva sa to zahojí 🙂
zdeni, ty sa riadne vytešuješ,...jáááj, tak ved my sa s tebou:o)) už si asi viac irka než slovenka, odtiaľ iba pochádzaš, že?
dadi moja no čauko, ale dobre, pohoda....už mi nie je veľmi zle, ale malý v noci štrajkuje, tak niekedy som zaspatá celé dni...mám isť v pondelok do poradne, tak vám potom napíšem, čo nám povedali...tuším už aj pôjdem na veľký ulz, tak sa možno dozvieme pohlavie, teda či je to fakt dievčatko 😵 a maminka ako???
kočky krásny den, vážne, dajte typ na varenie..ja som vážne v koncoch ☹

xpetka1x
16. mar 2010

hi🙂 burinka ja tiez tak som sosovicku narychlo... lebo som sama do pitku potom budem robit kuraciu pecienku na smotane s haluskami mnam je to vyyyborne...

Kati a ty si ako na tom s postavickou?, uz si na svojej vahe??povodnej

katka22r
16. mar 2010

ahojte kocky tak mame za sebou prepichnutie usiek...troska poplakala ale inak spinka akoby nic snad ked sa zobudi nespusti velky plac lebo budem plakat s nou...

my sme mali francuzke zemiaky rychle ale fajne 🙂

xpetka jasne uz som spat na svojej vahe

burina111
16. mar 2010

no kati, tak ty si iná fešanda....a malá ani nehovorím, modelečka s náušničkami...tak nám potom odfoť, aká je s nimi, sa tešíme tešíme....

burina111
16. mar 2010

kati som pozerala fotky..malá ako podrástla..a vlasatá je páááni...tuším sa ale viac podobá na tatika ako na teba..podľa fotiek...no a na krste aká expetka, ona sa normálne v spánku usmievala či čo...zlatučká 😀 😀 😀 malá maska po mamičke 😉

katka22r
16. mar 2010

burinka jasne odfotim ale az ked mi dovoli 😀 a ty si cistila s liehom?ci s harmancekom?takze len dam na vatu precistim a popretacam nausnice a ako casto to mam za den robit?noo to mala hej cisty tata uz ked ssa narodila tak som v nej videla len jeho ale pystek bude pomne 😀

burina111
16. mar 2010

no tak sa mi dobre zdalo..kati moja ja neviem ako s náušničkami, ja mám chlapca bez náušníc, xiixixix, ale peťa bude vedieť poradiť, ona má vanesku:o)) to hádam ja budem od augusta chodiť k tebe po rady čo s prepichnutými uškami 😉

katka22r
16. mar 2010

ahaa ja som si vas zmylila prepac

xpetka1x
16. mar 2010

🙂 Kati no nasej malej to robila normalne detska sestricka a doktorka co ma ihlou jej to prpychly a davala som jej na to fialovu vodicku.. no tak mi kazali ked pridem domou a potom trosku framikoinu..a bolo..lieh len sem tam bo vrestala moc pritom ...ta fialova vodicka nestipe tak som zvolila to sice bola cela od toho ale aspon nebolele..

katka22r
16. mar 2010

aha oki a ako dlho si to potierala?ja mam aloe vera spray tak ja budem nim potierat

burina111
16. mar 2010

kati alebo skús peroxid vodíka, to je normálne dezinfekčné a nefarbí to ani neštípe, iba sa to tak spení,ked to naleješ na ranku...to bude asi najlepšie..potrebuješ, aby sa to malej nezapálilo...neviem či aloe bude stačiť

katka22r
16. mar 2010

noo skusim este aj harmacek nie?

burina111
16. mar 2010

kati harmanček by som zas nedávala...to má v sebe také tie čiastočky z kvietkov a to sa malej môže zapáliť..radšej jej urob odvar z repíka lekárskeho. ked som bola s malým sťahovať predkožku a potom sa mu to malo hojiť, tak nám to kázali dávať a super to pomáha...harmanček mi zakázali kôli zápalom...no, hádam to bude oka a malej sa nič nestane....iba krásne ušká

burina111
16. mar 2010

baby našla som niečo krásne:

Modlitbička za detičky:

„ Ako bolo na počiatku, nech je i tak s nami.
Aby deti otcov mali, aby mali mamy.
Ako bolo na počiatku, aj my nech tak máme.
Aby bola dobrá matka v každej ľudskej mame.
To, čo bolo na počiatku, daj nám, bobré nebo.
Aby každý ľudský otec nosil otca v sebe.
Opatruj v deň svojho sviatku, Pane tento plameň.
Ako bolo na počiatku, nech je navždy.
Amen.”

Modlitbička za rodičov:

„ Pane, ktorý si na nebi, zachovaj všetkým deťom mamy.
Nech ako cesto na chlebík im rastú v teple pod rukami.
Podaruj deťom otecka na každý deň, nie iba včera.
Bez otecka je ovečka zatúlaná a bez pastiera.
Zachovaj nám ich obidvoch, veď dve ruky od teba máme.
Dve rúčky deťom stvoril Boh, pre ocka jednu, druhú mame.”

burina111
16. mar 2010

baby a ešte som toto objavila od AVENTU. sa mi to zdá praktické a že sa dá na tom ušetriť...aspoň ja som jednorázových vložiek spotrebovala na kg 😀. ja som o tom vôbec nevedela a teraz som na to naĎabila, aj som si objednala, tak informujem aj vás....
AVENT ABSORPČNÉ VLOŽKY PRACIE 6 KS pracie bavlnené vložky 6 ks možno prať v práčke Obsah: 6 vložiek a sáčok na pranie. Pracie a znovu použitelné bavlnené vložky do podprsenky. Možno prať v práčke a sušiť v sušičke. Vložky pre opakované použitie majú bavlnenú prednú vrstvu, ktorá je mäkká a jemná k pokožke, a absorpčnú výplň, ktorá odvádza vlhkosť z pokožky a zachytáva ju za zadnú vrstvu. Vonkajšia krajková úprava podtrhuje ženskosť a zamedzuje posúvaniu vložky. Vložky možno prať v práčke a sušiť v sušičke.

xpetka1x
16. mar 2010

🙂 Burinka kam ty na to chodis no toto... len aby tak ozaj bolo 😉

Kati no ja neviem ja si to uz nepametam juj ja mam kratkodobu pamet asi ale ozaj ja uz neviem..ako casto

burina111
16. mar 2010

Rodina

Vyrástol nám jeden dom, ocko s mamkou žili v ňom.
Pretože sa radi mali, dlho sami neostali,
raz a dva tu boli deti, slniečko aj na ne svieti.
Už to nie je novina, je to celá rodina.

Ocinko je naše zlato, mať ho doma stojí za to.
Ľúbi mamku, detičky, vie opraviť vecičky.

Ocko, mamka, deti k tomu, rodina je, keď sú spolu.
Vo dne, v noci, v zime, v lete, najradšej sú na výlete.

♥♥♥

Ocko ľúbi mamu usmieva sa na ňu.
Aj na mňa tak hľadí, my sa máme radi.

Čo všetko deťom k šťastiu treba ? Slnko a modrý kúsok neba.
Piesok a v izbe s hračkami dva veľké bozky od mamy.

Čo všetko deťom k šťastiu stačí ? Hrozienko sladké na koláči
a každý deň jedna hodinka v náručí svojho ocinka.

Čo sa dnes deťom najviac ráta ? Mať ocka ako kamaráta,
maminu dlaň a popri tom mať vždycky lásky plný dom.
♥♥♥

burina111
16. mar 2010

peti 😉 tak ja ti dám potom v auguste vedieť, či to funguje:o)) aspoň na doma, keď niekam pôjdeme, zoberiem jednorázovky...

zdenkam
16. mar 2010

burinka tiez mam par tych pracich prsnych vloziek, ale kym to vyschne a tak, takze prevazia jednozancne jednorazove.
Ja nie som Irka, nikdy nebudem. Clovek ma byt na to hrdy kym je, ale ze Irsko mam moc rada. Otazke je kto je Patrick? Este aj irske jedla brambory a sausages ma rad. To 😀 je jeho oblubene. Vsetci sa smeju ze cely Ir.
A zajtra slavime "jeho" sviatok. Den sv. Patricka. Takze vsetci do ulic do sprievodu a zelene klobuky a trojlistky ku golierom.

🙂

Kati, tak super, malinka to neoplakala moc, to som rada.

Moja mama potierala sestre s liehom lekarenskym aj malemu na pupik dali take mini papieriky liehom napustene este kedysi ked dosiel z nemocky. Si pamatam ze sestra mala strasne zakrvavene. Joooj, to bolestivo vyzeralo. Brrrr.

Burinka a to preco ste stahovali predkozku? Bolo o tom v Dietati napisane ze sa to robit nema, ze jedine ak tam je nejaky problem. Tu sa to vobec nerobi. Zname ked bola so synom v sr, tiez mu to dala urobit a potom ze mal problemy a plakal pri cikani.

Xpetka, tebe dcerka chodi poobede spat? lebo nas ma take rezim, ze ked vstane po 8 tak uz spinkat nejde, ale ak pred 8 tak ide spinkat a to dokaze aj 3 hodky, ale ho radsej po hodine budim.
Ale posledne 2 dni nespal, lebo vstal 8.3O a dnes 9.2O tak celkom fuska, lebo sme non stop vonku ako vcera od 1O do 16 len obedovat doma a dnes od 1O do 14 a potom zas o 3 na hodku a o 5 zas sa hral so susedmi a bicykloval jak divoch, tak cakam kedy s nim drbne, lebo ide z kopca o 106 a obzera sa a rehoce sa a ja sa tak on bojim. Nejako vobec s nim teraz nestiham. Je taky drak. Cim je starsi tym je akcnejsi.
Tak som ho dnes len skludnila a zapla mu po 4 na 3O minut Fireman Sam, lebo inak fakt stale cosi musi robit, jedine vtedy si sadne.
😲

katka22r
17. mar 2010

dobre ranko...noc v pohode a hore sme od 5tej 😀 pekny dnik

xpetka1x
17. mar 2010

Dobre ranko babule... 🙂
Zdeni no doma mi uz poobede nespava davno ale skolke deti chodia spinkavat no tak niekedy ze spi a niekedy nie no musi sa len naucit ale ked vidi ze idu vsetky deticky tak sa prida 🙂 ona je potom taka kludnejsia ked je aj pobede vyspata tam spinkaju od 13 do 14.30. potom papkat hrat a o pol 4 xodim po nu..

burina111
17. mar 2010

no ahojte....
no tak zdeni s tou predkožkou, tak to som bola s ním ako 6mesačným v poradni a náš pediater nás poslal na urologiu, že mám uzku predkožku...proste malú dieročku ani nie špendlíková hlavička...no a potom sa tam usádza smegma..to biele z moču a môže sa to zapáliť, hnisať, potom už len obriezka...keby som vedela čo mu budú robiť, tak tam tiež asi nejdem..mal to chuda všetko prilepené...no doma by sme si s tým asi sami neporadili.pre mna to bola trauma, aj teraz mi je zle a cítim sa previnilo, že som mu to dala urobiť..ale dať mu potom urobiť obriezku alebo nebodaj by sa mu to zapálilo, to by som si vyčítala ešte viac..tiež som prečítala vtedy kopec for o tom...teraz je to už v pohode..no bolo to hrozné prvé tri dni, ričal doslova od bolesti ked cikal, tak cikal do vody, postupne sa mu to zahojilo no a predkožku sťahujeme, musíme, lebo ju má uzku, teraz je to už fajn, ide to na prvý šup a nič sa mu už neusádza...u nás to doma tiež nikto chalanom nerobil, ibaže mali pipíkov v poriadku.
k obednajšiemu spánku..tak náš malý chodí stále spať na obed. musí isť o 11 a zobúdza sa kedy ako, najneskôr okolo 13,30h, to je ale zriedka...no a máme opletačky v noci, veď som vám písala..no ale musím ho aj pochváliť..dnes spal v noci sám vo svojej izbičke..musela som tam ísť o 1 a 3 po jednej hodine, kým vypil mlieko, ale bol tam až do rána, vyhrdený, že on už spí sám a ráno priliezol k nám do spálne. tak sa teším, to píšem hlavne kôli katuške, aby sa nebála, že malú potom neodnaučí...stačí vychváliť, aký je super, aký veľký chlap a šťastný je ako blcha. a ráno už hovoril, ako pôjde zas spať sám v noci do izbičky...tak sa teším, aspoň dačo.
kati malá je riadna buntoška....sa máš 😅
zdeni tu jar v irsku ti závidíme, u nás sneží, mrzne, bože, vôbec teplo na obzore...včera sme s malým stavali snehuliaka.....keď katka neprišla 😀
ahojte

xpetka1x
17. mar 2010

Zdeni tak aj dnes dakeho postav bo od zajtra sa ma oteplit na 18stupnou no som zvedava v nedelu to ma klesnut na 16st... juuj to su riadne skoky z 2st na 18st no som zvedava na zajtrajsi den...
inak aj nasej susede museli jej malemu orezat cikulku bo sa mu to zrastlo ☹ tiez sa toho bojim ako mu to budem natahovat a tak..to asi necham na muza on vie ako s tym treba 😉
no nasa mala chodila v noci za nami tiiez ale uz pekne prespi vo svojej dokonca aj ked spim ja sama ze muz je na tyzdnovke tak spinka vo svojej ale ked ju zavolam tak pride ale nech si nezvika lebo budeme spat 4 v jednej posteli 🙂 ja som jej povedala ze to je jej postielka a tam musi buvkat lebo ked nebude cet tak ju dam inemu dievcatku..no a ze nie nie mami to je moja a ja tam buvkavam 🙂 taka bola zlata moja lasocka zlata 🙂

rikuska21
17. mar 2010

ahojte,
mam na vas prosbu, poridila-potratila som v 16+6a babusko bolo mrtve od 14+3tt.Som 5 dni od porodu a cistenia, stale krvacam. neviet mi poradit, ako dlho sa krvaca???mam intoxikovanu krv.
Bola som tehu po umelom oplodnenia teraz mi doki radi aby sme skusili prirodzene, tak asi tak aj urobime, je to mozne uz po troch mesiacoch???
vdaka

katka22r
17. mar 2010

noo kocky ja som bars zvedava na to zajtrajsie pocasie lebo ja uz mam na plane ze sa z laurou vyberieme na dlhsiu prechadzku ona tak fajne vonku spinka 🙂

rikuska vitaj aj ked v smutnej teme 😒 ja som po potrate no po kyrete krvacala vyse tyzdna ale nie moc tak stredne...noo niektore tu su asi po 3 mesiacoch ale niesom si ista,my sme o druhe babo prisli a snazili sme sa po 3 mesiacoch ale nakoniec po druhom potrate som otehotnela po 5 mesiacoch ale uplne neplanovane a podarilo sa 🙂 drzim palce vela optimizmu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre