Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

iwanna
15. dec 2009

ahojte baby, hlasim sa vam spoza oceana. Tak sme dorazili, myslim ze stastlivo. Teda dufam, ze sa babenku nic nestalo. Cesta bola dost narocna, ani nie tak asi kvoli mne, ale maly bol strasne divoky, stale chcel behat po lietadle a utekal mi na letisku, no proste on je take moje perpetu mobile. Cele nam to trvalo 15 hodin. Je tu casovy posun 6hodin, tak mame este taky rozhadzany rezim. Ale inac sme v pohode. Posielam pozdravy a Buri velmi drzim paste. Vsetko bude v poriadku 😉

zdenkam
15. dec 2009

Katka dakujeme, Iwana,no paraaaaaada. Boze, nas ma 3 roky a zatial sme asi 1Oxleteli ze sr a cr a to su 2,5 hodiny. A celkom mi to stacilo. Sice este nikdy nebehal po lietadle, ale to sa neda porovnavat s 15hod letom. Ale zas tie velke lietadla su aj trosku lepsie urobene na to behanie. Ale makacka to musela byt riadna mna uz len tie 2 hodky oziaba v lietadle. Ale hlavne ze je vsetko ok, neboj, bude aj nadalej.

Burinka, to bude dobre. Vies robia taky rozruch, lebo sa nechcu mylit a chcu ti len dobre.

A babenky, sila, ale mne sa zacina tvorit linea negra. Este len vidno tien ale uz to presne vidim kde bude. Nechapem, vo stvrtok zacnem 1Ott a uz linea negra? Ja som ju mala aj pri prvom tehu. 🙂

A sa zda, ze Patrick- nas syncek je tehu so mnou. Mala sme na veceru lasagne, potom sme si dali palacinky a potom som dostala chut na zavinace zjedla som 3. A on jedol so mnou vsetke tie 3 chody tak chutovo odlisne. 😀
A este mi slinky tecu na ananas. Boooooze a ako.

Katka, to mas kraaaaaaaasne. Dostanes vianocny darcek dodatocne. Porodit dieta je neopisatelne, ten pocit stastia sa uz ziadnemu inemu nevyrovna. Ani laske k manzelovi nech ho lubis sebaviac. Je to taky uplne iny rozmer lasky. Ja som sa po porode rozplakala od stastia. Len tak som sa usmievala a tiekli mi slzy. 🙂
Drzim prsty do velkeho finale.

katka22r
15. dec 2009

zdenka noo taky povianocny darcek mozno aj novorocny clovek nikdy nevie ze?...ale sa tesime uz dost trapenia bolo 😉

dadqa86
15. dec 2009

Katka:Ahoj tebe sa to uz blizi 🙂 ti drzim palce 🙂 ja uz tiez by som cela aby mi to rychlo zbehlo 🙂 ,ale dockam sa heh 🙂Mnoo ja dufam ze donosim v poriadku 🙂 pekny vecer prajem 😉

dadqa86
15. dec 2009

Ahojte burina111 a Petika:Mam sa dobre celkom len v noci mavam nejake bolesti v podbrusku ako ked mam dostat menzes lenze niekedy sa preberem a musim sa skrcit aby ma to prestalo ja len trpnem aby sa nestalo to co vtedy :( mnoo ja dufam ze to nieje nejaky velky problem ze to je normlane sice pytala som sa doktora,ale povedal mi ze to je normalne.Ze to musim vydrzat..Uvidim ako dopadnem v Pondelok pretoze ideme v Sobotu s manzelom do Zvolena a pojdem aj k svojej doktorke v Pondelok som objednana pretoze mi to kazal doktor v Presove ze by uz mao pocut aj srdiecko drzte mi palce aby ho doktorka pocula a ja tiez lebo by som to neprezila asi :( mnoo ja sa budem modlit.Myslite na mna 🙂...Burinka neboj sa bude vsetko v pohode ja ti silno drzim palce 🙂 tak vam prajem pekny vecer ahojte idem ja oddychovat 🙂 a drzkajte sa🙂

burina111
16. dec 2009

ahojte kočky, no iwi tak ste to super zvládli...ty zvládneš všetko, ked zvládaš svojho čertíka, si už trenovaná na stres a večný pohyb 😀 no tak nech krásne dopadnú sviatky a šťastlivý návrat.
kati, tak ty pekne dobojuj až do posledného dňa,držíme palčuchy, to máš fakt za pár....
zdeni, dadka, dakujem moje no hádam dobre bude...od včera je mi poriadne zle, presne ako pri synovi...zvraciam, na odpadnutie mi je, paradoxne mi to ale začína po 22h nie ako pri synovi ráno..takže tak viac než v kutiku duše verím, že to nie je žiadne mimomaternicové ani nič...ale obyčajné tehu s malinkým bábom....hádam to dobre dopadne..verím že v piatok na sone fakt dačo už uvidí....a to hcg je tiež dosť vysoké, nie? veď vás informujem stále
tak krásny dníček všetkým a ďakujem za podporu 😉

katka22r
16. dec 2009

no kocky dakujem ale ak mam napisat pravdu ten strach na zaciatku je oproti tomuto na konci nic...a tie bolesti a to cakanie....ach jaj ale snad ked som vydrzala 36tt tak vydrzim aj 4🙂

zdenkam
16. dec 2009

Kacka vazne to je na konci take hrozne? Ja som sa vobec nebala, len som to uz chcela mat z krku, lebo to velikanske brucho mi uz fakt prekazalo. Hlavne necitaj ziadne horo story o porode a co sa moze stat.

Baby, uplny sok dnes, viete ako som vcera bola na ten scan a videla to miminko a tak a tam sa ma ta co robila ultrazvuk pytala ci ma lekar objednal ku konzultantovi a ja ze nie, lebo nic nevravel, tak ona isla priamo v tej nemocici ma objednat, ze mi pride pozvanka domov. To bolo vcera. A sok, dnes som uz dostala pozvanku. Na 11 januara. 12 mi bude koncit prvy trimester.

Dadqa. Isto bude byt srdiecko, uvidis tam take velke ako sa to otrasa. Najviac tam bolo vidiet prave ten pohyb v nasom pripade. To ostatne bolo len take male klbko ale dalo sa urcit kde je hlavka a kde zbytok tela. A srdiecko pocut uz od 1Ott sa uvadza, tak nech pocujes ten najkrajsi zvuk. Je to ako vyplasene vtacatko, rychlo rychlo to bude bit.
A Burinka, to bude isto riadne tehu, lebo aj vsetke tie priznaky v plnej "parade" su.
Juuuj, len to grcanie, to tak vycerpa. Ja som mala 2x a stacilo mi.

terezkami
16. dec 2009

Ahojte, aj napriek tomu, ze som si robila test pred tyzdnom(??) a vysiel negativne, myslim si, ze to bolo skoro testikovat. Ale dnes mi uz 2. den meska 🙂 🙂 🙂 🙂 ..hura ako sa tesim. snad mi to uz dufam ani nepride. v piatok si urobim test a uvidim. Je mi priserne zle, nafukuje ma, boli ma v podbrusku..... ale som stastna. dufam len, ze to takto ostane.
Ozaj vie mi niekto napisat ako to je s tym streptokokom v posve?? pisala som uz o tom skor ale nikto nereagoval 😢 . dakujem
a drzim vam vsetkym prsteky

burina111
16. dec 2009

terezka neviem o tom streptokokovi nič..hned by som ti písala..moja to si skoro testy robila, ja som tiež plašila už 28dc, ale // isté som našla až 35dc...a tehu mám potvrdené aj od dokiho...no ak držíme palce aby to dobre dopadlo...xixixi a budeš dalšia v klube šťastných 😀
zdenik ty si super, aj ja si myslím, že v piatok aspon tu bublinku bude vidieť....nooo tiež mi to nepríde inako ako pri synovi...nič čo by proročilo takú katastrofu..no tak hádam sa vám v piatok pochválim...
všetkým držíme palčuchy

zdenkam
17. dec 2009

burinka 🙂
Terezka, netusim o streptokovi ci nic. Ja som nikdy v zivote vobec nic nemala ani mykozu ani nic. Klopy klopy. Ani antikoncepciu som nemala, ani teliesko ani ....fatk nic.

Dadqa, este stale tie bolesti? Aj prsia bolia?
Baby, tak ja dnes sfotim brusko a vecer zalozim novu kapitolu v albume. Chcela som fotit aj ten scan, ale k tomuto notebooku nemam scaner a fotka nic moc.

Jeeej uz len par dni do vianoc. My nakupujeme darceky pre Patrickovych kamaratom, lebo tu sa tak deti navzajom obdaruju. Sak to je aj chutne. Viete, on tu nebude mat nadielku od celej okolitej rodiny, lebo ziadnu tu nemame. A az prejde ten prvy trimester naplanujeme let do Sr. 🙂

dadqa86
17. dec 2009

Zdenkam: Mnooo tak sa uz tesim ze ako to dopadne🙂 dam vam vediet potom ze co a ako povedala doktorka 🙂 pekny den prajem vsetkym 🙂 😉

dadqa86
17. dec 2009

Zdenkam:Ano este stale mam tie bolesti....nie velmi,ale mam hlavne ma prsia bolia v pobrusku je to uz trosku lepsie,ale zle mi je kazdy den uvidime ako to bude dalej 🙂 ci sa to ustali 🙂

zdenkam
17. dec 2009

tak to je super Dadqa, a po ukonceni prveho trimestra to cele prejde uvidis.
Ja este byvam unavena okolo tej druhej, ale uz mi staci si ist lahnut, kym uspavam maleho a ani spat uz nemusim, lebo sa mi potom vecer nechce aj do 12 ako vcera a to som si poobede zdriemla len 3O minut.

Pekny vikend zelam vsetkym tehulkam a tym co chcu byt tehulky.
Azaj Petika, ty budes testovat niekedy po Vianociach vsak?

Ozaj som sa chcela opytat babenky, vy chodite aj do prace, ale po tom potrate a znova tehu to uz mate ako rizikove tehotenstvo?

dadqa86
17. dec 2009

Zdenkam:Mnooo a pravdu povediac sa uz neviem dockat ked to skonci 🙂 som rada ze uz sa mi aspom tie bolesti v podbrusku ustalili🙂...ale nejako to uz vydrzim...tak ja idem oddychovat pekny vecer prajem a drzkajte sa 🙂 awojte 😉

katka22r
17. dec 2009

nooo dadqa ja sa teraz usmievam na bolesti v prvych tyzdnoch oproti tomuto co prezivam teraz to je nic.._)ale to zvladnes este mas pred sebou skoro 33tyzdne a na konci uz budes chciet aby s teba vysla🙂))

burina111
17. dec 2009

dadqa katka má pravdu 😀 ale to nie že človek je zlomyselný alebo tak..proste to už všetko bolí, to brušisko nemotorné, nohy popuchnuté...v noci si nevieš nájsť polohu a tak....ale potom na to rada spomínať budeš, xiixi
baby ja som celá vyplašená dnes..od včera ma začala bolieť pravá strana podbruška, neviem ako keby vaječník, slepák..tuším som to mala aj pri markim, ale nie som si istá...vtedy som sa bála, že je to slepák..no a teraz...či to nie je to mimomaternicové....ale hcg som mala nad 1000, to už by mal na 100% dr. v maternici niečo vidieť...bože, držte mi na zajtra palce..hrozne sa bojím, dnes celý deň trpnem čo bude. všetkým krásny večer a dadik, tebe nech už je lepšie..ja som si kupila v lekárni také tabletky pri ranných nevoľnostiach...alebo su aj zázvorové lízatká proti nevolnosti...zaberá to skúúúús.....
kati a ty to vydrž moja, fakt to máš už iba za pár...
zdenik, tešíme sa na foto
tak pappapa

vejula
17. dec 2009

buri neboj uvidíš budu to len klasické tehu bolesti, ved vieš zo začiatku boli raz sem raz tam, všetko sa rozťahuje. Na zajtra budem držať palčeky. Inač včera som bola u dokiho, bo sa mi zdalo že krpec akosi dlho nekope a doki že nech dojdem že ma kukne a maličky si tam lebedil v poriadku chvalabohu. Zajtra idem do Nitry odovzdať ešte jednu prácu tak snad bude dobre a mi ju uznaju, rada by som celú školu mala vybavenú pred narodením mimi.

dadqa86
17. dec 2009

Burina: Ti drzim palceky...Zajtra daj vediet....mnooo ja to uz nejako zvladnem heh budem musiet a bude mi to stat zato :D duuufam tak ti prajem vsetko dobre na zajtra idem ja oddychovat majte sa krasne papapa 😉

katka22r
18. dec 2009

burinka no za par,ale dnes som myslela ze uz v noci porodim.....ale drzim palce na vysetreniach a daj vediet hej?....

masabi
18. dec 2009

Ahojte baby...no ste tu vsetky nejake ubolené....ale to asi patri všetko k začiatkom gravidity...máme to všetky...ale prejde to a už si budeme len uživať tehotenstvo...aspoň dúfam že všetky 🙂 .Buri,podľa toho čo to píšeš si dosť často u lekára to ti stale robia uzv?Mylím že ani s tym netreba preháňať,za deň a ni dva to až tak moc nenarastie...mne robili po tyždni a teraz idem az 28. na kontrolu ...som na rizikovom a asi keby mi každy tyzdeň robili uzv by som mala ešte vačší strach ,že nie je niečo v poriadku.Tak sa drčze tehuľky,okna neumývame,koláče necháme na cukrárne a my wa tieto Vianoce pekne necháme obskakovať...Pekná predstava...ale asi pre každú z nás nie príliš realistická 😅

burina111
18. dec 2009

ahojte baby..moje tak mám iba super správy....babo je kde má byť...otehotnela som neskôr, tak sa to neukazovalo...má už cez 1cm, sono je v albume 😀 skoro som sa rozplakala, keď som videla na ulz tu bublinku...no a doktor mi nasadil duphaston, brali mi dnes ešte krv ha hcg a v pondelok už mám prísť do poradne na poriadne tehu odbery a vypísať tehu knižku...tak je to už oficiálne. teším sa, ale môj strašiacky týždeň ešte neprešiel...začneme sa veľmi tešiť až po troch mesiacoch, aj ked verím, že to už bude ok u nás u všetkých...baby tak vám hrozne ďakujem za podporu, veľmi to pomáha, keď viete, že vás niekto chápe....no a teraz ako píše masabi, nič nerobíme, iba si užijeme krásne sviatky.
masabi tak na sono som chodila teraz raz do týždňa, doktor sa bál, vieš, mám endometriozu, za tým potrat, tak si viac myslel že je to mimomaternicové ako niečo iné..chválabohu, že sa sekol 😀 ...nejako som ani neuvažovala že často robí ulz, chcel mi pomôcť, aby sa niečo nestalo...teraz to už nebude tak často robiť, je to všetko jasné, tak klasicky poradňovo...
dadka, veji, zdenik...dobre ste na mňa mysleli aj sa modlili 😉
petika a ty už zavítaj v klube, že otvoríme novú našu diskusiu
baby tak krásny deň a všetkým vám ďakujem 🙂

katka22r
18. dec 2009

burina no vidis blahozelam,tesim sa s tebou neskutocne 🙂 ja som videla prvy krat fazulku v brusku az v 12tt lebo do vtedy som ani nevedela ze som tehulka 😀 ....ale aspon som nebola v strachu tie prve tyzdne...davaj na seba pozor vyloz nozky hore a nechaj sa obskakovat...ja som si to mohla dovolit lebo byvame u nasich...

dadqa86
18. dec 2009

Burina...Tak vidis ja som ti to hovorila heh 😉 som vedela ze vsetko ti dobre dopadne....ja pojdem k doktorke v Utorok tak som zvedava na ultrazvuk....Ze ci bude nieco pocut alebo neee....Teraz som robila vo vajci chleba ani sa ma nepytajte ako som richlo letela zvracat od toho olejla mi doslo tak zle ze koniec...Burinka myslela som na teba a silno 🙂 som rada ze ti to dodpadlo ako dopadlo.Drzte mi palce ako dopadnem ja sa ozvem idem si laskat...Pekny zvysok dna prajem 🙂 a drzkajte sa 😉

katka22r
18. dec 2009

dadqa no davaj pozor na olej ani nepapaj take daj si radsej mandarinku...ja som vyprazane nemohla do 3 mesiaca ale uz je to oki...drzim vam palce

burina111
18. dec 2009

baby, okrem dadky, dali vám duphaston na začiatku tehu? a nezačali ste z neho špiniť??? 😒

masabi
18. dec 2009

Burinka,ja ho beriem tiez cca od 6tt,a dosiaľ som nešpinila,skor ma sem tam pobolieva hlava,a občas mávam taky zvlaštny tlak v podbrušku ako nafukovanie...no musime to nejako pretrpieť do 20 tyždňa 🙂 A ty špiníš po Duphastone?

katka22r
19. dec 2009

noo ja som brala duphaston az do 20tt a nespinila som,k tomu som brala aj kyselinu listovu a klop klop vsetko bolo oki,ale ked spinis zbehni na pohotovost

terezkami
19. dec 2009

zle spravy baby......, predvcerom som dostala teploty tak sme s mojim muzickom stresovali, ze ked nahodou som v tom aby sa babu nic nestalo. vcera sme lietali po doktoroch. Ale zial vcera vecer som dostala mrchu. trochu ma to vzalo lebo som si bola na 100% ista... ☹ ☹ ☹ ☹. Vcera som velmi plakala ale moj manzel ma varoval, ze ak budem nadalej v depke tak dostanem 🙂, lebo musim byt v pohode aby sa nam to podarilo o mesiac.
prajem vam pekny dnicek, idem sa potit.......

petika
19. dec 2009

Ahoj burinka: Ak špiníš, tak utekaj radšej na pohotovosť. istota je gulomet, radšej byť tak, že ste sa previezli, ako to, že sa niečo zase stalo 😒 .... daj vedieť, ako sa máš, čo sa deje.... myslím na teba. 😉
terezkami: mmmmmm.... je mi to ľúto, ale ešte nič nekončí, ako mužíček povedal, ešte stále to môžete skúšať.Tak sa lieč, aby si bola pod stromčekom svieža.
dadka: ty si taká naša typická tehulka, nevolnosti, bolesti, nech ti to len vydrží. 😉 myslím to tehulkovanie, to grci grci by mohlo aj ustúpiť 😀 , ale ak máš byť tehotná a s grckaním, tak radšej blinkaj až do pôrodu, len aby ste sa krásni a zdraví narodili 😀 pekný vikend

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre