Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

erika12345
29. nov 2010

@chomica Je, tak to je fajn, ze si sa pytala, ja som uz studovala na nete a aj som sa vylakala, ze ak to bude takto pokracovat....Ale tak hadam to taketo nebude stale, obcas sa citim ako starena, ked sa potrabujem postavit alebo otocit.
Ja sa tiez casto vytesujem zo svojho maleho, s manzelkom ho volame "škrečik, škrekuľko, škrekuľo", lebo ked sa narodi, tak bude "škriekať"...(na co sa strasne tesime, som zvedava, dokedy sa na bude plac nasho dietata pacit 😀 ) Strasne rada pozeram jeho fotecky, je to nadhera, pride mi to uplny zazrak..
Vsak mne je jej tiez strasne luto, ani neviem, ako reagovat.. Teda viem, co by v minuilosti pomohlo mne, ale kazdy sme iny a mozno o tom nechce hovorit..A hlavne som sa rozhodla pred nou nehovorit o mojom babatku a tehotenstve, az ked sa zacne sama pytat...Bude tazke, ze asi nase dieta jej to bude pripominat, kedze mali byt tak za sebou.. No mozno opat coskoro otehotnie, to by trosku zmiernila svoj zial.
Neviem, ako to vnimate vy, ale mne je niekedy velmi luto svojich deticiek, aj ked cakam toto babatko.. Prve by uz malo 2 roky...Snazim sa na to nemysliet casto, beriem to tak, ze nas skrecik ma v nebi 3 anjelikov, kt. nan davaju pozor.. A aj na mna s mm. Snad to nas drobcek zvladne a budeme sa moct z neho tesit.

erika12345
29. nov 2010

@buburka prepac, som popletena, ahoj boburka. 🙂

buburka
29. nov 2010

@erika12345 - Ahoj. Prave som citala tvoj prispevok a je mi strasne luto tvojej svagrinej...vseobecne dalsieho nevydareneho tehotenstva...je to hrozne kolko zien musi o svoje babo prist a cim vsetkym si musime my vsetky prejst, kym sa nam podari mat stasticka v naruci ☹
Ja si stale nie som ista pohybmi....obcas mam pocit, ze malickeho citim, ale nie som si 100% ista ci to nie su mozno crievka...nachcem si nahovarat a ani sa klamat...a stale sa bojim citovo viazat na svoje brusko.....cakam na morfo Usg aby mi padol kamen zo srdca a dovtedy si pravdu povediac citovo tehotenstvo az tak otvorene sama sebe nepripustam...asi to znie takto napisane kruto, ale verim, ze mi mamicky a tehulky zo skaredou skusenostou rozumeju. 6.12 mam poradnu, tak cakam ako na ihlach, pretoze som maleho uz 4 tyzdne nevidela...a do 6 teho musime este tyzden pockat ☹
V piatok som bola na kontrole na hematologii a vraj je vsetko ok, tak sa tesim a trosku ma to ukludnilo. Ja picham uz len do bokov po sediacky, tak si viem spravit peknu riasu a ani to tak velmi neboli 😉 Strasne chcem verit ze nam tie injekcie tentokrat pomozu. Zas som pocula strasnu prihodu od kamosky ako jej znama prisla o babo v 27tt, pretoze dostala nahle infarkt placenty a na to prisli az ked ho porodila mrtve.....no...tak naozaj super. Ja sa upokojim naozaj asi len ked budem drzat dieta na rukach. A uz ani nechcem radsej pocut prihody tohto typu, lebo ma to stale strasne rozhadze 😢

Tesim sa zo sprav ktore pisete, ako vam male rastu, ako su super vsetky vysledky... a pevne verim ze takto budeme pokracovat aj v celom buducom roku 😀

erika12345
29. nov 2010

@chomica dakujem za upozornenie. 😀 Niekedy robim take somariny a vyhovaram sa na hormony. 🙂 Inak brusko mas podla mna v pohode, ja som tiez vlastnikom sadielka. 😉 , ale teraz uz mi je vidno skor tehu brusko ako sadielko, uz to vyzera inak.

erika12345
29. nov 2010

@buburka to ti rozumiem, ze si tehu nepripustas, u mna je to podobne, v prvom tehu som bola v strasnej euforii, ze budem mamina a potom prisla kruta realita...druhemu som velmi neverila od zaciatku , lebo som mala ms, po tyzdni krvacanie....a pri tretom som dlho neverila, potom okolo 9tt som si uz myslela, ze bude fajn, zas planovanie a snivanie o malom a vydrzalo mi to do 12tt, vtedy to bol sok. Teraz sa bojim snivat, mam strach pokukovat po vecickach... Absolutne nemam v sebe ten pocit stastia, ze nosim dieta..Len sa modlim a dufam..a prosim..
6.12. budem na teba mysliet, ja idem vtedy na odbery a o tyzden na poradnu. Tiez sa toho ultrazvuku v 20tt bojim a hovorim si, ze ak ten bude v poriadku, tak to uz dobre dopadne. (to som si hovorila i v 12tt 😉 ). Ja verim, ze to dobre dopadne, vsak nemas tazkosti a o chvilu budes maleho citit, tak to uz budes kludnejsia. Tebe robili ultrazvuk pred 4tt? Si si ho vypytala alebo to bolo vtedy na tej pohotovosti? Ja si ho tiez vypytam, lebo do 20tt je daleko a chcem byt kludnejsia, do 20tt by som sa zblaznila.
Tiez ma caka hematologia, tak hadam bude vsetko v poriadku. Tie pribehy radsej nepocuvaj, je to hrozne, viem, ze babatko moze zomriet hocikedy, ale nesmieme si to pripustat. A nevies, ci si nieco pichala na riedenie? Lebo ja si myslim, ze tym pichanim a sledovanim na hematologii sa tomu vyhneme. Verim tomu. 😉 Ubehne to a coskoro sa budeme povzbudzovat pred porodom a potom aj po a pisat si o detickach a riesit kojenie a spinkanie..... 😉

winipega
29. nov 2010

@milka2008 dakujem,ty si uz tiez na rizikovom?

winipega
29. nov 2010

@chomica supeeer!!!tesim sa s tebou.ty mysli na mna bud.utorok,dufam ze budem mat to stastie napisat to co ty dnes.krasne fotecky,no a myslim ze najrizikovejsie obdobie mas za sebou tak uz to bude len lepsie a lepsie,uvidis!

erika12345
29. nov 2010

@winipega verim, ze bud. utorok napises pozitivne spravicky, budem na teba mysliet. 😉

buburka
29. nov 2010

@erika12345 - jaaj vsak ja by som s vami uz radsej riesila maleho kakanie, grckanie a nocne nespanie ako tehotenstvo. 😉
Naposledy som mala robene Usg v 15+6 (foto v albume), to bolo ked ma prepustili z nemocky co som kus spinila a odvtedy som u lekara nebola. Mne robi Dr usg stale na poradni...nuz ale vydrzat cely mesiac je pre mna muka strasna...najma ten posledny tyzden pred poradnou...sa aj tesim, aj neviem co cakat a tak sa aj bojim zaroven...no stres riadny. Ale ako sa blizime k prekroceniu 20tt som trosku kludnejsia a cvicim pozitivne myslenie. A este som objednana na morfo az v 23tt mi tak dali termin.... ☹ sa dovtedy asi zblaznim. Ale moja Dr ma 3D usg aj u seba na amb. tak verim ze ak by sa jej bud. tyzden daco nezdalo, tak mi snad povie 😒
Po vecickach radsej ani ja velmi nepokukujem aj ked muzik je uz nazhaveny...sme boli minule v HM a kym som pozerala nejake pulovre, tak zabludil do detskeho oddelenia a vybral si topik kt. urcite malemu kupi ked sa narodi 😀

Pytala som sa aj na hematologii (po tej prihode od kamosky) na ten infarkt placenty (lebo ma to strasne vylakalo) a Dr mi povedala, ze vlastne prave preto berieme ten heparin ( frragmin, fraxiparin, clexane) aby sa niecomu takemu predislo, pretoze na nieco take ma predpoklad kazda tehula a ze su casto na placente infarkty aj v zdravom tehotenstve a vie sa o tom az ked sa placenta porodi a plod ani nebol tymto poskodeny. Takze stava sa vselico, ale my sme + prekryte este tym heparinom.....tak dufam, ze sa nas to az tak netyka a ani nebude...... a ak dobre viem, tak ona uz jedno dieta ma a teraz takto prisla o druhe a bola zdrava, takze heparin urcite nebrala.

chomica
29. nov 2010

@winipega dakujem.jasne ze ti budem drzat palce!!!vsetko bude v poriadku 😉

chomica
29. nov 2010

@buburka verim ti ze sa bojis,ale vsetko bude uz len slvele..verim tomu ze zivot nemoze byt az tak nespravidlivy aby zene ktora si uz vytrpela ustedril dalsie trpenie.
..takze na to s tou placentou ani nemysli..s verim ze sa to nenbude tykat ani nas ktore neberu heparin...ja si smutne pripady uz ani necitam uz len pozitivne,nechcem sa zatazovat strachom navyse,staci mi ten co mam..verim ze vsetky co sme tu budeme mat krasne miminka 🙂

erika12345
29. nov 2010

@buburka jeeeeeee, ake krasnunke babo. 😉 Mne sa najviac pacia tie fotecky z 3D, to je take realne. Ja si tiez myslim, ze ked sme na hematologii, ze sa nam take veci vyhnu..ved preto sme tam. A co sa tyka tej znamej, tak mozno ma tiez trombofiliu a pri tom 1. tehu sa neprejavila v takom rozsahu...ved neviem, preco by inak boli tie infarkty na placente, z coho to este vznika? Viem, ze sa casom poskodi, ale to si vsimnu lekari asi az po porode.
Ja neviem, ci mi dokt. bude teraz chciet robit ultrazvuk sam od seba, ale urcite si ho vypytam, lebo to uz bude mesiac, co som male naposledy videla... A to uz je strasne dlha doba. Ja som myslela, ze uz teraz mas morfo, tak este budes musiet vydrzat, ale verim, ze dopadne skvele. 😉 A budete mat krasny vianocny darcek. 🙂

winipega
29. nov 2010

@erika12345 dakujem moja.dnes som sa hodila pn,ale len na 2tyzdne,vyslovene som uz mala nervy na tu robotu tak aspon trocha si oddychnem.a dufam ze v utorok napisem len pozitivne spravy.

tinabe
29. nov 2010

@chomica pekná fotecka 😉

buburka
29. nov 2010

@chomica - dakujem. Veru teraz to bude vsetko ine, pre nas vsetky 😉 a zle pribehy nam netreba citat zbytocne pretoze sa potom len stresujeme a nahovarame si aj to, co by nas normalne netrapilo.
@erika12345 - dakujem. To je foto co nam dali ked sme boli na NT merani 🙂 taky maly "IT vola domov" 😀
Ja by som na tvojom mieste urcite tiez pytala kratucke usg , aby som mala lepsi pocit a novu energiu. Ved ja som stale taka nabita chutou do zivota, ked vidim do bruska ako tam maly spokojne rastie 🙂 Nevidiet ho masiac je strasne utrpenie.

Baby ake by bolo super keby sme mali priehladne brucha nie? Mna uz take voloviny napadaju dakedy 😀

winipega
29. nov 2010

@buburka to by bolo uplne super keby to tak bolo 😀 no aspon vidim ze nie som sama,tiez by som bola najradsej kazdy den pomaly na ultrazvuku 😖

chomica
29. nov 2010

zo mna sa manzel smeje ze ci nechcem aby kupil ultrazvuk domov ze on sa nauci na nom robit ze mi kupi na meniny v sobotu 😀 a bude ordinovat kazdy den.. tak ma bolia slabiny auuu..uff tie tehu bolesti su dost neprijemne.. 😒

andzis
29. nov 2010

@winipega Ahoj zatiaľ nie som na rizikovom ale nerobím ani 🙂 už teda 🙂 robila som u rodičov .... No ja budem rodiť na Kramároch už tam aj chodím k dokt. Myslím že je to tam fajn tak dúfam že sa nesklamem 🙂 ty už vieš kde budeš?

andzis
29. nov 2010

@buburka Dakujem ti veľmi pekne 🙂 Aj ja gratulujem držte sa 🙂

andzis
29. nov 2010

@erika12345 Dakujem no to by bol super darček na Vianoce keby sa začali hmyrit 🙂 potom napíšem či sa ja som hlavne teraz rada že už 2. Deň mi je fajn len aby to vydrzalo 🙂

chomica
29. nov 2010

@milka2008 no ako????vsetko urcite v poriadku ze? 🙂

zuzula221
29. nov 2010

@chomica jeeej to su nadherne snimocky... aj ja uz chcem take 😔 ... a podla tej fotky vyzeras, ze budete mat dievcatko... gratulujem v super vysledkom a drzim palceky

chomica
29. nov 2010

@zuzula221 dakujem.........dievcatko? a kazdy mi hovori ze chlapceka 😀

zuzula221
29. nov 2010

@chomica no neviem na tej fotke si mi pripomenula viacere kamosky a sestru... presne vyzerali ako ty... a babenky, co cakali chlapcov a aj ja som mala brucho az ku koncu a take spicate ze az... ty vyzeras, ze ti to ide aj do bokov a to je vraj pri dievcatkach... mozno sa mylim a ta fotka len skresluje...

ale ak je to vase prve tak je to jedno... vlastne aj pri druhom mi je to jedno hlavne nech je zdravucke

winipega
29. nov 2010

@andzis no neviem,pred 6 rokmi som rodila na kramaroch a som si vtedy povedala ze nikdy viac,tak neviem.nechcem ta ale nejak odradit,mozno sa to tam uz zlepsilo za tie roky,ale ja rozmyslam o antolskej,neviem mam taky blok ked mi niekto povie kramare...ale akurat sme hovorili s drahym ze keby to slo tak si zaplatim tam jednopostelovu izbu a isla by som aj na tie kramare,lebo predtym som tam bola na izbe s dvomi babami a bolo to uplne ze hrozne,aj tie wcka a kupelky sa mi zdaju lepsie na antolskej.teraz som bola na kramaroch zas,sice na gynde,ked som potratila a videla som ze nic sa tam nezmenilo len kvoli tomu ze tam urobili tie nadstandartne izby tak museli tie postele stlacit do ostatnych izieb cize sme boli 4 na izbe a jedna lezala pomaly na umyvadle a druha na balkone.takze jedine ten nadstandard kebyze sa da tak by som tam isla.

andzis
29. nov 2010

@winipega No úplne chápem keď máš zlu skúsenosť ja ties chcem samostatnú izbu a je to tam prerobene tak snáď to bude fajn ja hlavne pôjdem cisarakom kamarátky rodili na antolskej a moc sa mi tam nepáčilo aj keď majú dobre vybavenie a vraj aj strava no všade je asi niečo hlavne nech deticky sú ok 🙂 toho dna sa neviem dočkať už aby bol júj v stredu idem ležať na Kramáre tak ti dám vedieť ako tam bolo to omrknem 🙂

kvietocek55
30. nov 2010

@buburka ahoj... no bola som včera na tej hemato.. môžeš mi povedať ako to prebiehalo u teba? Mne zobali krv a následne som čakala na nejaké základné výsledky asi hodinku... Potom som s tými výsledkami šla k lekárke a tá sa so mnou porozprávala.. a podľa tých prvých výsledkov vyzerá byť všetko v poriadku.. nič zatiaľ nevyzerá na nejaký problém. Takže žiadnu liečbu nezačala a mám počkať na výsledky ktoré budú o 4 týždne, ale keďže majú dovolenku tak mám prísť až 11. januára. No tak hádam to bude v poriadku. Kázala mi len sa šetriť a brať vitamínky..

kvietocek55
30. nov 2010

@erika12345 ahoj, no tak to teda riadne dlho tajíš.. to sa mne nepodarí.. ja som to chcela povedať rodine po 12 týždni, lenže to môj mm to dovtedy určite nevydrží. A idú vianoce čiže predpokladám, že to bude chcieť oznámiť svojej rodine pri štedrovečernej večery. Ešte sme sa síce o tom nerozprávali, ale myslím si, že to má v pláne.. to budem iba v 8 týždni 😒 ja by som najradšej počkala do toho 12. Na PN zatiaľ nejdem, lebo sa cítim dobre a ani nekrvácam, ak by som začala čo i len špiniť tak hneď idem.. Mám prácu, kde tlačia termíny, tak veľmi nechcem na PN, teraz sú v práci 2 tehotné, jedna je PN čo bolo dosť blbé keď šla.. a druhá už šla práve pred týždňom na materskú..
Mne inak neskutočne chutí jesť, stále som hladná, furt by som len dačo jedla.. už cítim na nohaviciach že som aj pribrala 🙂 inak som dosť chudčká, tak si určite ľudia všimnú minimálne to, že priberám.. ale hádam do vianoc nič nebude vidno, potom mám 2 týždne dovoleky, tak sa vyhovorím, že som pribrala cez vianoce xi xi 🙂 a koncom januára už to asi oznámim v práci 😒 ešte uvidím..
inak bola som na tej hemato včera, tak mi povedali, že podľa prvých základných výsledkov vyzerá byť všetko v poriadku, takže mi nič nedali a mám prísť zase o štyri týždne pre podrobné výsledky.. no tak hádam je to naozaj v poriadku.. 😒

nkaps
30. nov 2010

ahojte, mám otázočku, koľko ste museli čakať po potrate, aby ste mohli znovu otehotnieť a ako to potom prebiehalo???

chomica
30. nov 2010

@nkaps ahoj ja som mala cakat dva az tri menstruacne cykly. No a otehotnela som po tretom cykle, zatial je vsetko v poriadku. Inak po potrate je sanca na otehotnenie vacsia, takze uvidis raz dva budes tehotna 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre