Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

xpetka1x
12. jan 2010

no tak tak ked sme mi boli mali nic take nebolo a sme tu a je nam dobre.. tak naco teraz sami marketing... aj u nas na dedine je vela malix deti no tak moderne xodia vyobliekane tak modne ze kratasky pancusky krasne kabaty ..ono je to krasne na tych detox aj veci no mne je luto dat zato tolko korun ked z toho vyrastie a ma to tak kratko nasebe..tym nechcem povedat ze jej nic pekne nekupim,,,vzdy radsej malej ako mne je to ozaj riadna suma za kes latky

xpetka1x
12. jan 2010

baby ete otazka ked som v 5t tak sa to rata ako 6tt?? bo som si to tu na nete davala a vyslo mi ze som 5 tt ale pisali ze ked som v 6 tt..to sa tak posuva ?, ci ako?? dakujem

Kati nova foto si mi takto prip. moju kamosku brutal podoba.. si uplnr ina ako na prvej teraz taka pekna baculata tvaricka 😉

katka22r
12. jan 2010

noo dakujem asi mam dakde dvojca 😀

a konik stale pripocitava 😉

xpetka1x
12. jan 2010

NO BABY TU NA KONIKU MI PISE 6TT 1 DEN KED TO ZADAM NA INEJ STR, NA TEHU KALKULACKE TAM MI NAPISE 5TT.0..TAK AKO POTOM

dadqa86
12. jan 2010

Ahojte baby 🙂 mnoo ja som natom uz konecne lepsie uz mi nieje tak zle ako mi bolo sem tam mi nechuti trosku jest,ale jem pomaly 🙂 dnes som bola u doktora mi skoncil duphaston uz tak som si musela utekat predpisat 🙂 a 18-teho idem na krv to mi uz doktor povedal ze mi vypisu tehu preukaz a vypise kedi mam prist do poradne vypada to velmi dobre necem to zarieknut,ale som stastna.Po 15-tom budem uz v 11-tt tak mi drzte palce aby to vydrzalo este dlchsie az do porodu 🙂 tak drzim palce vsetkym a pekny vecer 😉 etste sa ozvem papapa 🙂

zdenkam
12. jan 2010

xpetka, chces mat jasno vo veciach chod na www.tehotenstvoacademy.sk a tam ti to napisu do detailu presne.
Inak spominala som, ze podla scanu som uplne na den presne tehotna ako mi to pisu na tej stranke a ako som si to sama vyratala 🙂
Takze xpetka, spravnost toho udaju, je v mojom pripade aj technicky garantovana. 🙂

Katka, to neslo o to krasne napisane, to islo o to ako to citim. To vies, minule mi prisla v tejto kose pani do roboty s mokrymi vlasmi a tak jej na druhy den, vravim, ci sa nemylim, ze ci som ju vcera v shope videla s mokrymi vlasmi a ona ze hej, tak jej vravim, ze som sa striasla a neverila vlastnym ociam, ved ochorie a ona sa zasmiala a vravi; To hovori mama vo vas.

Takze tak. 🙂 Maminy sa nezaprieme.

Dadqa drzime isto tie palecky, po prvom trimestri strach uplne vymizme a budes citit uz len to stastie.

burina111
12. jan 2010

zdeni si to od srdca napísala, krásne...vidno že patrica aj to malé nadovšetko miluješ, aj svoju rodinu a si mama na plný úvazok a naozaj všetko robíš iba pre nich. mali by si z teba brať príklad 🙂
dadi no čauko...tak super, že ti je lepšie..tak sa drž a 18steho informuj,
kati a ty už choď do tej nemocky...mimochodom, pekná fotka
zdeni ozaj, čo s tým kočíkom? už si kupila či čo???? pridáááj fotky

zdenkam
12. jan 2010

Burinka,ta pani mi ho piatok posiela.Maminka zaplati, uz mi vybrala peniazky u uctu. Som taka rada.

Burinka a ideme zajtra k lekarovi, maly hrozne kasle a mal zvysenu teplotu vecer. A on ked mava virusove infekcie co nepotrebuju atb, tak bez teplot. Kasle tak casto a silno. a budi sa a place kvoi kaslu. 'Dnes spim urcite v jeho izbe s nim v posteli, esteze ma veliku.

A dnes mi vyviedol ......strcil si minigulicku do nosa, dosiel ze mama gulicka sopel a tam gulicka. Boze, keby ju vdychol. Chapes, 3 mesiace ma 2 gulicky conasiel na chodniku a nikdy ich ani do pusi neda. Rychlo som mu stlacila nostek tak dalej a ona vypadla a potom sa mi chcelo plakat,ze co sa vsetko mohlo stat,ak by ju vdychol.
On ma vie tak vystrasit. A ja ho tak luuuubim, to mi nesmie robit.

katka22r
13. jan 2010

😒 dobre ranko kocky noo tak namna ten porod asi nikdy nepride

xpetka1x
13. jan 2010

no dobre ranko.. kati asi jej je tam veelmi dobre🙂 tak si daj nieco stiplave,,

katka22r
13. jan 2010

ale peti ak mam napisat pravdu uz ma nic nebavi v noci vobec nespim dnes som nemohla ani dychat nechapem cim to je

xpetka1x
13. jan 2010

vsak uvidis pravde podobne ti porod vyvolaju..ale drzkam palce a aj ti zavidim..mne je teraz hrozne mam taky strach so vsetkeho som v 6tt ale nebola som ani u dokyho bojim sa co mi povie 🙂 ja som nebola ani na kontrolo po 6 tyzdnou od kyretu ale hadam a dyfam a verim ze bolo vse ok.. nemla som ziadne tazkosti..ale dalsi kyret uz necem boze baby mna asi vystrie.. taky mam strach ale viem ze nesmiem na to mysliet snazim sa ale.... jaaaj 😒

katka22r
13. jan 2010

peti ja som tiez po potrate nebola na ziadnej kontrole jedine na ultr ci ma dobre vycistili...kocky idem ja lahnut dnes sa mi chce plakat som akasi podrazdena ak sa ukludnim dojdem ak nie zajtra namna myslite mam poradnu a ctg keby nieco ozvem sa po sms burinke

masabi
13. jan 2010

Zdravím všetky budúce maminy...dnes sa mi aj zlepšila nálada,bola som u lekára tak hlásim...sme v poriadku,aj srdiečko, a mimi narastlo,uz mi spravili aj odbery dokonca aj na AFP,no len jedna negativna sprava...tie moje zavraty ...prisli sme na dovod...byby rano som mala TK 140/85...preto mi dobreýe nevypadnú oči z jamok a točí sa mi hlava...aj ked som zdravotná sestra,vidíte tiež na všetko neprídem sama,takže k Duphastonu mi pribudol aj Magne B6.Držte sa držim palce aj ja ,hlavne Tebe Kati,nech už si múžeš vychutnávať ten slastný pocit...ozaj u koho budeš rodiť v PO?Si si niekoho vybavila,ci ides na náhodu?

katka22r
13. jan 2010

no uz mi je kusa lepsie...asi preto ze som pospala....ale aj tak sa citim na figu neviem cim to je...masabi nie nemam nikoho vybaveneho nebudem platit 200 eur len kvoli tomu ze dajaky porodnik si pride na konci porodu a vsetko ostatne je na sestrickach....a k tlaku moj je stale 95-45 cize ja mam nizky

burina111
13. jan 2010

kati moja nezufaj...stále ešte nemáš termín, až zajtra, to príde nečakane..vôbec nemusí byť žiadna vyvolávačka....okrem toho, možno to tvoje nepohodlie a nervozita je už začiatok pôrodu...len nezufaj, fakt su to už len minuty...dobre bude, to ešte zvládneš..
zdenííí, tak vieš, chalaniská,furt dačo vyvedú..to aby mal človek oči aj na chrbte...ešte že sa nič nestalo, ale chápem aký stres a strach si prežila...a kočík daj potom do albumu, heeej? už sa veľmi tešíme....
masabi no super, vidíš, už len dobre bude, aj tlak sa upraví..
xpetka a ty sa neplaš, radšej ani nechod skôr ako v 7tt k dokimu, ak sa má niečo stať, aj tak tomu nezabráni...ale nič sa ti nestane, je malá pravdepodobnosť dvoch potratov po sebe....tak len kľud a o týždeň uvidíš budeš vidieť na ulz bublinku a všetko už bude oka..
ja vám nemám čo veľmi napísať, stále to isté..nič sa nemení, zle a zle a zle..ale tretí mesiac raz skončí tak sa utešujem...
no tak sa držte a vydržte

katka22r
13. jan 2010

burinka to prejde neboj sa neviem sice ako to je ked zena stale vracia pocas 3 mesiacov ale ty to zvladnes 😉

zdenkam
13. jan 2010

Burinka, kocik je v albume mojom Nadej.

Katka, jasne uz kasli na akekolvek overene vyvolavanie. Uz by som rezignovala a dockala. Isto to uz kazdy den pride.

Burinka tak ty uz tiez ides ku konci 3. mesiaca. Kraaaaasa. Sa tesim s tebou. Nase mimi ma takmer 7 cm citala si?
A kyvalo mi rucickami dlanickami. 🙂 A uz ani neviem co je to ranna nevolnost a unava. Som plna energie. Joooj, teraz ide to krasne obdobie az kym nebude brusko balonisko a bude prekazat. Ale to Katka doverne pozna.
😀 Kati ja idem 1.3. na ten detailny scan, pri ktorom vedia urcite pohlavie. TAk uvidime.

Ja by som tiez byt v sr nedobavovala doktora, podla mna to tym vzniklo, ze jeden zacal a tak to bezi. Nastastie tu sa take nenosi a nie je to vobec potrebne.

A chyba mi tu Petika. Haloooooooo kde si? ☹

A Burinka, matersky instinkt nesklamal, Patrick ma slabucku usnu a krcnu bakterialnu infekiciu. 'Dostal antibiotika, ale som rada, lebo uz tak nekasle a tie atb ho vyliecia. Inak ich mal pred rokom naposledy, takze je aj zdrave dietatko. Len som o 5O eur chudobnejsia, ale nastasite mam cestovne poistenie v zahranici a to mi to preplati. Tu sa za obycajnu navstevu u lekara plati 5O eur a my este 7 za antibiotika. A inak je jedno ci vam nieco je alebo nie je. Stale 5O za lekara zacvakat. Len tehotne to maju zadara.
:- ) Preto je aj ta tehu knizka v tomto smere dolezita.

xpetka1x
13. jan 2010

oki burinka teraz sa ani nexystam az na buduci tyzden to uz mi budu meskat dva tyzdne tak potom zbehnem..
Zdenka tak to tam mate dost zaujmave, moja kamoska robi v prahe tak tam ma aj doktorov.. noon a za gynekologa plati za kazdu navstevu min 500 ck..tak si povedala ze nevadi ze vsak raz za rok na prehliadku da no a je tam kazdu xvilu bo ma niake problemy,, a ked jej roby sono tak si pekne priplati...

burina111
13. jan 2010

hm, no dnes človek za zdravie hrozne veľa platí baby...otras..zdeni no a ty..tak máte to tam mastné..uplne iný svet ako máme my....
zdeni, moja, sa teším, ved som čítala ako si sa vytešovala po návšteve dr..super je to super, hádam je všetko zlé už za nami..a kočík krásny..super, len modrá..hádam náplň bude ružovučká 😀 to ńám hned napíš po scane..páni, tak sa to v irsku dá tak skoro? u nás ti pohlavie povedia tuším niekedy v 5 mesiaci najskôr....jááj, ja by som tiež už chcela vedieť, čo to bude..ale mám tušáka že bábika.vlastne to vychádza aj podľa čínskej tabuľky..tak snáď sa teraz ani dr. nesekne a dobre predpovie...
xpetika a držím palce, dobre to dopadne, nemysli na najhoršie....veĎ ti nič zlé nie je...tak...
kati, ty si stále tu?? fakt sa ťa nezbavíme 😀 ale nie, tak si užívam aj to grcanie a všetko...je to moje posledné tehu..a nie je to natrvalo tak čo...prežili sme už aj horšie veci
už ste uvažovali ako sa bude volať tá naša nová téma? asi by sme v tejto nemali strašiť baby s našou euforiou, keď oni tu prídu nešťastné ako my po potratoch...zvlášť keď sa v našej skupinke narodí prvé bábo každým dňom..........

xpetka1x
13. jan 2010

Burinka dakujem aj ja verim ze to bude ok... co sa tyka tej cinskej tabulku tak moja dcera mala byt xlapec a teraz mame mat dievca tak dufam ze to zas bude naopak a budeme mat par 🙂
pekny vecer babule 🙂

katka22r
13. jan 2010

dajte si temu nase vysnivane babenko 😉 no burinka furt tu ale uz idem spinkat rano vstavam o 6tej tak zajtra napisem ako sme dopadli

halintoa
13. jan 2010

katka: držíme palčeky (pokiaľ ich už máme 😵 ), ale ja svoje určite 😉

katka22r
14. jan 2010

dobre ranko hlasim sa z domu,o dva dni dalsie ctg ak aj to bude dobre v pondelok rano prijem-vyvolavacka takze uz sa to blizi...potom vas docitam a popisem 😉

dadqa86
14. jan 2010

Katka moya 🙂 ja ti drzim palceky a neboj sa vsetko dobre dopadne 😉 budem na teba mysliet ja idem zase v Pondelok na krv a idu mi robyt aj Tehotensky preukaz takze budem na teba silno mysliet 🙂 zvladnes to ja ti verim 😉 a silno ti budem drzat palceky 🙂 moya drzkaj sa a pekny den ti prajem 🙂

katka22r
14. jan 2010

dadqa noo tak to budem aj ja na teba mysliet🙂

dadqa86
14. jan 2010

Katka 🙂 dakujem drzkaj sa neboooj ty to zvladnes 😉 🙂

katka22r
14. jan 2010

noo snad ano

burina111
14. jan 2010

kati ale tak super nie, aspoň už dačo definitívne vieš..aj tak ti prajem, aby to prišlo radšej samo, prirodzene.....aaa nech už máš po tom všetkom
dadi, držíme palčuchy, tak potom sa ozvi že aká je knižka...
kati dobrý nápad na tu temu, moja, ja ju asi otvorím, ale slávnostne, keď budeme oslavovať malú Lauričku 😀 a mamičku katku 😀 😀

zdenkam
14. jan 2010

Burinka, no lekar je mastny hej. Ako pochopim, ze ak tomu dietatku nieco je, ale ak vam povie lekar ze to je len virusova infekcia na to atb netreba, robte nadalej co robite. TAk vas ide porazit, ze za klabosenie zaplatite 5O Eur. Vies, potom si to maminy rozmyslia co pobezia s kazdym zakaslanim k lekarovi. Nastastie nemocnice su zadara, pokiial chcete do verejnych. Sukromne jasne ze nie. Ale ak za osetrenie na pohotovosti sa plati 1OO Eur.
Xpetka, ja mam kamosku, ktora je sucastne aj Patrickovou krstnou v Prahe tiez. Ziju a pracuju tam. Zhodou okolnosti caka babo len o 8 dni neskor ako ja. 🙂 Ale za lekara, gynekloga ci scany /vy vravite sono/ neplati vobec.

Burinka, ja si myslim, ze farba nie je podstatna ale priestor a teplucko je v kociku dolezity.
A tu sa tiez pohlavie vravi az v tom 5. mesiaci, ved skor sa neda. Ved ten scan co ma dalsi caka 1.3, to uz budem v 2O tt a tam mi to mozu povedat, ale ktovie, chytam take ze si to povedat mozno nedam. Az im to raz tam povies, ze nechces vediet /oni sa ta sami pytaju/ tak uz Ti to nepovedia. Ako pri Patrickovi som bola desne zvedava, ale teraz nie som.Ako ozaj ma to moc netrapi. A mam kolegynu, ta ma 2 chlapcov a teraz je v 26tt a tiez vravela ze odolala, ze sa chce nechat prekvapit. Ta si to povedat nedala ani pri prvych 2 chlapcoch. Asi by som chcela zazit ten pocit, ze ti ten batoztek stastia daju a povedia, Vase....../dievcatko, chlapcek/. To musi byt ine prekvapenie, hoc moznosti su len 2 😀

Katka, jasne s Tvojim babatkom zalozime novu temu. 🙂 A postupne sa budeme pridavat.
A dobre ze vies, ze ked mala nejde vonku sama, na svet jej pomozu. Vela stastia pri tom velkom dni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre