Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

burina111
23. dec 2009

zdenik nezufaj, hádam sa nič neudeje ale asi by si nemala byť s malým pre istotu..veď uvidíš čo ti povie lekár...
kati a ty si uži sviatky až potom do nemocky 😀
my sme v pohode, tešíme sa už na sviatky....včera sme mali plodný večer, stihla som napiecť 5 druhov, tak som spokojná...ešte pobaliť darčeky a Vianoce môžu začať
opatrujte sa, zdeni a ty informuj....silno držím palce

lenadka
23. dec 2009

zdeni drzim palce, nech je vsetko ok!!!!!!!!!!!!!! ja si myslim ze ked si uz kiahne mala, ze ich nedostanes a babo tiez nie 😉
mna dnes nejak viac boli brusko a je mi trochu ble 😝 ale to bude tym, ze vcera som dost behala po kuchyni, dnes som uz povysavala cely dom a vydrhla v pivnici pracovnu-vanu od kaprov a dlazku...a asi som nemala...ale som nastvata na mm 😠 a to je moj sposob odreagovania sa...zda sa mi ze mi malo pomaha a este ma aj zlosti 😠 3/4 dna nie je doma a ked pride sprdne ma ze je voda pri dreze-pritom prave tam umyvam 😠 este sa mi postavi tak k linke ze mi zavadzia pri vareni a uraza sa ked somrem ze zavadzia 😠
ja mam narok na tehu nalady ale on nie! 😉 vsak? 😀

zdenkam
23. dec 2009

baby ze pohoda, ze ja som uz imunna a teda nehrozi nebezpecenstvo.
Uff, som si vydychla. Maly az na par bodiek je akoby mu nic nebolo. To bude brutal mat ho 7 dni bez pobyto na cerstvom vzduchu, lebo on ak neni 1 den vonku tak uz sa ideme zblaznit.
No co, stale mozem byt happy, lebo ak nema teploty je to dobre. A tiez ze to prekonana ako dieta nez ako dospely, lebo tam su vazne komplikacie. Takze uz sa zas divam na svet pozitivne. 🙂

Lenadka a jasne ze mas prvo na tehu nalady, boze ved to ani ziadne nie su. Ja som si vsimla ze som tiez lahsie vytocena a potom kricim, ale chudak Patrick sa ma boji, tak si davam pozor, lebo to je take nestastne ked sa ta boji vlastne dieta, tak sa kontrolujem a ked som ja dobra aj on je dobry. 🙂

dadqa86
23. dec 2009

Ahojte zeny 😀 mnooo ja som bola uz u doktorky konecne bola som aj na sono som v 7-tyzdni 🙂 male ma uz 1cm 🙂 som ho aj videla taka som bola happy heh Burina: ako sa mame?co mas new tehotenstvo ako pokracuje dufam ze v pohode ja sa ete ozvem.majte sa a pekny den 😉 🙂

katka22r
23. dec 2009

dadqa super sprava pod stromcek ze?a neupratujte tolko neprehanajte to babo v brusku je dolezitejsie..ten hore to urcite pochopi 😉

zdenkam
23. dec 2009

Dadqa tak kraaaasne.Vravim, ze sme tu teraz taka silna partia a vsetko bude ok.
Ja zajtra presne na stedry den zacinam 11 tyzden tehu. Jooooj, aj to rychlo bezi, ze? Ked sa na to tak nekoncentrujem ako prve dni, tak je to rychlejsie. Niekedy si az na konci dna uvedomim ze som tehu, ked mazem brusko proti striam.

katka22r
23. dec 2009

UZ SA BLIZIA VIANOCE,TEN CAS RYCHLO LETI.NA STROMCEKU SVIECKY SVIETIA,STASTIM ZIARIA DOSPELI AJ DETI.STARY ROK UZ ODCHADZA A NOVY IDE ZA NIM,NECH VAM RADOST PRINASA-TO JE MOJIM PRIANIM...VESELE VIANOCE !!! 🙂

burina111
23. dec 2009

"Zvončeky už zvonia, ihličie nám vonia, svetlo sviečok mihotavé, Vianoce k nám prišli práve. Preto sviatky krásne majte, v pohode ich prežívajte. 😉 🙂 😉

burina111
23. dec 2009

Zdenik tak super, že ti nič nehrozí...no a malý sa z toho dostane....
Dadi čauko, no pohoda, už mám tehu knižku, všetko ok, hcg hormon narástol viac, než by sa očakávalo...zle mi je...tak si to užívam....hádam bude všetko oka a môj deň D zajtra prekonám a už sa budeme len a len tešiť..baby a prichystala som krásne prekvapko pre našich rodičov....pekne som urobila taký pozdrav, že fotka z ultrazvuku že ahojte, teším sa na vás 16. augusta 2010...chceme to dať našim rodičom pod stromček. oznámime bábo, ale iba im, ostatnej rodine a priateľom to nechcem hovoriť, stále mám obavy...tak hádam sa potešia a prekvapia 🙂

cucuska
23. dec 2009

všetkým prajem krásna vianoce a nech sa všetko podarí ako má 😀

karinke
24. dec 2009

Ahojte,

nechcem nikomu kaziť vianoce, ale potrebujem pomoc od niekoho kto podobným problémom už prešiel. V auguste tohto roka som samovoľne potratila. Minulý týždeň mi meškal menzes tak som si spravila test a pozitívny! Bežala som k doktorovi, lebo mi povedal, že ak zistím tehotenstvo okamžite mám prísť, aby mi nasadil lieky. Ultrazvuk nič neukázal (ani nemohol - bolo to skoro), HCG hodnota 74 (štvrtok). Povedal, že je to ešte malé a na druhý deň som mala prísť na opakovaný odber. Prišla som - hodnota 78 (to bol piatok). V pondelok som si dala v labaku urobiť sama odber hodnota 88. Išla som s výsledkom k lekárovi, ktorý ma poslal do nemocnice na kyret. Tak som tam naklusala a lekárka povedala, že ak nemám bolesti a nekrvácam, tak mám prísť náro na krv. Prišla som - hodnota 104. Povedala, že nič so mnou robiť nebude, že budeme sledovať hcg a že ak nebudem mať problém, tak mám prísť o 2 týždne. Kamoška mi v tej istej nemocnici vybavila vyšetrenie teraz na sobotu (jej známa lekárka bude mať službu), vraj sa na mňa pozrie, dá niečo na podporu tehotenstva a neviem čo ešte. Neviem či má zmysle o niečo bojovať vzhľadom na tie hodnoty hcg. Bude to moje druhé nevydarené tehotenstvo v tomto roku a najradšej by som sa zakopala do zeme. Neviem kde je chyba, či som vadná ja, alebo len proste nemám súdené byť matkou. Mala by som byť niekde v 5 týždni a teraz sedím doma a čakám kedy potratím. Neprajem nikomu takéto vianoce. Prepáčte, ak som ich niekomu z vás pokazila.

katka22r
24. dec 2009

dobre ranko babenky...tak a mame tu vianoce.. 🙂

karinka preco sa sustredis len na to ze potratis mne ultr ukazal az ked som bola v 7tt mas este cas ani nevies ci uz moze byt ten 5tt prestan takto mysliet uzi si dnesny den v jruhu najblizsich a aspon v kutiku duse mysli na to ze cakas babenko,pokial budes takto uvazovat to male sa ti nebude chciet vtierat do tvojho zivota...kazda s nas mala po potrate taketo vycitky chceli sme ujst pred svetom a dost z nas uz babenko caka,precitaj si aj ine prispevky...na podporu tehotenstva nieje asi nic to telo musi samo jedine na udrzianie plodu je vhodny duphaston tak prosim ta nemysli na zle a sustred sa len na dobre vecicky aj ked sa to teraz nepodari urcite to pride raz....drzim palce a prajem nicim nerusene sviatky 🙂

karinke
24. dec 2009

katka22r,

veľmi si to dieťatko želám, ale mňa môj lekár poslal do nemocnice rovno na kyret. Kvôli pomaly rastúcemu hcg. Žiť v takejto neistote je hrozné. Potratiť 2x za rok je na mňa proste veľa. Nejako sa s tým neviem vyrovnať. Viem, že to môže bábu škodiť a snažim sa aj na to nemyslieť, ale strach je silnejší. Jeden lekár ma kvôli hcg pošle rovno na kyret a druhý mi povie, že mám kašlať na hcg, že on by mi ho vôbec nerobil a čakal by až na ultrazvuk. Som ako sopka pred výbuchom.

dadqa86
24. dec 2009

Burina:Ahoj tak som rada ze mas vsetko v pohode a mas uz aj tehu knizku ja ju este nemam doktorka mi povedala ze do 12-tyzdna mam rizikove tehu.ze ked prejde 12-tyzden mozem si vydichnut.Takze uvidime na kontrolu mam ist 18-Januara tak uvidim co mi povedia.Ale nejako sa tim nezatazujem ja si dokonca niekedy ani neuvedomujem ze som tehotna,ale pozor si davam zle mi je kvalitne som nemohla zase spat celu noc ma strasne prsia boleli som myslela ze ich odrezem 😀 😀 😀 ale zvikam si 🙂.Potom dam vediet ze co a ako 🙂 drzkaj sa 😉 🙂 A baby prajem vam krasne sviatky hlavne vela pohodi a lasky 🙂 pekny den prajem ahojte. 🙂

dadqa86
24. dec 2009

Katka: nebooj sa davam pozor 😉 🙂 Zdenkam:mnooo to mas pravdu ze sme tu silna partia 🙂ale som rada len by mi nemuselo byt tak velmi zle skoro vsetko mi vadi a smrdi 😀 ,ale uz si zvykam heh drzkajte sa a vesele sviatky 😉 🙂

katka22r
24. dec 2009

dadqa nebojaj oni ta prestanu boliet a poviem ti je to velka ulava 😀 mna boleli do 12tt som myslela ze umrem od bolesti ale ta bolest s tou ko koncu vsetkeho bolest je nic 🙂 tak si uzivaj tie lahke bolesti s usmevom....

kari ja som potratila minuleho roku v juni a tak v oktobri obe v 12tt bolo tazke sa s toho dostat ale som tu mm stal primne hoci som nechcela nikoho vidiet co najskor som chcela do prace lebo doma to bolo este tazsie drzim palce a ozvy sa otom ako si dopadla

burina111
24. dec 2009

karinke ja by som ti dala takú poriadnu facku..nemyslím to v zlom...akože zlomyselne, akože ťa nechápem...toto by ti teraz pomohlo...kašli na doktorov, kašli na hcg....už si sa odpísala na začiatku. všetko si vzdala že????a teraz iba sedíš cica a ľutuješ sa....že mám pravdu? a neznášaš vianoce a radšej by si niekde zaliezla...nooo, tak ak nekrvácaš, nič ťa nebolí, nič sa nedeje.....neplaš sa, nezufaj..možno je to iba malé a nebude žiadny potrat ani nič...proste si uži vianoce, nenechaj si ich pokaziť.....vychutnaj si to...ak to babo má s vami zostať, zostane, ak nie, tak nie..ale nesmieš sa teraz stresovať, obviňovať a ja neviem.....možno je to iba skoro a všetko bude ok.....len nesed a nečakaj na potrat.....
ved možno je všetko v poriadku a doktor ťa dal zlé info alebo zbrklu reakciu....je to hrozné, chápeme to tu všetky, tá neistota, že človek nevie, čo bude.....to je najhoršie, že človek nič neuponáhľa, nič sa nedozvie, všetko to chce iba čas.....teiž som po potrate, presne dnes, na štedrý deň je deň, ked som skoro potratila nášho syna a potratila aj druhé naše dieťa....ale povedala som si, že nebudem na to myslieť, že nebudem čakať teraz na štedrý deň že potratím...proste veci su ako majú byť..a vychutávam si vianoce, zamestnávam sa iným, prípravami, rodinou....
tak nevešaj hlavu a nemysli na najhoršie, všetko bude ako má byť, ale až keď príde na to čas
drž sa a určite nám daj vedieť....držíme ti palce 🙂

lucka_o
24. dec 2009

karinke : burina ti napísala tak ako aj ostatné baby pravdu. Este nevies ako to dopadne, mozno sa o 9 mesiacov budes tesit z bábätka!!!!!mysli pozitívne.a nenechaj si kazit sviatky nepomozes ani sebe ani dietatku v tebe!!!!tak sa premož a snaž sa o to, aby vedelo ze ho lubis a chces ho! 🙂 Držím ti palce, aby to dobre dopadlo!

Vštkym Vam prajem pekné a požehnané sviatky 🙂 nech sa našim bábätkam darí a nech sa z nich čoskoro tešíme🙂

karinke
25. dec 2009

dievčatá ďakujem vám. viem, že to myslíte dobre a ja sa snažím na to nemysieť. Včera som po tom čo si mi napísala burina111 išla piecť. Teraz sa môžeme koláčmi doma ohadzovať 🙂 Aledakujem vám za podporu. Som zvedavá, čo mi povie zajra doktorka v nemocnici. Dúfam, že bude lepšia ako môj doktor. Vôbec nerozumiem čo sa so mnou deje resp. nedeje. Ja sa cítim super, nič mi nie je teda občas ma bolia kríže a na obed musím dve hodinky pospať, ale to je všetko. Nič dievčatá, ďakujem ešte raz a zajra napíšem ako som dopadla.

katka22r
25. dec 2009

dobre ranko kocky tak ake darceky vam doniesol jezisko?...u nas bol docela stedry napriek krize 😀 ...este niesom v porodnici ale ved predsa este 2 tyzdne do terminu...ale uz by som bola rada keby vysla vonku...

karinke no tak urcite nam daj vediet a nemusi ti byt nic a mozes byt tehulka,ja som to pri 3 tehotenstve cize pri tomto zistila az v 10tt ked som mala nocne a bolo mi strasne zle,ale vobec som nebluvkala...

kocky drzte sa a myslim na vas aj ked budem rodit,potom vam dam vediet ake to bolo 😉

zdenkam
25. dec 2009

Karinke, ja som tiez potratila a o mesiac zas otehotnela. Strach sme prve tyzdne prezivali vsetci, ale ako som tu babam pisala, vam aspon daju v sr tabletky na podporu tehu. Ja si tu musim poradit sama a ked potratim do 12 tt nic sa nedeje, ze tu je uplne nenormalne.
Tak som si vytvorila taku teoriu, ze co mi uz pomoze ak budem negativna, to mi moze len ublizit a pozitivizmus isto pomoze, takze teraz som v 11 tt a celkom to ide. Po prvych 2 t strach pominul hoc sa tu a tam ozve.

Je to inak psycho mat chore dietatko na Vianoce. HOc nema horucky, ale desny plac, ked mu mame tie pupenceky natierat. Ako slzy mu tecu potokom a nudle mu visia u toho z nosa. Nemam na to srdce, ale vyrazne sa mu tie pupenceky lepsie susia ak ich ma natrete. Len ono ani uvidiet ich nesmie, lebo hned zacne akoby od strachu plakat. Ach jaj, to tak boli, ked su deti chore. Ja ho bozkavam a pusinkujem. On sa teraz tak tuli. Ale najhorsie je, ze nemoze vonku. Viete, on je nauceny kazdy den vonku. A teraz uz 3 den sedi doma, uz ani nevieme do co s nim tolko robit. Je to hrozne.
Viete, materstvo sa tym poriadne este len zacina ked sa narodi dietatko. Ked ma koliky a vy mu nedokazete pomoct, tak s nim placete, zapalena ritka niekedy az do krvy/to nas nastastie nestretlo/ boli vas to aj za babo, je chorucke tak to by ste radsej boli vy chore miesto nan. Ach jaj.
My sme si dali lne po 1 darceku, teda nie ze by nas zasiahla kriza, len sme chceli byt vdacni, ze sa nam podarilo to dalsie babetko a sme si vtedy povedali, ze iny darcek nechceme. No a Patrick ten hej, ten mal darceky aj do postele s nimi chodi spat.

Inak som vcera oprasila z kufra tehotenske veci po Patrickovi a nejake mam este doma v Sr, tak si po ne na jar dojdem. 🙂

halintoa
25. dec 2009

ahoj kočky 🙂
katka: aj u nás bol ježiško štedrý, od MM som dostala krásny náramok s príveskami - srdiečkami, tak všade chodím s vystretou rukou a ukazujem 😀 . Teraz len dúfam, že aj od lekárky dostanem v stredu pekný darček - že mi ukáže na utz krásnu bublinku 😵 .
Prajem všetkým maminkám a tehuľkám krásne sviatky a bublinkám v brušku spokojné a pokojné maminky.

katka22r
26. dec 2009

dobre ranko bruska zdenka krasne si to napisala 😉
a halinota bude vsetko dobre verim tomu...dnes tu asi nestihnem prist ideme na 50tku ale zajtra sa ozvem 🙂

burina111
26. dec 2009

baby ahojte, krásne sviatky...
zdeni si to krásne napísala a pravdivo, presne aspoň my sme to s naším malým zažili a nikdy v živote som sa tak nebála ako o neho keď býva chorý...to je ako trest..čo by som všetko na svete vtedy dala......
halintoa jááj moja, tak ty si sa nám pozbierala, hejže? už si optimistickejšia, to je super, neboj, dobre bude isto..tešíme sa na dobré správy
kati, tak ty ešte po oslavách?? no tak stíhaš stíhaš...
holky u nás krásne vianoce, malý sa tešil ako blázonko s darčekov, zo stromčeka...škoda že nie je sneh....no a predvčerom sme prekonali náš deň D....viac a viac verím v uspešný koniec....a zdeni, super že už myslíš na tehu veci? čo brušo, už ho vidieť??? jáááj, ja som taká spuchnutá, pri markim som nemala také veľké brucho...dlho to neutajím 😀
tak krásny druhý sviatok 🙂

katka22r
26. dec 2009

😀burinka ta vidis ja stiham vsetko 😀

zdenkam
26. dec 2009

no, ja uz som povedala aj par zakaznikom v praci, viete takym co viem, ze ma maju radi a zelaju mi dobre. Napriklad taky stary pani Mick hned povedal,ze za mna zapali doma sviecku /to akoze modlidbu pri nej povie/. No a po novom roku uz s tym vyrukujem v plnej parade, viem ze kolegyne niektore spekuluju ze preco som nesla na vianocnu party /je to pre ne velka zahada/ a ze tipuju, ze preto ze som tehu.

Burinka, sfotim tak pondelok to brusko. Uz ked si uvedomujem, ze zaraz budem mat za sebou 3 mesiace, tak mi aj dochadza ako to rychlo zbehne. Uz si dokonca ani kazdy den necitam co a ako sa vyvija ako prve tyzdne. Teraz som dokonca az vcera precitala ze co v 11tt a to som uz 2 dni v nom 🙂 . Uz sa tesim ked zacnem citit pohyby a uz to bude uplne real, ze tam rastie cloviecik.

Burinka, nas Patrick mal v 6 tyzdni to comu sa vravi vrhacie zvracanie a tak sme absolvovali spustu vysetreni v nemocnici a jeden z nich bola aj lumbarna punkcia /pichli mu do chrbtice aby vzali vzorku miechy/, je to velmi bolestive vysetrenie. Pri nom mi radili nebyt a tak som stala na chodbe a pocula ako strasne place a tam v noci na chodbe plakala s nim. Na to nikdy nezabudnem. Nastastie mu ziadnu infekciu ani vadu nezistili.

Katka, tak na teba vsetke myslime. Uz by si to rada mala za sebou vsak?

petika
27. dec 2009

Baby, držím vám palce, buri, si super, pozerám sa tu na vás každý deň a teším sa z toho, že vám to tak pekne ide a rastie vo vás optimizmus 😉
kati: už to máš za pár, tak veľa šťastia a budeme sa tešiť, keď nám napíšeš tú prvú správu, že je to OK a máš doma stužkou previazaný živý darček =)
zdenka: Super, ako to rýchlo ide, už 11 týždeň, tak tfuj tfuj tfuj, aby to bol už 12 a aby opadol ten stres, že čo ak.... veľa šťastia a všetko dobré aj keď neskôr vám zo srdca prajem

katka22r
27. dec 2009

noo kocky uz tak rada by som bola aby to zamnou bolo ale coraz blizsie k terminu tym vacsi strach ale este neviem co take ma caka tak sa kusa aj tesim 😀 vcera sme boli na 50tke tak som sa opapala ale napr.kapustnicu ci salat uz nechcem ani vidiet 🙂

zdenkam
27. dec 2009

Petika, som na teba dnes v praci myslela.
Chystas sa testovat?
Myslim, ze Teba, ze nech sa k nam uz pridas,nech sme komplet zostava. 😉

Ja som prave ratala tyzdne babenky a ze asi obetujem jarnu cestu do SR /lebo chcem ist potom az sa miminko narodi v septembri na mesiac a v decembrii tiez na mesiac/ a ze by sme si este urobili family holiday kym je Patrick len sam. Minuly rok sme boli prvy majovy tyzden na Mallorke a to bol krasny tyzden. Tak som teraz ratala ze najidealnejsie je tak medzi 18 a 24 tt lietat, tak som kukala, ze kedy to vychadza, ze by som este chcela s Patrickom niekam do tepla. Ale este to je vsetko vo hviezdach.

Katka, to co ta caka, no na to ta nik nepripravi. A to v dobrom ci zlom slova zmysle. Mozes mat makacku porod, ale aj bleskovy. Moja kamoska 3 hodinky zatial co ja 28 hod. Mam zakaznicku v praci,co to ani do nemocnice nestihla a porodila v aute na parkovisku pred nemocnicou.
A pre cloveka je prirodzene bat sa toho, co nepozna. Vsetko bude dobre. Tes sa na tu lasku, co uz nebude len v tebe, ale pri Vas a si ju ovonias a ohmatas. Ja som sa viac ako porodu bala toho, ako budem vediet co s tym malym. Ale to vsetko pride uplne prirodzene samo.
Tak to pomaly odratavame s tebou. 🙂

A k tej kapustnici, no tak tu ja mozem aj tyzden. 😀 . Stale vsak najviac tehu chute na ovocie. Dnes som zjedla teraz vecer pri telke polovicu zlteho melona. BAstim jak drak ovocie.

katka22r
28. dec 2009

noo kocky dnes po ctg celkom uspesne akurat mi namonitorovali kontrakcie co ja vobec necitim...takze dr.povedala ze bude lahky porod ak to takto pojde dalej 😀 ale v stredu idem znova na ctg a uvidi ci si ma nechaju alebo nie...tak ked drzte palce mozno budeme rodit este v tomto roku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre