Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

embabuli
4. nov 2010

@buburka jaj buburka ja by som bezala okamzite k lekarovi!!!
velmi drzim palce, drz sa *

winipega
4. nov 2010

ahojte dievcata,tak ja idem dnes na svoj prvy UZV a mam uplne strasny strach co mi tam dr.povie.tiez mi je skoro vkuse zle,ci sa najem ci nie je to jedno.ako tak citam tak tusim kazda mame s tych vysetreni strach,ja len dufam ze to bude ok lebo zacinam mat nadchu tak sa len modlim aby mi to dobre dopadlo.

zilakovam
4. nov 2010

@buburka ahoj, ja som tiez bola na tom takto, ze som zacala krvacat v sobotu a v pondelok som mala ist k doktorovi...a dopadlo to velmi zle ☹ ...isla som az na druhy den (nedelu) na pohotovost a uz bolo neskoro..potratila som :(, tak na tvojom mieste idem hned doktorovi ..., aby si sa uistila ze je vsetko ok.. drzim palce aj ja

buburka
4. nov 2010

@zilakovam - no do kelu ☹ A kolko si krvacala? Celu sobotu?

embabuli
4. nov 2010

@buburka inak teraz mi prave pisala kamoska tehotna, ktora je tiez asi v 16tom tyzdni, ze zacala troska krvacat a hned letela na pohotovost..a ze lekar jej vravel, ze zbytocne, ze to byva velmi caste, este zbytocne v nemocnici nieco chytne..ze ak to je len malo, staci dat nohy hore, odpocinut a nic nerobit, za par dni prejde..tak neviem 😕
na jednej strane doma byt neista..na druhej strane na pohotovosti stresy...
mozno skus zavolat svojmu lekarovi a poradit sa..

buburka
4. nov 2010

@embabuli - inac gratulujem ti k snimocku 😉
Prave , ze nie som si ista s coho ma boli brucho....a nekrvacam velmi...len ked som sa utrela, tak vytok +krv....
No a uz sa mi to stalo aj predtym a viem, ze na pohotovosti ma zbytocne este viac potlacia a potrapia......a ak je to potrat, tak to aj tak nevedia nijako zachranit ☹ Sa mi zda, ze mi je trosku lepsie ako skoro rano....lezim cely den a dam si dnes bujonkovu a sucharkovu dietu....ak by sa to zhorsilo, tak zajtra letim k DR.....

zilakovam
4. nov 2010

@buburka no zo zaciatku trocha ale uz v nedelu viacej a uz som mala aj krce, ... aj ja si myslim, ze by si mala zavolat svojmu doktorovi a poradit sa...ja som tiez volala kamaratke ked som krvacala a ona "ze to je normalne" ....no a vidis...
Ale netreba hned mysliet na to najhorsie, ale aby si bola ista radsej zavolaj..
este raz drzim ti palce

buburka
4. nov 2010

@zilakovam - to je strasne ☹ v ktorom tt to bolo? Aj si uzivala nejake lieky? Ja uzivam na riedenie krvi....dufam, ze nevadi, ze sa ta na to vypytujem 😒

zilakovam
4. nov 2010

@buburka nie jasne v pohode 🙂, ja som bola 9 tt, bola som aj na cisteni 3.10., ale vidim, ze ty si uz v pokrocilejsom tt.. a nie neuzivala som niake lieky...len ked som prisla na pohotovost tak mi vynadali, ze preco som hned neprisla...ako som zacala krvacat....
Teraz som mesiac potom beriem ten femibion 800, a doktorka povedala, ze mam vsetko ok ..tak by sme to chceli skusit znovu .. 🙂

danula2
4. nov 2010

@buburka a akej farby mas tu krv, je ruzova, cervena? krize ta nebolia?

danula2
4. nov 2010

@buburka precitala som si aj prispevok dozadu, prosim ta, OKAMZITE utekaj k lekarovi, OKAMZITE do nemocnice na pohotovost, nechcem ta strasit, ale tento scenar poznam, zazila som to na vlastnej kozi
bola som v 18tt a dopadlo to velmi zle ☹ , takisto bola sobota a spoliehala som sa ze idem v pondelok k lekarovi
necakaj ani minutu, prosim

zojka05
4. nov 2010

@vavrenka neboj budeš skvelá maminka,ja som mala podobné pocity pri prvom,dokonca ked mi ho priniesli po pôrode na izbu ,tak som sa rozplakala,a hovorila som si že čo teraz budem s ním robit??Ale stačilo aby som sa na neho pozrela a už som potom nepochybovala o ničom,všetko prišlo akosi automaticky samo,presne som vedela ako ho mám prebalit okúpat.....aj ked mi to nikdy nikto pred tým neukázal,to sú asi tie materinské inštinkty....Neboj to sú len hormony 😀

buburka
4. nov 2010

@zilakovam - ja som tiez 1x prisla o mimi v 8-9tt, ale nekrvacala som ani nic...bolo to viditelne len na usg, ze nevykazuje znamky zivota. Ja som bola na cisteni 5.5 a v auguste som otehotnela hned ako sme sa zacali pokusat 😉 Tak drzim palce.
@danula2 - teraz uz som krv nemala.. 🙂 Ale bola cervena s hlienom.....nechcem byt nechutna, ale nieco ako ked si vyfukate nos a vam praskne nejaka cievocka v nose...asi tomu sa to na tom papiery najskor podobalo. Krizre ma nebolia, len brucho, hlavne take ostre pichanie vlavo dole pri pohybe.

danula2
4. nov 2010

@buburka je to na tebe, ja by som rozhodne k lekarovi sla, drzim palce

zilakovam
4. nov 2010

@buburka dakujem 🙂

drake
4. nov 2010

@chomica ahojcek,dnes som bola na kontrole,stale krvacam trosku,ale dnes som videla srdiecko byt 😵 😵 😵 😵 mam odlucenu placentu tak snad sa to napravi 😔 😔 😔 musim zostat este domka a lezkat co najviac 😅

erika12345
4. nov 2010

@buburka S tou krvou a krcami si to uz hadam vyriesila, radsej chod k lekarovi hned, nech sa pozrie cez brusko, co je s babom, po krvacani sa ma ist do nemocnice a ked si mala este krce., radsej chod, nech ti na krce nieco da. Do pondelka je to este dost dni. Moc drzim palce, mne v trombofilii hovorili, ze pri pichani sa niekedy stane, ze je krvacanie, mozes mat na placente hematom...Strasne moc na teba myslim, drz sa.
@embabuli no vidis, tak to je skvela sprava, tesim sa s tebou. 😉
@nikinka1981 mne zistili syndrom lepivych trombocytov, tiez je to dedicne a podiela sa na opakovanych stratach plodu( a aj inych neprijemnych diagnozach), musim uzivat do konca zivota anopyrin a teraz v tehu si este k tomu picham fraxiparin 0,3. inak mam vsetky hodnoty o.k. podla beznych hematol. vysledkov som zdravy clovek.

erika12345
4. nov 2010

@drake dalsia skvela sprava, sdiecko. 😉 S tou placentou sa to spravi, vsak sa v tomto obdobi len vytvara. tak pekne lezkaj a mne pomahal aj caj s citronom (na zastavenie krvacana,) alebo citron s vodou (ale nie vela citronu, len troska, aby to naopak neuskodilo).

chomica
4. nov 2010

@drake tesim sa s tebou z toho blikajuceho srdiecka,tak pekne oddychujte,tak ako my 😉

winipega
4. nov 2010

@chomica @vavrenka tak dievcata mam po UTz a srdiecko nam BIJEEE! A aj babatko rastie tak ako ma,podla utz som 7+5,podla PM7+4 tak to dufam nevadi ten jeden den.straaasne sa tesiiim!!!

chomica
4. nov 2010

@winipega ahoooooooj super sprava, dalsie blikajuce srdiecko 😉 A nevadi ten jeden den je v pohodicke 🙂 Ved niektore zienky mavaju posun aj dva tyzdne. Ja tento krat to mam na rovnako aj podla ms aj podla pm...ale jeden den je nic🙂

erika12345
4. nov 2010

@winipega perfektne, blahozelam. 🙂 Tak to si na tom o jeden den este popredu, to je super.🙂

chomica
4. nov 2010

@winipega jaj az teraz som si vsimla ze si jeden den popredu 😀 😀 asi nevidim...ja ze si riesila ze si pozadu jeden den 🙂 tak potom uplne super 😉

milka2008
4. nov 2010

ahojte,
@winipega, @drake - gratulujem k srdiečkam 😉 . A @drake - len pekne oddychuj, uvidíš, bude to v poriadku. Myslím na Vás 😉
@buburka, tak ako krvacanie, už ustalo?

@winipega - nič sa neboj, jeden deň hore-dole, to sa ešte spraví, aj mne to pri synovi kolísalo, ale vačšinou sme boli tak akurát, alebo o pár dní väčší.

Dievčatá, ja som dnes hotová, doobeda som strávila 3 hodiny so synom u alergologičky na kontrole. Potom som sa dobrovoľne zastavila v robote a to som asi "nemala robiť". Veď ja mám dovolenku 😎 . Ale chcela som ísť na obed, sme boli so synom obaja strašne hladní. A hneď som "schytala" úlohy, dosť to bolo pre mňa vyčerpávajúce. Normálne som cítila, ako ma začína brucho pobolievať. Skutočne rozmýšľam o tej PN od pondelka, lebo bolo toho na mňa dnes moc 😝 .

Idem si ja ľahnúť, teda ešte pichnúť fraxik a spať. 😔

A ešte niečo, mi napísal môj gyndr. že hcg vraj nejakých 44 049 (slovom 44 tisíc 049), to bolo v utorok 6 tt plus 2 dni. Presne pred dvomi tt (4 tt plus 2 dni) som ho mala 610. Tak verím, že to bude v poriadku.

fuuuu skoro mi vymazalo príspevok, asi by ma porazilo 😝

Dobrú noc vám tehuľky a opatrujte svoje pokladíky 😉

chomica
5. nov 2010

@milka2008 som rada ze hcg ti stuplo, to je super 🙂 🙂 len tak dalej! 😉 Ja zaspavam vecer uz o 8mej ako zabita 🙂

winipega
5. nov 2010

@erika12345
@chomica
@milka2008 dakujem baby.len zas mam strach.rano som sa zobudila s bolestou v hrdle a bolia ma aj dutiny,ako keby sa mi sopel nevedel spustit.aj pokasliavam.v pond.idem na poradnu tak uvidim.som v robote a trpim!

milka2008
5. nov 2010

Ahojte, @winipega,davaj si caj s citronom a slany vyplach nosa. Toto iste mam aj ja uz par dni,zatial to zvladam tak ako som pisala. Neboj,bude to o.k. Ak mozes,zostan par dni doma,mne aj to pomohlo.
@chomica,dakujem, aj mna to potesilo. Verim,ze bude vsetko ako ma byt.

embabuli
5. nov 2010

@buburka no ako ? je lepsie? ci isla si lekarovi?
cakame dobre spravy*

chomica
5. nov 2010

@winipega ja som bola takto prechladena na uplnom zaciatku v nejkom 5tt...jedla som cesnak, pila vela caju a hlavne som lezala a lezala. A kupila som si solny sprej do nosa VINCENTKA, to mozu aj tehulky. Presne aj dutiny som mala chytene aj hrdlo..Tak len kloktaj slanou vodou. ...a neboj prejde to 🙂 len ostan doma. Urcite by som nebola v robote, lebo dlhsie sa to pocas tehu lieci, lebo mame oslabenu imunitu.

chomica
5. nov 2010

@milka2008 bude urcite vsetko super 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre