Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

xpetka1x
28. mar 2010

dobre ranko...no mi mame vcera za sebou hody🙂 boli sme u nasich pozvany na obedik juuj ale som sa najedla reznikov aj polievocky mamina aj piekla kinder bueno kolacik no mnaaam...dnes nemusim jest cely den este teraz mam dost

kati no okolo 3 eu stoji zoo a deti teda laurika nic🙂

ked vravite o tych zoo tak v Prahe je kraaasne zooo. pekny den vam prajem ja idem dnes na futbakl kukat moj manzel ma zapas sice ma moc nece brat aby ma netrafili ale ved odhlavickujem keby daco🙂 no dufam ze nebude prsat zatial to je u nas vseliake...

buri uz to malemu preslo?? nasa vcera 4 krat bola na wc bo ju prehnalo som bola kupit hylak a jej to preslo aj ja som si ho dala a konecne som bola po tyzdni na wc

dulkagabulka
28. mar 2010

vavrenka,prve tehu skončilo potratom , nuž a to dasie tehu nebolo bez problemov...hned na začiatku som krvacala a potom bola na rizikovom až do MD...v podstate ked sa spatne na to pozriem,nebolo to nič važneho, no u mna bol velky strach,aby to nedopadlo ako to prve. Dalšie dve tehu boli v pohode. 🙂

burina111
28. mar 2010

vavi, tak len kopec síl, nech to máš skoro za sebou....držím palce...
kati jasné že to laurička zvládne..veď zoberte kočík..bude to ako taká prechádzka..náš malý je strašný cestovateľ od narodenia. ako 9 mesačný zvládol cestu a dovolenku v chorvátsku, ešte ani sám nechodil....a super bolo...prvé zoo tuším v 3 mesiacoch, plaváreň od 4 mesiacoch....bude sa tešiť uvidíš....
peti tak malý je už oka, ja som mu dala nurofen, smectu od hnačky a ešte espumisanL aby nemal krče v brušku..prešlo to našťastie..už lieta druhý den v pohode...tak malá nech sa drží..chudatko.....
o dadke nevieme nič, manžela mali pustiť vo štvrtok...tak asi ošetruje 🙂 hádam su ok.
no moji chlapci už ráno kukali formulu, teraz mm varí..no tak ja mám voľno 😀 a chceme isť po obede s malým na bazen. boli sme doobedu vonku, ale je škaredo, strašne fuka....včera sme mali párty, pol našej rodiny malo meniny 🙂
zajtra mi držte palce, idem na interné na ekg, sa mi tam fakt nechce sedieť...furt je tam kopec ľudí 😨 🙄

zdenkam
28. mar 2010

Katka, v zoo bolo paradne, mne sa paci lokalita ze je to medzi horami, tak v udoli. Fakt krasa. A je to obroooovske, brat vravel ze asi jedno z najvacsich zoo v europe co do rozlohy. Porovnavat to mozem len so Zoo v Prahe a ta sice ma viac zvierat ale riadne nahustene to zas je. Tam sme boli minule vianoce. Ale maly si teraz viac uzil. TAm boli na vianoce davy. Bolo to na stedry den a kopec akcii mali. Ale krasny je aj zoopark to Chomutove odkial je manzel. Tak sa mi pacilo fakt viac ako v Zoo v Prahe.

Katka, Laura isto zoo zvladne. Ale podivana to bude skor pre vas nez pre nu. To uz asi fakt chce vacsie deti co bezkaju same, typujem cez rok, ku roku a pol. Taky malym stacia aj psickovia a macicky na dvore. Ked sme pri tom, ten nas je uchvateny z babkinych sliepociek a stale by ich len krmil a vyberal vajicka a to su mu uz 3 roky.

Nam sa pobyt v sr uz krati, ale maly sa uz aj pyta za tatkom a ze domov chce. /a dojdeme a bude mu isto smutno, ze sme zas len sami, lebo aj skolky budu este tyzden zavrete/ no a napriek vsetkemu aj mne chyba manzel. Neviem, ci je to az taky dobry napad ten plan v septembri sem prijst na 5 tyzdnov. Sice pri malom som to tak urobila, ale to mu boli 3 mesiace a bolo mu fuk kde je /ak odmyslim, to ze zle znasal tunajsie horucavy a maval potnicky/

Ozaj Katka nezvazujes radsej dojcenske plavanie? To je uzasne vec. U nas v Irl tak jedine v Dubline take cosi existuje. 😠 Ja som na tom raz bola s malym pri navsteve v Chomutove - manzelova znama dobavila - maly mal 9mesiacov a bol tam najstarsi ale fakt by som to brala vsetkymi desiatimi. Takze od roka a pol sme chodili plavat do normalneho bazenu, ked uz ina forma u nas nie je.

zdenkam
28. mar 2010

inak ked sme pri teplomeroch ja len digitalny a aj to s problemami mi maly podrzi pod pazuchou. Do ritky som sa nikdy neodvazila dat, zda sa mi to brutal. Rovnako ako sme nikdy nepouzili cipok od teploty ci cosi podobne, len nurofen sirup ale aj to sme spotrebovala za 3 roky jednu flasticku, takze sme na tom dobre.

Vavrenka to mi je strasne luto, ☹ ☹ ☹ myslela som ze to teraz vyjde. DAjte si viac ako mesiac pauzu a potom tomu dajte volny priebeh , lebo 2x za sebou je uz fakt moc. Ale mala by si ist aj za lekarom, ci je vsetko v tebe ok. Ako mam spoluziacku zo strednej 3 deti , najmladsie 7 mesiacov a pred nim 2x potratila, kym sa podarilo, ze je uplne ok, proste len kruta hra prirody. ☹ 😒

Lucka ja som sa o dietatko snazila 1 rok, a potom som potratila preto som ten potrat niesla tak tragicky. Myslim si ze to je tazsie pre zeny, ktore sa dlhobo snazia. Aj ked su zeny ktore sa snazia 5 rokov, tak s nimi je 1 rok nic. Len proste viem, ze pri malom sme ani neplanovali babo, takze ak sa divam s5, keby som vtedy zacala krvacat, nebolo by ma to tak ranilo. Ale isto to tvrdit nemozem. A zase proste som stastlivec, ze je vobec stastie ze som otehotnela. aha ho az 2x, resp. 3x ale 2x uspesne. Uz len porodit zdrave dietatko a nech sme vsetci zdravi. SA strasne tesim na kojenie. Uz je to viac ako rok co som prestala a fakt sa tesim. A aj na babyvak. Jak si ho budem nosit ako maleho klokana schovaneho v satke. Joooooj a vsade tak budeme spolu frcat, ked sa mi nebude chciet trvacat s kocikom.

katka22r
28. mar 2010

ja by som zvazovala nad dojcenskym plavanim ale kocky sak ja neviem plavat 😀

masabi
28. mar 2010

Ach dievčence vy ste tu toho popisali....sa nudite ci co? 😀 Ja priznam sa akosi mi tie vykyvy počasia moc dobre nerobia,ale radsej som vonku ako doma,lebo inac len preležim a som na nic.Vavrenka mne je to tiež ľuto že to tak dopadlo,ale možno je to len menzes...Buri ,Ty si tiež už 20.tt,sa tu pozeram,že napredujeme už mame len polovicu do pôrodu,dnes som bola na spovedi a priznám sa nemám rada tie reči okolo toho,ale bol taky mily kňaz,že sa popytal že ako a tak a uplône normalne som mu povedala o potratoch a dobre mi padli tie povzbudive slova a dokonca aj to že "POŽEHNANY STAV" preživam,som ako z inej planety ...asi nejake poslanie z hora 🙂
Zdeni,Buri aj vy ste už take pupkaté ako ja ...čudne ale len brucho mi rastie 😀 ,taku futbalovu loptu mám v nohaviciach 😀 😀 😀 ...Tak krasnu kvetnu nedelu,uzijte si slniecko a veľkonočný týždeň.Pa...

dadqa86
28. mar 2010

Ahojte baby 🙂 Ako sa tu mate? a co mate nove?U nas je vsetko v poriadku zatial asi sa to uz konecne dalo do normalu 😅 necem to zakriknut 🙂 este nech sa nam podari malinke a bude vsetko tak ako ma byt,ale nato si asi este pockame aj ked mi doktor povedal ze po 3-mesiacoch uz mozeme skusat dalej 😀 uvidime mnooo ako to dopadne 😉 a co vy co mate nove? 🙂

katka22r
28. mar 2010

dadi ahojko ja sa mam dobre aj laura 🙂 a tebe drzim prsteky

dadqa86
28. mar 2010

katka22r: tak je dobre pozdravuj odomna Laurinku a daj jej za mna pusinku 🙂 som rada ze sa vam dari a dakujem ze mi drzis prsteky 😉 a co inak mate nove ci nic take?

burina111
28. mar 2010

masabi čauko....no ani nehovor s tým bruchom..ja si pripadám ako v 7 mesiaci..zajtra asi prihodím fotku, už mi začína 21tt, no hrozne to rýchlo uteká....ešte prežiť 6 mesiac a hádam už bude mať aj bábo šancu v pohode prežiť ak by náhodou...otrasná som, furt myslím na najhoršie 😅
dadik čauko, no čo manžel? je oka??? akú ste si dali peknú fotku....novú....a zdáš sa mi byť zas taká radostná, ako už dlho nie...tak len nech ten optimizmus vydrží...aj o bábu zas píšeš, super, teším sa s tebou...
tak brú nocku baby

dadqa86
28. mar 2010

burina111: Ahojko noo uz je vsetko v pohode s manzelom uz je doma po operacii,ale je to uz v pohode....a dakujem za fotku 😅 Mnooo uvidime ako to dopadne s babom uvidime co nam prinesie tento rok 😕 len zmen foto som zvedava ako blcha na teba 😀 ,ale strasne to byt nemoze podla mna 🙂

xpetka1x
28. mar 2010

caute baby tak fucik bol super vyhrali sme 2:1,,,huraa..

zdeni no nasa bola taka chora ze nezvladala ustami lieky tak len infuzkou a cipkami aj teplotky tu doktorky tak meravaju bo je to rychlo odmerane...ale ja som uz na vsetky brutali zvyknuta ked som z malou cvicila musela som a ona strasne plakala bo to boli tazke cviky ale zatala som sa aj ked ma to bolelo veelmi ako place a ja som musela byt brutalna a nelutovat ju aj infuzky napojene na zili na hlavicke aj po rukach priviazana o postel ak v klietke ... koli tomu som prisla aj o mlieko bo ma to vsetko veelmi trapilko a bolelo a davala som si otazku preco prave nasa mala musi takto trpiet no ale hlavne je to ze mala je zdrava krasna a neostali jej ziadne vazne nasledky skor by som povedala ze je mudrejsia a bystrejsia ako ine deti v jej veku co poznam....a samozrejme sem tam hyperaktivita🙂) a za to vsetko dakujem kazdy vecer,kazducky den Panu Bohu, ze stal a stoji pri nas..

nasa mala uz spi aj ja som taka ospata uz od 17 juuj aj z casom som zvedava ako sa prisposobime nasa uz spi od 20 po novom🙂

dadi ahoj drzkam palceky a ked sa budes citit ok tak sup na to uvidis uz to bude dobre..🙂

buri mala je uz ok tie hnacky mala len vcera uz to preslo aj sopliky aj teploty ale necham si ju doma aj tak sa ide do skolky len do stredy potom maju prezdniny do 6.1. tak nech sa dolieci...s tym sa neda nic musi si imunitu vypestovat teraz medzi detmi to bude zaklad...

baby mate niake skusenosti s vytaminmi na imunitu?? ja som malej davala kvapky echinaceu no a teraz by som cela tych martankou alebo nieco take cmulacie ale stoji to dost a neviem ako to chuti ci mi to bude papat...vieta nasa mala je cely oco a ona len mesko papa ona zeleninu a ovocie moc nemusi.. ked zelenina len v polievocke ale ovocie ee hlavne banany to neznasa ani jablka neci no mandarinky ako tak ale aj to jej musim aj mesiacik osupat a len duzinku zie..

burina111
28. mar 2010

no hahahaa, samu seba nespoznávam...do ničoho sa nevpracem,dnes som už vyťahovala mm tričká 😀 som rada, že ste v pohode, ja verím, že tento rok už bude dobrý, nemôžete mať furt smolu, no čo si 😉
zdeni, ešte ma teraz napadlo, minule som čítala jeden článok, že sa zadusilo už viac deti v babyvakoch.....neviem posúdiť, ja som to nikdy nemala..iba nosič, malého som mala pekne v predu na sebe a má to vystužený chrbátik až po koniec hlavičky

xpetka1x
28. mar 2010

a to brusko no aj ja mam boze a moja kamoska je prvorodicka v 30tt a a mensie ak ja hi🙂

dadqa86
28. mar 2010

xpetka1x: Ani mi nehovor najradsej by som nato isla hned 😀 😀 😀 😀 ,ale este si pockam uvidime sak vam dam potom vediet keby bolo nieco nove...Idem ja do sprchy a buvat.Zajtra sem dojdem kuk vas tak sa drzkajte moye 🙂 prajem dobru nocku....Awojte 😉

xpetka1x
28. mar 2010

ja som pocula aj v autosedacke vo vajcku ze sa dieta zadusilo...

burina111
28. mar 2010

peti čauko, no marťankov kupujeme nášmu malému...stoja veľa, to je pravda..ale su fajne, ako cukríky..a teraz si dávam aj ja. z normálnych vitamínov pre dospelých ma bolí žalúdok, marťankovia su super..isto to nevypľuje, no čo si...a ešte je sirup pikovit, to je tiež fajne, také pomarančové, sladučké..to sme dávali malému skôr, teraz, ked už vie cmúľať, dá sa to aj pokusať, je to ako hroznový cukor...tak marťankov..a vždy sa teší že marťanka dostane...tak skús...ten pikovit je lacnejší, to stojí okolo 2,5eura fľaštička...marťankov kupujeme veľké balenie, to vychádza lacnejšie

burina111
28. mar 2010

baby to už máme asi všetko ponaťahované, tak to všetko skôr vytrča..malého som mala skôr v krížoch a ako keby som nemala pás a boky....teraz mi brucho trčí dopredu..neviem, možno je to aj tým, že čakáme iné pohlavie...ja len dufam, že nebudem ako hroch do pôrodu. čo sa týka váhy, vážim menej ako pri markim v tom období..tak ja neviem, no čo, nenarobím nič..veď to nie je katastrofa...len nech su škrčkovia v poriadku, nie?

katka22r
29. mar 2010

burinka ja som mala lauru tiez vraj v krizoch 😉 juujky uz nech mate drobcov pri sebe sa strasne tesim s vami 🙂

dadi a koho mas gynekologa?

burina111
29. mar 2010

kati ty si taká zlatá že nám praješ 🙂 no bola som dnes na tom internom....kokšo, to sa treba dobre obrniť nervami...som išla tam išla na pol siedmu, že nech som medzi prvými, vraj začnú ordinovať o 7, bola som tretia v poradí, čakáreň zamknutá, tak som stála na chodbe do 7,45h, kedy konečne dorazila sestrička..strašná ochota..no dovi...doktorka sa dovalila až o 8. potom brali odbery..kopec tých ufrflaných "starcov" naokolo, sestrička že kto ide na krv..odrazu všetci išli na krv...no nemala som chuť sa hádať...tak som tam sedela a sedela...a ked som konečne prišla na rad....tak taká stará teta na dôchodku, že ved pôjdeme spolu, reku určite, to fakt iba cez moju mrtvolu..malého som nechala od rána s mužom, potom s bratom..kým nešli do práce, oni na dôchodku ale taký stres....no a ked som vošla dnu, tak všetci čakali ku dr..jasné že ekg mi urobila iba sestrička, no za 5 minut som bola preč...no dufam, že tam nikdy nebudem musieť chodiť...je to katastrofa...asi som si už zvykla na pohodlíčko..u môjho dr. sa objednáva presne na minuty...takže tam nikdy nesedím dlhšie ako 15minut a sestrička...tak tá má robiť od 7 ale kluše tam už pred pol siedmou....proste je to asi o prístupe všetko...no a výsledky ani neviem aké su, iba samé čisielka, kvačky...hádam ok.
no kočky tak krásny dník, neviem ako je u vás ale u nás kosa...klasicky 😖
vaneska čo? už je jej lepšie?

burina111
29. mar 2010

prihodila som fotku 😉

masabi
29. mar 2010

ja som zas pri dievcatach bola okruhlejsia teraz mam len brusko pred sebou,mozno je to polohou dietatka...alebo zeby zmenou pohlavia?by som sa potesila chlapcekovi

katka22r
29. mar 2010

baby ja mam teraz taky problem ku 31.3 mi konci pracovny pomer a ja vobec netusim ci to treba niekde nahlasit alebo nie 😒 uz mi s toho sibe neviete niekto s uradnymi papierovackamy?a este neplati si tu niekto dobrovolne nemocenske?ak ano kolko sa vlastne plati a o co tam vlastne ide?

zdenkam
29. mar 2010

Katka, to dojcenske plavanie nie je ozajstne plavanie a ide hlavne o to, aby dietatku pobyt vo vode bol prirodzeny. Ja tiez neviem plavat a maleho bravam na plavaren.

Dadqa, no vidis, sa to vsetko lepsi a hlavne dufam, ze to vydrzi a paci sa mi ze aj chut skusit to o5 sa vratila. Len tak dalej.

Burinka, ja som mala nosila v babyvaku. Je dolezite robit to spravne a sa pri tom aj rodic musi citit sebavedomo, lebo ak si je neisty prenasa neistotu na dietatko a tomu sa tam potom nepaci. je tiez dolezite zacat cim skor, lebo inak sa to moze dietatku nepacit a navyse je to pre deitatko prirodzene, lebo je tam v polohe v akej bolo v brusku, takze si akoby pamatam resp. spomina na mamkino brusko. Ale je pravda, ze vela mojich znamych si na to netrufa. Ak sa proste mamka na to neciti, nech to nerobi. My sme mali aj baby nosic a od vyse roka turisticky nosic na dieta a ten bol fakt priadne vyuzity. Mne sa baby nosic moc nezda, je narocny na zatazenie ramien. Hlavne ja som mala tazke dietatko a fakt som uz v 9 mesiacoch vobec tak nosit nemohla. Navyse sa nema pouzivat kym si dietatko nedrzi hlavicku samo, lebo sa tym pretazuje. Takze realne az v nejakych 4 mesiacoch sa moze pouzit bez obmedzeni. Ako vela mam to pouziva aj skor, ale ja by som do toho na ukor maleho zdravia nesla.

A my nekupojeme malemu ziadne vitaminy v pilulkach, kazdy den musi mat ovocie, bio jogurt, bio mysli tycinky, minimalne sladkosti - tuna v sr ich dostava od vsetkych - hrozne, aj ked sme boli pozriet moju mamu v praci, hned mu dali, tablicky cokolady. Sak to on ani za 3 mesiace nezje ze 1 celu cokoladu. 😒 Pani suseda z ulice mu na zastavke dala cukrik a on nevedel co s nim, lebo cukriky uz vobec nedostava. Ak chce sladke, ma ovocie, pripadne nejake tie mysli tycinky ci susienky. Cukriky ani lizatka aj samotny zubari nedoporucuju. A jogurty sa snazime este s probio kulturami.

Ale ak to vase deticky potrebuju, jasne, kupte im aj vitaminy v tabletkach. To musite vy ako maminky vediet. My sme napr. ani nikdy nemuseli pouzit probiotika, lebo najprv bol kojeny a tam su prirodzene a neskor, napr. v januari co mal atb tak sme doplnali probio jogurtom ten deficit pri atb.

Masabi, tak vitam v klube, ja nemam nic nikde, ani na bokoch proste fakt len brusko ako loptu okruhle. Sa divim. A mam 54 kg t. j. o 6 kg viac oproti normalnu. A to som tak tuzobne chcela pribrat. Hold s malym to vsetkom vybeham.
A uz mam pocit, ze mi zacina prekazat ked cupim alebo ked si sadnem na gauc ako vcera som nechala maleho s rodicmi a isla s kamoskami na caj a tam taka makka sedacka a uz mi to bolo neprijemne takto sediet s ritou dole. ked cupim tak uz musim mat slusne roztiahnute nohy kvoli tej lopte. 😀 Mama vravi, ze brusko uplne na chlapceka. Sak aj chlapcek ma byt, tak necudo. Ale take babske povedacky nie su spolahlive.

A k tomu zaduseniu, najcastiejsie je ak tak syndrom nahleho umrtia dojciat. Ja som sa v CR starala o babo - 3 mesacne a tomu sa 2x stalo ze prestalo dychat, takze po tejto skusenosti sme mali monitor dychu v maleho kosiku a pri druhom babatku ho isto tiez kupime. Nikdy mi napr. nespaval na brusku - aj tak to nemal rad a pretopenie miestnosti aj tak nehrozi. My sme v Irl nauceni na inu teplotu nez vy. Ja tu vetram stale a nasi topia. Vo stvrtok som uz aj chodila naboso a bez siloniek a moji rodicia nechapali. 😀

burina111
29. mar 2010

kati no tak ja ti trošku o tom viem povedať..nič nemusíš hlásiť, ak si mala zmluvu na dobu určitú, skončí ti pomer, zamestnávateľ ťa odhlási a ty si v ochrannej dobe, normálne ti dalej ide materská, po dvoch rokoch rodičovská po dobu 3 rokov veku dieťaťa. no a s dobrovoľným poistením...tak to si nemusíš platiť...ibaže by si chcela...teraz ked si na materskej, odvody za teba platí štát...škoda ti je platiť dobrovoľné nemocenské...ibaže budeš chcieť isť po laure tak o 4 roky na materskú..musíš mať odrobené 270dní do sociálneho fondu, inak na materské nemáš nárok, iba na rodičovské...takže ak chceš isť po laure do práce, tak sa na všetko vykašli, nič neplať...to iba čo budeš mínať peniaze, je to mesačne okolo 1000sk, neviem presne a pol roka to musíš platiť, nedá sa to zrušiť po novom. no a ked ti skončí materská, nájdeš si novú prácu....ibaže v terajšej práci s tebou rátajú aj po materskej...to aby si si išla potom do práce po dodatok k pracovnej zmluve o predlžení. no a druhá varianta, že chceš mať dalšie dieťa...tak to najlepšie stihnúť druhé kým ti skončí prvá materská a budeš brať dalšiu, alebo dve ak bude mať laura ešte do dvoch rokov. no a ak plánujete druhé, ak, až po 3rokoch lauri, tak to si plať dobrovoľné poistenie už teraz, aby si materskú dostala, lebo si nestihneš odrobiť dalších 270dní do fondu a tak sa pripravíš o materské. ťažko takto písať, ked tak napíš ip, alebo aj tu, ak ti to nevadí..ak budem vedieť, napíšem..no a to dobrovoľné poistenie to sa normálne pôjdeš nahlásiť na sociálnu poisťovnu že chceš byť dobrovoľný platca, stačí z minimálnej sumy no a každý mesiac k istému dátumu to tam musíš zaplatiť..to ako keby si chodila do práce a za teba platil zamestnávateľ..
neviem, či som to nromálne vysvetlila, neviem to inak napísať....to je všetko zložité, a treba prispôsobiť na konkretny prípad...tak ak niečo, píš 😉

zdenkam
29. mar 2010

Inak baby pozeram ze tu u vas su tehu vitaminy ako centrum Materna celkom predrazene, u nas stoji Pregnacare - rovnaky obsah 3O tabletiek len 5 eur. Som si zase raz pred zmenu kupila jedno balenie. Pri malom som nemala okrem kyseliny listovej prve 3 mesiace aj to nie cele, vobec nic. Ale teraz si asi len tak kvoli istote nieco dam- ale inak sa snazim jest kvalitne nez vsadzat na tabletky. Takze zatial som spotrebovala 4O tabletiek toho Pregnacare a teraz to balenie Materny idem a tam asi skoncim.

Som citala ze spravidla sa rodia mamickam co beru tehu vitaminy vacsie deti. mate s tym skusenost? LEbo na mna to nesedi, ziadne som nebrala a maly mal 382O kg a 54 cm, takze vacsii bol.

burina111
29. mar 2010

ako je vlastne v Irsku teplo zdeni? bo vieš, ja žijem pod Tatrami, tiež je tu non stop kosa, ale tuším v irsku bude chladnejšie, podľa toho čo píšeš....
vitamíny...tak malého necpem, neboj sa....iba ked je také obdobie jar, jeseň, radšej mu ešte prihodím marťanka....jasné že ovocie je každý deň, čokolády sladkosti..tak to u nás tiež nenájdeš....malý má silný atopický ekzem od narodia..obydvaja sme s mm exematici, mne sa to našťastie neprejavilo, ani som o tom nevedela,kým s malým nezačali byť starosti...mm rodina je celá atopická...tak na 89% to musel zdediť aj on...takže možno aj preto som spomínala probiotiká a podobne...keď je človek už na pokraji zúfalstva, lebo nevieš pomôcť svojmu dieťaťu, tak vyskúšaš hocičo, len aby mu bolo lepšie. našťastie sme sa už naučili držať všetko pod kontrolou, držať dietu a tak podobne. no a náš malý je tiež kojený, kým to šlo..študovala som v tej dobe a po jednej ťažkej skúške som mlieko stratila..malého som kojila do roka, uvidíme ako to zvládneme teraz. a odvtedy pije domáce kozie mlieko...pomáha to na ekzem, posilňuje imunitu a bielkovina je ľahšie vstrebateľná. takže kôli nemu aj chováme kozu, aby mal všetko čo potrebuje....a naozaj to pomáha..nebýva chorý, za tie tri roky čo je na svete môžem zrátať na jednej ruke čo bol prechladený, atb bral už 1x na anginu....nakazil sa odo mňa. hrozne mi to vtedy bolo ľuto.
kedy letíte domov? a čo doma? vymaľované??? 🙂

burina111
29. mar 2010

zdenik tak ja som tiež nič nebrala, ale ono sa to prejaví..teraz napríklad mám tie sťahy maternice...chýba mi magnezium..no a už dostávam aj krče do nôh..inak ani nič...tiež cpem ovocie, všetko na čo mám chuť...
no v predchádzajúcom tehu to isté..prvé tri mesiace aj pred otehotnením kys. listová, potom som mala krče v nohách, tak som si dávala magnezium ako aj teraz...no a v pohode....ale po pôrode som mala pocit, že zo mňa malý ťahá oveľa viac pri kojení..už sa to ukázalo na vlasoch, nechtoch...hrozne sa mi lámali, vlasy vypadávali chumáčami...chudla som, no proste všetko išlo do mlieka..tak som brala calibrum mami...1tab. denne. to už potom na sebe budeš cítiť, ak by si nebola v poriadku, že dačo treba doplniť, že sa budeš napríklad cítiť slabo alebo tak...ale asi iba tak bez príčiny by som si tiež nešla dávať vitamíny...to už je na každom....u nás to nefičí...keď su chrípky a vírusy, jar, jeseň, dávame si actimel a občas vitamín...marťankov celá rodina...no a inak sa snažíme vždy veľa ovocia, zeleniny a mliečnych výrobkov..zatiaľ žijeme 😀

xpetka1x
29. mar 2010

baby tak ja tiez len kyselinu a len try mesiace potom mi kazal prestat ze uz nettreba aj ked na tej kyseline je pisane pocas celeho tehu aj po porode ked sa dojci.. no tak uz berem len magnezko tiez koli stahom...

kati ja si platim DNP lebo som este nikde nerobila ak som zmaturovala tak som otehotnela platim si maximum to je 55 ue mesacne potom by mi mala vynst materska na 590 eu. mesacne..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre