Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

petika
9. dec 2009

No Dadka, tak Ty máš teda riadne príznaky... to že prsia bolia, to je fakt, nezávidím, ale aspoň vieš, že rastú 😀 čo je výhoda tehotenstva 😀 to prejde, neboj. Keď budeš mať v náručí toho drobčeka, budeš si istá, že to všetko stálo za to. A radšej by som spával bez podprsenky 😉 to len taká rada.

dadqa86
9. dec 2009

Petika:Keby sa to dalo spavat bez podprsenky,ale neda sa pretoze ma bolia este viac ako ked mam podprsenku nemozem sa ich ani dotknut🙂 priznaky su to riadne len aby to aj dobre dopadlo uz konecne 🙂 a budem rada mnoo ja si aj myslim ze to bude stat zato 🙂 sa uz neviem dockat este je to daleko 😀 ale vydrzim co uz narobim 🙂

burina111
9. dec 2009

dadi no musíš vydržať, to je iba začiatok, ešte to len príde, ked budeš v 9 mesiaci, fakt si budeš priať, aby sa už narodilo 😀 no a ked sa narodí, potom si zas povzdychneš, ako bolo fajn, ked bolo ešte v brušku, xiixix tak hádam ti to skoro prejde...hádam to nič neznamená a rýchlo sa z toho dostaneš, ale dadi pri synovi mi začalo byť tak zle v 6tt a trvalo to až do konca 4 mesiaca....tak asi si s tých nešťastnejších, ktorým sa tehu nevoľnosti nevyhýbajú....tak len nech to zvládneš..držíme palce
petika,,ttýýý si taký náš optimista....
zdenik, tak si to krásne napísala..aj ja mám strašne rada oblátky, zjem ich na tony pred vianoca a nikdy sa ich neprejem.. no a tak skús malému vysvetliť, že kde žijete volajú toho čo nosí darčeky santa ale na slovensku je to vlastne ten istý ale u nás sa volá ježiško..ak nie ste veriaci..a hotovo... rovnako ako je v rusku ded maroz a u nás mikuláš alebo dedo mráz....

dadqa86
9. dec 2009

Burina111.Mnooo nejako to uz vydrzim stoji mi to zato 🙂 a nevadi co uz nevolnosti ci bez nich zvikla som si 😀 uvidime co bude dalej 🙂 tak pekny vecer ahojte 🙂

burina111
9. dec 2009

zdeni a tá činská tabuľka...mám ju v jednom z albumov 😉

kiwi82
10. dec 2009

ahojte dievcata, dobre ranko, chcem sa prosim obpytat, ci je tu nejaka babenka, ktora ma sice krv v poriadku ale preventivne si picha fraxiparin na riedenie..... dakujem

zdenkam
10. dec 2009

Burinka, dobry napad, kuknem tu tabulku, ale nejaku som nasla na nete a vychadzalo tam ze dievcatko.
Wau Dadi, ty mas teda priznaky. Mne pri minulom tehu zacalo v 5 mesiaci vytekat kolostrum, ale prisia ma nikdy neboleli. To preto asi ze su take lentilky 🙂 A ja este stale v pohode spavam na brusku, tak to mam najradsej,ale na dlho to uz asi nebude.
A mna ranne nevolnosti chytili v 7 tt, nastastie to bolo len jedno grcanie a jedno kaslanie nad zachodom, ale stale mi byva po jedle tazko. Ale mam uzasne tehu chute, ziadne sladke alebo kysle ci slane. Ale sialene ma berie ovocie. Vcera 3 mandarinky, banan, 3 slivky. A to za normalnych okolnosti jedavam ovocie len ked je v ovocnom salate. Tak som taka rada, to je taka zdrava tehotenska chut. 🙂 A uz ma prechadza pomaly aj tehotenska unava.

Burinka, moje 2kamosky mali ranne nevolnosti az do 7 mesiaca. Jedna co mala uz rocne dievcatko a otehotnela vravela, ze Mairead /to je irske meno pre dievcatko/ sa potom hravala ze grcia nad zachodom, lebo tak casto to videla maminu robit. 😕

A co uz, pretrpime vsetko, len nech je to miminko zdrave. Ja uz len 4 dni a idem na ten prvy scan, ze ta Klarka by mala mat uz 3 cm. Sa tesim az uvidim ten zazrak. Ako viem, ze sa este moze kadeco udiat, ale prvykrat uvidim babenko v brusku tak vcas. Pri malom som mala prvy scan v 22tt.

zdenkam
10. dec 2009

Burinka, takze aj podla tvojho cinskeho kalendari mi vychadza dievcatko ak si tam hodim vek 32 co som mala alebo 33 co budem mat v marci. Stale dievcatko, presne co si myslim od okamihu ked som zistila ze som tehotna. Tak uvidime. 🙂

micicka
10. dec 2009

ahojte dievčatá, môžem medzi vás zablúdiť? ešte sem síce nepatrím, keďže nie som tehotná, ale som po potrate ☹ 2mesiace.
chcela by som sa popýtať za aký čas po potrate ste otehotneli, chcela by som si urobiť taký "prieskum" 😉 pretože názory lekárov sa rôznia.

ďakujem vopred za informácie 🙂

masabi
10. dec 2009

Ahoj Micicka,tak to mas pravdu že názory sa rôznia,po prvom potrete som otehotnela az po troch rokoch,po dalšom po roku,ale priznam sa bolo mi to jedno nejako sme to neplanovali,nechala som to na náhodu 🙂

burina111
10. dec 2009

micicka ahoj, tešíme sa že si sa pridala...no veď my sme tu boli najskôr tiež po potrate..tak ja som otehotnela mesiac a pol po kyrete, ale prebehly mi dva cykly...to závisí od teba, či si už v poriadku, fyzicky aj psychicky....
zdeni, tak pozeraj vek ked si otehotnela, nie koľko budeš mať ked porodíš....hej, nám vychádza dievčatko, uvidíme, hádam ho aj ja už uvidím v 7tt ked mám ist na ulz...baby idem opakovať tehu test cez víkend, držte palce nech su tie // hrubšie..to sa hádam začnem už aj tešiť 🙂

jaruska74
10. dec 2009

ahojte, len tak som tu nakukla, tiez patrim k vam.......tiez som tehulka po potrate, a statocne bojujeme aj s mojim malym dievcatkom. drzim vam vsetkym silno place nech do dobojujete do stastneho konca 🙂

vejula
10. dec 2009

Ahojte kočky len sa chcem podeliť s novinkou, že zrejme čakám chlapčeka 😵 😵 😵

burina111
10. dec 2009

vejííí, jéééé, tak to je super, tak sa tešíte, čo?? silno držíme palce.
jaruska dakujeme ti za podporu, bodaj by si mala pravdu a aj my sme boli vojovníčky v 28tt ako ty teraz....

burina111
10. dec 2009

...bojovníčky 😀

micicka
10. dec 2009

ahojte, ďakujem za vaše skúsenosti. no ja som tesne pred druhou mrchou. no fyzicky som ok, a psychicky ťažko povedať, v piatok som strašne plakala 😢 ale už by som sa cítila znovu na tehu, tak už som hádam v poriadku.

všetkým vám tu držím palce, aby všetko klapalo ako hodinky a dúfam, že onedlho napíšem aj ja, že som tehotná 😉

vejula
10. dec 2009

Buri ďakujem, moc sa tešíme 😵
micicka držím pršteky.

terezkami
10. dec 2009

burina, ja este len cakam na menzes. mal by mi prist 15. 12. Ale opakovala som si tehu test a vysiel negativne.
Som z toho strasne nestastna. Ale povedala som si, ze uz na to nebudem mysliet. Budeme sa snazilkovat a nechavam to uz na nahodu. Stahujeme sa takze sa zacinam plne sustredit na zariadovanie. Ja si myslim, ze ked sa prestahujeme budeme viac v pohode a mozno sa to podari.
micicka, neboj sa zvladnes to, je to tazke ale co uz.... 😉. Mne moja lekarka vravela, ze po troch cykloch by sme sa mali snazit, lekarka,ktora mi robila kyretaz tak vravela, ze hned po prvom cykle. Ale teraz si vyber 😖 .....
najhorsie je ten pocit, ze nevies kedy by to bolo najlepsie....vela zalezi od psychiky.drzim ti prsteky 😉

terezkami
10. dec 2009

ozaj zabudla som sa opytat. ked som bola na kontrole ci mozem otehotniet, doktorka mi robila vyter. a, ze vraj mam nejakeho streptokoka. predpisala mi ciphin. Ale kedze mi to predpisovala v case ked sme sa zacali snazilkovat, odporucila mi to brat az ked dostanem mrchu a budem si ista, ze nie som tehu. Chcem sa opytat ci nemate niektora s tym skusenost. mozem bez problemu potom otehotniet ked to doberiem?????

zdenkam
10. dec 2009

Mici, neboj, pride na to cas. A ak mas potrebu plakat plac, kazda sme plakali. Ja prvy tyzden po otehu aj preto jak strasne sa bojim a ze sa bat nechcem.
Zalezi aj kedysi potratila ja v 6tt v septembri otehotnela som v oktobri. Taky maly predvianocny zazrak.

Vejala, no kraaaaaaasa. A co ste cakali. Nezabudnem ako mi vsetci vraveli,ze ma vidia na dievcatko. Ja som netusila co to bude, boli sme na scan s manzelom spolu a tam nam vravia, ci to chceme vediet a oni it is a boy. Muz na mna kukol pohladom typu, rob nieco, ja som cakal Juliu. 😀 Dosli sme domov, lahli spolu do postele hned poobede a zasli ze budeme rodicia chlapcek a hned ma prvy sup mali meno. Patrick - ako patron Irska. Ze az sa ma maly opyta preco Patrick lahka odpoved. Mas to po patronovi Irska lebo sme ta splodili a narodil si sa v Irsku. Bola to krasna zhoda a navyse sme nechceli nejake irske meno ze ked sa raz vratime, ze nejaky Sean alebo Shane bude zniet doma ako riadny exot. 😉
Takze Venula, hor sa vyberat meno.

Burinka, budem mysliet cez vikend o 1O6 na silnu ciarku.
TAk tak ci tak, my vychadza dievcatko. TAk uvidime ci sa test nemyli 🙂

micicka
10. dec 2009

zdenka ja som potratila prvý deň 7tt, bolo to 2.10., no tak to si celkom rýchlo znovu otehotnela 🙂 tak to by som už mohla aj ja, ešte počkám na druhú a snáď potom áno

vejula
10. dec 2009

zdeni 🙂 My budeme mať Dominiky, to je zas Ptron tehotných žien... A modlím sa k nemu už dlhšie tak som si povedala, že mu ho dám pod ochranu a že na oplátku sa bude volať podla neho 🙂 A aj sa mi to meno navyše páči...

iwanna
10. dec 2009

aaaahojte baby,
hlasim sa od doktorky...... Kontrola dopadla bezchybne 🙂 Povedali nam, ze mozme kludne cestovat, ze minule si este nebola celkom ista, ci to zvladneme, lebo miminko bolo o tyzden mensie,ale ze teraz si uz je ista, dobehli sme svoj vek,dokonca aj malinko predbehli 🙂
Trikrat denne duphaston a ziadny sex!

Tiez citim, ze tentokrat to je dievcatko!

mici, ja som otehotnela po dvoch cykloch. Trietia mrcha neprisla.

tamara000
10. dec 2009

ahojte baby.ja som potratila vo februari a teraz som zase otehotnela som asi len v 7-8 tyzdni ale brucho mam uz nejake nafuknute a rasti?myslite ze je to ok?rastie brusko rychlejsie uz pri druhom tehotenstve.

burina111
10. dec 2009

iwi no vidíš, super, tak sa len držte, krásne sviatky a ozvi sa nám.... 😀 teším sa s tebou

tamara000
10. dec 2009

baby tak poradi mi niekto ci je to normalne alebo nie?

iwanna
10. dec 2009

tami, ja som skoro tak isto tehu ako ty. Cakam druhe babo a brucho mam uz take, ako som mala pri malom asi az v stvrtom alebo piatom mesiaci. Nafuklo sa mi hned- Svaly su uz viacej uvolnene, tak to tak viac nabehne.
Je to uplne v poriadku. Drzim palceky. 🙂

Buri, diky 🙂 aj ja tebe drzim 😉

tamara000
10. dec 2009

dakujem.

zdenkam
10. dec 2009

Tamara, ja mam 9 tt a brusko mam ako pri prvom tehu v 14 tt aj si kamoska robi srandu, ci nie dvojicky.

Venula, pekny dovod. Ja sa modlim uz mesiac, odkedy som zistila ze som tehu. Kazdy vecer pohladkam brusko a dakujem Klarke, ze tam zostala dalsi den a potom poprosim Boha, aby ju chranil az kym sa nam v zdravi nenarodi. Nejako to potrebujem. A aj som to na zaciatku ked som zistila ze som tehu povedala ludom, co mi boli moralnou oporou v tazkych chvilach potratu ze sa za mna pomodlili.

Mici, no my sme sa dost vazne vrhli na vec. Vies, brali sme to pozvolna 1O mesiacov a nic,potom sme to vzali vazne a o mesiac som bola tehu ale nedopadlo to dobre, tak som pockala na dalsi menzes a skusila sme to uplne vazne zas a zas som otehotnela.

Iwana, no vidis, vsetko bude dobre, ked aj lekarka povedala ze to je ok. Bezpecnu cestu prajem a uzite si to za velkou mlakou.

micicka
11. dec 2009

zdenka, no my sme naše prvé snaženie brali len tak, že keď sa zadarí tak dobre, keď nie, nevadí. no a ono sa zadarilo hneď na prvý raz, len potom sa to už nejako posralo. tak dúfam, že aj teraz sa nám zadarí na prvý raz, len ešte sme sa nerozhodli, že kedy by sme mali začať, ale snáď po druhej mrške už mlžme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre