Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

dadqa86
18. jún 2010

@evkaco:Ja uvidim ako to dopadne,ale pevne verim ze to tento krat vinde 🙂
@luthy :Uvidime 😉

andrea0903
18. jún 2010

@evkaco poradim ti takto kedze som uz 4krat potratila v 6.mesiaci ZIADEN SEX iba nejake rucne ustne strucne ale styk urcite nie pretoze moze vyvolat potrat a keby sa nahodou vystriekal muz do teba tak spermie su ako capiky na vyvolanie porodu takze ak nechces prist o babo tak neriskuj zbytocne vydrzat sa da....viem a poznam to sama z vlastnej skusenosti a teraz abstinujem uz od marca poctivo........drzte sa

markiza
18. jún 2010

@evkaco , ak je tvoje tehu bezproblemove, nemas ziadne doporucenia od lekara a mas chut, tak sa sexu rozhodne nevyhybajte... normalne, citlive milovanie nemoze tehu uskodit.

zuzaxa
20. jún 2010

Ahojte!
Som tu vo Vašej diskusii 1x, chodím do diskusii NT hodnota (moje druhé mimi malo vysokú, následne potvrdený Turnerov syndróm).
Môžem sa Vás spýtať, je tu niekto kto mal potrat cisárskym rezom? Mne tri dni vyvolávali potrat (pôrod prirodzeným spôsobom)na 17tt, a potom mi spravili cisársky, bolo to konkrétne 24.marca, čo sme prišli o naše bábätko, bolo by to dievčatko. Už jednu dcéru mám, bude mať 7 rokov a všetko bolo a je OK.
Doktor mi povedal, že sa odporúča počkať 2 roky. Ja sa neviem zmieriť, že sme o bábätko prišli, a teraz ešte takú dlhú dobu čakať. Neviem či to dovtedy vydržím, ale zase na druhej strane sa veľmi bojím znova otehotnieť. Ešte je skoro ja viem, mala som zatiaľ 3 MS. Len sa pýtam na Váš názor alebo či tu nie je nejaká baba, čo by mala s podobným skúsenosti.
Ďakujem!

miyya
21. jún 2010

@zuzaxa ach to mi je velmi velmi lúto. hej lekári po cisárskorm odporúčaju pauzu 2 roky.ale vela žien otehotnie skôr.ale určite by som minimálne rok počkala, nesil to a hlavne sa drž, je strašné čo sa deje. 😔 😔 😔 😔

katulka74
21. jún 2010

Ahoj Zuzaxa -ja mam 2 cisarske za sebou a preto viem ze by si nemala otehotniet skor ako za rok a pol,maternica by ti neudrzala babo,je tam riziko ze praskne.

katulka74
21. jún 2010

andrea0903 toto je tvoje kolkate tehotenstvo?

katustek
22. jún 2010

Ahoj, rada by som sa podelila s niekým o radosť a obavy, ktoré teraz pociťujem 😅
V októbri 09 som potratila v 6tt vlastne sa embryjko prestala vyvíjať a bol z toho zamlčaný potrat . Otehotnela som vtedy po stimulácii clostilom . Teraz som znova tehotná ale úplne prirodzene bez žiadnych liekov vôbec som nečakala, že to tento mesiac vyjde nejak sme to moc nesili. Nemám pravidelný cyklus vychádza, že som otehotnela na 25 DC ? Doktor mi nasadil utrogestan a ja dúfam, že to dobre dopadne. Velmi sa teším ale zároveň sa aj velmi bojím, že sa prestane bábo vyvíjať.

mariro
22. jún 2010

@katustek - neboj sa a bud pokojna ,potichucky sa tes 😉 ,bude to fajn

katustek
22. jún 2010

Ďakujem za podporu mariro snažím sa na to zlé nemyslieť ale pokojná budem, až keď uvidím akciu srdiečka.
O 10 dní idem na kontrolu na sono dúfam, že za ten čas moja fazulka pekne narastie 😉

mariro
22. jún 2010

@katustek -musis verit,ine ti nezostava... 🙂 , ja som po kyrete v maji a verim ze zas otehotniem...snazim sa byt v pohode,nic s tym nenarobim co sa stalo, iba by som mohla utrapit samu seba,takze som zaujala poziciu, ze som spokojna, ze vysledky vsetky mam negativne, som stastna ze mozem zacat ihned so snazilkovanim, ako povedal lekar hned po prvom menzese a to vsetko , tu vnutornu pohodu si pestujem pre dalsiu fazulku.
Takze vsetky baby , pre nase fazulky dalsie,alebo tie co uz su....budme v pohode 🙂

fosi
22. jún 2010

katustek...drzim prsteky, aby srdiecko bilo🙂

luthy
22. jún 2010

@katustek Ahojík, úplne Ťa chápem. My sme mali v marci v 13 tt tiež zamlčaný potrat. A teraz som asi v 4 týždni. Asi pre to, že to nemám potvrdené oficiálne, ale ja dúfam, že to tak fakt je. Tehotenský test mi vyšiel a začína mi byť už aj špatne. Včera som si ráno spravila test a hneď som letela k doktorke. Aj som myslela, že je to možno ešte skoro, ale nevedela som, ako mám brať ďalej duphaston a tiež v práci každú chvíľu prepúšťajú, tak by som to rovno oznámila. No doktorka tak skoro samozrejme nič nevidela, tak tehotenstvo nemohla potvrdiť. Objednala ma na ko o 2 týždne ale preventívne ma vypísala rovno na PN, asi hlavne kvôli tomu, aby som v práci nemala stres. Aj sa veľmi teším, aj sa zároveň bojím tešiť, tiež budem kľudnejšia, keď bude už malé na sone vidno a bude mu pracovať aj srdiečko. Teraz musím tie 2 týždne čakať, ale vydržím. Keď ma napadnú zlé myšlienky, hneď sa ich snažím odohnať. Musíme myslieť pozitívne. Stále si hovoriť, že tentokrát to dobre dopadne. Držím Ti palčeky a teším sa s Tebou a dúfam, že nás tu bude postupne tehotných viac, že sa Vám to baby podarí a spolu to všetky zvládneme.

mariro
22. jún 2010

@luthy -drzim palce ...parada 😉

luthy
22. jún 2010

@mariro ďakujem, dúfam, že sa čoskoro pridáš

halintoa
22. jún 2010

@katustek Ahoj, ja som tiež potratila v októbri 09 😔 . Otehotnela som v decembri a celé 3 mesiace som prežila v strachu, či je malé v poriadku, či sa vyvíja, či nenájdem na papieri krv... Doslova som rátala hodiny so konca trimu. Ale malá je bojovníčka a zvládla to, za čo som jej veľmi vďačná 🙂 . Rodine sme to oznámili až po prvom trimestri - báli sme sa dkôr. Brala som Acidum folicum 2x denne a Duphaston - tiež 2x denne. Držím palčeky, určite to tento raz bude v poriadku 🙂 .

@luthy Aj Tebe samozrejme držím palčeky, mne na prvom sone tiež nič nebolo vidno, tak ma doktorka poslala na krv - HCG a objednala o týždeň a to už bol vidno gestačný váčok 🙂 .

katustek
22. jún 2010

@luthy Ahoj, takže je nás takých viacej, čo sa tešíme a máme zároveň obavy....
Ja som bola včera na sono a bolo vidno dutinku a žĺtkový vak lenže takto isto to bolo vidno aj v septembri a už sa to ďalej nevyvíjalo. No nič iné mi nezostáva len pozitívne myslieť i keď sa to niekedy nedá mám ešte 4 ročného syna, ktorého v pondelok čaká vybratie nosnej mandli v celkovej anestéze a potom nestresuj sa 😖
Ale verím, že to bola pred tým len nešťastná náhoda prvé tehotenstvo som mala úplne bezproblémové tak verím, že to bude aj teraz tak 🙂 Prajem Vám všetkým pekný deň i keď počasie tomu nepridáva ale veď aj slnko raz vyjde. 😵

drake
22. jún 2010

ahojte dievčatá
Píšem,lebo vidím,že vás je tu vela ktoré mi možno pomožete.Ja som potratila minuly rok v septembri 2009 myslela som si ze je vsetko ok,isla som na sono v 11t, a doktor mi povedal ze dietatko je asi tak v 9 t.takze som sla hned do nemocnice.Odporucal mi pol roka pockat,tak som to aj s manzelom dodrzali,ale od februara tohto roku sa uz pokusame o babo a stale nic 😢 aj vitaminy berem,snazim sa nato nemysliet ale nejde to,uz som z toho zufala..... ☹

bonaquaba
22. jún 2010

Ahojte baby,
ja som v novembri 2009 potratila, v 11 tyzdni, s tým, že dieta sa prestalo vyvijat uz v 6 tyzdni, tak som to zo 5 tyzdnov len tak v sebe nosila bez toho aby osm vedela, ze nie je zive. Po 3 mesiacoch som otehotnela a teraz kazdy den sa bojim aby sa nieco nestalo a som stastna za kazdy pohyb ked citim. Prve tri mesiace som stale krvacala, ale potom sa to vylepsilo a teraz je zatial vsetko ok,aspon dufam zajtra mam ist na ultrazvuk tak dufam, ze bude vsetko ok.
Babule hlavy hore, myslite pozitivne, ake mate krasne babo a vsetko pojde ako ma ist

drake
22. jún 2010

bonaquaba drzim moc palce nech je vsetko v poriadku a nech ste zdravucky.
ja viem ze treby mysliet pozityvne,ale niekedy proste pride taka slaba chvilka ze som totalne zufala,mam skveleho manzela ktory stoji pri mne,ale je to tazke niekedy.

bonaquaba
22. jún 2010

@drake Ahoj
viem ako sa citis, je tohrozne, ja som tiez potratila, lae akosi hned po 3 mesiacoch sa nam podarilo splodit male, len teraz sa bojim aby bolo vsetko ok, ale radsej na nicnemyslim a snazim sa fungovat ako by som aninebola tehotna, bo doktorka mi povedala, ze mam doma lezat, ale pri 2 detoch sa ti neda a tak fungujem naplno a zatial je vsetko ok. Jednoducho vypni a nemysli na to ze chete babo ono to pride samo, lae si potom predstavuj ako si tehotna a stastna a ze mate krasne dieta

drake
22. jún 2010

bonaquaba
dakujem 🙂
ja sa snazim nato nemysliet,ale vzdy ked vidim male babenka take rozkosne tak mi to pride luto a uz len nad tym rozmyslam,ale mas pravdu musim mysliet pozityvne a verit.... 😉

bonaquaba
22. jún 2010

to co si velmi prajes taksa ti aj v zivote splni, len nesmies sa bat, ale hlavu hore a uz len pozitivne mysli ako vsetko prebieha bez problemov a ty cakas vytuzene babo a aako krasne rastie v tebe a vyvija sa a mozno sa s manzelom uz o tom ani nerozpravajte, nechajte to len tak plynut, mozno sa obaja tym velmi zatazujete a potomste v strese a nejde to, drzim vam palce
@drake
@drake

katulka74
22. jún 2010

Ako pekne sa to cita babi,ale realita je ina,ten strach je stale v nasom podvedomi..

drake
22. jún 2010

to ano strach je vzdy ,ale treba verit bez toho to nepojde

villa
24. jún 2010

Ahojte, ja som mala začiatkom marca zamlčaný potrat ☹ dnes som si robila tehotenský test a vyšli 2 čiarky 🙂 dúfam, že to je pravda a som tehotná. Na druhej strane mám ale strach či to všetko dobre dopadne - verím, že áno aspoň sa snažím ale v podvedomí ten strach je stále..... myslím si, že kto sme takéto niečo zažili máme strach aj keď nechceme aby bol...

mariro
25. jún 2010

@villa supeer,dobra sprava,jasne ze ten strach tam je ale bud stastna ze sa to podarilo a musis verit napriek strachu ze to bude ok. 😉 🙂 🙂

villa
25. jún 2010

ďakujem za podporu 🙂 verím, že to všetko dobre dopadne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzu805
25. jún 2010

@villa-gratulujem a držim palce aby to bolo všetko ok!!! 😉 😉 ver že to tento krat vide 🙂

terezkami
28. jún 2010

Ahojte, ja som tu chodila tiez a uz tu nevidim stare zname kocky. Ja som potratila v auguste 09. Ked som znovu otehotnela prve tri mesiace som trpela, velmi som sa bala. Stale som plakala, kazdy hovoril, ze mam pozitivne mysliet ale po takej neprijemnej skusenosti to niekedy neide a strach z toho, ze sa to stane znova je niekedy silnejsi. Ale dnes sa tesime z velkeho bruska a z toho, ze za dva a pol mesiaca ho budeme drzat v naruci.. Takze vsetky vas chcem povzbudit a povedat vam aby ste sa prilis netrapili. Drzim vam vsetky silno prsteky aby vam vase fazulky robili v brusku len radost. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre