Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

katka22r
14. mar 2010

kinoska vitaj!je mi luto ze patris k tejto teme ale aj taky je zivot 😒 tak moja my sme po prvom potrate mali druhe o 3 mesiace ale tiez sme on prisli a teraz co mame lauru sme mali od potratu po 5 mesiacoch a nastastie uz mam to slniecko pri sebe a do tretice sa vsetko vydarilo 🙂 aspon tak 🙂 ale drzim prsteky moja nech sa vam coskoro podari a aj ti povedali preco bol potrat???

xpetka1x
14. mar 2010

kinoska vytaj medzi nami a drzime palceky.. no mi sme mali pauzu 3mesiace a zadarilo sa nam hned..tak verim ze uz bude vsetko dobre..potrat bol v 8tt a ty si kedy mala v ktorom tt??,

kinoska
14. mar 2010

nie nepovedali mi preco,akurat ze kazdej 5tej zene sa to stane pri prvom tehu.Aj vas cistili?Mne povedal dokt.ze netreba cistit.Som v irsku a neviem ci sa mozem spolahnut na tychto dokt.

masabi
14. mar 2010

Kinoska,aj ja ta vitam medzi nami v tejto teme...no vies je to individualne,ale myslim ze minimalne tri mesiacemy sme to nechali na , ,nahodu a bolo to az po troch rokoch po 1.potrate po druhom rok

ollako
14. mar 2010

kinoska ahoj , mna cistili, lebo som mala zmlknuty potrat, a potom som mala dve menstruacie a tretiu som uz nedostala 😉 a to mi lekar kazal cakat pol roka 😝

jankaat.
14. mar 2010

ahojte, mozem taku otazocku? najde sa tu niektora ktora otehotnela hned po potrate??.. teda do mesiace myslim..

dadqa86
14. mar 2010

katka22r: mnoo ano fajcila som len sa snazim prestat dufam ze sa mi to podari lebo ma porazi...a co ako sa mate inak?a mala Laurinka???

dadqa86
14. mar 2010

jankaat: ja som otehotnela po potrate druhy krat do mesiaca,ale aj to som potratila..... 😢

zdenkam
14. mar 2010

dadqa aj ja drzim palce,moc a moc.

Ja som pouzivala po latkovych pampers bez problemov a potom tie tesco ako ty Burinka. Na ritku len vazelinku a ziaden sudocrem, lebo ta vazelinka vlastne vytvara mastny povrch a nepusta moc na kozu tak. A 3 roky len 1x zaparena ritka. Parraaaadicka. Ale asi to je o detskej pokozke.A tu sudockrem radia len ak je uz ritka zapalena a j sestricky na porodnom to neradi vidia, ze sudokrem hned na tu novorodeniatkovu ritku.
Huggies su lepsie tym ze maju taku akoby gumicku a tak hovienko nevytecie na chrbat az.
Ja som ale po 6 mesiacoch uprednostnovala huggies utierky, lebo boli take hrubsie a lepsie sa mi s nimi utieralo. Do 6 mesiacoch som okrem cestovania stale pouzivala len vatove tampony namocene vo vode na cistenie ritky a pindika. 🙂 A vobec ziadnu kozmetiku do kupela a detsky krem na mazanie. Tot vse.

Dadqa a pri tom strese co teraz mas sa ti to fajcenie bude koncit tazko, takze velmi silnu volu zelam. BAby ja som nikdy v zivote ani neskusila fajcit ani moj brat. A to mam 33 a on 32,lebo nas otec je tuhy fajciar aj 4O na den, tak ked sme videli co to robi jemu - sme si dai slub, ze nebudeme fajcit. Takze ja ani netusim ako sa to taha. A kava mi tiez nechuti, len voni. 🙂

Uz len 7 dni a letime k Vam na Slovensko.

A u nas bol dnes krasny den Matiek. Pocasicko jak dar pre vsetke maminy. Slniecko a aj teplo. Uplna jar.

jankaat.
14. mar 2010

dadqa.. 😔 je mi to luto.. pytala som sa preto lebo ja som takto otehotnela a dost sa bojim ze sa to stane opet 😔

dadqa86
14. mar 2010

zdenkam: mnoo ja to viem....a poviem ti ze to vobec nieje jednoduche....neviem ako prestanem ja taku silnu volu asi nemam ☹ uvidime mnooo ci sa mi to podari vobec....ale mohlo by sa.....

dadqa86
14. mar 2010

jankaat: mnoo vies ja som nato nemyslela ked som prvy krat potratila,ale potratila som prve som potratila v 7tt a toto druhe uz v 11tt a na tretie sa nechystam a dost dlho....nestresuj sa hlavne a nemysli na to...neboj sa podla mna sa to podari....ja som potratila kvoli zvieratam mala som doma Psika 😢 po potrate som mala kadejake vysetrenia a doktor mi povedal ze mam zakaz byt zo vstyku zo zvieratami takze nemozem byt tam kde su zvierata mala som psa moji ridicia maju zase doma macku a psa takze tak....ale ty sa nestresuj podla mna tebe to uz po 2-krat nehrozi...musis veryt... 🙂 a ja ti budem drzat palceky 😉 🙂 neboj sa vsetko dobre dopadne len na to nemysli a vsetko bude ok 🙂))))uvidis🙂)))

jankaat.
14. mar 2010

zdenka to uz len 7dni?? sa vam to tam krati..a potom idete speT? ..ci dokoncis tehu tu?

katka22r
15. mar 2010

dadi mi sa mame celkom dobre a aj laurinka 🙂

kinoska mna pri prvom tiez necistili az pri druhom...zrejme to steba vyslo samo ako zomna...neboj bude dobre ale pockaj aspn tie 3 mesiace

xpetka1x
15. mar 2010

Zdenka no ale ti to uteka za tyzden ides domkou kuknut jeej sa musis tesit len najhorsie je to ze sa clovek tak dlho tesi a zachvilu zas naspet ak to rychlo utecie...

Katka teba necistili?? no zo mna tiez vsetko vyslo v nemocnici na wc a nechcela som aby ma cistili a doktor povedal ze musia lebo je to bezny postup vraj by som potom krvacat mohla aj pol roka...ale povedali mi po cisteni ze tam uz nebolo nic ale musewlo sa to preplachnut,,,

xpetka1x
15. mar 2010

Dadi ja som tiez nechcela znovu zacat fajcit uz pri prvej dcerke..nefajcila som ani rok tak ked som otehotnela som nemala problem prestat a necela som zacat ale mala ochorela a boli sme na detskom are v martine a zacala som zas s tych nervov fajcit..no teraz som prestala hned na zaciatku coho nasledok je aj ze som v 14tt a uz mam +5kilou 🙂 ale nevadimi to hlavne aby bolo maly zdravucky...ved on ma potom vytrenuje,,hi ved to poznate 😉

katka22r
15. mar 2010

xpetka no pri prvom niee ja ked som sa sprchovala zo mna vychadzalo take sive cize babo ☹ a vobec som nekrvacala len 5 dni akoked mas menstr.

dadqa86
15. mar 2010

katka22r:tak to som rada ze sa mate fajne 🙂....xpetka1x: mnoo ja by som tak rada prestala len to neviem zvladnut pri tych stresoch co teraz mam sa mi to neda vobec..ja pri druhom tehotenstve som nemala vobec chut na cigaretu len obcas aj to na 2-tahy a koniec...takze uvidime ako to bude ci to dokazem... 😉

xpetka1x
15. mar 2010

drzim palce len treba chciet a teraz ked mas stresi a neveris si tak radsej kasli na to a moc sa na to nesustred potom ked bude po vsetkom zlom tak sup nato..

xpetka1x
15. mar 2010

baby kolko vam vysla hodnota co se mara v do 13tt sija je to taky mali rozmer aj v tehu knizke je napisany

katka22r
15. mar 2010

xpetka mne to ani nemerali

burina111
15. mar 2010

čaute baby..jáááj peti, tak super,že si na to mrkla...ja teraz nemám akosi prehľad..a o tej stránke som vôbec nevedela..ale ked si máš zaplatiť poštovné, to už človek môže kupiť v tescu alebo kde, nie? neviem, ja stále striehnem na akcie, potom si nakúpim viac balení do zásoby a potom iba vyťahujem a keď je akcia, zas dokúpim..teraz sme pre malé kupili pampersky tie s bavlnou..tie nové také biele. neviem aké su, ale dostala som poukážku, že 1+1gratis, tak ma balenie vyšlo ešte lacnejšie ako tie fialové/teraz zelené/tesco plienky...no a potom dalej ešte uvidíme..
peti, ty si minule písala, že malá už nenosí plienky..ak som dobre pochopila...bože ako ste ju odučili, hlavne v noci? ja neviem, čo s tým našim malým..cez den je stále bez, pekne chodí sám cikať do nočníka..podarený je..ale v noci, stále mi vypije ešte 750 -1000ml mlieka za noc, také tri papania no a potom jasné že ciká..to sa už na to ale nebudí..a nechcem byť ako krkavčia mama, že mu nedám mlieko v noci, keď ho chce....len čo s tými plienkami...má 2,5roka, neviem, rada by som s tým už prestala...len neviem ako, či mu stopnúť mlieko v noci či čo...poradte.... ☹
jani, kinoska, vitajte tu v tej našej trpko-smutno-veselej téme....hádam sa skoro pridáte k nám..tak my sme o dcéru terezku prišli na konci druhého mesiaca, mala vývojovú chybu..bolo to nečakané, mám za sebou pokazený kyret a otehotneli sme po dvoch prebehnutých cykloch..to som chcela počkať, kým telo normálne začne fungovať..to by bola inak skôr snaha ako znovu potratiť...držím vám palce 🙂

terezkami
15. mar 2010

Ahojte babulky, som rada, ze som sa na chvilocku mohla pri vas zastavit. Nemam tolko casu aby som tu chodila. Momentalne mam toho vela aj v skole, aj ja oteplilo a dokoncujeme domcek, takze asi tento tyzden budeme konecne spat v novuckej spalni a konecne na nasej super posteli, teraz sme tri mesiace spali na sedacke takze nic moc. Ja som v poriadku aj moje miminko. Dnes sme sa boli na neho pozriet. Ma uz 4,5 cm, videli sme ocka, nostek a ustocka, ako keby sa na nas usmievalo 🙂, tak sme nateseni s manzelom. Uz som si kupila tehu rifle lebo do nicoho sa uz poriadne nezmestim. Stale mi vsak nechuti ale postupne sa to zlepsuje, uz by som sa tak chcela poriadne najest. poviem vam, ze po dnesnom dni sa rozplynuli vsetky moje pochybnosti, je to uplne ine ako pri prvom.
tak aj vam zelam vsetko dobre, nech sa vam dari. Ked budem mat zasa chvilku tak sa tu zastavim.
papa

xpetka1x
15. mar 2010

burinka no tomas pravdu a kde si dostala poukazku na 1 + 1?? mala by som si aj ja zacat robit zasobky 🙂
burinka no asi nie si ma mylis nasa mala je uz od 1 aj 10 mesiacou bez plienok..a ked som jej davala aj na noc pre istotu tak sa budila sucha...tak mala jednu plienku aj na tyzden 🙂 ale ked som jej ju nedala sa pocikala no to bolo v zime a potom ked bolo krajsie a teplejsie tak bolo dobre🙂) no sme sa toho rychlo zbavili ona je sikovna len s poharika sa jej leni pit caj aj mliecko len flasky 😒 ale skolke jej flasku nedaju tak sa uci ale moc toho nevipije no aspon ze neni teplo hadam si do vtedy zvikne..

terezka drzime palceky...

burina111
15. mar 2010

terezka no super, tak nový domček..jáááj, pošleš nám fotky??? pokocháme sa...
peti tak super s malou, bože to už aj do škôlky chodí? tak marki chodí na nočník od 6 mesiacov, cez den je od cca 14mesiacov tiež bez plienok no len tá noc..nečudo, keď toľko vypije, aby sa potom aj nepocikal..neviem fakt čo s tým. chlapci su aj lenivejší ako dievčatká. s pitím tak to my zas nemáme problém..pije stále z pohára, alebo z tých takých cucacích flašiek..to keď ideme do mesta..no a mlieko v noci z fľaše...no tak ja neviem, poraď..a malá v noci ešte pije mlieko? odkedy ju máš v škôlke? my sme malého chceli dať od septembra teraz, ale keď bude bábo, zrušila som to..nech si ešte pohovie doma rok a potom ho asi už 4ročného dáme..keď mne stále príde taký maličký 😅

xpetka1x
15. mar 2010

nie mala mi uz davno v noci nepije mliecko ona sa od roka nebudi v noci prespi az do rana,,
skolkarka je od 1.3. 🙂 som ju dala aby som mala doma trosku kludu a aby som si odychla trosku ale ona je rada medzi detmi takze nema problem az na to ze jej tam moc papat nechuti a celkovo ona nie je niaky jedak ona po troske papa...
no neviem co by som ti poradila nasa na noc mlieko vypije ked ide spinkat v postielke a hned zaspi.. este pred tym sa vycika..rano ked stane tak tiez mi este spime ona nas nebudi sama sa ide vycikat alebo si donesie do izby serblik..a ked v noci ce cikat tak ma zobudi mi sepka pri posteli mami cikat..

burina111
15. mar 2010

bože, tak ty sa máš...ja s malým vstávam stále 3x aspoň, dnes mal zlú noc, tak 6x, ráno už skáče o dušu, ja pôjdem zo vstávania do vstávania...ale už som si aj zvykla, xiixiix, dakedy bol hore viac než spal, tak teraz to už nie je až taká hrôza...

xpetka1x
15. mar 2010

hi no to ano uz musis byt zvyknuta ale ja trpim nespavostou teraz mala lahne a chrapka az do rana...ja som o 19 unavena o pol 9 spim a o polnoci som vyspata...

katka22r
15. mar 2010

🙂

dadqa86
15. mar 2010

burinka: a co ty ako sa mi mas???a co mas new??nikto nic nepise 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre