Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

pandula
2. apr 2012

@jankaaa tuniak je zly vo velkom mnozstve ked mas max 1 konzervu za tyzden je to ok. viac nie koli ortuti v mori a tuniak je velka ryba ortute prefiltruje telom vela. preto nie vela ale malinko ok. dnes som mala cestovinovy salat s tuniakom. plesnivy syr by som nejedla po prve by mi z neho bolo zle a po druhe naco su ine syry je vyberu dost.

kava mi teraz nechuti ale mala som niekolko saliek ked som potrebovala povzbudit. takze neni to koniec sveta ale urcite vsetko s normou. 😉

usacek79
2. apr 2012

@pandula ja opisujem moj sponatnny potrat na strane 233 v tejto diskusii 😉
mam za sebou aj kyret a hoci isteze to je ooovela jednoduchsi zazitok, ako peklo pri spontannom, vsetky pozitiva su na strane sponatnneho.
U nas je kyret rutina za ucelom rychlych penazi od poistovne, nic ine a nech sa mi nesnazia nakukat, ze to robia v zaujme zdravia zeny 😠
mali sme o tom velku diskusiu od tej strany 233 asi nasledujucich 20 stran 😀
isteze, ked je nieco objektivne vazne a komplikovane, tak je kyret dobra moznost, ale ako AUTOMATIKA je to chore, totalne podcenujeme prirodu 😒

ja tiez zijem aj stravujem sa totalne zdravo, vsetko je dokonale, som zdrava ako ryba a predsa 2x MA v priebehu polroka.. 😖 nuz ale, co uz s tym narobim, len prijat to mozem a verit, ze do tretice to bude OK 🙂

pandula
2. apr 2012

@usacek79 urcite bude. .. ja mam taky pocit ze ked jeden p za sebou tak viacej potom jednoduchsie 😒

mne sa nelubilo ako skaredo stipkala maternica po. ze ma museli uspat v nemocke som bola. bez maleho to mi extra srdce rvalo

cicussa21
3. apr 2012

@usacek79 Ahoj usacek.. tak ja som si teraz dociatala tu tvoju story a klobuk dole 🙂 drzim ti pasticky, aby ti to do tretice vyslo.. a tiez si stale tak pozitivne naladena.. to hocikto nedava tak ako ty.. ja som mala spontanny potrat pred asi mesiacom a teraz cakam na prvu mrchu a nemozem sa jej dockat, aby som mohla zacat nanovo.. a poviem ti.. takym pozotivizmom ako si prekypovala (a stale prekypujes ty) som ani zdaleka nesrsala.. este raz, vela stastia 🙂

usacek79
3. apr 2012

@cicussa21 dakujem ti za mile slova, ja tak celozivotne bojujem proti zufalstvam z akejkolvek priciny 🙂
proste to vobec nema zmysel sa utapat a lutovat, kazdu minutu stravenu smutkom mozeme predsa prezit s radostou z nadeje 😉
ale isteze, obcas aj taky prijemny hlbavy smutok nie je zly, len mu nepodlahnut 🙂

drzim ti palce, nech sa da vsetko rychlo do poriadku a nech to vyjde podla tvojich predstav 😵 len hlavne to netreba silit za kazdu cenu - je to tvoje telo, prezilo si mrzutu udalost a mozno by nebolo zle ho za to "odmenit" nejakym mesiacom - dvomi plnymi masazi, relaxu, nejakej prijemnej dovolenky a tak... 🙂
ale ak sa NAOZAJ (nie kvoli netrpezlivosti, ani tuzbe partnera, ani mindraku...) citis, ze to chces hned, tak do toho 😵 ved telo same odpovie, ked bude pripravene 🙂
a este raz vdaka, od juna budem stastie pri tychto milych rozmnozovacich aktivitach potrebovat 🙂

laura268
10. apr 2012

Ahojte baby, mozem sa ku Vam pridat.. som 5 dni po MA a naslednej kyretazi.. Dnes som bola na kontrolu, ze vraj ma zle vycistili a ze predvepodobne budem musiet ist zasa ☹ pichli mi daco na M na vypudenie tych zvyskov, pijem caj z Alchemilky, dufam ze vsetko vyjde von a bude OK.. Mali ste niektora take daco? Ze Vas zle vycistili?
@bambi2 zdravim Ta.. Ex novembrovka ☹ bohuzial.. este mi tu chyba @erika26277

evakva
10. apr 2012

@laura268 Vitaj, je mi velmi luto, ze aj ty si presla MA. Budem drzat palce, aby si nemusela ist opatovne na kyretaz. Kamoske hrozilo tiez, ze bude musiet ist na opatovny kyret po MA. Ona sa vsak nedala, povedala, ze ak nebude mat teplotu (cize nebude zapal), na nic nepojde. Pila alchemilku, cervene vinko (z mierou), cvicila a nakoniec sa jej to podarilo. Vsetko vyslo bez toho, aby musela ist. Tak sa drz, bude dobre.

erika26277
10. apr 2012

@laura268 už sa pridávam, som ako Laura 5 dní po MA a po kyrete......ja idem vo štvrtok k doktorovi...... a dúfam že je všetko OK, cítim sa fajn...... a dokonca mi zrejme dnes dorazila mrcha....... nechápem....síce mi vraveli že do 4 týždňov, ale 5 dní po zákroku? hm, zaujímavé, ale vyzerá to na mrchu..... ale nevadí, normálne sa teším, lebo som čítala že keď príde mrcha, to znamená že je všetko zas v poriadku, že vaječníky pracujú ako majú......čiže, sa môžeme čoskoro snažiť znovu a to mi dodáva silu.......nádej...... 😀 😀 😀

erika26277
10. apr 2012

bambi 2.......čo sa stalo? aj ty si po zákroku? to ma mrzí....... ☹ ☹

laura268
10. apr 2012

@evakva aj ja som uvazovala nad vinom cervenym 😀 a alchemilku som pila dnes 2 salky. mozu sa tri- tak som citala..

delideli
10. apr 2012

@laura268 : mrzi ma to :( a drzim palce,aby sa na druhe cistenie nemusela. ja som po kyrete bola podla doktora vycistena dobre, takze v tomto poradit neviem,ale urcite by som sa na to velmi nehnala..ja som potom pila Gynastan- poradili mi ho v lekarni (podobne zlozenie ma aj Popradsky zensky caj), obidva obsahuju aj alchemilku a navyse este dalsie bylinky,ktore priaznivo posobia na zenske organy a niektore maju aj protizapalovy ucinok..

bambi2
10. apr 2012

ahojte babulky, konecne som sa dostala po dlhej dobe k netu.. aj to len na skok. doma budem mat citania a citania... 😀 @laura268 ahoj moja, to mi je luto, ze ta musim privitat medzi nami ☹ ☹ ☹ a preco si sla na kyret, odporucili ti ci si chcela?? a preco sa to vlastne u teba stalo, nevyvyjalo sa embryo ci co?? ☹ a to ze ta poriadne nevycistili, aspon vidis, aky je kyret nebezpecny a aki dokazu byt dr. sikovni!!!!! 😖 ach, nemam slov!!!

bambi2
10. apr 2012

@erika26277 ahoj, aj ty si tu??? to ma mrzi a dufam, ze uz nikto medzi nas nezavita z novembroviek... 😖 ja som nebola na zakroku, potratila som sponntanne zase... nastastie, na zakrok by som nikdy nesla a uz nie dobrovolne!!!! 😖 ked budem doma, popisem viac..

laura268
10. apr 2012

@bambi2 sama dobrovolne by som sa nevzdala babetka ani nahodou.. musela som ist, pred tyzdnom mi jeden lekar urcil ze plod je vitalny, druhy lekar ze uz odumrel.. tak som isla do KE do specialneho dg. centra a tam mi urobili UZV a plod bol uz odumrety.. ☹ ☹ diagnoza- missed abort..
dnes pri kontrole mi nasiel moj gyndos rezidua a povedal mi ze mozno budem musiet ist zasa na kyret ☹ ☹ kyret mi robila jedna z najlepsich doktoriek, vybavena.. asi som jej mala dat "vsimne" pred zakrokom a nie az po nom.. zajtra som jej ho mala ist dat.. no je jasne ze nejdem za nou.. ani mi nenapadne jej davat daco.. nie je dovod..

bambi2
10. apr 2012

@laura268 nic jej nedavaj. nezasluzi si!!! a robotu by si mala robit tak ako ma a nie to odflaknut lebo nedostala vsimne!!! to kde sme???? ked ju to nebavi nech to zavesi na hak a nech ide predavat jablka na rynek 😖 nechapem takychto ludi... 😖 drzim ti palce nech to nemusis podstupit este raz... skoda, ze si nepockala, ono by to vyslo same.. aj ja som mala zrejme uz dva tyzdne mrtvy plod v sebe len som o tom nevedela...

laura268
10. apr 2012

@bambi2 ja som brala vyse 3 tyzdnov Duphaston takze by sa nebol vypudil sam plod.. trvalo by to cca 2 tyzdne kym by sa krv ocistila od Duph. a potom by sa cakalo ci sa vypudi.. to by bolo velmi dlho a ja som nechcela tak riskovat.. aj isli sviatky a chcela som uz ich prezit v "pokoji" , operovali ma na zeleny stvrtok ☹

evakva
10. apr 2012

@laura268 TAk drzim palce. Urcite by som to vsak nesilila. Ak ti nevyskocia teploty, malo by to byt OK. Lekar by ta sledoval a mozno by to islo aj same.

maryennn1
11. apr 2012

@laura268 ono poznám veľa prípadov báb, ktoré mali kyret a nevyčistili ich dobre (akože aj keď nechápem ako sa niečo také môže odborníkovi stať 😖 ) lekár ale povedal, že telo to vypudí samé po zákroku alebo potom počas ďalšej mrchy. Na tvojom mieste ak by som nemala teploty, bolesti alebo nejaké komplikácie počkala by som si na samovypudenie, opakovaný kyret (už samotný prvý kyret) strašne oslabuje krčok maternice, čo môže mať potom za následok potrat v neskoršom štádiu tehu, lebo krčok nevládze udržať váhu bábätka. Veľmi ti držím palce, aby si nemusela ísť ešte raz a aby všetko bolo v poriadku 🙂

laura268
11. apr 2012

@maryennn1 , @evakva ani ja nemam velmi chut ist si "zdriemnut" na zenske, ja celkom dobre spim aj doma 😀 😀 ja uz si z toho robim sradnu, teda aspon sa snazim lebo uz fakt nechapem co sa deje v mojom zivote.. Keby nahodou niekto potreboval farebnu fotku pod prislovie- na posrateho aj hajzel spadne tak sa hlasim 😀 😀 😀 Ale ja verim tomu ze po takom zlom obdobi sa to vsetko na dobre obrati 😉
Uvidime co povie moj doki,vcera po onj. co mi pichol islo zo mna dost vela krvi, tak dufam ze to bude OK. Ku tej pani "primarke" co mi robila kyret uz ani nejdem.. ako som uz aj skor pisala mala som jej ist dnes odniest "vsimne" ale na 100% nikam nejdem. Nezasluzi si

erika26277
11. apr 2012

@bambi2 žiaľ aj ja......tak isto ako Laura......v 7 tt bolo všetko v poriadku, krásne nám bilo srdiečko, v 10 tt už srdiečko nebilo, plodík odumrel.....šok.....hrôza.....ani neviem ako som prišla od lekára domov.....tak isto som musela ísť na zákrok, lebo som brala predtým duphaston, potom utrogestan.....samé by to neodišlo, tiež na zelený štvrtok ma vyčistili......strašne to ešte po psychickej stránke bolí...... veľmi sme to bábenko chceli.......a toto by ma ani vo sne nenapadlo že sa to stane, hlavne po prvom úplne bezproblémovom tehu...... ja by som tiež v živote sama od seba na potrat nešla, nedokázala by som to......aj keby som mala 4 deti...... držím ti moc palce, a nech nám to čoskoro vyjde...... 😵 😵 😵 😵

bambi2
11. apr 2012

@laura268 plod sa vyplavi sam, caka sa na to normalne 4- 6 tyzdnov... ci si brala duphaston ci nie, nemal by to byt ziadny problem. ono by to vyslo same celkom iste...

bambi2
11. apr 2012

@erika26277 dakujem.. uz mi behaju po rozume myslienky ze to skusime 3x, hadam nam to ten hore tam dopraje.. uz som to prezila 2x, treti krat to musi vyjst!!!!! 🙂 aj ja ti drzim palce, nech sme coskoro tehulky!!!!

lululka555
11. apr 2012

@laura268 ahoj mne sa stalo nieco podobne,mala som MA ...bola som na kyrete a o tyzden som musela znova,co ma zle vycistili.... ☹

laura268
11. apr 2012

@lululka555 nepichali Ti nic? nevysli zvysky samy von, musela si ist nutne zasa?

laura268
11. apr 2012

@bambi2 aj ja si myslim ze by vysli, ale tak uz skoda riesit to.. uz som bola na kyret a dalej sa uvidi.. ale na opakovany kyret odmietam ist.. jednoznacne

lululka555
11. apr 2012

@laura268 pichli mi nieco na stiahnutie maternice,po tom prvom cisteni,potom som zacala asi na 6 den dost krvacat ,az take kusy,isla som do nemocnice a skontroloval ma ultrazvukom a povedal,ze sa to musi znovu vycistit....to bolo minuli rok v juli a menstruaciu som dostala az teraz vo februari...

laura268
11. apr 2012

@lululka555 a nesnazila si sa po kyrete otehotniet? ja teraz zvazujem ze ked budem musiet ist ze co mam spravit.. ked nepojdem tak mozno ze sa vylucia same von tie rezidua, a ked nie tak sa zapalia a mozem dostat otravu krvi.. alebo sa nezapalia ale vytvoria zrasty kt uplne znemoznia dalsie tehot. A ked pojdem zasa na kyret tak sa mi este viac oslabi krcok a dalsie tehot. mozem cele prelezat alebo vobec ani nedonosit.. To je volba medzi zlym a este horsim ☹ ☹

janus32
12. apr 2012

@erika26277 takto nejak som to vnimala aj ja..prve tehu uplne bezproblemove a potom baaaac-tri krat potrat ☹ ☹ ☹ no a potom sa zase na nas slniecko usmialo 🙂 a dufam,ze este raz sa usmeje 🙂

dominikuska
12. apr 2012

Ahojte, zajtra bude presne tri mesiace po kyrete a ja som tehotna. Strasne sa tesim ale zaroven aj velmi bojim. Neviem ci je normalne ale uz tyzden mam mierne bolesti v podbrusku a uplne ciry vytok, ten vytok ma dost metie, lebo ked zacitim vhlko hned sa zlaknem ze krvacam ☹ . Dost mi je aj zle, zaludok mam ako na vode. K lekarovi chcem ist az nabuduci tyzden, dost sa bojim zajtrajska kedze piatok 13teho som potratila ☹ Normalne mam psychiku v kybli, som necakala ze az takto sa budem bat ako to tehotenstvo dopadne ☹

emaelasofia
12. apr 2012

@froschka ahoj ja som bola na to podobne pred rokmi bolo to dva týždne pred svadbou roku 2004 som potratila myslela som že už nikdy nebudem mat ditatko vydala som sa a isla na svadobnu cestu a ked som sa vratila zistila som ze som opat tehotna strasne som sa bala aby som neprisla o babetko nechcela som sa tešit lebo som nevedla co bude ale na koniec všetko dobre dopadlo a dnes mam krasne dve dcerky zdrave držim ti palce nech aj tebe to dobre dopadne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre