Tehotná po potrate. Bojím sa

froschka
16. okt 2006

Ahojte babenky.
Pisala som asi pred 2mes ze asi som tehu a aj som bola-ano zial bola lebo som potratila.Som z toho vonku lebo priatel mi velmi pomohol.Mam ale strasny strach teraz.4.9.som spomtanne potratila hcg bolo 2400.o mesiac som sla na kontrolu 9.10 a hcg 1048.doktorka ma poslala na ultrazvuk kde nasli nove tehotenstvo.Bola som sokovana pretoze som este od potratu nemala menstruaciu a planovali sme babo az o pol roka ked bude vse ok.Doktorka ale povesala ze nicoho sa nemam bat maternica a sliznica su ok.nechcem ale zase prezivat to kazdy tyzden na sono a cakat ci bije srdiecko.Prosim vas ak mate skusenosti alebo poznate niekoho kto zazil podobnu situaciu povzbudte ma....Vemi sa bojim a strasne verim ze budem mat zdrave miminko.Dakujem

fifinna
28. sep 2010

@zojka05 , ahoj, som tu po niekolkych mesiacoch nakukla a chcem teba aj ostatne dievcata povzbudit. Tiez som prekonala zamlknuty potrat, ja som tri tyzdne mala odumrety plod a nevedela som o tom. Zistili mi to v 10 tt. Potom som otehotnela hned po prvej menstruacii co som dostala po kyretazi. A to neplanovane, dokonca som mala este aj cystu. Tehotenstvo bolo plne strachu, zle vysledky krvy, babätko bolo vyvojovo po zadu atd. No a teraz mam krasne zdrave dvojmesacne dievcatko. No a k tomu, ze ta gynekolog objednal az o tri tyzdne, to sa stalo aj mne, ale gynekolog mi to odôvodnil tym, ze ked je ten plod nejako poskodeny a ma odumriet, tak on nijako tomu nedokaze pomôct, aby sa to nestalo. Takze ak je ten plod v poriadku, a to musis verit, ze je, tak o tri tyzdne uvidite na sone krasne bit srdiecko.

zojka05
28. sep 2010

@fifinna dakujem za povzbudenie,ved aj ja verím tomu,že tento krát to bude všetko ok ,ale tn strach tu už bude asi stále pokial si nebudem toho drobčeka držat v náručí,mimochodom gratulujem ti k tvojmu drobčekovi,ja verím na zázraky,tak hádam ak aj budú nejaké problémy tak to nakoniec všetko dobre dopadne. moju sestru poslali na genetiku a povedali jej tam že bude mat poškodené dieta,vobec si to nechcela pripustit a dnes má už 5 rokov a je úúúúúplne zdravý a šikovný,niekedy až moc,takže takéto veci beriem z nadhladom....Prajem ti vela vela krasnych chvíl z tvojím babetkom.....ked sa nieco nové dozviem tak napíšem...

eviitka
29. sep 2010

@zojka05 Zoji,mne zle neni vobec praveze,teploty som nemala,len zvysenu,ale v bruchu uz necitim ziaden proces. Takze to vidim na druhe cistenie tento rok,uplna parada....

janka0025
30. sep 2010

ahojte. ja mám za sebou 2 x kyret, príčina nezistená...
Sme po 4 cykle po kyrete a pomaly sa pohrávam s myšlienkou ža by sme aj mohli začať so snažením...Brali ste niečo pred otehotnením? nejaký vitamín? alebo čaj? neviem, či by som nemala začať brať ešte niečo pred snažením o mimi...
Ďakujem za odpoveď

eviitka
30. sep 2010

@janka0025 Jani,ja som brala len kyslinu listovu,inak bezne vitaminy ako zinok,horcik a pod..nic specialne..staci sa trafit pocas plodnych dni do toho s ovulaciou🙂)drzim palce.

evita28
30. sep 2010

Ahojte baby ! Ja som minulý rok potratila, v 11.tt, teraz pred 2 mesiacmi sme to zase skúsili a teraz som tehotná, cca. v 5-6 tt., len trochu mám strach, aby sa to nezopakovalo... Zajtra idem 1x k lekárovi, tak som zvedavá, čo bude. Viete mi niekto poradiť, či teraz budem na rizikovom, alebo to až po opakovaných potratoch?? Ako to vlastne je? a teraz musím stále ležať, alebo sa len nenamáhať???? Ležať celý deň si nemôžem dovoliť, mám totiž dcérku...ale dúfam bude všetko ok... Dakujem za odpoveď...

kvietocek55
30. sep 2010

@evita28 ahoj, ja som sa práve pýtala lekára či potom budem na rizikovom a on hovoril, že to nemusí byť pravidlo.. uvidí sa..

baby mali ste niekto po kyretáži cysty na vaječníkoch? ja som po zákroku 19 dní a mám cystu na pravom aj lavom vaječníku.. mám mierne bolesti a dosť sa bojím. No dr. mi povedal, že to súvisí s hormónmi.. robil mi kdejaké vyšetrenia ale všetko bolo chvalabohu negatívne.. Kázal brať wobenzym a potom mám prísť na kontrolu.. máte s tým niekto skúsenosť ? 😖

kvietocek55
30. sep 2010

@janka0025 ahoj, ja sa chystám brať femibion.. alebo calibrum baby plan.. (ten je lacnejší) odporúča sa brať 3 mesiace pred otehotnením..

zuzana36
1. okt 2010

ahojte aj ja mam za sebou zamlknuty potrat. v tedy som nepripustala, ze to este skusime a dnes by som bola rada keby sa to uz dalo. kupila som si femibion 800 a zacala som ju brat, no a snazim sa byt pozitiv. naladena a chcem verit, ze sa to podari a dockame sa miminka 🙂

mariro
1. okt 2010

@zuzana36 - ale musis verit ze sa to podari,stavaju sa jednoducho aj take veci a tym ze budes smutna nic nezmenis.Ja to viem podla seba, zazila som to iste co ty a decka nezniesli pohlad na mna utrapenu a tak isto manzel, boli smutni vsetci, takze som sa pozviechala a predsa nechcem aby sa trapili vsetci okolo mna 😉 , stalo sa uz sa neodstane a teraz sa tesim co pride a usmievam sa lebo mam rada ked sa smeju deti i manzel. 🙂

A VER TOMU ZE SA TO PODARIIIIII!!!!!

kvietocek55
1. okt 2010

prišla prvá mrška.. 🙂)) jaaaj aká som rada.. 19 dní po kyrete.. bože aká som rada.. síce príšerné bolesti, ale vydržíme 🙂 a už iba 2x a ideme opäť na to 🙂)

weverka11
1. okt 2010

@evita28 ja som nebola na rizikovom, normalne som pracovala az do siedmeho mesiaca, potom hlavne koli stresu som sa nechala vypisat. Neboj, toto je uplne nove tehotenstvo, bude to prebiehať inak, ale poviem ti pravdu, ja ešte teraz, ked idem na zachod kontrolujem papier, ci tam nieje krv. Kazdy jeden krat... Ale teraz je vsetko ok. a za 50 dní rodíme 🙂

evita28
1. okt 2010

@weverka11 🙂 ďakujem za povzbudenie, dneska som išla k lekárovi, tiež povedal, že môžem chodiť do roboty, len nech si dávam pozor, aby som nedvíhala ťažké...atď. a predpísal mi Duphaston tabletky..aj Ty si ich mala??? Neznášam tabletky, hlavne v tehotenstve, ale tieto asi budem musieť brať ☹ ...a aj ja kontrolujem papier na záchode, či tam nemám krv. Je to asi normálne. A môžem sa ťa opýtať na sexuálny život? Prvé 3 mesiace by sme nemali mať styk že? alebo sa mýlim??? A držím palčeky, nech už dotiahneš úspešne až do konca!!! 🙂 Drž sa, ahoj 🙂 😉

zuzana36
1. okt 2010

ahojcek @mariro , to iste bolo u nas a rovnako sa na to pozeram ako Ty. 🙂 🙂 🙂

@kvietocek55 ahoj , ja som bola na kontrole na 13 den a moja doc vravela, ze maternica je uplne cista. a ked som sa pytala ci musime cakat 3 az 6 mesiacov, tak mi dala odpoved: ze staci prva mrska a mozme a ze by nas nezabila, keby sa pritrafilo aj skor. len este sa bojim keksikovat", ak dobre ratam, tak je to dnes asi 17 den. inac som o.k. a aj by som to prijala 😀 😀 😀

weverka11
1. okt 2010

@evita28 ja som nebrala žiadne lieky... Druhe tehotenstvo mam uplne bez problemov, akurat som mala trosku stahy, preto som odisla na PN, ale ako som spomenula, mala som velmi stresujuce zamestnanie... Ja si myslim, že ked nebudete s manželom robiť kotrmelce, neni dovod, preco by si namala mať sex 😉 Ak ti chutí tak fajn. Akurat som počula, že spermie vyvolavaju kontrakcie, takze to musite vymysliet asi nejak inak 😝 Ja za to nemam velmi chut na sex. Do stvrteho mesiaca sme sexovali, ale potom ma dost pobolievali panvove kosti a podbrusok, ako sa to tam vsetko roztahovalo, takze nebolo z milostneho zivota nic, a teraz, ked maličké kope, tak mi to je také divné 😀 takze zasa skoro nic 😀 hold, bude musiet manžel vydržať 😀

evita28
1. okt 2010

😉 no pravdu povediac, sex mi nejak nechýba, odkedy som sa dozvedela, že čakám dieťa 😒 manžel bude musieť tiež chvíľku vydržať, nehovorím, že celé tehotenstvo, ale som na začiatku a bojím sa o malé, asi ma to blokuje... 😅

zojka05
5. okt 2010

ahojte,dnes som sa konečne dočkala a po prvý krát som videla svojho drobčeka,zatial je vraj všetko v poriadku,som v 7-dmom týždni,za mesiac mám dalšiu kontrolu,tak dúfam to bude všetko aj nadalej v poriadku 🙂

zuzana36
5. okt 2010

@zojka05 tak gratulujem amoooc drzim palceky

kvietocek55
5. okt 2010

@zojka05 držím palčeky 😀

zojka05
6. okt 2010

ďakujem,aj ja budem držat palce všetkým,ktoré ešte na ten zázrak čakáte,dúfam že nás čaká už len to dobré.... 🙂

sevgilimbeni
6. okt 2010

@zojka05 ...dakujem..povzbudili ma tvoje slova..zatial je vsetko ok..az 22 oktobra idem na kontolu tak dufam ze zasa bude vsetko ok....aj ty sa drž

sevgilimbeni
6. okt 2010

@froschka no ahoj aj ja som prisla o babtetko a da sa povedat ze hned a to myslim ze hned po potrate som otehotnela....niekje pravda ze lekar alebo niketo bude kricat, je pravda ze zalezi od zeny ako sa citi...mne jedna lekarka povedalôa ze hned po potrate je najlepsie otehotniet,.,..a co sa tyka toho srdiecka prezivam to aj ja...som teraz v 9 tt a az o 2 tyzden mam ist na sonno a len dufam...teda vzdy sa bojim ze mi povedia...Lutujem pani...srdiecko nebucha....alebo ja neviem...znamy mi poradili aby som nestresovala a myslela dopredu...akoze mam tyzden pred porodom a tak...velmi ti rozumiem co prezivas lebo to prezivam aj ja...ostava nam len pozitivne myslenie......drzim päste a neboj
pa...drž sa..

froschka
autor
7. okt 2010

@sevgilimbeni no mne sa to uz stalo davno, vtedy som ostala tehu po potrate s dvojickami 🙂, dnes maju skoro 3 a pol roka, a cakame dalsie mimi co sa mu uz srdiecko potvrdilo
takze to neznamena ze ked si raz mala potrat, musis mat aj 2x 🙂

zuzana36
7. okt 2010

ahojte,
mozem sa pridat? aj aj som dnes 23 den po zamlknutom potrata a teda aj po cisteni a uz par dni po som si bola ista, ze co najskor chceme babo. robila som si ovu testik a aj ked som este ms nemala, mala som take pobolievanie a vytok ako pri ovu, ale ovu to nebola.takze pockam na menzes a budeme snazilkovat. no a budem sa modlit nach na mimco necakame takmer 2 roky ako na to a ktore sme prisli.
drzim vam palceky a nestresujte, nech je detickam u vas dobre 🙂

sevgilimbeni
7. okt 2010

@froschka jeeej...ako zavidim...prajem vam vela statsia!!!!!a hlavne zdravia....

kvietocek55
9. okt 2010

mh.. ja som dnes mesiac po tej nepríjemnej udalosti ☹ už sa neviem dočkať ďalšieho snažilkovania... len neviem ako mám ešte tie dva mesiace vydržať.. ☹

elinka84
14. okt 2010

Ahojte kočky...ja som bola na kyrete 28.05....a doktor mi kázal počkať na 3 mrchy a potom že môžme skúsiť...a veru na dovolenke sa zadarilo. Som moc šťastná,ale aj sa veľmi bojím. Ale ako ste písali, musím myslieť pozitívne. Nabudúci týždeň mám isť na kontrolu a už by malo byť vidieť srdiečko. Dám potom vedieť. pa 🙂

kvietocok2
14. okt 2010

Ahojte, ja som mala tiez MA. Po kyrete som 4 mesiace a pravdepodobne minuly mesiac som otehotnela. Doktor mi tiez kazal pockat 3 mrchy. Na USG bolo vidno iba gestacny vak ale nebol vidno zatial ziadny plod..Tiez sa dost bojim..neviete kedy by mal byt vidiet uz aj plod? som v 5tt. dakujem

kvietocek55
14. okt 2010

@kvietocok2 ahoj, ja som potratila v 5 tt + 5 a už bolo plodík aj srdiečko vidno.. tak vyčkaj a neboj.. mysli pozitívne a určite keď pôjdeš na ďalšiu kontrolu bude to tam 😉

buffinko
14. okt 2010

@kvietocok2, v tom 6tt by už mohlo byť vidno. chápem, že máš strach...mne dnes vyšiel pozitívny test, po 2ch mrchách od potratu. termín menšt. mám až cez víkend a bojim, bojim, že to zas neskončí dobre.
držím palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre