Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

luthy
1. júl 2010

@villa Ahojík, aj my sme prišli v marci o bábo ☹ no tiež sme dostali druhú šancu - som tehotná, tak asi v 5 týždni, teda aspoň dúfam, že je to tak, test mi vyšiel, len u doktroky som bola skoro, tak nič ešte nemohla vidieť, veď ktorý šialenec pobeží hneď v štvrtom týždni k lekárke, len ja. Asi pre to, že po tom všetkom som opatrnejšia. Nechala ma zatiaľ doma na PN aj s duphastonom. Neboj, všetko bude dobré, musíme sa snažiť pozitívne myslieť a veriť, že tentokrát to dobre dopadne. Ja viem, že je to ťažké, sama to občas nezvládam, ale veľmi snažím, hlavne kvôli dieťatku, aby som bola čo najmenej v strese. Držkám Ti palčeky, aj všetkým ostatným. Bola si už u lekára? V ktorom si asi týždni? Inak ja idem na kontrolu v utorok, tak držte palce, nech je bábo, kde má byť a nech je všetko v poriadku.

mariro
2. júl 2010

@luthy - jasne ze budeme drzat palce 🙂 ,bude to v poriadku uvidis.

katustek
2. júl 2010

Ahojky, takže druhé sono dopadlo dobre, bábo sa vyvíja , má 10 mm a bije mu už aj srdiečko tak sa velmi teším, v utorok si idem po tehu knižku . Dúfam, a pevne verím, že všetky sa budeme takto tešiť a dotiahneme to do šťastného konca všetkým Vám silno držím päste 😉

majloo
2. júl 2010

My sme akurat vcera zacali snazilkovat po majovom spontannom potrate, tak som zvedava 🙂 Minule sa nam podarilo hned, tak dufam, ze aj teraz, len s tym rozdielom, ze dufam, ze tentokrat to uz vyjde. Baby, nech vam to dobre dopadne, drzim palce ! 😉

mariro
2. júl 2010

@majloo - ja som tiez po majovom potrate a od vcera sme zacali tiez so snazenim 😉 ,dufam ze sa stretneme v nejakej spolocnej teme 2011 ako tehotne 😉 .

majloo
2. júl 2010

mariro - to by bolo skvele, mozno v marcovkach alebo aprilovkach 2011? 😉 Nech to vyjde a nech je to zdrave tehu. 🙂

mariro
2. júl 2010

@majloo - to verim ze to budu marcovky alebo aprilovky....uz aby to bolo 🙂

luthy
2. júl 2010

Ahojček, budem držať palčeky, aby vám snažilkovanie čím skôr vyšlo a katustek, teším sa, že je bábo v poriadku, veľmi držím palčeky.

villa
3. júl 2010

luthy, dakujem 🙂 aj ja som bola u lekára asi skoro bola som včera a na sone bolo vidieť len dutinku a žĺtkový vak, embryo ešte nie. Mávam dlhší cyklus tak 35 dní tak mi povedal, že mám prísť o 10 dní na kontrolu tak 12.7. som objednaná na ďalšie sono. Za ten čas by sa embryo už malo vyvinúť a malo by ho byt vidieť na sone. Velmi sa bojím aby to dobre dopadlo, snažím sa nestresovat ale ten velký strach je niekde hlboko v mojom vnútri. Som tiež asi vo 4 alebo 5 týždni takže to máme podobné 🙂 ja mám teraz dovolenku 2 týždne takže budem maximálne oddychovať 🙂 držím palce v utorok nech to všetko dobre dopadne 🙂 🙂 🙂 verím, že áno 🙂

luthy
5. júl 2010

@villa Ďakujem za povzbudenie. Čím sa termín ko blíži, tým som nervóznejšia. Už ma tak nebolí bruško a nie som ani až tak hladná, ako zo začiatku, tak ma napadlo, že čo ak sa znovu niečo pokazilo a potom si to vyhováram. Už len do zajtra počkať, škoda že ma lekárka objednala až o 17:15, ale nejako to vydržím. Dúfam, že je naše malé v poriadku. To je dobré, že si si zobrala dovolenku. Veru tak, oddychuj, nech si aj s bábom v poriadku. Tiež držím veľmi palčeky. Maj sa mi zatiaľ 🙂

optimistka
6. júl 2010

Dievčatá, jedna otázka. Kedy ste išli k lekárovi keď ste zistili že ste tehotné? Mala som v nov. 09 potrat a teraz som cca v 5-tom týždni. Sestrička ma objednala na vyšetrenie až 23.7. Zdá sa mi to veľmi neskoro. Čo vy na to?

villa
6. júl 2010

Ja som išla týžden po tom ako som si urobila test. Dlhšie som nevydržala bola som nervózna. Ale bolo to skoro doktor nemohol ešte skoro nič vidieť, takže toho 23.7. je asi o.k. Držím palce 🙂))

majloo
6. júl 2010

Baby, tak ja som mala vcera ovulku, predtym a pocas nej sme sa poriadne snazilkovali, tak som strasne zvedava, ze ako to dopadne. 😉 😕 😉 po SP v maji.

luthy
6. júl 2010

Tak mám ko konečne za sebou a definitívne potvrdené tehotenstvo 🙂 Doktorka nechce nič riskovať, tak ma nechala i naďalej PN, vyzerá to tak, že budem doma celý 1. trimester. Čo ma ale znepokojuje je, že naše malé je o 4 dni menšie, ako byi malo byť podľa poslednej menštruácie. Aj minule to takto bolo, že bolo menšie už hneď od začiatku. Tak sa o to teraz viac bojím i keď doktorka ma ukľudnila, že je to zatiaľ v norme. Ďalšiu kontrolu mi dala až v polovici agusta, aby bolo malé v kľude, nechce ho zaťažovať ani sonom. Tak teraz len musím čakať a čakať. Tak veľmi si ho želám, dúfam, že to dobre dopadne.

optimistka - ja som išla už v 4 týždni, lebo u nás v práci každú chvíľu prepúšťajú a aj aby som vedela, ako brať duphaston. Ale samozrejme nebolo na sone nič vidieť, tak ma doktorka objednala až po šiestom týždni a najbližšie pôjdem až po jedenástom. Takže si tiež myslím, že si z toho termínu nemusíš robiť starosti. Držím palčeky 🙂

majloo - aj Tebe držím palčeky, aby si sa čím skôr k nám pridala.
To je fajn, je nas tu teraz viac na začiatku tehu, aspoň sa budeme môcť spolu radiť a povzbudzovať.

katustek
7. júl 2010

@luthy Ahoj, neboj to je nič tie 4 dni možno si mala neskôr ovuláciu. Mne podla poslednej ms vychádza, že som mala byť už v 10 tt ale podla sona som v 8tt vraj som mala ovuláciu niekedy tesne pred tým ako som mala dostať MS. Aj ja som sa velmi čudovala ale ako chodím na sono každý týždeň to sedí minulý týždeň to bol 7tt a teraz to bol 8tt. Takže sa namám strachovať, malinkému bije srdiečko a rastie a to je hlavné 😉 Oni si to už odsledujú . A vo februári porodíme krásne zdravé detičky drž sa .

luthy
8. júl 2010

@katustek Ahojík, ďakujem za povzbudenie. Vieš, keď ja si nemyslím, že by som mala ovuláciu neskôr, robím si kalendár, ale 4 dni asi nie je tak veľa, tak budem dúfať, že to bude ok, veď čo iné mi ostáva. Stresovať sa kvôli tomu by neprospelo bábu, tak sa snažím na to nemyslieť. Som rada, že sme naraz tehotné, február je náš. Maj sa mi zatiaľ pekne

villa
8. júl 2010

@luthy Ahoj, to je dobre že už máš kontrolu za sebou môžeš byť kludnejšia 🙂 myslím, že tie 4 dni nie su veľa, aj mojej sestre ked bola tehu na začiatku tvrdili, že je malé menšie ako by malo byt, potom zase bolo väčšie a nakoniec sa jej v termíne narodila zdravá dcéra 🙂 Ja mám kontrolné sono v pondelok a začínam byt dosť nervózna. Snažím sa nestresovať ale kludnejšia budem určite až po ňom. Tak držte palce 🙂

dadqa86
8. júl 2010

Ahojte...Ja som sem chodila uz veelmi davno 🙂 a som rada ze tato tema aj ostala...Ja vam baby prajem aby ste sa dockali dropcov....Ja som natom trosku inak ☹ ,ale dufam ze sa zadari aj nam....drzim vam palce 😉

luthy
12. júl 2010

@villa Ahojík, ďakujem za povzbudenie. Snažím sa na to veľmi nemyslieť a vravím si, že všetko bude v poriadku. Ak som to dobre pochopila, tak dnes máš to sono? Držím palčeky, nech je všetko, ako má byť. Chápem, ako sa cítiš pred sonom. Aj ja som bola nervózna. A už teraz viem, že aj pred ďalším to bude tak. Ale dovtedy sa snažím veľmi na to nemyslieť. Držkám Ti palčeky.

luthy
12. júl 2010

@dadqa86 Ahoj, držkám palčeky a želám, aby sa bábo čím skôr podarilo a ďalší rok budeme mať všetky krásne detičky.

dadqa86
12. júl 2010

@luthy :Dakujem moja dufam ze sa zadarilo....zatial mi menstruacia nedosla 😵 takze uvidime

villa
12. júl 2010

Ahojte 🙂 dnes som bola u lekára na kontrolné sono. Dopadlo to dobre, naše malinké má 1,06 cm a krásne mu bije srdiečko 🙂 🙂 🙂 Velmi sa tešííííme. Som v 7 týždni + 2 dni. Termín mi vychádza koncom februára. Držím všetkým palčeky 🙂

dadqa86
12. júl 2010

Ahojte...Tak uz som doma no doktor ma pozrel a povedal mi ze nemoze ani nic slubit a ani nic vyvratit predpisal mi ACIDUM FOLICUM LECIVU a mam to brat...K tomu mi predpisal este aj BETADINE to su capiky do posvy lebo zevraj mam mensiu infekciu a ze ak som tehotna aby sa ta infekcia nesirila do plodu.... a mam prist o 2-tyzdne ze budeme vediet viac....Ze teraz sa to este neda zistit ze to je skoro,ale ze on na 100% vie ze mi mrcha nedojde 😵 😵 😵 a mam si kupit baby-test a spravit si ho o tyzden 🙂

majloo
12. júl 2010

neveriiim vlastnym ociam, // na teste, zatial slaba, ale je tam 😀

mariro
13. júl 2010

@majloo - no super sprava 🙂 ,tak nech to vydrzi a mozete sa tesit na bambino.Ja som bola vcera uz nedockava a robila som test a nic,len jedna ciarka.Ale mam este tyzden do mrchy ,tak mozno to bolo skoro.Uvidime. 😉

majloo
13. júl 2010

mariro...ja som dnes tak cca 8 dni po ovulke len, test som si robila, ale necakala som, ze tak skoro nieco uvidim.. 🙂 Dakujem inak a dufam, ze tvoja mrcha sa nedostavi.. 😝

luthy
13. júl 2010

@mariro Ahoj, no, zrejme to bolo na test ešte skoro. Oni síce na nich píšu, že sa môžu robiť skoro, ale zo skúsenosti - nikdy mi skoro nevyšiel. Čítala som v jedenej knihe pre tehotné, že od prvého dňa, kedy mala prísť menštruácia by sa mal robiť a tiež, že je lepšie spraviť ho ráno. Tak skús trochu neskôr a budem držať palčeky, aby bol pozitívny.

luthy
13. júl 2010

@dadqa86 - no, to je super správa, verím, že test bude pozitívny a veľmi držkám palčeky. Tiež si na PN?

majloo - gratulujem a teším sa s Tebou.

Ako sa nám to tu pekne rozrastá 🙂

Villa - teším sa, že ko dopadla dobre. Aj ja mám termín koncom februára 🙂

mariro
13. júl 2010

@luthy - tiez si myslim ze to bolo skoro,ale ked som bola taka nedockava...haha a teraz som este viac,ze ako to bude...no nic,musim len pockat a uvidim.Pri prdchadzajucom to tiez tak bolo,prvy test nic a o 4 dni boli dve ciarky.Takze nestracam nadej .Pockam. 😉
A vy babenky tehotne sa drzte,nech je to vsetko ok. 🙂

dadqa86
13. júl 2010

Ahojte dnes som zacala krvacat 😢 😢 😢 😢 Prepacte sa mi tu nechce ani byt nemam naladu na nic 😢 drzte sa 😢
@luthy :Niesom na pn 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre