Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

poisonblu
6. jan 2012

@marecek1 🙂 no satnik vynovovat ani nepotrebujem..som PN, tak sa nepotrebujem nejak extra obliekat...a penazi tiez nie je nazvys :( to je pre mna utrpenie, lebo ja som kedysi bola trosku zavisla na nakupovani handier :D

marecek1
6. jan 2012

@poisonblu a to počkaj, keď budeš kupovať veci pre miminko - to je závislosť, nákupná horúčka, keď vidíš všetky tie krásne malé vecičky 🙂

poisonblu
6. jan 2012

@marecek1 jj, mna uz tie veci teraz lakaju...ale zatial mam iba malinkate papucky, ze pre manzela zabalim do krabicky, ked budem mat pozitivny test :D ako v americkych filmoch

vavrenka
6. jan 2012

@marecek1 o, super sviezi vek! to stihnes urcite. do tej 44 sa da rodit 😉 , ako dlho usilujete?

cillamilla11
6. jan 2012

no ja uz nikdy vecicky pre babo nebudem kupovat dopredu :( kym nebudem aspon v 4tom mesiaci.urobila som chybu ked som si kupila malilinke topanocky pre babatko -malo to ist pod stromcek ako prekvapko chcela som tym oznamit tehotenstvo,no v 9tom tyzdni som musela podstupit kyretaž... ☹ tak tie topanocky stoja v skrine zle sa na ne pozera 😢

marecek1
6. jan 2012

@cillamilla11 hovorí sa, žeby sa vecičky nemali kupovať dopredu... ťažko povedať, či s tým to, že si o miminko prišla, súvisí..... alebo sú to len povery. tie topánočky môžeš niekomu venovať, ak ti je smutno, keď sa na ne pozeráš... my sme výbavičku kupovali až tesne pred pôrodom. mala som v tehotenstve problémy, tak som nechcela nakupovať dopredu.

marecek1
6. jan 2012

@poisonblu to s tými papučkami ako prekvapko má pripravených viacero snažiliek 🙂 je to milý spôsob, ako oznámiť niekomu túto radostnú správu.

marecek1
6. jan 2012

@vavrenka do 44... no dúfam, že to stihnem aj o 10 rokov skôr 🙂 snažíme sa už dllllho, už je to pekných pár mesiacov, za chvíľu to asi začnem počítať aj na roky (čo dúfam, že nie!!!!!), len sa nám troška snažilkovanie natiahlo, lebo som mala nejaké problémy, dúfam, že teraz je už všetko ok, a čoskoro budú dve // na teste 🙂

siesta123
9. jan 2012

@katkarv AHOj, ja teraz ties to tak hovorim co nam ine moze byt asi nic dufAM, nech je kazdy v zivote stastny 🙂 ja som mala len raz to missed abortion. a uz to nikdyy NEPRIDEEE, tusim nieco ze som asi teraz v tom ale vsetko potrebuje cas drzim place vsetkimm papa 😀

yasmin0001
9. jan 2012

@ludmilaka Ahoj, no ano, aktivna cvicitelka 🙂)) Pri tehu som ale dost spomalila a teraz este aj pribrala. Sa hanbim vyliezt pred tie moje baby...tento tyzden mam opat hodinu a baby ani nevedia, ze som potratila, bojim sa trosku reakcii, pohladov, otazok...
Ja som na tom momentalne tak, ze 5 tyzdnov po kyrete, menzes stale nikde 😠
Ale uz sa mi zda, ze prsia aspon zacinaju pobolievat...no este malo, takze si este pockam... Ide to taaaaaaaak pomalyyy.... Tiez psychika obcas dobre a potom pride nejaka neprijemna situacia a ja by som sa najradsej bezala niekam schovat...

yasmin0001
9. jan 2012

@ssassa Dr. ma poslal na krv. Ale nie je to bezne vysetrenie, robia az po viacerych potratoch.

ludmilaka
9. jan 2012

@yasmin0001 Tak si dobre pamätáááám 😉 Neboj, sú to baby, tie takéto situácie pochopia. Len aby neboli priveľmi ľútostivé, lebo to nám teraz veľmi nepomáha.

yasmin0001
9. jan 2012

@ludmilaka to mas pravdu, to je snad este horsie. Ten psi pohlad, ze ty chuuuudatkooooooooo!!!

ludmilaka
9. jan 2012

@siesta123 Júúúúj, tak bodaj by si bola vtom!!!! Šup ho tam, vajco jedno! 😉

anika11
9. jan 2012

dievcata,drzim palce.. 😉

siesta123
9. jan 2012

@ludmilaka ahoJ HEHE dakujem velmi pekne jasneee dufam zee ta mrcha uz NIKDY NEPRIDEEE prajem aj tebe a zaroven vsetkymm🙂 drzim palceky

bambi2
11. jan 2012

@usacek79 ahoj ako sa mame??
tu je nieco zaujimave http://www.unhinderedliving.com/pultra.html
😉
ja som uz zacala pit ten caj na zlte teliesko, je hnusny tak ho zo zaciatku sladim medom... neskor ked si zvyknem, prestanem sladit... takze si zvykam na... 😝

kukucg
11. jan 2012

@usacek79 Moja to ma velmi mrzi... ☹ Takze znova? Ako sa citis??

kukucg
11. jan 2012

@bambi2 Prosim ta aky caj na zlete teliesko, prezrad 😅

bambi2
11. jan 2012

@kukucg tu je recept:

alchemilka obycajna alchemilla xanthochlora 50g
vitex jahnaci vitex agnus castus 50g
rebricek obycajny achillea milefolium 30g
pakost smradlavy geranium robertianum 40g
medovka lekarska melissa officinalis 30g

davaju sa 2 cajove lyzicky do salky na 200ml vody, 10- 15 min nechat luhovat, caj treba pit 2- 3x denne v 2pol. cyklu, teda od zaciatku ovulky po zaciatok mrchy... 🙂 je to od jednej nemeckej prirodnej liecitelky, mam od nej knizku o zenskych bylinkach. su to vsetko bylinky co napomahaju plodnosti. ma tam okolo 180 receptov na caje... 😀

kukucg
11. jan 2012

@bambi2 Dakujem za info 😉 Odkial to vlastne mas, nemas nejake blizsie info o tom este? Ako to posobi a tak? Trochu som na vazkach, viem ze alchemilka, rebricek by sa nemali v druhej polke cyklu kvoli moznemu tehu, ale zase pozeram ze to nie su velke davky, ze by som skusila??? 😅

bambi2
11. jan 2012

@kukucg mam to z lekarne bylinkovej u nas. som sa tiez na to pytala a povedali, ze v tomto mnozstve a teda v takom akom to denne pijem to telu neublizi... mam info o kazdej bylinke, prestudovane do podrobna... len je toho vela na prelozenie lebo je to nemecka kniha.. ak vies po nemecky, poselm ti stranky... 😉
a inak k tej alchemilke, mam tiez o nej knizku hrubu a odporuca sa aj pocas tehotenstva ale nie vo velkych davkach... takze, ja ked budem v tom, urcite ju budem pit.. ale nie 3 salky denne ako teraz, takych 200ml denne neuskodi... 😉

kukucg
11. jan 2012

@bambi2 Aha tak super, si ma upokojila, ten link mi mozes hodit budem rada, este musim zistit kde sa to da pokupit 😉 Dakujem

bambi2
11. jan 2012

@kukucg asi na nete objednat a zmiesat to sama v takom mnozstve ako pisu...
tu je link http://www.natura-naturans.de/artikel/fruchtbar...
ten caj mam z tejto stranky ale ja mam od nej knizky... je to ten druhy ramik niekde v strede stranky napravo..

usacek79
11. jan 2012

@bambi2 helou, v pohode, uz pracovne konecne 😉 uz si na hentu udalost ani nepamatam, akoby to bolo pred 5 rokmi 😅 ja pijem len gynekologicky caj, ziadna smakina, ale v pohode 😵
bola som vcera u genetika, tak tvrdi uplne definitivne, ze moja mutacia za tym nie je, ale ze ked chcem, nech idem k hematologovi.. Nuz a dali mi odporucania na dalsie testovania - nejaka uuplna novinka v SR, ani neviem co to je presne, ale okrem toho este aj celiakiu budu testovat, aj to, ci moje telo nevylucuje plod ako cudzie teleso, aj stitnu zlazu atd... takze mala by som ist teraz na krv, asi zajtra pojdem alebo v piatok, vysledky by mali byt o cca 2-3 tyzdne. Ale oni si myslia, ze som ako rybicka a uprimne povedane, ja si to myslim tiez, proste furt to bola len zla konstelacia 😠 kuknem link vecer doma 😉 dikes
a ty ako?

@kukucg ahojky, nooo ano, zase sa to posralo, ale tak co uz, nejako som to neprezivala a momentalne som na to uz aj uplne zabudla... 😕 ved su aj lepsie veci, na co sa da mysliet, hm? 😉 ja som bola od zaciatku tak zlahka skepticky nastavena, takze som bola psychicky aj fyzicky velmi v pohode 🙂 A najma, tradicne nestracam na optimizme, takze do tretice to bude, aj keby co bolo 😵 a keby nahodou nie, nuz nevadi, stavaju sa aj horsie veci na tomto svete..
Ale pojdeme do toho az niekedy od juna, momentalne je tehotenstvo to posledne, na co mam chut.. 😖
ak si chces ale precitat moju krasnu skusenost so slovenskym zdravotnictvom, tak citaj siahodlhy prispevok tu - https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/tehotna-po-potrate-bojim-sa/

kukucg
11. jan 2012

@usacek79 No tvoj optizmus je skvely a privadzas ma nim do uzasu, som rada ze si ok 😉 A dalsie presne ako pises nechaj kym budes mat na to aj naladu a chut 😉 Ved vy asi s otehu problem nemate a do tretice to bude isto dobre 😵 Precitam si, som zvedava 😒
My sa zatial stale snazime a stale nic 😝 ale ono to pride 😵

usacek79
11. jan 2012

@kukucg dakujem, nuz mnohych privadzam do uzasu a mnohi si myslia, ze to hram a v skutocnosti doma placem do perin.. Avsak veru nie, k ziadnemu ruteniu pod ruskom tmy u mna neprichadza, no nerucim za to, ze na stare kolena nebudem masovy vrah ci zberatelka tajomstiev z kontajnerov, prip. maciek, kedze v sebe vraj "dusim negativne emocie" 😀 😀
a ako dlho sa teraz uz snazite? ved tusim len teraz niekedy ste zacali, ci nie..? 😉

kukucg
11. jan 2012

@usacek79 Tak to ma ani nenapdlo ze by si to hrala ja ti to verim a preto zasnem 😅 Ak budes masovy vrah vyhybaj sa mi prosiiim 😀
Vies co uz po prvej MS sme si nedavali pozor a od druhej sa uz vyslovene snazime, aj sme vystihli ovu, ale nejak nic z toho, ale tak este mavam spinenie pred MS a tak tak dufam ze sa to nejak uprace a ked to bude ok tak sa k nam mimi nasackuje 😅 😵 😵

usacek79
11. jan 2012

@kukucg OK, v prvom rade sa skusim nestat zatrpknutou bezdetnou sialenou starou babou 😀
jaaaj, nuz ale ved na dobre veci sa caka, tak trosku trpezlivost a pride to 😉 nemozes chciet jahody v januari 😀 aj ked, pri troche stastia sa daju zohnat 😉
ja som mala mat kalendarovo ovu vcera a nic, meriam si BT tak pre zaujimavost (ci sa mi pokazil cyklus sledujem) a teplota drzi jak hluchy dvere na 36,6 😖 ale ani po kyrete som nemala ovu dva cykly, takze cosi podobne sa zerjme deje aj teraz, ze to bude chvilu trvat, kym sa restartujem 😀
takze mozno aj u vas tak, telo by este laskavo nejaku pauzu chcelo, tak vas necha chvilu cakat 😉 ale potom to pride a bude to na 9 mesiacov 😵

monika2712
11. jan 2012

@usacek79 ahojky moja, len tak vas citam, tak zdravim! u mna nic nove, imu testy dopadli negativne, ale aj tak beriem lieky na imunitu, kvoli herpesom, je to na tri mesiace kura, ale tak mozem vysadit keby sa nahodou pritrafilo, tuto ovu sme prepasli lebo som ochorela, takze akurat ocakavam prichod mrchy.. nuz a potom dalsiu sa nam uz snad opat podari snazit a uvidime kedy to pride, dnes som kupila muzovi vitaminy, Selezin ACE, tak mozno aj to pomoze.. ale hlavne, mozem vyhlasit, ze som konecne kludna, vyrovnana, a buduci tyzden zacinam cvicit a chudnut.. takze verim ze som na dobrej ceste 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre